Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
93 108
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+3 / 9

Cóż- gdyby faktycznie miała być kolejna wojna światowa to mamy przeje**ne. Węgry nawet jeśli pomogą to są tak samo słabym i nieznaczącym krajem, który nie ma żadnych sojuszników. Podobnie jak my. USA za to miałyby nas wiadomo gdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-3 / 9

@Cammax Myślę że nie bylibyśmy na aż tak straconej pozycji jak mogłoby się wydawać. Jeśli Ukraina jakoś sobie radzi z Rosją, to Polska która ma kilkukrotnie większą armię niż niemcy też jakoś by sobie poradziła. Tym bardziej że nasze wojsko miało "rozruch" na bliskim wschodzie. Tak, zaraz pewnie wyskoczysz że sprzęt stary bla bla bla. Tak, ale przynajmniej jest i jest komu go obsłużyć. Do tego nasz kraj względnie niedawno wycofał zasadniczą służbę wojskową no i powstał WOT, o jakości tych wojsk można by długo mówić, ale przynajmniej jest.

Nie mówię że teraz byśmy jakiś kraj mogli rozjechać na pstryk, mówię że sprawa nie byłaby taka oczywista jak się tobie wydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 2

@rafik54321 Gdybyśmy stali się uczestnikiem tej wojny na samym początku, to nie mamy żadnych szans. Nie mamy żadnej obrony przeciwrakietowej i słabą przeciwlotniczą. WOT, biorąc pod uwagę tylko rodzaj tego wojska, jest jedynie uzupełnieniem i nie zdecyduje o losach wojny.
Gdybyśmy dołączyli później, kiedy się wszyscy wystrzelają z tego co lepsze, to szanse może i by były, ale z naszym położeniem ciężko na to liczyć.
Oficjalnie Rosja nie walczy z Ukrainą, więc porównanie "niezbyt" dobre.

Co do demota, to w jakimś celu powstała unia europejska...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+6 / 6

@rafik54321 "Jeśli Ukraina jakoś sobie radzi z Rosją" dobre xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@kondon pytanie czym dysponuje przeciwnik. Jeśli przeciwnik nie dysponuje rakietami, to brak obrony przeciwrakietowej nie jest wielkim problemem. Podobnie z lotnictwem.
Obrona przeciwlotnicza nie opiera się na stanowiskach naziemnych, a raczej na szybkich samolotach przechwytujących.

Fakt, WOT to jednostka uzupełniająca, względnie jednostka wsparcia, a nie jednostka szturmowo uderzeniowa.

Oczywiście mówię tutaj o wojnie na linii wyłącznie Polska-niemcy, bo jeśli mamy mówić o ewentualnej III WŚ, to tutaj ciężko cokolwiek wróżyć, bo to zależy jak wyglądałyby strony konfliktu i ich zaangażowanie w wojnę.

Oficjalnie, nieoficjalnie wiadomo co do czego.

"Co do demota, to w jakimś celu powstała unia europejska..." - z pewnością nie w celach "przyjaznych". Raczej obstawiałbym na próbę stworzenia IV rzeszy bez strzelania, rozpętując "wojnę gospodarczą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+5 / 5

@rafik54321 Raczej Czechy nie będą nas atakować... Więc przeciwnik będzie miał rakiety.

"Obrona przeciwlotnicza nie opiera się na stanowiskach naziemnych, a raczej na szybkich samolotach przechwytujących."
Ciekawe podejście. Skąd taki wniosek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@rafik54321 ale porównaj nasze uzbrojenie a uzbrojenie Niemców czy kogokolwiek. Inne kraje majnowoczesny sprzęt. A samoloty sprzed 20 lat w niczym nam nie pomogą. Pocisków dalekiego zasięgu też nie mamy. Po za tym w razie ewentualnej wojny naszych przeciwników wsparłby prawie każdy kraj. A nas? Nikt.
Jeszcze gorzej sytuacja wyglądałaby w razie wojny gospodarczej. Pod tym względem coraz bardziej zmierzamy w stronę Wenezueli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Cammax
Konflikt interesów miedzy Europą a USA jest widoczny od dekad.. już samo pojawienie się bytu UE było bardzo negatywnym sygnałem dla USA . Już zaczyna się wojna celaną. A my zamiast trzymać się kupy i naszych interesów w UE szukamy sojusznika na innym globie jaki ma w interesie osłabianie UE

Trump dąży do wojny... wysłał lotniskowce na morze chińskie... to może się zakończyć globalnym konfliktem i US może go przegrać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@killerxcartoon Trump tak na prawdę nie wiele różni się od Kaczyńskiego. Obaj są fanatykami chorymi z nienawiści, jednemu i drugiemu marzy się wojna. My mamy przeciwko sobie całą UE i Rosję. A mimo to rządzący naiwnie wierzą, że USA pomoże w razie potrzeby. Po pierwsze nie zdążyliby nawet gdyby serio chcieli a po drugie nie pomogą bo po prostu mają nas gdzieś. PIS bezmyślnie na zapraszał tu całe brygady amerykańskich wojsk nawet przez chwilę nie zastanawiając sie jakie niebezpieczeństwo nam grozi, gdy nowa władza przestanie ślepo wykonywać rozkazy Amerykanów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Cammax Bo obaj są skrajnie religijno konserwatywni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@killerxcartoon w cywilizowanych krajach fanatyków religijnych nie dopuszcza się nawet do najniższych stanowisk. Mam nadzieje, że gdy władza w Polsce wróci w normalne ręce PIS zostanie zdelegalizowane a ich członkowie postawieni przez Trybunał Stanu a następnie osadzeni w więzieniach. Gdyby jednak PIS sfałszowało wybory, ale władza w USA powróciła w normalne ręce to Duda będzie tam persona non grata tak jak we wszystkich krajach UE (no oprócz Węgier ale to nie jest demokratyczny kraj).
Kaczyński, Duda i inni PISowcy a także Trump są tacy sami jak Hitler. Hitler uważał, że Żydzi, Słowianie, Romowie, homoseksualiści, niepełnosprawni, chorzy psychicznie, przeciwnicy polityczni nie są ludźmi. Trump myśli tak o każdym, kto nie jest białym fanatykiem religijnym. PISowcy myślą tak o kazdym kto nie jest białym, heteroseksualnym, skrajnie katolickim, chorym z nienawiści stuprocentowym Polakiem popierającym PIS. Delegalizacja PISu może sie udać (art.13 konstytucji). Gorzej z partią Trumpa. Tu trzeba by zdelegalizować całą partię republikańską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 3

@Cammax
gdyby doszlo do wojny a agresorem byla by rosja, to grozila by nam powtorka z wrzesnia. zanim zachod by sie zmobilizowal rosyjskie czolgo byly by pod warszawa, rzad w londynie a nasze wojsko w lesie

@rafik54321
"Jeśli Ukraina jakoś sobie radzi z Rosją,"
ukraina sobie radzi z rosja, bo oficjalnie rosji tam nie ma. stawiam ze zupelnie inaczej by ta wojna wygladala gdyby rosjanie wyslali tam regularna armie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 4

@Cammax
"Trump tak na prawdę nie wiele różni się od Kaczyńskiego."
nie zgodze sie, pomimo tego ze darze niechecia obu panow, to powiem ze kaczynski jest inteligetny
gosc zbudowal od zera swoje imperium i partie, podczas kiedy trump odziedziczyl pieniadze i biznes po tatusiu i zgrywa wielkiego biznesmena
kaczynski jest szara eminencja i woli rzadzic z cienia, trump chce za wszelka cene byc w centrum uwagi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 0

@rafik54321 Siłę swojej armii Ukraina pokazała na Krymie, oddali go Rosji bez jednego wystrzału, w Donbasie 6 rok biją się z cywilami, bo ich armia z poboru ma morale poniżej zera, a separatyści walczą na swojej ziemi (Donbas to dawna Noworosja, bezprawnie przyszyta do Ukrainy przez Lenina).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@Cammax watpię by to nastało..

Ale widzę już od dawna skutki narracji nazistowskiej jaką tu zaczęto siać 30 lat temu. A że za młodu pzrez moment też byłem oczarowany WHITE POWER tow iem kto ją sieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@mieteknapletek szczerze to wąpię żeby ktoś nam pomógł. Zwłaszcza teraz, gdy nie mamy żadnych sojuszników. Każdy lraj, nie tylko Rosja rozwaliłby nas w kilka godzin. Obrona terytorialna nie pomogłaby.

Co do Kaczyńskiego i Trumpa: to chyba faktycznie jedyna różnica między nimi. Pod względem światopoglądowym są praktycznie tacy sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Cammax
zalezy kto by nas zaatakowal,
mam wrazenie ze np niemcy by nam mogly pomoc (maja w pl sporo inwestycji tak ze nie chchieli by ich stracic), usa tez by nam pewnie pomogly, zwlaszcza ze chetnie kupujemy od nich sprzet jak leci. patrzac sie po tym jak pomagali aliantom, pewnie by nam pomogli, po czym wystawili rachunek za ta pomoc
ale generalnie jezeli koszta wojny byly by wyzsze niz potencjalne straty biznesowe, to pewnie by nam nikt nie pomogl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@mieteknapletek gdybyśmy mieli inny rząd to być może pomogliby nam, bo mieliby w tym interes. Ale teraz nie mamy żadnych sojuszników. USA może faktycznie by pomogły bo w końcu gdzie znajdą rząd, który ślepo będzie wykonywał ich polecenia niezaleznie od tego czy jest to w naszym interesie czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Cammax
maja interes, jak juz powiedzialem
chodzi o ochrone swoich inwestycji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reyden
0 / 0

Porównując liczebność naszych armii - szczególnie wozów bojowych to powtórka z IX 39 nam raczej nie grozi , co innego jakość i wyszkolenie armii .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@reyden o samą jakość i wyszkolenie bym się aż tak nie obawiał, bardziej jak już to o zaopatrzenie. Najbardziej obawiałbym się o kompetencje najwyższego dowództwa. Bo o dowództwo polowe jestem raczej dobrej myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iosono
0 / 0

Merkel powiedziała

"Dorastaliśmy w przekonaniu, że USA chcą być światową potęgą. Gdyby USA zrezygnowały teraz z tej roli z własnej woli, musielibyśmy myśleć w sposób bardzo zasadniczy..
W Niemczech wiemy, że musimy wydawać więcej na obronę i w ostatnich latach osiągnęliśmy znaczny wzrost w tym zakresie i nadal będziemy to robić dla naszych zdolności wojskowych."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+2 / 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
0 / 0

Jeżeli będzie kolejna Wojna Światowa to zapewne będziemy po tej samej stronie co Niemcy. A oni jeszcze nigdy nie wygrali... :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
0 / 0

Niemcy maja dzieki unii kase i sami tą unią rządzą. A z kolei dzieki temu wiele krajow podporzadkowuje swoje gospodardki pod ich dyktando i redukuje ilosc armii. kiedy juz beda calkowicie zalezni od Niemiec i totalnie rozbrojeni, to w Niemczech bedzie cyk i nagle z nikad powołają i rozbuduja ogromna armie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
0 / 0

nie będzie żadnej III wojny światowej. Rozwiniętym krają nie jest ona na rękę to już nie te czasy. Technologia jest za bardzo rozwinięta żeby ryzykować, można zniszczyć cały kraj w jeden dzień

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 12:20

A adawo
0 / 0

Jeśli komuś marzy się kraj z silną gospodarką, bogatym programem socjalnym, wolny od pedałów, Żydów i masonów to kolejna Rzesza jest zdecydowanie dla niego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 2

Czas najwyższy, żeby USA przestało być światowym liderem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@OverdriveB
juz wkrotce przestanie,
jezeli trump dalej bezie dazyl do konfliktu to niedlugo chiny przejma paleczke

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+1 / 1

@mieteknapletek Chiny i tak przejmą pałeczkę, niezależnie od tego co zrobi Trump. Mógłby to zrobić w sposób dobry dla świata i pokazać, że współpraca jest możliwa, opłaca się i generalnie możemy funkcjonować wszyscy na świecie jak jedna wielka życzliwa sobie rodzina. Ale jak nie, no to nie. To USA zostaną zmarginalizowane i z globalnego imperium, zostaną lokalnym imperium, a potem już tylko zwykłym państwem, albo się podzielą i zostaną Zachodnim Wybrzeżem, czymś po środku, i Wschodnim Wybrzeżem, jako osobne byty państwowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
0 / 0

A wojskowy potencjał Niemiec to ruszy w bój tradycyjnie szukać przestrzeni życiowej czy pod b zielonymi sztandarami islamu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jaskierrro
0 / 0

A wszystko to tylko polityczne zagrywki Trumpa. Któremu nie podoba sie niemiecka współpraca z chinami. Myślał że coś ugra wycofaniem wojsk z niemiec i wyponianiem że niemcy nie przeznaczają odpowiedniej ilości pieniędzy na obrone. I w sumie nie ma mu się co dziwić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
0 / 0

no to chyba nie beda likwidowac w czesci kSK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem