Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
510 530
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z ZimaIdzie
+8 / 8

Biedactwa... Delfiny na to nie zasługują. Są to najmądrzejsze po ludziach stworzenia na świecie i doskonale zdają sobie sprawę z otoczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+4 / 6

@inkognitko tylko, że delfin to ssak i nie oddycha jak ryba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Do_cent
+6 / 6

@inkognitko
Na pewno wiesz, że dzwonią. Nie wiesz tylko, w którym kościele. Tak jest najczęściej z kwestiami "udowodnionymi naukowo". Mało kto interesuje się tym co KONKRETNIE "udowodniono". Podpowiem Ci, że badania o które Ci najprawdopodobniej chodzi przeprowadzono WYŁĄCZNIE na JEDNYM gatunku ssaka, a konkretnie na Homo sapiens.
O delfinach wiemy stosunkowo niewiele. Ale wiemy, że aby nie utopiły się podczas snu "zasypia" u nich na zmianę raz jedna, a raz druga półkula mózgu - czyli kontrolują swój oddech inaczej niż inny gatunek ssaka jakim jest Homo sapiens.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-2 / 2

@SteveFoKS przeciez o ssakach tak napisano . Coś ty nagle z rybami tak wyskoczył? Nic tu o rybach nie ma.
@Do_cent tu powinien pojawić się obrazek ze sceny z filmu Iniemamocni2, gdzie ojciec wali pięścią w stół mówiąc "matematyka to matematyka" ale z podpisem "ssak to ssak"
ale nie umiem wstawiać obrazków :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
+2 / 2

@inkognitko Raczej "ssak ssakowi nierówny". Fakt, ssaki mają wiele wspólnych cech ale też zawsze trafi się jakiś wyjątek np. koń może spać na stojąco ze względu na specyficzne działanie stawów, które się wtedy blokują ale człowiek, który by w takiej pozycji usnął by sflaczał i upadł. Co do oddychania to zapewne u większości ssaków jest to funkcja kontrolowana przez mózg i świadomie można to kontrolować tylko przez chwilę jednak co oczywiste u morskich gatunków to po prostu nie mogłoby tak działać bo automatyczne oddychanie gdy zwierzę jest pod wodą źle by się skończyło dla zwierzęcia :). A co do dodawania obrazów to to tutaj akurat prosta sprawa: jeżeli korzystasz z chrome to po prostu na wybranym w necie obrazku klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz "Kopiuj adres obrazu" po czym wklejasz link w oknie odpowiedzi na komentarz a jeżeli chcesz wrzucić obraz z twardego dysku to wybierasz "komentuj obrazkiem" które znajduje się pod oknem odpowiedzi i wybierasz "z dysku". No chyba, że korzystasz z wersji na telefon czy apki demotywatorowej to wtedy nie pomogę bo nie miałem z tym styczności :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@Adrian1234 Aaaa no proszę: takie to proste. Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie procesu wstawiania obrazka - skorzystam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+1 / 1

"Każdy kojarzy serial "Flipper" ... nadawany w latach 60-tych???
No oczywiście. Każdy musi kojarzyć jakiś serial sprzed 50-60 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

Znowu zwalanie odpowiedzialności na konsumenta, bo to przecież on jest wszystkiemu winny. Śmieci? Ci źli konsumenci kupują tyle plastikowych opakowań! Wysokie emisje CO2? Ci źli konsumencji korzystają z energii elektrycznej z węgla, a mogą nie korzystać! Cierpienie zwierząt w zoo? Ci źli konsumenci zmuszają do trzymania zwierząt w małych klitkach i łamania wszelkich przepisów!

Od tego mamy rządy aby regulować takie kwestie. Konsument korzysta z tego, co jest dostępne na rynku i mu się podoba. To usługodawca czy producent są odpowiedzialni za to, w jaki sposób dostarczają różne produkty, a państwo ma za zadanie ustanawiać zasady i je egzekwować. Do ludzi do jednak nie dociera. Z jednej strony narzekanie na masę produktów w masie plastiku przez co kupując nie masz wyboru, z drugiej strony jednak szczucie na ludzi chociażby za korzystanie z przewozów konnych, bo konie się zmęczą. Takie podwójne standardy, bo jak ja czegoś nie potrzebuję, to ty też nie powinieneś i masz się za to wstydzić. Ja mogę żyć bez chodzenia do zoo i oglądania zwierząt, więc zbanować to i zakazać wszystkim.
Zobaczcie ile krzywdy wyrządza się psom, bywają zostawiane na pastwę losu, przywiązywane w lesie, głodzone czy bite. Odebrać możliwość posiadania psa! Ja nie mam, to i inni mogą nie miec, problem rozwiązany!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem