Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
17 35
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MajorKaza
+3 / 3

Użyj obu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+1 / 3

Stać Cię na wydanie kasy na filtr do kranówki (bo szlacheckie podniebie jej nie zniesie) to możesz postawić pracownika który się zajmie mieszaniem i studzeniem wody do takiej temperatury która Jaśnie Panu będzie odpowiadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 0

@samodzielny68 Chcesz to sobie pij kranówkę prosto z kranu. Myślę, że ludzie już są na tyle świadomi, żeby dokonywać mądrych wyborów. A takim zapewne jest poddawanie wody z kranu filtracji jeśli nie ma się pewności co do jej jakości i stanu rur wodociągowych, który również ma wpływ na jej jakość.

Z drugiej strony zabawnie wyszło, bo pewnie nie tak chciałeś, ale właśnie sam się określiłeś mianem chłopa...i tu ci przyznaję rację skoro korzystanie z filtra utożsamiasz z wyższym mniemaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yarro_B
0 / 0

@samodzielny68 Aplikowałbyś? :-) umowa o pracę, praca w młodym dynamicznym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 0

@Jimmy_Waldemar_Resiak Filtrowanie kranówki było doskonałym pomysłem za komuny (pomijając fakt, że cześć filtrów działała jak koncentratory zanieczyszczeń). Teraz zyskują na tym wyłącznie producenci i dystrybutorzy rozmaitych filtrów. Oczywiście można sobie w kuchni postawić laboratoryjny system uzdatniania wody, tylko po co? To jak zakładanie spadochronu przy wysiadaniu z autobusu.
Co do chłopskiego pochodzenia, to zupełnie nie rozumiem czemu skoro zdecydowana większość Polaków się z chłopów wywodzi jest to aż tak wstydliwe. Należałoby się wstydzić raczej szlacheckiego pochodzenia, skoro szlachta tyle głupich, złych i kretyńskich rzeczy zmalowała. Ale to syndrom byłych niewolników, którzy nadal, po stu latach chcą zostać panami. Zabawne, że gdy odpytać naszych współobywateli o pochodzenie, wychodzi że szlachta w dawnej Polsce stanowiła 90% mieszkańców.
@yarro_B Odpowiedź standardowa: nie stać Cię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 8:13

U ubooot
0 / 0

Jesteś pewny że to to jest podłączone do wodociągu? zwykle występuje z baniakami z wodą.
Chłodzonej wody bym nie pił bo chłodzenie odbywa się w dodatkowym pojemniku który ładnie glonami zarasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leo_
0 / 0

W takich urządzeniach jest pompa ciepła parownik/skraplacz bądź ogniwo peltiera, czyli odbieramy enrgię z jednogo zbiornika (chłodzimy) i transportujemy do drugiego (grzejemy). Dodanie dodatkowego kranika zamiast mieszania nie poprawi bilansu energetycznego urządzenia a jedynie nieco zwiększy jego komplikację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yarro_B
0 / 0

@Leo_ Chłodzenie i grzanie jednocześnie to jak głosowanie na PIS i PO jednocześnie. Można ale sensu brak ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leo_
0 / 0

@yarro_B
Akurat tutaj sens jest, masz ciepłą i zimną wodę inwestując tylko część energii potrzebnej do osobnego grzania i chłodzenia. Możesz też kranówę wybrać zamiast mieszać - nie zaszkodzi, a ciepłą czy zimną zostaw temu kto na taką jest zdecydowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

A może warto odłączyć na chwilę wtyczkę od prądu :P haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem