Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
284 324
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar maat_
-1 / 21

owoce i warzywa to absurd bo ten rok jest wyjatkowy, wiem co mówię jestem z branzy, natomiast usługi lekarskie to całkowicie wina covid

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+6 / 10

@maat_ Cena owoców i warzyw to wina pogody oraz beznadziejnej polityki wodnej, cena usług lekarskich to wina dodatkowych obowiązków związanych z covid a nie samego wirusa. Cena żywności ogólnie jest powiązana z owocami i warzywami a cena usług tak samo jak usługi lekarskie, ile jest w tym winy rządu podejrzewam że 30-50%.

Cena wywozu śmieci za to jest bardzo związana z rządem i od wprowadzenia polityki śmieciowej rośnie bardzo szybko i tak samo spada jakość bo jak wiadomo wszystko co załatwia urzędnik jest robione nie za jego pieniądze tylko za nasze więc urzędnikowi nie zależy ani na dobrej cenie ani na jakości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+3 / 5

@maat_ Ubiegłoroczne jabłka i gruszki. marchew czy kapusta też przez ten wyjątkowy rok podrożały o 100%?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+5 / 17

PIS robi co może abyśmy pozostali biedni, tak samo robiło PO tylko nie mieli aż tak skutecznych pomysłów, może kiedyś uda się ich odsunąć od władzy i pozwoli się aby ktoś gospodarkę zaczął naprawiać, chociaż chyba łatwiej było by zbankrutować i zacząć od nowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+3 / 7

@kibishi co do bankructwa to się zgadzam, problem w tym, że potrzeba premiera z jajami który je po prostu ogłosi. Bo to też nie jest takie łatwe, a wręcz - niewykonalne jeśli się chce przekupować wyborców i jeszcze do tego kraść. Coś za coś. To można zrobić, ale trzeba to zrobić uczciwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrkwiatek33
-3 / 17

po pierwsze ortografia po drugie PIS PO jedno zło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+6 / 18

I na dokładkę za PO był totalny kryzys instytucji finansowych i jakoś dali radę. Może właśnie dlatego, że mówili "ni ma piniendzy" na rozdawnictwo. Rocznie, na te wszystkie "plusy" idzie ok. 40 mld. To ponad 10% budżetu Polski za 2019.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2020 o 16:19

P poprostualex
+1 / 3

Prawą czy lewą ważne że droższe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+1 / 5

Prawom do cholery. To już jakaś epidemia z tym "ą" na końcu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+3 / 3

@cysiek63 Nie epidemia tylko nieuctwo pospolite.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swedol
0 / 0

@cysiek63 Nie dość, że PRAWOM to jeszcze EKONOMII.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zasysacz11
-1 / 5

@ateistarealista przecież kazdy wie ze covid nie jest niczemu winny w innych krajach podobnie na całym świecie to tez wina pis xD a covid to bajka ktora wymysliło pis xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 5

@zasysacz11 Covid to była i jest wygodna wymówka do wprowadzania zmian w obszarach, których tenże covid w ogóle nie dotknął. Bo niby w jaki sposób covid jest związany z prawem karnym żeby trzeba było w "wyjątkowym trybie" wprowadzać zaostrzenie kar?
Dla PiS covid to była świetna okazja - wprowadzili sobie przepis, że nie ponosi odpowiedzialności za niegospodarne działanie żaden minister, który w ramach "walki z pandemią" dokonuje zamówień/zakupów. No i się pan Sz. popisał - poszły setki milionów na sprzęt bez atestów czy wręcz sprzęt widmo najpierw do instruktora narciarstwa, potem do byłego agenta i handlarza bronią. Pan S. wywalił 70mln na druk kart wyborczych bez prawnej podstawy... A o ilu przekrętach nie wiemy?
Dlaczego premier i minister finansów nie stawili się na komisji senackiej w sprawie budżetu mimo, że mieli taki obowiązek? Co próbują ukryć? A może już do reszty są przekonani, że "własna" prokuratura i wzięte za mordę sądy nic im nie zrobią więc są bezkarni i mogą robić co chcą?
Naprawdę tak jak PO nie popieram tak teraz stwierdzam, że "a za PO" to już szczyt kłamstwa bo tak bezczelnego łamania prawa i przekrętów na taką skalę w biały dzień nawet za PO nie było...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zasysacz11
-1 / 3

@Vinyard wprowadzili przepis... powiedz mi kiedy u nas w kraju jakiś polityk poniósł konsekwencje (karne więzienie) swoich błędnych decyzji niegospodarności czy czegokolwiek innego ? Że nagle pis wprowadza takie przepisy które im to umożliwiają po co ? Kiedy od lat i tak są bezkarni, Co się zmieniło ? Szarpiesz się w temacie który istnieje od zawsze i przypisujesz go dla PIS kiedy to kłamstwo, bo w temacie bezkarności polityków od lat nic się nie zmienia, i korzysta na tym każdy kolejny kto jest u koryta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+2 / 2

@zasysacz11 to, że w polityce koledzy kolegów wyciągali z kłopotów to zawsze było wiadome. Ale zalegalizowanie przekrętów ustawą to dzieło PIS więc nie pisz mi, że to kłamstwo. Byli bezkarni bo nie było nikogo odważnego żeby coś z tym zrobić. A teraz nawet jakby się odważny znalazł to nie ma podstaw do ukarania. Rozumiesz różnicę? Do tej pory kradli i chociaż w teorii groziła im za to kara, ale to PIS wprowadził przepis, dzięki któremu nawet kara im nie grozi jeśli zdołają uzasadnić swoje działania "walką z pandemią". Konkretny przykład: minister Szumowski i przekręty na zamówieniach sprzętu do ochrony osobistej - maseczki bez atestów przepłacone kilkukrotnie, respiratory widma itd. itp. i co mu za to grozi? NIC, bo w myśl pomysłowego przepisu o walce z pandemią wystarczy, że powie, że "on to w dobrej wierze zrobił bo pośpiech bo cośtam". Więc sobie gość ukręcił lodów na kilkaset baniek i g***o mu za to zrobimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2020 o 17:09