Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1195 1202
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z zasysacz11
0 / 10

Co za fail

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
+13 / 49

@zasysacz11 - Niestety to nie fail. To zdarzenie potwierdza moje zdanie o inteligencji niektórych kobiet. Ona zapewne powierzchownie wydaje się niegłupia. Zapewne elokwentna, być może czyta książki, może nawet skończyła jakieś studia. (psychologia, pedagogika, europeistyka, historia). Ale, no właśnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
+1 / 1

@tajakjejtam k....wa człowieku ! 365 zacząłem i chciałem wyłączyć, ale koleżanka mówi : do końca!!!! jprdl a mówił jeden Gość z radia: nie oglądać, nie oglądać!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sprawiedliwy46
+6 / 10

Oszukać przeznaczenie Women

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HopArt
+16 / 18

I teraz się domyśl czy ona się domyśliła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+19 / 21

Nie wierzę, po prostu nie wierzę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+3 / 17

Ciekawe jaki miała kolor włosów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
+63 / 65

Środek dnia, widoczność piękna. Na przejeździe obowiązek zwolnienia dla pociągu do 20km/h, więc zwalniam. Gdzieś tam z prawej widzę podjeżdżający samochód. Zbliżam się już do przejazdu, prędkość 18km/h, patrzę a tu kobitka civic'em pakuje mi się pod zgarniacz. Trudno się mówi, sygnał, hamowanie nagłe i czekamy aż 2 400 ton się zatrzyma...

kilkanaście sekund i kilkadziesiąt metrów dalej...

Schodzę z lokomotywy zobaczyć czy babsko żyje. Nie zdążyłem zejść z drabinki gdy dolatuje mnie jej piękny skrzek:
- Ja na policję zadzwonię. Ty powinieneś siedzieć, a nie na ludzi polować. Byłam z prawej strony!
- Policję już wezwałem (taki obowiązek). Niech mi pani powie czy wszystko w porządku? Jechała pani sama?
A ta dalej swoje. Olałem ją i idę sprawdzić samochód. Daleko nie miałem, cały czas trzymał się zgarniacza. Na szczęście jechała sama, natomiast po tym jak się darła i latała w koło, wywnioskowałem, że jednak jest cała.
Przyjechała policja, komisja się zebrała. Pora wysłuchać uczestników. Pani opowiada pierwsza:

- Jechałam sobie do domu, dojeżdżam do przejazdu. Pociąg miał mnie z prawej i do tego zwolnił, więc jadę. A ten w tym momencie zaczął trąbić, no ale przecież miałam pierwszeństwo to jadę. A on jak przyspieszył i łup we mnie. To psychopata jakiś! Zabierzcie go! Pewnie pijany jest!
Już nawet nie musiałem opowiadać swojej wersji ;p

Nie żebym miał coś do kobiet na stanowiskach albo za kółkiem, ale mam po prostu do takich agentek szczęście.

PeKaPista
Historia z 23 października 2012 roku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2020 o 21:03

S sl4w3x
-5 / 11

Ale dlaczego jest ograniczenie dla pociągów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
0 / 10

@rokokokowa_kokota I to jest argument za okresowym powtarzaniem egzaminu na prawo jazdy. Myślę, że jak zdawała, to znała komplet zasad. A tak z wiekiem jej się coś zapomniało, coś zmieszało i na koniec taki absurd zrobiła, święcie przekonana o swojej racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+10 / 10

@sl4w3x Stan techniczny torowiska zazwyczaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+14 / 14

@sl4w3x słaba widoczność, rzadko uczęszczane linie (ogólnie przejazdy uznane za niebezpieczne) lub awaria rogatek (kiedy kierowca samochodu może nie zostać prawidłowo ostrzeżony o zbliżającym się pociągu). Wtedy prędkość maksymalna 20 i podawanie sygnału Rp1 baczność (się znaczy pociąg trąbi, żeby ostrzec o tym, że nadjeżdża).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+3 / 3

Mnie bardziej chodziło o ten konkretny przypadek. Ale nie, nie dociekam. Jeszcze mogą być pracę na torach lub przy torach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+5 / 5

@sl4w3x instrukcje kolejowe się zmieniły, teraz prawie wszędzie jest automatyka i sygnalizacja przynajmniej. Kiedyś na przejazdach w budzie czy jak kto woli strażnicy przejazdowej siedział dróżnik. Oczywiście tych nie stawiało się poza liniami wyższej kategorii, obsadzać stanowiska na szlaku dal jednego pociągu na dobę lub rzadziej nie miało sensu ekonomicznego. Prościej było postawić wskaźnik, żeby skład podał baczność i zwolnił, ponieważ kierowcy inaczej nie byli ostrzegani o zbliżającym się pociągu. Historia jest napisana w 2012, nie wiadomo kiedy się wydarzyła. Jest tu kilku maszynistów, może mają lepszą pamięć co do tego kiedy zmieniały się konkretne przepisy. Instrukcje są stale aktualizowane. Tam nie ma rzeczy nieważnych i nieistotnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
+5 / 5

@J_R Nie. O ile pytanie dotyczy zwalniania do 20km/h przed przejazdem to powód jest inny. Bywa tak, że przejazd jest kategorii D, tj "niewyposażone w systemy i urządzenia zabezpieczenia ruchu". Na podstawie pomiarów natężenia ruchu stwierdza się, że w miejscu tym jest "przekroczony iloczyn ruchu" dla skrzyżowania zabezpieczonego w ten sposób. Zapada decyzja o zmianie kategorii na np. B "wyposażony w sygnalizatory drogowe i rogatki zamykające ruch drogowy". Od czasu podjęcia decyzji o zmianie kategorii do czasu montażu niezbędnych urządzeń na przejeździe upływa kilka miesięcy. Do tego momentu wprowadza się ograniczenie czasowe w R307 o konieczności zwolnienia i podawania sygnału "baczność".
Inny powód to np. gdy urządzenia SSP wykryją nieprawidłowe działanie urządzeń zabezpieczających na przejeździe, wówczas w zależności od okoliczności albo maszyniście wyświetla się sygnał "Osp1" na tarczy ostrzegawczej przejazdowej, albo otrzymuje on polecenie rozkazem pisemnym "O" o konieczności zwolnienia do 20 i podawania sygnału "baczność".
Powodów może być oczywiście więcej i są one ujęte w stosowanych instrukcjach. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+3 / 3

@ObywatelWszechswiata Ciekawe, dzięki. Tej strony nie znałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shomer
0 / 2

Mam tylko jedno pytanie, czy to prawda, że pociąg był z jej lewej tzn, czy dobrze podała stronę z której pociąg nadjeżdżał? Jeżeli tak, to mimo wszystko mam do niej szacunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@shomer Wiesz, mój instruktor jazdy namiętnie zadawał kursantom pytanie: kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu dróg równorzędnych: maluch nadjeżdżający z prawej strony, czy rozpędzony STYER(kiedyś popularna ciężarówka)? Rozwaliłem go odpowiedzią: maluch kamikadze... Podobno powtarzał to kolejnym rocznikom. A wracając do tutejszego tematu - kobiecina (i ta z 2012, i ta z tego demota) - zapomniała o zasadzie ograniczonego zaufania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+11 / 17

Kto jej dał prawo jazdy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+6 / 10

@wojekwiesiek ten sam który reszcie polskich kierowców których 3/4 ta właśnie tacy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinsus
+4 / 4

a to ten, a ja myślałem, że w chipsach znalezione. Tą PWPW to powinni zamknąć każdemu drukują ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szczypior25
+4 / 10

W kuchni byłaby bezpieczniejsza xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przemo112
+9 / 11

nie no przeciez to nie mozliwe żeby ktos był takim debilem.a właściwie debiką

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+10 / 10

@przemo112 Pojeździj trochę to przekonasz się że możliwe, na moje oko a jeżdżę sporo to ponad połowa kierowców robi podobne głupoty tylko nie koniecznie przy pociągach.(np. Wciskanie się przed samochody ciężarowe na centymetry, jeszcze mały autem, to że kierowcy aut kat, C mają strefę przed autem której nie widzą nawet nie przyjdzie im na myśl)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kar4
+3 / 5

@przemo112 Niestety coraz więcej pieszych robi tak samo w stosunku do aut, tym samym powodując więcej wypadków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@przemo112 wiesz, jeżdżę po Polsce tak 50-60 tys km rocznie. W sumie nie za dużo. I wierz mi, takich "geniuszy inaczej" na drogach jest masa. Ba, coraz więcej. I takich o jeździe agresywnej aż do samoeliminacji, jak i takich, co jadąc powoli na rozwidleniu pakują się w środek, bo nie byli pewni, którą drogą chcieli jechać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BecouseLife
+11 / 11

Szkoda że w żadnym artykule, jakie przeczytałem na temat tego zdarzenia, nigdzie nie podano czy policjanci zatrzymali tej niepełnosprawnej intelektualnie babie PJ i skierowali sprawę do sądu. Jest to o tyle istotne, że z punktu widzenia prawa to była kolizja a nie wypadek i mogła dostać tylko mandat. Mam nadzieję miejscowe policmajstry miały na tyle oleju w głowie, by dokument zatrzymać. Gdybym był sędzią, dałbym jej potem 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matequ666
+1 / 1

Hm a to nie podchodzi przypadkiem pod spowodowanie zagrożenie w ruchu lądowym? W sensie, że sprawa do sądu, prawko z marszu zatrzymane i bodajże minimum 1000 zł kary ale nakładane przez sąd już. Bo jeśli awaryjne hamowanie pociągu, który przy dużej prędkości mógłby nawet wypaść z toru nie kwalifikuje się do tego, to już nie wiem co by pod to podeszło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
-1 / 1

@Matequ666 spokojnie, nie ma opcji żeby tylko od nagłego hamowania pociąg wykoleił się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matequ666
-1 / 1

@ObywatelWszechswiata Szanse są małe ale raz na jakiś czas się zdarza, a już przypadek wykolejenia po uderzeniu w coś nawet mniejszego niż samochód to już generalnie nic dziwnego. Dwa przypadki jako dowód.

https://www.ipolska24.pl/artykul/2017-08-31/gwaltowne-hamowanie-i-wykolejenie-pociagu-relacji-gdansk-zakopane-prawie-30-osob-rannych

https://wtk.pl/news/49387-pociag-do-kolobrzegu-wykoleil-sie-po-zderzeniu-z-krowa-przewoznik-wyslal-po-pasazerow-pendolino

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
0 / 0

@Matequ666 Powtarzam, nie ma szans by na skutek TYLKO nagłego hamowania wykoleił się pociąg.
Twój pierwszy artykuł prasowy pochodzi z nierzetelnego źródła, które nie podaje wszystkich okoliczności.
Doszło tam bowiem do wypadku, gdyż pociąg towarowy pominął semafor S1 i znalazł się w skrajni pociągu pośpiesznego. Przy dużej prędkości doszło do starcia taboru, co było przyczyną wykolejenia.
Oto raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.gov.pl/attachment/335636a6-e869-4beb-91ef-1c1efec21b0f&ved=2ahUKEwin97uT-NjqAhWCtYsKHd2CAEoQFjAJegQIARAB&usg=AOvVaw0YWscGaeFHISgCSxnGpUEl

Przypadek drugi jest oczywisty. Nie samo hamowanie, a duże i masywne zwierzę (byk), które dostało się w elementy biegowe lokomotywy spowodowało uniesienie maszyny i w efekcie wykolejenie tylko jednej osi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matequ666
-1 / 1

@ObywatelWszechswiata A to w porządku, jednak Pani kierująca Audi zachowała się wzorowo. Nagłe hamowanie pociągu jest w pełni bezpieczne dla pasażerów i przewożonego ładunku, uderzenie w samochód to też drobiazg, bo przecież może doprowadzić do wykolejenia tylko jednej osi.

Jeśli awaryjne hamowanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matequ666
0 / 0

Jeśli awaryjne hamowanie może przyczynić w sposób bezpośredni do spowodowania zagrożenia dla pasażerów, którzy mogli iść akurat do WC lub oberwać źle ułożoną walizką, albo pośredni, przy wystąpieniu innych czynników takich jak niedoskonałości torów, zły projekt zakrętu, zderzenie z pojazdem, przed którym się hamuje, to nie ma w ogóle o czym dyskutować. Zachowanie jest karygodne i nie powinno być co do tego wątpliwości, dla każdego w miarę rozsądnego człowieka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
0 / 0

@Matequ666 Przykro mi ale muszę stwierdzić, że wykazujesz się fatalnym brakiem logiki i masą błędów poznawczych ale w zasadzie to twoja sprawa.
Ja tylko napisze po raz trzeci i ostatni:
Nagle hamowanie pociągu i tylko ono nie może być powodem wykolejenia się pociągu, nawet jednej osi. Co do reszty to nawet nie poruszyłem tematu, więc daruj sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matequ666
0 / 0

@ObywatelWszechswiata Nie widzę braku logiki w stwierdzeniu, że zachowanie tej Pani było niebezpieczne dla podróżujących pociągiem, ani w stwierdzeniu, że awaryjne hamowanie było niebezpiecznego dla dla pociągu, tym bardziej uderzenie w samochód. Widzę natomiast, że wyraźnie znasz się na rzeczy ale czytasz fragmenty, lub nie rozumiesz sensu całości wypowiedzi. Oczywiście wierzę Ci, że samo hamowanie nie spowodowałoby wykolejenia, ustaliliśmy to już kilka wpisów temu, nie zmienia to jednakże faktu, że w moim pierwszym komentarzu wyrażam przekonanie, że kierująca Audi spowodowała zagrożenie w ruchu lądowym, ale pewności tam wyraźnie nie umieszczam. Jeżeli jesteś ekspertem to może wypowiesz się na ten temat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tokusa
+8 / 8

Ok, ale to jest po prostu szczyt głupoty. Jakim cudem ta kobieta posiada prawo jazdy? Dogadała się z kim trzeba? I w ten sposób ruszają w ruch żarty o babach za kierownicą. Eh...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+6 / 12

Niestety wytrenowaliśmy je ustępując i traktując je ulgowo to czemu miałyby oczekiwać czegoś innego wsiadając do samochodu?
Wielokrotnie kobiety zakładały, że im ustąpię i wymuszały pierwszeństwo i 9/10 przypadków nie podziękują, gdy się im ustąpi.
Czas zacząć traktować kobiety jak normalnych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BorekL_R
+1 / 5

@tomek_s Ty potworze... Nawet kwiatkiem nie wolno! :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2020 o 21:05

T tomek_s
+5 / 5

@BorekL_R musisz słuchać uważniej kobiet. One chcą być traktowane równo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 3

@BlueAlien przykro mi, że dostawalaś dwa razy mocniej niż bracia. Wiem, że trudno ci uwierzyć, ale twoje patologiczne otoczenie nie jest normą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-1 / 3

@tomek_s

Nie mowiłam o sobie, tylko o waszych oczekiwaniach ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
0 / 2

Kto tam rządzi? Może by to jakoś w Wiadomościach wykorzystać? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+7 / 17

Ja rozumiem, że wszyscy panowie tu komentujący to mostrzowie kierownicy... Więc może ja opowiem kilka zdarzeń: Artur zjedz z szybkiego pasa bo koleś za tobą chce cie wyprzedzić. Odpowiedź- to nie moj problem, tylko jego, ja jadę przepisowo 120km/h. O mały wlos nie skonczylismy w rowie bo koleś się wkurzył i wyprzedził nas nieprzepisowo,czego mój były się nie spodziewał.
Darek uważaj na tego z lewej, bo cie nie widzi. Odpowiedź- a h... mu w d..., ja mam pierwszeństwo! Drzwi szlag trafił, nie mówiąc o całym zrabanym dniu i użeraniem sie z ubezpieczycielem tygodniami. O ile ta pani w historii to absolutny szczyt absurdu to sami macie dużo za uszami tylko dlatego, że kazdemu się ego uszami wylewa. Jestem kobietą, jeżdżę ponad 25 lat i wyznaję złotą zasadę-moje pierwszeństwo na drodze mogę se wsadzić w kieszeń, jeżeli przez to ucierpie ja lub inny kierowca, trzeba myśleć co się robi, czasami za innych też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+6 / 6

Da się to w ogóle skomentować? Bez wulgaryzmów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Micky_way
-4 / 4

Głupie baby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kalienczyk
+3 / 5

Nie każda kobieta jest beznadziejnym kierowcą.. To że jednej tak odbiło, to nie znaczy, że wszystkie takie są. Bądźmy szczerzy, że niektórym facetom też odwala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 5

Skoro rowerzyści mają pierwszeństwo przed autami, to czemu nie zrobić pierwszeństwa dla aut na przejazdach kolejowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
-2 / 2

@Dragoo
"Kierujący pociągiem, zbliżając się do przejazdu dla samochodów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa samochodowi znajdującemu się na przejeździe."
:P

Skoro na przejściach dla pieszych znajdujący się na nich piesi mają pierwszeństwo (a niektórzy krzyczą żeby piesi jeszcze na chodniku to pierwszeństwo mieli), to logicznym jest że na przejazdach kolejowych pierwszeństwo powinny mieć samochody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
+2 / 2

@mooz@Dragoo i drony/szybowce przed samolotami!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T themark
+1 / 1

Odebrać prawa do kierowania wszelkimi pojazdami z rowerem włącznie i zakaz uczestniczenia w kursach a więc wyrabiania nowych uprawnień na cokolwiek do końca życia. W przypadku złamania któregoś z zakazów min. 5 lat ścisłego więzienia. Nie są to bowiem, odosobnione przypadki na drogach i jak widać na przejazdach kolejowych także. A i najważniejsze: Nie ważne, czy kobieta czy facet !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Odoaker
+1 / 3

Sądząc po inteligencji na bank głosowała na Dudę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem