Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1178 1263
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P konto usunięte
+17 / 71

A druga połowa gardłuje o pomoc do Brukseli. Sam nie wiem, co gorsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+14 / 34

@wojekwiesiek @truskawka90
Wam odpowiem, bo reszta to płatne trolle PO-PiS-u: tak, PiS niczym się od PO nie różni, poza graniem na patriotyzmie.

Ano wyrządziła - dostosowanie pomieszczeń firmy do norm unijnych kosztowało nas ponad 130 tysięcy. A to tylko zwykły montaż przemysłowy był. Ale nie biorę - nie mam zamiaru wspierać mafii. Szok?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+10 / 18

@truskawka90 Bzdura. Co ciekawe, pomieszczenia nie były stare, a wręcz niemal świeżo po remoncie, ale zmieniły się przepisy.

Każde zmuszanie do wydatków pod groźbą "kary administracyjnej" jest uciążliwe. Zwłaszcza, że nie zostawia wyboru. Zmienia się przepis - wydaj kasę. Sądzisz, że cokolwiek wcześniej było z przepisami niezgodne? Ot jednej biurwie coś w główce pi@#$olnęło i wszyscy za to płacą. Tak jak z normami spalań w samochodach - biurwa nie potrafi zrozumieć, że istnieje coś takiego jak energia spalania i to dzięki niej jeżdżą samochody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+9 / 15

@truskawka90 Też by nie było, ale można było np. zrobić okres przejściowy np. 10 lat, kiedy mogą działać stare przepisy. Zwłaszcza, że nie produkowaliśmy żywności!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 9

@Purple_Piper Unia daje duże okresy przejściowe. Winą obarczają rządzących, którzy zamiast dostosować prawo i dać nam 5 lat na wdrożenie, to po 5 latach wprowadzają zmiany i wymagają natychmiastowego dostosowania się. O stopniowym zaostrzaniu przepisów dotyczących limitu emisji CO2 było wiadomo od dawna, a co zrobili przez 15 lat? Praktycznie nic, nadal zasadnicza większość kraju węglem stoi i teraz wielki jęk, że kary płacimy. Już dawno można było ruszyć projekty elektrowni atomowych, które już by były w użytku, ale po co? Mamy czas, a suweren zapłaci za zwłokę.
Oczywiście Unia ma też złe strony i z tym trzeba walczyć. Są kraje, którym różne przepisy są na rękę. Ograniczenie produkcji mleka w Polsce miało jeden cel - zwiększyć rynek na zachodzie. Inaczej nasze mleko było zbyt konkurencyjne, a tak rolnicy musieli je wylewać aby kar za nadprodukcję nie płacić. Zbyt rygorystyczne zaostrzanie wymogów eko też się mocno odbija. Przemysł samochodowy jest zabetonowany. Nikt nowy nie wejdzie na rynek samochodów spalinowych, bo opracowanie technologii zgodnej z przepisami jest zbyt drogie. Tylko największe koncerny mogą jeszcze funkcjonować. Wschod nadal produkuje własne konstrukcje, bo ich przepisy są dostosowane do ich stopnia zaawansowania. Jeszcze gorzej wygląda kwestia hutnictwa i to był poważny strzał w stopę. W imię ekologii unia zabiła własne hutnictwo, bo było niewystarczająco ekologiczne. Cieszą się że zmniejszonych emisji importując masowo surowce spoza unii. Oczywiście tam są produkowane w oparciu o dużo lżejsze normy i emisje globalnie poszły w górę, ale to nic. Ważne, że to już nie my. To się niczym nie różni od wysyłania śmieci do Indii i narzekania na zanieczyszczenie. Zamiast poprawiać i rozwijać procesy technologiczne, to wypycha się to poza unię i umywa rączki. Jesteśmy eko, bo zamknęliśmy huty. A skąd stal? No z Ukrainy i Rosji. Te wstrętne brudasy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 5

@truskawka90 Z RODO nie mieliśmy problemów.
Edit.
@ZONTAR Może problemem jest to, że czasem zmiany są "zbyt dziwne", np. sprawa fug "międzykafelkowych" w szpitalach.
A poza tym - zgoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2020 o 14:21

T truskawka90
0 / 6

@Purple_Piper No a u nas był problem z RODO jak cholera i w sumie nadal jest. Zgodzę się, ze przepisy są czasem absurdalne, nie twierdzę, że jest cud, miód i orzeszki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2020 o 16:06

M michalSFS
+5 / 7

@Purple_Piper
Jedno i drugie złe.
Trzeba było szukać dalej. Naród wybrał to, co zawsze. Bo gówniane, ale znane...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+7 / 31

Co za historyczna refleksja Panie Maleńczuk. "Myśmy" coś wywalczyli? Sądzi Pan, że mieliśmy na tę "zmianę ustrojową" jakikolwiek wpływ? Retorycznie pytam:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
+5 / 25

@PIStozwis
Ubawiłeś mnie:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-1 / 1

@ban__ Zmiana ustrojowa nastąpiła, kiedy zachodnie koncerny były gotowe zdominować polski rynek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lamp79
+18 / 34

Czyli gdyby społeczeństwo wybrało Trzaskowskiego mielibyśmy wolność?! Pomyśleć że brakło do utopi 1%...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
-3 / 3

@Lamp79 nie utopii ale jakiejkolwiek poprawy. Długopis nie wypełnia obowiązków prezydenta należycie. Ba większość ma w tyłku i starcza bycie mu notariuszem. Trzaskowski, choć mi obcy poglądowo, przynajmniej nadawałby się do dwóch głównych obowiązków prezydenta:
- roli reprezentacyjnej, bo Andrzej po angielsku ledwo duka, a i po Polsku to tak średnio (jak nie czyta z kartki wypada jak 9-cio latek z ADHD).
- bycie bezpiecznikiem dla jakości stanowionego prawa. Nie mam na myśli nawet tego, że Andrzejek nie blokował ustaw ważnych dla prezesa, ale tego, że nie odsyłał do poprawy totalnych bubli prawnych. PiS naprodukował ustaw, do których w przeciągu roku od ich uchwalenia nanosił po kilkanaście poprawek. To powinno wyjść w etapie prac nad ustawą, a jak nie to prezydent powinien chociaż część z tych bubli wyłapać.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kropla22
+11 / 27

Nie za ostre słowa o wyborczach p Trzaskowskiego? Maleńczuk zazwyczaj przesadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-5 / 11

@Kropla22 Niestety taką Polskę trzeba brać tylko po pijaku, na trzeźwo jest niestrawna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O okoweza12
-1 / 1

Tu chodzi o wyborców PiS. A nawet jeśli to była by to bzdura a nie przesada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+5 / 37

Kłamstwo. Za mordę to polaków trzymała PO - co tydzień nowy podatek, benzyna w szczytowym momencie po 7 zł za litr, bezrobocie na poziomie około 30% (15% oficjalnie plus drugie tyle ukrytego w postaci umów śmieciowych, umów o dzieło, 1/4, 1/5 czy zauważony przeze mnie rekord - 1/64 etatu, bezpłatnych staży etc.), podniesienie wieku emerytalnego ch*j wie po co do 67 lat, no i szczęśliwie podatek katastralny się us*ał bo Bronek nie zdążył podpisać.

Żaden rząd po 89 roku tak nie wziął polaków ekonomicznie za mordę jak PO. I żaden już nie weźmie. Nie po to się Polacy urywali ze smyczy PO żeby teraz potulnie z tą smyczą wracać w zębach.

Nie chcę was smucić, ale PO już niczego nie wygra. Ja jestem wyborcą lewicy, ale gdyby nagle się okazało że Donek i PO wracają w Glorii i chwale, że mają większość, to sam bym zagłosował na PIS żeby ich przyblokować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+2 / 18

@Wolfi1485 " ch*j wie po co" a no to ok xD
Jak nie wiesz po co to zrobili to się nie dziwię, że nie widzisz, że PiS robi to samo, tylko miał przez 5 lat tę przewagę, że była dobra koniunktura. "Tania" benzyna to nie zasługa PiSu. Doją nas tak samo, jak nie bardziej, POwców nadal nie pozamykali, nic nie zrobili takiego lepszego niż PO. To ta sama banda, Polska przegrała w I turze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
-1 / 11

@Wolfi1485 Współczynnik aktywności zawodowej to ok. 56%, czyli prawie połowa osób w wieku produkcyjnym nie pracuje. Inflacja podawana przez GUS waha się, między 5, a 3%. Po prostu PIS przekupuje wyborców zasiłkami, na które łożą ludzie pracujący. W dodatku PIS nakłada na nas restrykcje, które sam ostentacyjnie łamie. Tak więc nie wiele się różni od PO i powinien również nigdy nie wygrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+6 / 8

@nitaki O, i tu się z Tobą zgodzę - przegraliśmy w I turze, bo szansa na zmianę była. I to realna. Ale jak to Szymon Hołownia mądrze zauważył - "z Pisowcem może wygrać tylko ktoś prawdziwie niezależny, bo kandydat Platformy już nigdy nie wygra z kandydatem Pisu"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
+1 / 3

@skromny To co robi ta prawie druga połowa skoro bezrobocie wg Eurostatu wynosi w Polsce 3%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
0 / 4

@stanbo Bierze 500+ i inne zasiłki. A dane o bezrobociu pochodzą z urzędów pracy i brane są pod uwagę tylko te osoby, które zarejestrują się jako bezrobotne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
-1 / 7

@Wolfi1485 Jeżeli uważasz, że cena paliwa była prawie po 7 zł przez PO, to gratuluję wiedzy. Podobna cena była w całej Europie. Więc jak to wina PO, to muszę zacytować Stefana Siarę Siarzewskiego: "mają rozmach skur*****y". A przy okazji przypomnę ci, że przez 8 lat rządów PO ani razu nie podnieśli, ani nie wprowadzili nowych podatków na paliwo. PiS zrobił to w pierwszym roku po objęciu władzy.

A odnośnie umów śmieciowych... no cóż. Być może nie zauważyłeś, ale nic się nie zmieniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2020 o 11:31

S stanbo
+4 / 6

@pietro6972 Nie rejestrują się jako bezrobotne bo mają na tyle pieniędzy,ze nie muszą pracować.A za 500+ i inne zasiłki nie da się wyżyć.Żeby skromnie żyć potrzeba jest minimum 1000 zł na 1 osobę w domu jak się ma własny dom i nie płaci czynszu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 3

@Wolfi1485
1) PiS wprowadził 30 nowych podatków i/lub podwyżek podatków. Tyle co PO w 8 lat oni zrobili w 5.
2) PiS nikogo nie rozliczył
3) cena paliwa za PO wynikała z ceny beczki ropy, wtedy była najwyższe w historii, teraz jest śmiesznie tania a paliwo nie staniało proporcjonalnie a dużo mniej, między innymi przez nowy podatek
4) podniesienie wieku emerytalnego jest koniecznością, inaczej emeryci za 10 lat będą umierać z głodu. Ale kij z tym, ważne są głosy.
5) bezrobocie w Polsce w XXI wieku nieustannie powoli spada, fakt, kiedyś było wyższe, ale za poprzednich rządów PiS było pod 20%! Co więcej PO rządziła przez długi okres w czasach kryzysu.
6) bezrobocie ukryte rośnie, kiedyś często stopa bezrobocia była zawyżana przez zarejestrowane osoby pracujące na czarno, bo koszta umowy, a dzisiaj znowuż mamy masę ludzi żyjących z zasiłków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@Wolfi1485 Co za demagogia:

1. Nie wiedziałem, że partie polityczne w Polsce ustalają ceny ropy na rynkach światowych.

2. Umowy śmieciowe - nadal są i liczba takich umów wzrasta. Tylko w 2018 r. liczba osób zatrudnionych wyłącznie w oparciu o takie umowy wzrosła o ponad 8%.

3. Stopa bezrobocia - a wiesz, że w 2008 r. pojawiło się takie jak widać nieznane Tobie coś, jak ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny, który dotknął też Polskę. I wiesz, że na skutek tego kryzysu bezrobocie wzrosło w całej Europie? (odnośnik do wykresu jest poniżej). W pozostałych krajach Unii PO też wysyłało ludzi na bezrobocie?
https://warsztatanalityka.pl/wp-content/uploads/2017/12/bezrobocie-w-strefie-euro-i-unii-europejskiej-w-procentach-1.png

4. Po co podniesienie wieku emerytalnego? Od czasu, kiedy wprowadzono obecny poziom wieku emerytalnego, średnia długość życia znacząco wzrosła, a jednocześnie spadła liczba osób w wieku produkcyjnym opłacających składki. Nie trzeba być geniuszem, żeby wywnioskować, że przy takiej tendencji demograficznej pojawia się wybór: albo wyższy wiek emerytalny, albo niższe emerytury.

5. Podatek katastralny - uwiarygodnij swoją absurdalną tezę i przedstaw jakiś link wskazujący na jakiekolwiek działania legislacyjne za rządów PO-PSL, których celem byłoby wprowadzenie podatku katastralnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytinn2
-1 / 7

Stara wypowiedź, ale coraz bardziej aktualna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+3 / 11

Na szczęście druga połowa głosowała na Dudę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
-2 / 6

Najlepiej to porównać do kota Garfielda. Może być wolny, ale sam będzie musiał łapać myszy, zdobywać pożywienie i szukać miejsca do spania. Z drugiej strony może być własnością swojego pana, mieć wygodny fotel do spania, dostawać lasagne pod nos i cały dzień oglądać telewizję. PiSohołota wybiera drugą opcję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alfonso240d
+3 / 3

Powiedziałbym więcej, 74 procent dobija do tej klatki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-2 / 2

Jaka wolność? Swoboda gospodarcza i swoboda polityczna. Też mi wolność. Do tego wielu tak sobie świetnie radzi, że samobójstwa skoczyły od PRL o ile? Bezdomność o ile?

Wolność jest tylko dla silnych. Reszta to niewolnicy. Co najwyżej z przekonaniem o swojej wolności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+9 / 9

Nic żeśmy nie wywalczyli. Po prostu komunizm gospodarczo zbankrutował, po czym nastąpiła kontrolowana transformacja. I tyle. Żyj dalej tym swoim mitem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gorialczarny
+2 / 2

A myślicie że któraś z innych partii będzie rządziła lepiej? partie są inne- różnią się, ale żłób pozostaje zawsze ten sam i to właśnie ten żłób powoduje że wszystko staje się takie same

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rational_male
+3 / 5

Warto zastanowić się, czy on jest dobrym przykładem do naśladowania. Jeżeli myślisz, że tak - to licz się z jego zdaniem. Dla mnie Maleńczuk nie stanowi żadnego autorytetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pufas
+4 / 4

Nie, przecież Maleńczuk , wybitny człowiek, mąż stanu, polityk, socjolog.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amper80
-2 / 2

Nie przepadam za panem Maleńczukiem ale tutaj nie sposób się nie zgodzić. Co się k... stało z naszym narodem?????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ch47
+3 / 5

On to na trzeźwo wymyślił? Wykształciuch z podstawowym pełnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J johndoe_
+1 / 1

Nie 50%, tylko przynajmniej 78%, bo tyle razem zgromadzili kandydaci PiS, PO, PSL i LSD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomekniec1984
+3 / 3

Chodzi o tą połowę która wierzy w to szambo ktore plynie z Warszawy? Ta inteligencję która łyka jak pelikany i dalej głosuje na trzaska zapominając o tych niezliczonych wtopach jego i całego po z bronkiem włącznie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzejbe
+2 / 2

Odezwał się wojownik! A jeszcze większy wojownik to autor demota...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lipca 2020 o 1:10

B budda2012
+2 / 2

Taaaa, a przypadkiem Maleńczuk, to nie ten samozwańczy Clapton, co mówił o rządzeniu twardą ręką w sprawie przeciwdziałania piractwa w internecie, bo nikt jego płyt nie kupuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
+2 / 2

W majątku uwolniono niewolników. Ci się ucieszyli i ruszyli, zeby świętować w czworakach. Pan zagrodził im drogę i rzekł: "Gdzie idziecie? Przecież to są czworaki dla niewolników! Musicie teraz sami zbudować domy i radzić sobie beze mnie". Przypowieść byłaby niezwykle pouczająca, gdyby nie to, że to właśnie ci niewolnicy zbudowali czworaki i wypracowali całe bogactwo tego rancza, a potem zostali z niczym. Tak samo było gdy skończył się PRL, gdzie czerwone ryje wraz Solidarnością okrągłostołową rozkradli co się dało, a reszcie ludzi została właśnie taka "wolność" i bieda. Doświadczyłem tego wtedy, gdy moja matka będąca inspektorem nadzoru budowlanego w upadłej na skutek złodziejstwa firmie państwowej, zbierała kapustę u chłopa za grosze, żeby było na czynsz i żebym nie musiał rzucić szkoły. I taką oto wolność przyniosła mojej rodzinie ta ucieczka z klatki PRL. Więc Panie Maleńczuk, weź Pan nie pier?ol, bo lata 90 były dla większości ludzi jednym wielkim rozczarowaniem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem