Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1787 1801
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z zlatko23
-3 / 5

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+9 / 13

@dncx

przeciez wspomnial o Bogu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 5

@Puolalainen A no tak. Jakoś tak nie skojarzyłem faktów. A powinienem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haduszek
+19 / 19

Dobrze napisane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ev3rHarD
+13 / 33

I bardzo dobrze, jestem tego samego zdania .
Ostatnio czytałem ciekawy artykuł, warto przeczytać :

Polska jest stracona niezależnie od wyniku wyborów.

To będzie jeden z najsmutniejszych wpisów jakie kiedykolwiek powstały na ŻL.

Na świecie rozpoczęła się rewolucja lewicowo-bezideowa. To rewolucja, która kontestuje naukę, własne autorytety jak Chomsky, wyznaje jakieś dogmaty zawarte w kilku zdaniach i z którymi nie znosi polemiki i niszczy wszystko na swojej drodze. A nader wszystko nienawidzi sprzeciwu, innego zdania, innych poglądów i chce cenzurować, a nawet eliminować z przestrzeni publicznej wszystko z czym się nie zgadza.

Obserwujemy to wszystko dziś na zachodzie, przede wszystkim w USA i UK, ale też np. w do niedawna konserwatywnych bastionach jak Hiszpania czy Irlandia. Trwa negowanie wszystkiego, bezmyślne niszczenie pomników i symboli, brak wiedzy, agresja wobec ludzi którzy się nie zgadzają na narzucanie poglądów. Niestety zaprzęgnięte w to zostały także instytucje publiczne, które ścigają ludzi za przestępstwa „motywowane nienawiścią” typu ślad opon na tęczowym przejściu dla pieszych przy jednoczesnym przymykaniu oczu na prawdziwe przestępstwa, jeśli tylko oskarżony należy do grupy, której skazać nie wypada. Nie będziemy tu pisać o jakie grupy chodzi bo i tak dobrze wiecie.

O właśnie, to też jest element tej całej imprezy, postępująca cenzura internetu (w tym autocenzura z obawy przed usuwaniem treści) oraz, w jeszcze wiekszym stopniu, medialna hipokryzja, manipulacje i przede wszystkim sterowanie opinią publiczną, przez nagłaśnianie jednych tematów i wyciszanie innych. Przez odpowiednie kreowanie jednych spraw na ważne i skandaliczne i marginalizowanie innych, niejednokrotnie groźniejszych czy bardziej oburzających. Nie liczą się czyny ani słowa, liczy się tylko czy coś pomaga lub szkodzi „naszej sprawie”.

Ta rewolucja nie ma na razie nazwy, nie ma chyba nawet celu poza zniszczeniem obecnego jakiegoś porządku, czy też resztek tego porządku. To rewolucja inna niż wszystkie, bo zazwyczaj buntowali się głodni i słabi przeciw sytym. A tutaj buntują się wielkomiejskie masy, które żyją w dostatku przeciw... no właśnie, przecie czemu? Przeciw zastanemu porządkowi, który ani ich nie uciska ani nawet nie przeszkadza wieść dostatnie życie. No bo czym innym jest piosenka Taco Hemingwaya (trzeba przyznać, że muzycznie świetna a tekstowo bardzo dobrze zbudowana) jak nie buntem młodych ze Starbunia przeciw reszcie kraju, który rzekomo im w czymś przeszkadza i dlatego trzeba go potraktować z buta? Czym innym są protesty bananowych dzieciaków w Stanach z iPhonami w dłoni robiących relacje na insta z tego, że demolują miasta?

Wracając do początku. Tak, Polska też już przegrała. Jesteśmy dokładnie w tym miejscu, gdzie Hiszpania była 10 lat temu. I ta zmiana jest nieunikniona. Od nas tylko zależy czy przesuniemy to choć odrobinę w czasie, licząc na jakiś cud, w postaci takiej, że gdzieś na zachodzie przegną tak bardzo, że Polska zdąży to zobaczyć zanim oszaleje jak zachód. Ale szanse na to są minimalne i raczej jedyne co nam pozostało, to zyskać jeszcze te kilka lat zanim mix wściekłej lewicy i cynicznych bezidowców, zgotuje nam to co widzimy na ulicach miast zachodu.

Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to znaczy że widzisz co się dzieje i masz świadomość zagrożenia.
I to o tym są te wybory, a nie o tym czy np. podatki będą niższe czy wyższe, bo to ideologie i emocje napędzają 95% wyborców. I choćbyś na głowie stawał, to właśnie dominuje przy urnie wyborczej.

Glosuj świadomie, zanim będziesz zdziwiony, że ten pi3rdolnik przyszedł i do nas. Bo przyjdzie na pewno.
Od Ciebie tylko zależy kiedy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 1

@ev3rHarD Rewolucje, co powinno być znane z przebiegu historii, dzieją się od dawna co jakiś czas. Jedne gorsze, drugie lepsze. Każda ma jakieś idee wbrew pozorom. Oczywiście ci, którzy chcą zachować status quo obecnej sytuacji uważają, że każda następna jest z gruntu zła, bezideowa, niszcząca. A le to norma. Każda, której oni uczestniczyli byłą najlepsza i jedynie słuszna. Że przypomnę wszelkie rewolucje religijne, rewolucję francuską, wojny, jak IWŚ, IIWŚ, okres komunizmu. Zatem opis, jaki dokonał ten człowiek nie sa niczym nadzwyczajnym. Nie zmienia to ani historii, ani nie zmieni przebiegu zmian świata. Można z tym walczyć, ale świata to ani nie zbawi, ani nie zmieni samych zmian, które zachodzą od m.w 1945 roku, kiedy jesteśmy w tzw. erze technologicznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sese23
+2 / 2

@ev3rHarD nie się rozpoczęła tylko ktos płaci za to żeby trwała. trzeba tylko ustalic kto. to nie jest oddolne ci ludzie to robią bo wiedza ze ktos za tym stoi i nie pozwoli by ich sadzono i karano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+3 / 3

@ev3rHarD Abstrachując od tematu wyborczego przyznaję ci rację, choć nieco przyznam nieco niechętnie, bo nie jestem specjalnie konserwatywny, ale na pewno antylewacki. Ludzie robią kardnalny błąd, że idą w skrajne dychotomie. Ludzie nie szukają kompromisu, złotego środka, wszyscy chcą wybierać między jakąś tęczowo czerwoną antyutopią, a ultrakonserwatyznym fundamentalizmem. Nie jesteś z nami? Jesteś więc z nimi! Tak wygląda ta socjotechniczna retoryka, gdzie w tym samym czasie z dwóch stron otrzymujesz łatkę: od konserwatysty lewaka, a od lewaka faszysty. Jak ma być dobrze?
Z jednej strony pod kątem historii lewica była potrzebna, by znieść feudalne zależności, szklany sufit, nierówność wobec prawa, nieludzkie warunki nędzy np Wielka Brytania XIX wieku. Z drugiej strony lewica przeszła w abominację, jakby ktoś celowo za pomocą głupich fanatyków chciał ją zdeprecojonowac, by ostał się tylko stary, postfeudalny porządek jako jedyna, stabilna opcja. Bardzo łatwo zohydzić daną ideę, przeradzając ją dzięki doktrynerom w skrajność nie do zniesienia.
Nawet USA, które było de facto pierwszym, kapitalistycznym krajem jest dziełem rewolucji. Rewolucji przeciw brytyjskiemu postfeudalizmowi, choć na ten system istniały już inne paradygmaty. Także sprawa nie jest prosta, ale grupy interesu wolą szybko dychotomizować, postawić szybko pod wspólny mianownik, by owce zwane społeczeństwem szybko podążały za nowym pasterzem, dzierżącym nowy kij.
Weźmy choiażby tych co finansują lewackie bojówki. Czy Soros mieszka na squocie? Czy nosi irokeza? Mieszka pod jednym dachem z imigrantami? Nie, żyje jak barokowa arystokracja.
Wiele idei przez grupy interesu lobby zostały zdegenerowane. Wartości prawicowe, takie jak wiara, wolny rynek, rodzina zostały zniszczone przez stary porządek. Wiarę przekształcono w środek pacyfikujący zmiany społeczne. wolny rynek, ten, który zniszczył feudalizm sam go stworzył na nowo przez banki, korporacje. Rodzinę konserwatyści sprowadzili jedynie do jak największej reprodukcji ludzi.
Wartości lewicowe takie jak np sprawiedliwość społeczna zostały zdegradowane do poziomu zniesienia właności. Progresu np leczącego patologie np rodzinne: przemoc, niekontrolowany rozród do permisywizmu, agresywnej retoryki opartej tylko na najniższych instynktach seksualnych.
Ludzie powinni nauczyć się myśleć. nie ulegać dogmatyzmowi, erystyce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 2

@sese23 Odpowiedź jest bardzo prosta. Żydzi, m.in. Soros który jest właścicielem różnych lewicowych fundacji walczących z "rasizmem", "mową nienawiści" etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O obiekt83
+38 / 40

Komuś padło na mózg aby wykonywać taki''gest''.Zrobili z siebie ofiary rasizmu,a w rzeczywistości sami go propagują i przy okazji demolują miasta-wszystko w ramach protestu.Dla mnie to normalnie bandyci i chuliganie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Beton2018
+7 / 7

@obiekt83
Dokładnie to samo powiedziałem 2 tygodnie temu na forum AS Roma na Facebooku, pod informacją, że piłkarze będą grali z opaskami z Black Lives Matter...I nazwali mnie faszystą, haha. Jeśli faszystą zostaje się mówiąc "wszystkie życia są ważne, nie tylko czarne" oraz "niech skończą się te burdy w miastach" to ja jestem dumny z bycia faszystą. Wypisałem się z forum tych tępaków xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2020 o 21:37

P pochichrana
-5 / 11

Abstrachuja od calej tej szopki z padaniem na kolana w walce z rasizmem.. coj jest gapie i uwłaczające... to równie niebezpieczne i szkodliwa jest druga cześć wypowiedzi...

Ludzie Gina, zabijają w imię sztucznych granic jakieś "ojczyzny".. , kawałków szmat lub co gorsza w nie wymyślonych bogów...
Wszystkie 4 przypadki nadaje nie do leczenia klinicznego..

Kleknac to moins co najwyżej wręczając pierścionek zaręczynowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KJKzK
0 / 2

@pochichrana Myślę, że niebezpieczni, to są fanatycy, którzy piszą takie komentarze. No bo trzeba być fanatykiem, żeby pod taką wypowiedzią, skoro meritum dotyczy zupełnie innej sprawy, wypisywać w totalitarny sposób swoje głupie zresztą poglądy. W historii niejednokrotnie gdy grupy takich osób dostawały się do władzy, to dokonywały brutalnych mordów, chociażby w Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@KJKzK Jak się wypisuje w totalitarny sposób? To jakaś specjalna klawiatura?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KJKzK
+1 / 1

@ArdenKel Porównaj:
1. Moim zdaniem zupa pomidorowa to najlepsza zupa.
2. Najlepsza jest zupa pomidorowa, inne są obrzydliwe! Ludzi, którzy uważają inaczej powinno się leczyć!

Jak widzę komentarze typu drugiego, to od razu mi się kojarzą z bolszewikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@KJKzK To chyba jasne, że pisząc wyrażam własne zdanie, więc po co preambuła "moim zdaniem"? Wydaje mi się, że nazywanie zwykłego wpisu totalitarnym (tak jakby "totalitarny" było synonimem "radykalny") zawęża możliwość konstruktywnej dyskusji.

Zwłaszcza, że obecnie "najlepszy" komentarz zawiera określenia "komuś padło na mózg", "bandyci i chuliganie". I tamtego nie nazywasz totalitarnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KJKzK
0 / 0

@ArdenKel Jak mamy się czepiać słówek, to mogę ci odpowiedzieć, że "preambuła" w twoim komentarzu pasuje jak pięść do nosa (tak jakby "preambuła" było synonimem "wstęp"). Tak, użyłem specjalnie słowa totalitarny (chociaż byłem pewny że ktoś przyjdzie i będzie się wymądrzał, udając, że nie wie o co chodzi), bo jak ktoś pisze o swoich poglądach jakby ich słuszność była uwodniona jak 2+2 i jednocześnie pisze, że inni nadają się "do leczenia klinicznego", tylko dlatego, że przedstawili swoje poglądy, to, jak wspomniałem, kojarzy mi się to z bolszewikami. Ale ciekawe, że twoim zdaniem to "zwykły wpis".
A nazywanie bandami ludzi, którzy zabili już kilkadziesiąt osób i ranili kilka tysięcy mnie jakoś nie dziwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
-1 / 1

@KJKzK rozumiem zatem z ludzi ktorzyczca Hitlera czy Stalina tez traktujesz z wyrozumialoscia bo przecież maja swoje stanie I to ze ty nie z nimi nie zgadzasz nie oznacza ze oni nie mylą ?
Fanatyzm jest zly.. zabijanie w imię sztucznych idei jest zle.. zmuszanie ludzi do tego jest zle.. wmawianie im ze musza ginąc za sztuczne idee jest zle...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KJKzK
0 / 0

@pochichrana Myślę, że sposób w jaki skomentowałem twój wpis świadczy o tym, że nie — nie traktowałbym ludzi czczących Hitlera i Stalina z wyrozumiałością.
A granice istnieją, oddzielają inne ustroje, często kultury i języki i takie są fakty. Twierdzenie, że jest inaczej to dopiero sztuczna idea.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2020 o 23:06

A ArdenKel
-1 / 1

@KJKzK W sumie zgadzam się z Twoim postem na górze. Niebezpieczni są fanatycy.
A tych można rozpoznać po radykalizacji . Ta zaś objawia się między innymi w języku. Coś było o belce we własnym oku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KJKzK
0 / 0

@ArdenKel Zabawne. Ja nie zamierzam nikogo wysyłać na przymusowe leczenie za wyrażanie własnych poglądów o sobie samym (nikomu nic do tego). Ale skoro wpis, który komentowałem uważasz za "zwykł wpis", a określenie "bolszewicki" już cię przeraża (a jako, że przeczytałem wiele pamiętników z I wś mogę powiedzieć, że poglądy tam zamieszczone wręcz są identyczne z tym, co głosili bolszewicy w trakcie obejmowania władzy), to cóż mogę więcej powiedzieć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@KJKzK
1. "zwykły" - bo nie odstaje od poziomu debaty spotykanego na tym portalu.
2. spieramy się o słowo "totalitarny" a nie "bolszewicki" - jednak nie to samo
3. nie życzę sobie przypisywania mi stanów umysłu, że coś mnie przeraża. To stanowi atak ad personam. Użycie za mocnych słów w dyskusji mnie najwyżej zniesmacza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KJKzK
0 / 0

@ArdenKel No nie mogę... Przed chwilą mi zainsynuowałeś, że jestem fanatykiem (już szkoda gadać o powodzie), to stwierdziłem, że pora kończyć tę dyskusję jak to polegać na argumentach ad personam. Teraz widzę, że mi wypominasz ad personam, za "przypisywanie stanów umysłu". No co za hipokryzja, aż zakląłem jak to zobaczyłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@KJKzK Masz rację. Widocznie też mam kłopoty z belkami. Dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
+5 / 13

Ma chłopak rację, ja klękam tylko przed Bogiem i raz zdarzyło mi się przy oświadczynach :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+8 / 8

To nie jest "rosyjska mentalność". To jest normalne, logiczne myślenie, oraz postrzeganie świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grekzak
+3 / 3

Natomiast Hiszpański kierowca powiedział, że nie klękną ponieważ nie uważa to za słuszne, ale jak ktoś chciał uklęknąć to on niema nic przeciwko :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
+4 / 4

Bardzo dobrze zrobił. Nie będziemy przed nimi klękać. Równość nie znaczy uległość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+5 / 5

w pełni go popieram

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasiekii
-2 / 2

Ktos zrobil gowno burze zeby odwruciç uwage od falszywej koronki przy okazji do kopac Trumpowi ..alepsze ludziska sie dajà wkrecac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem