Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
546 566
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P plbronies
+14 / 20

Nie ma czegoś takiego jak "spisanie" w polskim prawie, jest wylegitymowanie. I w tym przypadku to jest źle pełni uzasadnione jacyś ludzie wieczorem łażą po budynku, nie wiadomo w jakim celu, to jest podejrzane więc zostali wylegitymowani, kim są i czy np nie kradną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 2

@plbronies Jak piszesz wylegitymowanie nie było bezzasadne, tylko bardziej dziwię się faktowi że po pierwsze wspólnota pozamykała gniazda, po drugie zamknięcia wentylacji są za mało przepuszczają powietrza i dlaczego dopuszczono do stanu w którym nie było odpowiednich zaślepek na wentylacji i zalęgły się tam ptaki, przez co mieszkania nie były odpowiednio wentylowane co sprowadziło duże niebezpieczeństwo dla ludzi tam przebywających.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gurowe
0 / 0

@AVictor Odpoczynek jest potrzebny by zregnerowac sily.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+22 / 28

Nie rozumiem czemu ludzie uważają za krzywdę to że Policja kogoś spisuje, nie ma to przecież żadnych konsekwencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HopArt
+2 / 12

Dokładnie dobrze że spisali, może czegoś się nauczyli przy okazji... Chociaż wątpię, żeby im się chciało myśleć o takich rzeczach, jak pomoc potrzebującym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
+19 / 19

Proste policja musiała sprawdzić czy np nie okradają mieszkań na górnym piętrze, musza zobaczyć bo to podejrzane skąd mieli wiedzieć kim i po co tam są

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eofen
+9 / 11

A nie zostaly pozatykane czasem dlatego, no nie wiem, moze zeby wentylacja dzialala a nie byla zatkana przez gniazdo.
U mnie w starym bloku wyszla taka sytuacja, w ktorej czasem zaciagalo powietrze kominem przez to czuc bylo dym w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RazDwaPiec
+7 / 13

@eofen
Dokładnie tak. A później taka będzie pyszczyć do spółdzielni, że jej w domu śmierdzi. Otwory wentylacyjne są do wentylacji w budynku, a dla ptaków są budki lęgowe. Ale co tam taka dziunia może wiedzieć. Ciekawe czy jak jest taka eko, to zgłosiła wniosek, aby porozwieszać na drzewach takie budki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+7 / 7

@RazDwaPiec Tylko trzeba uważać, żeby nie zatkać z ptakami (albo jajami) w środku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+4 / 4

@eofen . Takie prace prowadzi się poza okresem lęgowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+2 / 2

@RazDwaPiec @eofen

Wystarczylo poczekac, az ptaki dorosna i sie wyniosa. Zatkanie otworu z ptakami w srodku grozilo ich smiercia. A wiadomo, ze trup raczej nie pachnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eofen
0 / 0

Nie mowie o zatykaniu kratkami z ptakami w srodku bo to oczywiscie glupie, ale o zapobieganiu temu ze w dziurach w bloku beda sie gniezdzic ptaki. Moze warto nawet przenieść takie gniazdo zanim komus w bloku sie stanie krzywda z powodu zatkanej wentylacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VTepesh
+12 / 12

No i nic nadzwyczajnego, jak ktoś chodzi po dachu w sprzęcie do wspinaczki, poza godzinami w jakich normalnie wykonuje się jakieś prace remontowe/konserwacyjne, to może przecież policjanta "zaciekawić" taki widok.

Nie spisanie, tylko legitymowanie - bo tak to się nazywa, jest zwyczajną czynnością którą policjant może podjąć wobec każdego i w sumie to nawet nie musi mieć po temu powodów.
Bycie wylegitymowanym nie jest bowiem niczym złym, a nawet może być korzystne (np. gdyby ktoś nas chciał posądzić o popełnienie przestępstwa w tym samym czasie lecz innym miejscu, to już mamy w policyjnej dokumentacji dowód tego, gdzie i o której godzinie byliśmy w tym czasie), poza tym, gdyby do jakiegoś zdarzenia doszło w miejscu gdzie nas legitymowano, policja może zwrócić się do nas żeby ustalić czy coś widzieliśmy - dane osób obecnych w pobliżu miejsca zdarzenia, to dobry punkt wyjścia dla procesu wykrywczego, a jakby na sprawę nie patrzeć, człowiek który miał dobry widok na okolicę z góry, może być dobrym źródłem informacji, więc tym bardziej słuszną decyzję policjanci podjęli.

Co do ptaków, to akurat robotę spartaczyli ludzie od tych kratek wentylacyjnych - powinni byli upewnić się że nie trwa sezon lęgowy (który trwa) i wstrzymać prace do czasu aż wylecą pisklęta, następnie usunąć gniazda, i dopiero zamknąć otwory. Tutaj bym się zastanowił nad możliwością naruszenia przepisów o ochronie zwierząt

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aminio
-1 / 3

Idiotka nawet do ratowania ptaków musi mieszać politykę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
+1 / 3

@Aminio
Niestety polityka jest pochodną postawy ludzi, którzy zamykają ptakom dostęp do gniazd w okresie lęgowym. Tu nie chodzi tylko o te kratki, powszechna postawa głupoty i tumiwisizmu niszczy nasz kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aminio
0 / 0

@mooz Tumiwisizm i i głupota występują w każdym ustroju i pod każda szerokością geograficzną, łączenie szlachetnej w zamierzeniu sprawy z polityką jest tej głupoty jaskrawym przykładem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+3 / 3

A czy te gniazda przypadkiem nie zatykają wentylacji co może mieć dość poważne konsekwencje dla mieszkańców? Bo te kratki o ile mi wiadomo montuje się po to żeby właśnie ptaki nie robiły tam gniazd ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
-1 / 5

Mieszkańcy na pewno będą wdzięczni za smród ptasich odchodów (kto wie czego jeszcze) w wentylacji. Rozumiem, że aktywiści znaleźli zastępcze gniazda dla tych ptaków i poniosą koszt naprawy zniszczonych kratek wentylacyjnych? Czy też może w całej tej akcji chodziło tylko o zdobycie pięciu minut sławy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
+4 / 4

Hmmm... otwory wentylacyjne chowały gniazda? Jakoś dziwnie to brzmi.

A na poważnie. Owszem, powinny być zasłonięte - ALE W ZIMIE. Powinny być w budynku miejsca dla gniazdowania małych ptaków (naszych sojuszników w walce z dokuczliwymi owadami ta przy okazji) - ALE NIE W WENTYLACJI.Tak się składa, ze czasem powietrze z wentylacji grawitacyjnej się cofa, obecność ptasich odchodów to wtedy zagrożenie biologiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@Tfujnick . To nie jest wentylacja mieszkań tylko stropodachu, powietrze stamtąd nie może być nawiewane do mieszkań, nie ma takiej drogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

Jak mniej pozytywnie? Takie prawo policji. Skad oni mieli wiedziec, co robia ci panowie?

No i kolejna, ktora uwaza, ze Trzaskowski uratowalby kraj. Tak jak Napoleon.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
-1 / 1

Oj pewnie, super że ptaszki mają gniazda... Gówno, a nie super. Wiecie po co zostały pozatykane te otwory? Właśnie żeby się nie gnieździły tam ptaki. Takie gniazdo jest pełne gówna, siedliskiem robactwa i chorób. Co więcej ptaki czasem tam zdychają i jest jeszcze gorzej. Wiem bo u mnie w bloku też to było i była tragedia. Takie małe robaczki gryzące wlazły przez otwory wentylacyjne czego się zwalczyć nie dało bo ciągle były nowe. Zablokowali te wloty i skoczył się i smród i robactwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 1

@Qrvishon . Wszystko prawda, ale z jednym zastrzeżeniem. Te kratki powinny być zamontowane w trakcie budowy zanim weszły tam ptaki. A teraz to trzeba z tym poczekać na koniec sezonu lęgowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem