Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
561 696
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z zlatko23
+2 / 20

@Wolnomysliciel Można jeszcze porównać ta mapę z dawnym rozmieszczeniem wojsk sowieckich... ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
+10 / 20

@zlatko23 Porównać można z czym komu pasuje. Chodzi mi jednak o to, że przejście na większy poziom szczegółowości pokazuje, że mówienie o prostym podziale na Polskę wschodnia i zachodnią nie odzwierciedla stanu faktycznego, a zatem utrudnia znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego wyniki są takie, a nie inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+6 / 28

@Wolnomysliciel to twoja mapa nic nie mówi. Im niżej schodzimy tym bardziej statystyka się zaburza. Na poziomie województw wyrównuje się średnie zaludnienie. Masz przykład w postaci województwa mazowieckiego, Warszawa i przyległe rejony to ok 50-60% ludności tego obszaru( Warszawa + "obwarzanek" to ok 2 - 3 milionów ludzi do 5 milionów całego województwa). Na ~0,1 powierzchni żyje około połowa ludzi województwa a Ty pokazujesz rozkład na gminy. Jena gmina ma 3k ludzi druga 100k a kropka jest taka sama. A która gmina powinna więcej znaczyć?

Dudzie wygraną zapewnił zacofany (i mówię to jako osoba urodzona w województwie Podlaskim; wtedy się tak jeszcze nie nazywało) wschód. Na pozostałej części kraju ten rozkład był prawie 50/50 a tam 70-80 dla Dudy.
Cóż, przyszło żyć w kraju gdzie "daj" ma większą władze niż ludzie zarabiający pieniądze. Przyjdzie Grecja to się skończy. "Daj" zdechnie z głodu, reszta zbiednieje. Nie będzie dobrze ale może przyjdzie oczyszczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zlatko23
+2 / 14

@Wolnomysliciel Ja z tym rozmieszczeniem pisałem poważnie. Można znaleźć obszary stacjonowania w internecie. Dziwna zbieżność z głosami opozycji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
+5 / 17

@raven000 W sumie ciekawe by było porównanie takiej mapy z poziomem biedy. Ciężko mi zaakceptować Twój argument bo prowadzi on do wniosku, że skoro wygrał Duda to po co drążyć temat. Nawet jeżeli faktycznie uznać, że Dudę wybrał zacofany wschód to PO miała dużo czasu by zacofany wschód przestał być zacofanym wschodem, ale zamiast realizować swój program tak bardzo doiła państwo, że ludzie woleli oddać władze takiemu pisowi żeby tylko oderwać PO od koryta. Potem po przejściu do opozycji dalej PO nie nabrało rozumu przez co Prezes musiał ratować to ugrupowanie bo o mały włos nie doprowadzili się do upadku, a to przecież wymarzony przeciwnik dla PiS (i odwrotnie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
+1 / 1

@zlatko23 Aż poszukam takiej mapy w wolnej chwili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-2 / 18

@Wolnomysliciel i tu się mylisz. "CZEMUŚ BIEDNY? BOŚ GŁUPI. CZEMUŚ GŁUPI? BOŚ BIEDNY”
Wiesz na co swego czasu Białystok przeznaczył "janosikowe"?
Na filharmonię by za kilkanaście miesięcy rozegrać tam turniej ping ponga bo stała pusta.
Znam wschód (głębokie prowincje; część mieszka tam gdzie Duda dostał +90%)z własnego doświadczenia, mam tam rodzinę. Nie da się z nimi rozmawiać. Zacietrzewienie, zacofanie.
"Sami swoi" to tam instrukcja postępowania albo film dokumentalny.

PS. Tak wygląda centrum Białegostoku (dzielnica Bojary)
https://static.prsa.pl/images/9805dda3-3a32-4635-a66f-9f3fe1125af1.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2020 o 23:06

W Wolnomysliciel
+3 / 9

@raven000 Wolę powiedzenie by nie sądzić książki po okładce. To zdjęcie niczego nie dowodzi. Zwłaszcza w czasach gdy domy drewniane wracają do łask. Poza tym byłem kiedyś w takim domu na herbacie jak zrobiłem sobie wycieczkę po południowej części Polski. Jak wszedłem do środka to z wrażenia mi buty spadły. Sam mieszkam na północnym zachodzie w jednym z średnich miasteczek od wielu kadencji rządzonym przez PO. Miejscowość zadłużona po uszy. Drogi dziurawe. Budynki się sypią, a władza za kilkaset tysięcy wyremontowała budynek, który pół roku później poszedł do wyburzenia.
Z rodziną na dużych spotkaniach rodzinnych nie rozmawiamy o polityce bo zaraz pojawiają się kłótnie o to kto gorszy. PO czy PiS. I w tym zacietrzewieniu do nikogo nie dociera, że skoro kłócą się o to kto gorszy to znaczy, że ani jedni ani drudzy nie są dobrzy, a co za tym idzie nie nadaje się do rządzenia.
Zacietrzewienie o którym mówisz nie jest cechą biednego wschodu. Jest cechą ludzi, którzy tak głęboko zaangażowali się w wojnę PO - PiS, że utracili kontakt z rzeczywistością i nie widzą, że konflikt jest sztuczny mający zagwarantować obu ugrupowaniom dominację.
Myślisz, że Kaczyński zdecydował się uratować PO przed upadkiem pozwalając im na wymianę kandydata z dobroci serca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 14

@raven000 Uważasz, że zwolennicy RT są mądrzy? Naprawdę.

Cieszy mnie jednak - jako przeciwnika demokracji - bul dvpy, jej zwolenników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-3 / 11

@Purple_Piper a gdzie ja napisałem iż są mądrzy? Na pewno mają inną mentalność od wyborców Dudy.
I jeżeli dane statystyczne odzwierciedlają rzeczywistość są bardziej zaradni, są bardziej pracowici, są bardziej wykształceni.

Ja też nie jestem zwolennikiem demokracji w takiej formie jak obecna, bo się nie sprawdza. Preferowałbym proste rozwiązanie jak w S.A. Ile zapłaciłeś podatku ponad koszta które wygenerowałeś tyle wartości ma twój głos.
Skończyłby się dyktat lumpenproletariatu i patologi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 13

@raven000 Nie mają innej mentalności - każdy, kto głosuje "przeciwko komuś", jest tak samo głupi. Słabo wykształcony spawacz, a nawet murarz, jest bardziej zaradny od pracownika MacDonalda po Wyższej Szkole Otrzymania Dyplomu Magistra.

Urzędnik nie płaci podatku, bo cała jego pensja, jest z podatków innych. Natomiast jej opodatkowanie faktycznie powiększa PKB, co pozwala rządowi na większe zadłużanie kraju - bo przecież jego maksymalna wysokość zależy od PKB. Skończyłby się dyktat urzędników, nauczycieli i górników SSP.

Ja nie jestem zwolennikiem demokracji w żadnej formie, a zwłaszcza w formie "wybierzmy sobie szefa". W gruncie rzeczy, zasiłkowicze niczym nie różnią się od budżetówki - ich dochody również zależą od rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psiak121212
+5 / 9

@raven000 Co rozumiesz przez zacofany??
Zacofany jest fachura po zawodówce któremu jak podasz papierek z naszkicowanym elementem to na tokarce zrobi element z rysunku (ten niewykształcony zacofany człowiek), czy zacofany jest absolwent kulturoznawstwa czy zarządzania pracujący na załatwionej przez układy posadzie w urzędzie (wykształcony "niezacofany")?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-2 / 8

@psiak121212 tak? To ile tych zakładów produkujących ten towar z rysunków jest na tym wschodzie? A ile jest na zachodniej ścianie, śląsku, pomorzu czy w mazowieckim?

Ilu takich jest na wsiach Podlasia czy Lubelszczyzny? Mentalność ludności Podlasia, zapadłych wsi znam. I niestety ale jest źle tam z samodzielnym myśleniem. Propaganda robi swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
+1 / 7

@raven000 A ci internetowi ćwierćinteligenci.. z upodobaniem dają upust swoim kompleksom, nazywając ludzi głosujących na prawicę zacofanymi... . A to ten wasz pseudo postęp jest degradacją kultury europejskiej .. choćby na kraje nowoczesnego zachodu spojrzeć, co się tam wyprawia..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 2

@Purple_Piper Piszesz dużo, przeciw czemu jesteś. A za czym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+1 / 1

@Wolnomysliciel ale wiesz statystyki są po to by je naciągać, zwłaszcza że często statystyki nie zawierają pełnych danych tylko już obrobione informacje...
I z tego co kiedyś widziałem wg. danych wyborów ludzi z tytułem wyższym powinniśmy mieć Polsce ponad 40% ja i nie więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 2

@ArdenKel Jeśli skonkretyzujesz pytanie, chętnie odpowiem. Jeśli chodzi o ustrój, to republikanizm z cenzusem majątkowym i pozbawieniem prawa głosu w każdych najbliższych wyborach całej sfery budżetowej "liczonej od poprzednich wyborów". Jeśli chodzi o partie, to jestem konserwatywnym - ale bez przesady - liberałem gospodarczym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
-1 / 1

@Purple_Piper Chyba ogólnie rozumiem.
Całej strefy budżetowej - czyli rozumiem włącznie z policją, wojskiem, itp.?
Spółki skarbu państwa?
"Konserwatywny liberał gospodarczy" - rozumiem, że to oznacza konserwatyzm "światopoglądowy" (z braku lepszego słowa) połączony z liberalizmem gospodarczym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

@ArdenKel
1. Dokładnie tak - każdy, kto w jakikolwiek sposób otrzymuje pieniądze od państwa, powinien być pozbawiony prawa do głosowania na najbliższe wybory - i parlamentarne, i prezydenckie.

Jeśli dostaje pieniądze od samorządu, to samorządowe.

Każdy, czyli pracownik SSP włącznie z górnikami, również. Nie można wybierać osoby, która nam daje pieniądze.
Łącznie z zasiłkowcami. Nie liczę emerytów i rencistów, bo oni to wypracowali lub są ubezpieczeni, ale wtedy ZUS musiałby być niezależny od rządu.
Zresztą SSP powinno nie być.
2. Mniej więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@Purple_Piper OK. Chyba kumam.
Z wyjątkiem części "każdy, kto w jakikolwiek sposób otrzymuje pieniądze od państwa, powinien być pozbawiony prawa do głosowania" - ale "Nie liczę emerytów i rencistów, bo oni to wypracowali"
To sugeruje, że pracownicy strefy budżetowej sobie nie wypracowali. I pytanie, co z emerytami, którzy pracowali w strefie budżetowej?

Masz ochotę spróbować mnie przekonać, że to, co proponujesz - to dobry pomysł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 2

@ArdenKel Nie ważne, czy i co wypracowali, ale ważne, że dostali kasę od państwa. Przecież nie zabieram im pieniędzy.
Emerytów bym nie dzielił, bo emerytura nie jest od państwa. Przecież, jeśli nauczyciel zwolni się z państwowej i pójdzie pracować do prywatnej szkoły, to odpadają mu tylko 2 najbliższe głosowania - do Sejmu i na prezydenta. Nie ma obowiązku pracy "na państwowym", a brak prawa głosu może zmniejszyć "populizm korupcyjny".
Całe zło w USA zaczęło się w momencie, kiedy mieszkańcy i pracownicy "District of Columbia" dostali prawo do głosowania.

Najlepiej byłoby pozbawić prawa głosu całą Warszawę i wszystkich pracowników zarejestrowanych tam spółek - spowodowałoby to dużą decentralizację gospodarczą i łatwiejszy rozwój całego kraju. :)
Albo przenieść stolicę do małego miasteczka z ograniczeniami jak wyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 3

@raven000 "Tak wygląda centrum Białegostoku (dzielnica Bojary)"

Tak wygląda z biedy, czy dlatego, że jest pod konserwatorem? Stawiam na to drugie. Tak kiedyś wyglądały miasta, a tu mamy akurat nieźle zachowaną i utrzymaną zabytkową uliczkę.

Równie dobrze można utyskiwać na Forum Romanum - że straszą ogryzione ruiny w prestiżowej lokalizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@Purple_Piper Chyba rozumiem z tymi emerytami.

Ale powoli, bo ja chcę zrozumieć. Bo zaraz ta rozmowa pódzie w dziesięciu różnych kierunkach.

Przedstawiasz wizję pewnego ustroju. Ja go jeszcze nie rozumiem. Możesz go przedstawić konstruktywnie - czyli jak ma być, (w odróżnieniu od: co zmienić, bo pewnie w wielu kwestiach nie znam się na tym, jak jest)

Interesuje mnie: organizacja terytorialna, władze na różnych szczeblach, sposób wyłaniania, podział kompetencji.
Optymalnie - z jakimś uzasadnieniem, dlaczego właśnie tak.

Wiem, że to dużo, ale chcę zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@daclaw ta konserwator, na pojedynczych budynkach. Reszta to ruina i z konserwatorem nie wiele ma wspólnego. Od 20 lat nie mieszkam tam i bywam sporadycznie. Nie wiem czy wpisali tam kolejne budynki ale "za moich czasów" to bieda była powodem a nie konserwator.
"akurat nieźle zachowaną i utrzymaną zabytkową uliczkę" z domami krytymi eternitem, walącymi się budynkami. Za tym zielonym krzaczkiem po prawej stoi budynek któremu chyba połowę elewacji konserwator zabrał bo była taka zabytkowa.
Wpisz sobie koszykowa, białystok w mapę googlową i pooglądaj. Te zdjęcie jest i tak dobrze skadrowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artur1976
+2 / 4

@Wolnomysliciel daj spokój kolesiowi. Jak na jego IQ to i tak przeskoczył sam siebie. A co do czepiania się mentalnej ściany wschodniej to dzieciak chyba nie był w gospodarstwie rolnym.... Zapraszam. Ciągnik - średnio 200 tysięcy (to ciągnik klasy biedaedyszyn - są droższe) o kombajnach i osprzęcie nie mówię bo to już są duże kwoty. Biedaczek myśli że rurki i kredyt na kawalerkę w warszawie to jest wydatek :) Gościu rolnicy ze ściany wschodniej to biznes a nie rurki i kredyt na 30 lat i praca w korporacji do śmierci. Gość przespał ostatnie 30 lat :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

@ArdenKel Obecna organizacja terytorialna nie jest zła, poza likwidacją kompletnie niepotrzebnych powiatów albo powiększenia województw i pozostawienia powiatów - co byłoby chyba lepsze - niewiele bym zmieniał.
Ja nie jestem teoretykiem politycznym - są pewne kierunki, które wydają się lepsze, jak choćby system prezydencki. czy właśnie ograniczenia prawa do głosowania. Ale to wszystko stopniowo i zachowaniem praw nabytych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@Purple_Piper To już ostatnie pytanie i dalej nie zawracam gitary.
Dlaczego uważasz, że Twój wymarzony system jest dobry?
Coś, co mogłoby mnie przekonać, że chcę się w temat zagłębić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

@ArdenKel Bo wybieranie własnego szefa nie jest dobre, zwłaszcza, kiedy szef rozdaje cudze pieniądze. Wybieranie szefa sprawdzało się wśród piratów i lisowczyków - z wiadomych powodów, a jak skończyło się takie coś w państwie, daje na przykład RON od Michała Korybuta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@Purple_Piper Ale można też powiedzieć, że zostawianie prawa głosu węższej grupie prowadzi do napięć społecznych - zwłaszcza po związaniu prawa do głosu z majątkiem. Poczucie wykluczenia prowadzi do wzrostu radykalnych nurtów. Patrz ruch robotniczy w XIX wieku. A to destabilizuje społeczeństwo. Patrz rewolucje w początku XX wieku i upadki mocarstw kolonialnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

@ArdenKel Nie rozumiem, dlaczego ktoś, kto żyje z państwa, miałby wybierać władze tegoż państwa? Jeśli ma problem, niech idzie do sektora prywatnego - przecież ja mu tego nie bronię. Głosowanie powinno być przywilejem - zresztą, żeby zmniejszyć koszty wyborów, zrobiłbym odpłatność za wydanie karty do głosowania, np. 10 zł. Jeśli ktoś uważa, że go nie stać, to niech nie głosuje. Ktoś, kto nie jest w stanie zapewnić sobie takich środków, nie powinien decydować o państwie.

Upadki "mocarstw kolonialnych" to wynik obu wojen, powojennego rozpanoszenia się USA i działalności sowieckich wywiadów. Tak pokrótce. Ruch robotniczy najgroźniejszy okazał się tam, gdzie prawie nie było robotników. :) Czyli w Rosji i Mongolii.

Rewolucja francuska pokazała, że wcale nie dlatego wybuchła - przecież mieszczaństwo, które było jej siłą napędową, miało przedstawicieli w SG.

Jeszcze nie widziałem rewolucji robionej przez urzędników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psiak121212
-1 / 1

@raven000 Pytałem kogo uważasz za zacofanego, kto z wymienionej dwójki jest zacofany?
A ty jedziesz ze swoją propagandą, no ale jak sam napisałeś "Propaganda robi swoje".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzegorz1980
0 / 0

@Wolnomysliciel własnie chciałem skomentować ta mapkę ale widzę że mnie uprzedziłeś :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerowo
0 / 0

@Wolnomysliciel A gdzie głosujący na bosaka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Purple_Piper
a co z pracownikami spolek nalezacych do skarbu panstwa?
przy jakim procencie wlasnosci spolki przez panstwo jej pracownik traci/zyskuje prawa wyborcze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@mieteknapletek Każdej - wymusi to wreszcie prawdziwą prywatyzację.
Jeśli państwo zajmuje się działalnością gospodarczą, to zawsze wykorzystuje pozycję dominującą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@Purple_Piper Nie rozumiem, dlaczego nie miałby. Ale to za długa dyskusja.

Wskaż mi rewolucję, która nie wzięła się z poczucia, że decyduje się "o nas, bez nas"...

Rozpad CK monarchii - rozerwana od środka przez ruchy narodowe, które zaczęły się na długo przed wojnami - węgierskie, słowiańskie.
Podobnie ruchy wyzwoleńcze w koloniach od XVIII wieku począwszy.


Moje problemy z twoją wizją:

1. Przykład: Firma A z sektora prywatnego, budująca drogi na państwowe zlecenie. Jej pracownicy mają prawo głosować? Jeśli nie, wykluczasz coraz więcej społeczeństwa. Jeśli tak, to budżetówka przestaje zatrudniać osoby, zaczyna - jednoosobowe działalności pełniące usługi edukacyjne, biurowe.

2. Opowiadasz o wizji, która wyklucza z prawa decydowania o losach państwa właśnie tych, którzy o państwo mają dbać. Dbasz o nieswoje? A jeżeli powiesz ludziom, że są drugiej kategorii, bo płaci im państwo, to im nie zależy na tym państwie. Wykluczasz przy tym także wojsko, policję, służby graniczne, lekarzy. I albo masz jeden wielki protest ( i nikogo, kto mu się przeciwstawi) albo postępującą degrengoladę.
W tym tkwi siła demokracji, że mówi (przynajmniej na papierze) każdemu, że jego głos się liczy. Pracownik, który czuje, że jego zdanie się w firmie liczy, lepiej pracuje. A ten, któremu się tylko każe, zrobi tylko tyle, co każą.

Ja to tak widzę. Nie jestem przekonany do Twojego ustroju. Rozumiem, że w Twoim mniemaniu jest uczciwy. Ale wydaje mi się niestabilny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gragara
0 / 0

@raven000
Ale pięknie, chciałbym się tam przenieść. Mieszkasz w centrum, a jakby na wsi. Bieszczady przereklamowane, Białystok to jest to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@ArdenKel Bo to korupcjogenne.
Bolszewicka - bo z tego poczucia, była Lutowa.
Sprawdź, kto wymusił i wspomagał ten rozpad i gdzie siedzieli podczas Wielkiej Wojny inicjatorzy, choćby z Czech.

1. Szef tej firmy powinien stracić, pracownicy, już nie.

2. Dokładnie tak - sam o tym decydujesz, czy tego chcesz, czy nie. Oni nie są drugiej kategorii, ale oni wybierając szefa, mogą wpłynąć na przyszłe prawo ich dotyczące. A nie ma nic gorszego, niż pisanie prawa pod siebie, lub głosowanie na tego, który obieca podwyżki, czy szybszą emeryturę.

Dlaczego lekarzy? Żyjesz w socjalizmie i nie wyobrażasz sobie życia bez niego. Stąd obiekcje - ludzie nie muszą mieć równych praw - jakoś nikt nie protestuje, że sędziowie mają immunitet. Oczywiście, zlikwidował bym wszystkie przywileje emerytalne dla nowych.

Wydaje się stabilny - chcesz być w budżetówce, nie będziesz głosował. Przecież NIE MA PRZYMUSU.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
-2 / 2

@raven000 "Nie da się z nimi rozmawiać. Zacietrzewienie, zacofanie."

Myślisz, że w warszawie takiej dupy w środku miasta nie znajdziesz?
Każde miasto ma taką dupę, londyn, paryż, nowy jork. Znasz wschód. Tak - tyle ty go znasz, ile wynika z twoich wywodów. Nie wiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
0 / 0

@jerowo Mapa którą wrzuciłem pokazuje efekt tylko drugiej tury. Wyborcy Bosaka są zapewne na innej, o ile są na jakiejś, bo może nikt nie być zainteresowany tworzeniem mapy dla kandydata mającego około 4-5% poparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 0

@gragara skinheadzi i pobicia obcych w pakiecie. Bierzesz?

@rational_male obrażony? Dwadzieścia parę lat mieszkałem w Podlaskim i Ty chcesz mi powiedzieć że nie znam tamtych rejonów. Do tej pory bywam tam u rodziny.
"Myślisz, że w warszawie takiej dupy w środku miasta nie znajdziesz?" A to w Warszawie będzie 80%+ społeczeństwa czy tylko pojedyncze przypadki? Bo rejony o których mówię to tak rzeczywistość wygląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gencndps
+1 / 1

@Wolnomysliciel: A teraz zastanów się czy głosują grunty czy obywatele? Bo na Twojej mapie tyle samo zajmuje obszar z tysiącem mieszkańców jak i milionem mieszkańców. Dlatego jednak pokazanie danych z podziałem na województwa ma więcej sensu, bo liczba mieszkańców w każdym z nich jest tego samego rzędu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Meph
+1 / 1

@Wolnomysliciel Twoja mapa nic nie mówi. Jedną wielkość ma gmina z 1000 mieszkańców i 100 000 mieszkańców. Gdzie tu sens?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
-1 / 1

@gencndps Teraz przeczytaj to co napisałeś i zestaw to z mapą wklejoną przez autora demota. Przecież to ona robi to o czym mówisz. Zakłada, że całe województwo poparło danego kandydata tylko dlatego, że dostał chociaż o 1 głos więcej niż przeciwnik. Żeby pokazać, że takie podejście jest nieprawdziwe wrzuciłem mapę bardziej szczegółową gdzie widać, że w województwa nie są jednolite jakby chcieli niektórzy tylko w każdym województwie. Widać też na tej mapie, że podział nie jest na linii wschód - zachód, a na linii duże ośrodki miejskie - reszta kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
-1 / 1

@Meph Jak już mówiłem sens jest taki, że pokazuje, że mapa pokazana przez autora demota prowadzi do błędnych wniosków, bo po pierwsze nie jest prawdą, że województwa są jako całość w jednym lub drogim obozie, a po drugie pokazuje, że obozy nie dzielą się geograficznie na Polskę wschodnią i Polskę zachodnią, a demograficznie na Polskę ludzi w dużych ośrodkach miejskich i Polskę ludzi poza dużymi ośrodkami miejskimi. To natomiast oznacza, że wszelkie próby zasypania wywołanych przez wojnę PO i PiS podziałów bazujące na podziale wschód - zachód nie mają szans powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Meph
+1 / 1

@Wolnomysliciel Nie, wyciagasz błędne wnioski, świadomie bądź nie. Oczywistym przecież jest jest że żadne terytorium nie jest w "całości" w drugim obozie. Przecież nawet w dużych miastach 30% wyborców potrafiło głosować na Dudę. Nikt przecież nie wyciąga wniosków że na zachodzie głosują tylko na Trzaskowskiego, a na wschodzie tylko na Dudę. Ale jednak na zachodzie jest przewaga elektoratu liberalnego, a na wschodzie konserwatywno-narodowego. Co więcej, nawet Twoja mapa dokładnie potwierdza teze z tego demota - Duda ma przewagę w elektoracie wiejskim, w szczególności na wschodzie, a Trzaskowski wygrał zdecydowanie w miastach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
+1 / 1

@raven000 zupełnie nie obrażony. Nic mnie nie łączy z podlasiem, jednak generalizowanie grupowe, to coś co mnie zawsze kusi o komentarz. Bywałem w Białymstoku w zeszłym roku, i muszę przyznać, że miałem zupełnie inne odczucie tego miasta, niż na fotografii załączonej przez ciebie.

Swoją drogą - tak działa ten ustruj. Skoryguj mnie, jeżeli się mylę. Osobiście odbieram wojnę plemienną pisu i po jako cyrk, no ale co zrobić. Większość ma prawo głosu, a nie ty(czy ja)... jak się okazuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 0

@rational_male widzisz ty uważasz iż to generalizowanie. Ja jestem tego świadkiem na "co dzień". Z tamtych rejonów pochodzę, z tamtych rejonów pochodzi moja żona. Tam mieszkają moje ciotki, wujowie ich dzieci czy znajomi. Pamiętaj iż ja z tamtych rejonów wyjechałem mając te 20+ lat a prawie 20 lat już tam nie mieszkam. Mam już (wtedy też przez to zmieniłem "lokal") inny pogląd na świat.
Mam styczność z przekrojem poglądów w promieniu 70-80 km od domu rodzinnego. Pokrywa to znaczącą powierzchnię tego województwa; miasta, miasteczka, wieś. Gdzie jeszcze miasta i miasteczka w niewielkim zakresie wykazują refleksję co to będzie tak wieś to oderwana od rzeczywistości strefa.
Większość to małe rozdrobnione gospodarstwa gdzie młodzi uciekli do miasta albo "na zachód". Zostali głównie emeryci albo osoby odliczające czas do emerytury. Kasa z KRUS wiesz dobrze jaka jest, uważają się za pokrzywdzonych a jako że większość jest wierząca (w tym starym stylu gdzie ksiądz dobrodziej to wyrocznia) to dają się sterować. Sam byłem tego świadkiem przed wyborami 5 lat temu.
Łatwo powiedzieć "generalizowanie grupowe" osobie która nie ma z tym rejonem styczności i nie ma na niego spojrzenia z dystansu. Nie wypowiadam się o Lubelszczyźnie czy Podkarpaciu bo to mogę tylko z opowieści znać ale Podlaskie to niestety znam osobiście.
Nie uwierzę iż trafiam tylko na takich ludzi, to tam ogół. BO NAM SIĘ NALEŻY tyle, że robić się nie chce. Szwagier elektryk (oficjalnie twierdzi iż wyznawca Korwina) tyle że najlepiej to nic nie robi. Swego czasu miałem dla niego robotę (fucha; ładny pieniądz) w Warszawie. Kilka dni i po sprawie, zysk to prawie pól roku jego zarobków. A nie, bo to trzeba dojechać, abo to abo tamto. To jak on nie chce to może któryś znajomy, nepotyzm pełną gębą:-) to samo, a bo to a bo tamto. Skończyło się na tym iż zrobili to Ukrainy bo im się kur... chciało.
A później słucham jak to on (szwagier) mało zarabia, jaki to on biedy albo znajomi jęczący iż w tutaj nie płacą. Tylko żaden dupy nie ruszy żeby to zmienić.

Ta fotografia to kwintesencja zarządzania tym terenem. Wydać kasę jaką dostaną na wszystko tylko nie na to co potrzebne.
O tym też pewnie nie miałeś pojęcia https://www.tvp.info/14689869/turniej-mistrzow-pingponga-pamieci-andrzeja-grubby
Swego czasu była kasa na rozwałkę z "janosikowgo" to sobie filharmonię sprawili, która stała pusta, jak teraz nie wiem.

"Większość ma prawo głosu", to jedzmy łajno miliony much nie mogą się mylić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
0 / 0

@Meph Piszesz "Nikt przecież nie wyciąga wniosków że na zachodzie głosują tylko na Trzaskowskiego, a na wschodzie tylko na Dudę."
Nie wiem na ile oglądasz tv, ale właśnie takie wnioski są wyciągane przez obie strony i artykułowane w odpowiedniej telewizji z taką siłą, że nawet na demotywatorach to widać.
Przyznam, że bardzo ciekawi mnie w którym miejscu wg Ciebie ten demot stawia tezę, że Duda ma przewagę w elektoracie wiejskim, a Trzaskowski w miejskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
0 / 0

@raven000 Rozumiem. Twoje doświadczenia wskazują na to, ale ja znam osobiście kilkoro ludzi z Białegostoku, i okolic w sumie, bardzo zdeterminowanych i zmotywowanych. Mówię to także na podstawie własnych doświadczeń. Roszczeniowość mnie również bardzo irytuje.

No cóż... Białymstokiem zarządza PO od wielu lat, także być może tam trzeba szukać odpowiedzi tych rozsądnych decyzji. Śmieje się sam do siebie drwiąco, bo wiem, że PiS również niebyłby lepszy.

... więc jedzmy to łajno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Meph
0 / 0

@Wolnomysliciel "Przyznam, że bardzo ciekawi mnie w którym miejscu wg Ciebie ten demot stawia tezę, że Duda ma przewagę w elektoracie wiejskim, a Trzaskowski w miejskich" - powiedziałbym że w drugim wykresie, który pokazuje że 63.8% procent wsi głosowało za Dudą. Ale może takie centralne miejsce nie jest zbyt widoczne dla Ciebie. TV oglądam mało, więc nie będę się kłócił, ale wydaje się mnie, że raczej stwierdzano po prostu przewagę danego kandydata, a resztę dopowiadali sobie widzowie. No, może TVP, bo tam akurat propaganda zalicza ordynarne szczyty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 14

@bizontatanka spójrz na twój demot, posłuchaj Czarzastego co według niego było przyczyną przegranej PO, potem spójrz na to co umieszczasz jeszcze raz może do was dojdzie w czym problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bizontatanka
+1 / 11

@Tibr Czyli nie wolno nazywać rzeczy po imieniu, bo ktoś się obrazi? Ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o ekonomii i wydaje im się, że zwykły Kowalski nie płaci podatków nie można głaskać po główce, tylko trzeba ich edukować. Inaczej ten elektorat zawsze będzie głosował na populistów i łykał najbardziej prymitywną propagandę. Póki co to ciemnota i nie ma co udawać, że jest inaczej. To PiS zrobił mega świństwo, że wmówił tym ludziom, że o nich dba i nastawił niewyedukowanych roszczeniowców przeciwko tym, którzy faktycznie pchają ten kraj do przodu pomimo tego, jak bardzo socjalistyczny rząd rzuca im kłody pod nogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 13

@bizontatanka PO w tej chwili nie jest partią programową, jest jak jej kandydat, pusty dzban który napełnia się tym co mu w danej chwili potrzeba, koniunkturalizm to jedna z cech populizmu. Poza tym PO też jest partią socjalistyczną pro gospodarczą twarz miała na starcie ale tego już nie ma to minęło dość szybko.
Jeżeli nauczyciel na starcie mówi do uczniów wy debile to jak dużo jest ich w stanie nauczyć? Prawdziwy lider ciągnie ludzi za sobą charyzmą, bycie bufonem nie oznacza, że się ma charyzmę, a jedynie zraża do ciebie ludzi. Nie chodzi więc o to byś kogoś głaskał ale jeżeli hasłem przewodnim jest "wspólna Polska" to musi coś za tym iść inaczej jest tylko pustym frazesem. Bo dla kogo ta Polska ma być wspólna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marianoo_italianoo
+3 / 17

Jprdl, patrz ten zaściankowy wschód dalej rozdaje karty, a oświeconemu zachodowi nawet blefowanie nie idzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+7 / 13

Jak to się ludzie lubią dopiescic myślą se przegrali, ale intelektualnie są lepsi. Z tej mapki wynika jedna logiczna bzdura, otóż wychodzi na to, że te 6 województw jest liczniejszych niż tamte 10, a to nieprawda, dlatego jedyna rozsadna mapka to mapka obwodów wyborczych lub gmin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+8 / 8To jest tak naprawdę najbardziej realna mapa która odzwierciedla głosowanie. Nie głosują same km2.

A wracając do twojego "że te 6 województw jest liczniejszych niż tamte 10". Te 10 ma prawie 50/50 rozkład z małą przewagą Trzskowskiego, wschód to przeważające zwycięstwo Dudy i to dlatego poparcie 65%+ dało wygraną Dudzie. Po prostu tamte rejony są jakie są.

A są ciężkie, wiem bo z tamtych rejonów pochodzę. Mało kto "normalny" jest w stanie tam wytrzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2020 o 21:51

avatar RomekC
+1 / 1

@raven000 Przecież @maat_ napisał wyraźnie "że te 6 województw jest liczniejszych niż tamte 10, a to nieprawda". Uciąłeś końcówkę która całkowicie zmieniała znaczenie wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
0 / 0

@raven000 Podkarpacie oddać Ukrainie za darmo i jesteśmy ustawieni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
+4 / 6

Treść demotywatora godna propagandy TVP - obrażanie przeciwników, tendencyjne przedstawianie faktów, opisy i obrazy mające na celu wywołać konkretne negatywne uczucia nakierowane na wyborców Andrzeja Dudy.

W ten sposób ten demotywator staje się dokładnie tym, co próbuje krytykować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+3 / 5

@Cammax Niezła wizja rzeczywistości. No to tak. Ja ukończyłem studia zawodowe. Mama magistra w czasach. gdy magistra dużo trudniej było zdobyć niż dziś.Oboje na PIS. Sąsiad po ZSZ na PO. Nie jestem fanatycznym zwolennikiem PISu. Miałem nie iść na wybory no ale odpowiedzialność za ojczyznę to można raz na rok ruszyć dupę i zagłosować. Opisujesz tu wyborce PIS jako zacofańca po podstawówce. A co PO robi? Wykonuje polecenia zagranicy. Kazali brać uchodźców to premierzyca Kopacz (wybitny fachowiec) oczywiście przyjmować bo pan Tusk jej tak polecił. Z czyjej nominacji Tusk był na stanowisku w Brukseli to powinien każdy nastolatek wiedzieć. Ludzie w Polsce nie chcieli "Polenaktion" więc zmienili władzę w demokratycznych wyborach. KODyści za PO krzyczą demokracja a jak przegrywają wybory to już by odbierali prawo głosu tym którym się nie podoba. Głosowanie dla pracujących. Czyli jak dziad cwaniak mający działalność rób mający działalność na czarno, robiący przekręty na vat, zatrudniający na czarno nie da pracy albo umowy to jego niewolnik nie ma prawa głosu i nie może nic zmienić. Nieźle panowie szlachta. Poza tym w lubelskim wygrał prezydenckie Duda. Jednak Gminy u nas są poobsadzane PSL-em. Chociaż bliższe prawdzie było by mówić ZSL. To stronnicy waszych oświeconych głęboko wykształconych platformersów. Nie jest tak że nei widzę patologii w Pisie. Jednak PO to zdecydowanie inny kierunek mimo że nie z wszystkim w Pis mi po drodze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@lewetedemoty PIS jak każda partia ma różnych zwolenników. Część to fanatycy, część typowa patolgia, niektórzy popierają ich poglądy, jeszcze inni głosują na nich żeby inni nie rządzili ("mniejsze zło"). Jedyna różnica jest w rozkładzie liczebnym tych grup na każdą partię.
Kiedyś na wsiach większe poparcie miało PSL (zwłaszcza na południowym wschodzie, skąd wywodzi sie partia). Jednak w odróżnieniu do PIS nie oparli swojego programu na rozdawaniu pieniędzy pracujących podatników nierobom, którzy swobodnie mogliby pracować ale po prostu im sie nie chce i nienawiści dosłownie do każdego, łatwiej wymienić kogo oni tolerują niż kogo nie tolerują. Nie chodzi o to, żeby biednym wcale nie pomagać. Można im pomóc w inny sposób. A zasiłki powinny być przyznawane tylko tym, którzy pracują ale zarabiają bardzo mało i nie wydają pieniędzy na alkohol czy papierosy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
0 / 0

@Cammax Fajnie napisane, ale czytając to mam wrażenie, że swoją wizję układasz tak by przegrało PiS, a nie tak by Polska była lepiej rządzona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+1 / 1

@Cammax 500+ nie idzie tak bardzo na alkohol jak by się mogło zdawać. Jeśli idzie to zaraz wraca do budżetu bo 75% ceny wódki to podatek. Dobrze natomiast żyje się fryzjerkom i kosmetyczkom. Ciężko się umówić na pazurki w dzisiejszych czasach. Są tacy co piją alko z mety no ale jak pani ma dzieci z takim człowiekiem to dziękuję bardzo. W takim przypadku to kulała by edukacja a nie socjal. Dobrze chcesz by pomoc należała się tym którzy pracują. A jeżeli gość jest tępy z umysłem 10-cio latka i do pracy się nie nadaje to co ma zdechnąć z głodu? W sumie takie osobniki też mają dzieci i jest to przykre. Tobie się może nie podobać PIS i kościół. Innemu się nie podoba multi kulti, feministki i manifestacje homo lgbtiq+ i keine grenzen. Nie jest tak że patologia głosuje na pis a na po nie patologia. Mam w rodzinie lekarkę co zarabia pewnie z 30k na miesiąc i jest za pis bo jej ojciec jest za pis. Może nie jest to człowiek bardzo wykształcony ale ciężko pracujący , nie jest żadnym pijakiem i bardzo dobrze w życiu sobie poradził mimo że prosty. Inny przypadek gościa za PO. Dużo pracuje, dużo pije. Pijak ale też ma firmę i zarabia. IQ małę ale cwaniactwo duże. I też ma ze 20 k na miesiąc. Nie jest to czysta patologia bo pracuje i zarabia no a pije. Więc przestań uogólniać że patologia jest za pis a wykształceni i światli są za PO. Świat nie jest taki prosty. Te dane procentowe tu podawane o niczym nie świadczą. Wolał bym gołe liczby. Bo co z tego że powiedzą że 70% podstawówki jest za Dudą jak tych głosujących mogło być 100 000? Co z tego że 60% wsi jest za Dudą skoro głosów z miast było więcej. Jak by miasta były tak przekonane do Trzaskowskiego jak jest wieś jest za Dudą to by zwyciężył. No i oczywiście wieś głupia miasto mądre. Sorry jestem po studiach i mieszkam na wsi. Ktoś mieszka w 50m2 w mieście w blokowisku to jest lepsze od tego co ma domek na wsi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@Wolnomysliciel niewiadomo, czy byłoby lepiej, czy nie. Prawdopodobnie politycy nadal kłamaliby, niedotrzymywali obietnic, kradli, mieli gdzieś zwykłych ludzi. Jedyne co mogło sie zmienić to to, że w razie przegranej Dudy PIS nie miałoby monopolu na władzę.

@lewetedemoty przede wszystkim powino się dopilnować żeby te pieniądze faktycznie szły na dzieci. Mieszkam na wsi i ciężko się dostać do fryzjera. O ile przed wprowadzniem zasiłków kobiety robiły paznokcie lub fryzury np. na jakieś wesela, to teraz: wakacje, święta, kolejne święta, jakiś odpust itd. A przysłowiowe Karyny z memów najczęściej właśnie tak wydają pieniądze. Pijaczki pod sklepem jak byli odkąd ja pamiętam (a wcześniej pewnie też), tak nadal są. Jedyna różnica, że teraz bardziej chowają sie przed policją, bo kiedyś nie zwracano az tak uwagi na to, co i gdzie ktoś pije.
PIS jak każda partia- ma różnych wyborców (zwłaszcza, że trzeba przyznać, ma ich wielu). Oczywiście część zdobyli dzięki socjalowi, część dzięki głoszeniu nienawiści. Wielu wyborców popiera ich ze względów światopoglądowych. Jednak podobnie jak inne partie mają sporą grupę wyborców typu: "no co? Nie popieram, ale jak nie zagłosuję to tamci wygrają".
Pijacy z mojej wsi w sumie zagłosowaliby dosłownie za każdym, gdyby im za to coś obiecać. Wykształceni najczęściej pouciekali do miast, a ci pozostali też różnie głosują. Różnica jest tylko taka, że jeśli są w miarę inteligentni to przynajmniej sprawdzą co jakaś partia ma do zaoferowania. W dzisiejszych czasach każdy ma szanse dużo zarabiać, niekoniecznie uczciwą i ciężką pracą. Zawsze można być gwiazdą Instagrama, która zarabia tyle, na ile zwykli ludzie pracują kilka miesięcy. Wiadomo, że nawet stereotypowa patologia też nie chce pozbawiać się często jedynego źródła dochodu.
Wbrew pozorom, ten obszar Polski też jest podzielony. Wiadomo, ktoś z innego regionu powie "jakim niby cudem jak PIS ma tu 80% wzwyż" ale po pierwsze to nadal nie 100%, a po drugie obie strony mają w swoich szeregach fanatyków, którzy byliby w stanie pobić kogoś tylko za poglądy. Najczęściej takie osoby siłą narzucają swoje przekonania, a potem dziwią się czemu są tak odbierane. Wbrew pozorom, podobnie jak w innych regionach to nie zwolennicy PO czy PIS obrywają najbardziej, tylko ci, którzy mają dość i jednych i drugich. A zwłaszcza prowadzonej przez nich wojny polsko-polskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LukeKZ83
+3 / 5

Lewaki z lewej strony to same przegrywy, nigdy wspieranie pedałów nie wygra

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artur1976
+8 / 8

zaraz a jaki program miał Rafał w tych wyborach ? Bo jedyny jaki był promowany to JE.Ć PIS - słownictwo godne elyty intelektualnej PO. A i zanik pamięci - przed kandydowaniem dotował LGBT, zboczeńców, kolesi z PO, złodzieji kamienic - w trakcie kandydowania odcina się od LGBT, goni złodziejaszków kamienic, nie pamięta i ma sklerozę, nawet zapomniał że był w PO. To się nazywa CWANIACTWO. Ja cwaniaków nie lubię. To nawet nie poziom Wołomina to zwykłe prymitywne cwaniactwo. Wolę zagłosować na SLD czy PSL - a na cwaniaka rafała NIE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
0 / 0

@artur1976 PSL? Partia która zawsze wie, w którą stronę wiatr wieje i może z każdym? Jako przeciwieństwo cwaniactwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zbiczek8889
+3 / 3

jak zwykle dziadek gebels byłby dumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 3

@bizontatanka podane dane procentowe odnośnie wykształcenia kłócą się z krzywą gaussa. Uważam więc, że dane te są zwykłym kłamstwem propagandowym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
+2 / 2

@Wolnomysliciel masz rację, bo według tej ogólnej mapy, to4 województwa mają 10mln głosów, a pozostałe 14 drugie 10. a idioci to przyswajają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAZHU34
0 / 2

Pseudoelita uzurpuje sobie monopol na wykształcenie i mądrość. G prawda, mnóstwo moich znajomych, ludzi z wyższym wykształcenie po politechnikach i uniwersytetach głosowało za Dudą. To światopogląd a nie wykształcenie decydowało o wyborze. Jeśli Polska jest dla ciebie ważna, patriotyzm również gospodarczy, to głos na RT po prostu byłby nie do pogodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
+3 / 3

Jaki ten Trzaskowski i Platforma Obywatelska fajni, wykształceni i europejscy tylko ci niedobrzy mieszkańcy wsi nie chcą na nich głosować. Ludzie związani z PO chcieli być nową elitą Polski ale nie podołali zadaniu i Polacy po raz kolejny pokazali im środkowy palec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

@jarl_lukas Chyba "elytą". Polskie elity zostały wymordowane przez Niemców w czasie II wojny światowej i teraz odczuwamy tego skutki. W Polsce obecnie nie ma i jeszcze bardzo długo nie będzie (o ile wrócę kiedykolwiek) żadnych elit. Rządzi nami banda złodziei i tumanów, część zapewne po zaocznych maturach,a rządzą dlatego, że jako pierwsi w odpowiedniej chwili dorwali się do koryta i do tej pory nie można ich oderwać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
0 / 0

@rademenes_82
Przez Niemców i przez Rusków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@raven000 koszty które generują urzędnicy swoimi decyzjami. Przy Twojej interpretacji nie mieli żadnego głosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Daroo38
0 / 0

Na mapie brakło podziału : geje i lesby - Trzaskowski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L liska1234
+1 / 1

Każdy ma swój głos. Też jestem wk*rwiona na socjale! Choć studiuję i teraz mi jest dobrze... to myślę o Polsce, ponieważ ją kocham. Powiem jednak, że... WOLĘ SOCJALE niż DEGENERACJE/ LGBT itp. Zresztą jeśli dobrze się orientuje to Trzaskowski również proponował socjale (i to sporo), więc nie masz o co się uczepić. To jak myślę, jest Twoją myślą przewodnią. Zresztą Ci z wyższym wykształceniem wcale nie są lepsi od tych bez szkół. Uwierz mi. Znam ludzi ze wsi, którzy mądrością tysiąckrotnie przekraczali miastowych i uczonych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+1 / 1

Ja tam się może i nie znam, ale większość oznacza chyba większą liczbę ;) W związku z czym zdecydowała "większość wschodnia". Zwycięstwa w wyborach prezydenckich nie przyznaję się za liczbę "zdobytych" powiatów tylko za ogólną liczbę zdobytych głosów, a tych więcej zdobył Duda. Chyba, że obecna matematyka jest inna niż 20 lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
0 / 0

Spokojnie już macierzyńskie po 1000zl ucinaja. Zaraz odrobiną kasę. I tak to ostatnie lata ich rządów więc teraz to się zacznie zabawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+1 / 1

Odwieczne "plebejusze kontra patrycjusze" dotarło do Polski, a wy dalej siedzicie w mapkach i kreślicie linie, z których nic nie wynika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
+1 / 3

Ponieważ mentalna ściana zachodnia,nie potrafiła głosować na kogoś nie ubabranego w g...e , po uszy , platformiarskich przekrętów..Gdybyście byli inteligentni , jak o sobie mówicie, to byście poparli kogoś spoza układu.. bo miałby duże szanse wygrać z Dudom.. bo większość zwolenników Dudy , to nie zwolennicy, ale przeciwnicy , PO, którzy nie zapomnieli ich przekrętów.. Ja np. z dwojga złego wolałem Dude, ale gdyby po drugiej stronie był kto inny niż Trzask , to oddałbym głos na tego kogoś..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tasador
0 / 0

Podkarpacie przeprasza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem