Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
98 129
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
+4 / 14

Litwa ogranicza możliwość nauczania w języku polskim u siebie, czym łamie prawo UE, dlaczego nikt z naszych polityków tego nie zgłosi do Brukseli? Bo interes Litwy jest ważniejszy, jak interes Polaków na Litwie.
Ku*wa, kogo my wybraliśmy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 12

@wojekwiesiek Bo dla Litwinów Ich interesy są najważniejsze. Tak samo dla Niemców, Włochów, Chorwatów i innych, Ich narodowe interesy są najważniejsze. Tylko my, Polacy za wolność Waszą i naszą. I zawsze dzięki temu dostajemy po dudzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2020 o 19:03

T Tibr
-1 / 3

@wojekwiesiek ale ty wierzysz, że gdyby RT wygrał, to coś by zmienił? Przypuśćmy, że PiS nie wygrał w ogóle wyborów tylko wciąż rząd byłby z PO, coś by to zmieniło?
Nie cośmy wybrali, tylko co my wciąż wybieramy.
Nasze F16 bronią Litwy od kiedy? a nasi rodacy mają gorsze prawa niż Niemcy u nas, nawet nazwiska im po polsku nie można napisać w dowodzie. Na Ukrainie lwy cmentarza orląt wciąż dyktą zakryte. Wciąż rządzą nami jak nie złodzieje to debile. Albo zrobiłby laskę Amerykanom albo minete Niemcą i tylko niezmiennie Putin ma ubaw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 0

@PIStozwis Niestety, taka jest prawda, takich mamy polityków, których sami wybieramy.

@Tibr Napisałem wyraźnie, MY WYBIERAMY, czyli Polacy, nie PO, nie PiS.
Nie, polityka zagraniczna PO niewiele się różni od PiSowskiej, uległość, dbanie o obce interesy, olewanie Polonii, to znaki szczególne tych partii. Ukraińcy sobie z nami tak pogrywają, jak by to oni nas sponsorowali, a nie my ich, i nasi politycy nawet nie protestują. Powinniśmy brac przykład z małych Wegier, zablokowali jakiekolwiek uczestnictwo Ukrainy w spotkaniach państw NATO, dopóki Kijów nie wycofa antywęgierskich przepisów, blokujących nauczania w szkołach w języku węgierskim. Oczywiście ta ustawa dotyka też Polaków na Ukrainie, ale nasi politycy mają ich w dudzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@wojekwiesiek napisałeś "wybraliśmy" więc zrozumiałem to tak jakby problem zaistniał teraz, a nie było go wcześniej.
Dokładnie tak samo jak piszesz powinniśmy postępować z Ukrainą ale też Litwą, która wciąż ma jakieś kompleksy wobec Polski i okazuje to na każdym kroku wobec naszej mniejszości. Tak samo postawić jasno sprawę wobec społeczności Żydowskiej nie stać w rozkroku tylko uznać Jerozolimę jako stolicę Izraela ale jasno określić żadnych roszczeń wobec RP nie respektujemy. Jasny przekaz. Tak samo polityka wobec Rosji lepiej abyśmy się dogadywali, a nie oni z Niemcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 0

@Tibr Taaa... tylko dlaczego tego nie robimy? Dlaczego małe Węgry potrafią dbać o swoją mniejszość na Ukrainie a my nie? I nie mam żadnych wątpliwości, iz gdyby Żydzi w USA wystąpili z podobnymi roszczeniami względem Budapesztu, następnego dnia amerykański ambasador byłby wezwany na dywanik do węgierskiego MSZtu.
Bo mamy sprzedajnych i skundlonych polityków, na krótkiej smyczy Waszyngtonu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@wojekwiesiek niestety od 30lat wybieramy ludzi którzy przyzwyczaili się mieć pana, była Moskwa teraz jest Waszyngton z Berlinem-Brukselom na zmianę.
A kogoś kto bardziej kocha Polskę niż nienawidzi Rosję nazywa się ruską onucą. Tak samo jak ktoś sprzeciwia się aby ktokolwiek skarżył na Polskę do obcych trybunałów, nie godzi się aby w wewnętrzne sprawy wtrącał się obcy rząd to się go knebluje hasłem wariat co chce polexitu.
Nie liczę za 3.5 roku na opamiętanie zwłaszcza, że już widzę jak powstaje z zwolenników Hołowni, PO i Nowoczesnej nowa partia. Do wyborów popłynie stary statek z nową nazwą. I ciemny lud kupi "nową siłę" na scenie politycznej. Pusty dzban do którego będą wlewać dowolne treści aby gawiedź płakała ze szczęścia. Jeżeli statystyki pokazują, że są to ludzie z wyższym wykształceniem to ... ile warte są te dyplomy? ;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iwrejczyk
+6 / 8

Mała korekta - obecna Litwa to nie dawna Żmudź. Oprócz Żmudzi Litwa obejmuje także tereny Auksztoty, czyli tzw. Litwy właściwej i to z niej wyruszyli litewscy wojownicy podbijać ziemie ruskie, więc łaczność terytorialną mają.
A co do prezydenta to się zgadzam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 1

@Iwrejczyk Korekta korekty, powinno być: Obecna Litwa to nie TYLKO dawna Żmudź ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iwrejczyk
+1 / 1

@wojekwiesiek Zaiste, muszę się zgodzić, Żmudź jednak należy teraz do Litwy :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

Obecni Amerykanie nijak się mają do tych Amerykanów sprzed kolonizacji... tamtego kontynentu.. to że obecna Litwa to kiedyś Żmudź... co to zmienia? hmm może Litwini w końcu osiedlili się masowo na tamtych terenach? przecież to było wieki temu, różne rzeczy na świecie się działy i różne nacje przenosiły się bardziej w tę czy w drugą stronę.. do dziś przecież się krzyczy że Lwów jest polski.. a dlaczego jest polski? Przecież on wcześniej nie był polski... tylko tam wielu Polaków się osiedliło w pewnym okresie i stanowili oni tam kiedyś większość... tak samo bywało z miastami pogardzanymi przez pewną opcję polityczną i jej elektorat... gdzie często mówią na jedno z tych miast Breslau

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 1

@Pasqdnik82 To, że powinniśmy zaprosić Białorusinów, a nie "Litwinów", których polityka jest już od dawna polonofobiczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+1 / 1

Bitwa pod Grunwaldem? "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. " - J. Piłsudski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 2

Polska też - wbrew propagandzie - ma niewiele wspólnego z ówczesną Koroną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem