Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
544 568
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A akuma99
+34 / 50

brawo gratuluje sprzedajne łajzy za 500 zlotych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Farkuty
-2 / 6

@akuma99 To tylko akcyza na fajki i alkohol więc wiadomo kto na tym traci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+4 / 4

@pawel1148 "Alkohol za słabo podrożał." A ja głupi myślałem, że ta cała technika, automatyzacja zakładów to jest po to byśmy mieli coraz tańsze i lepsze produkty. Ale widzę jest nowa myśl ekonomiczna by produkty były coraz droższe...

Do 26 roku życia nikt nie chciał dać ci umowy o pracę. A wiesz dlaczego? Bo dzięki daniu ci umowy zlecenie mógł Ci dać więcej pieniędzy do ręki. Zapewniam Cię, że jakbyś powiedział, że chcesz zarabiać te 500 czy 1000 mniej to by Ci dali umowę o pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1148
-2 / 2

@ciomak12
No powiem Ci, ze przez podwyżke akcyzy nie zbiednieje. W niektórych krajach rozwiniętych alkohol jest jeszcze droższy. Przeszkadza im to ?? Najwyraźniej nie, skoro tak ustalili. Nie jestem abstynentem, ale no ileż można wydawać w miesiącu na alkohol ? No chyba, że zarabiasz najniższą, albo żyjesz za 500+

A co do pracy do 26 roku życia to też przyjąłem pewne uproszczenie, bo tam jest też drugi powód, dla którego niektórzy pracodawcy nie chcą zatrudniać na umowę o pracę, ale tego nie roztrząsajmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 2

@pawel1148 A no tak zapomniałem. Skoro coś mnie nie dotyka to tak jakby tego nie było. A nawet lepiej pijakom i palaczom. Akurat nic tak się łatwo nie przemyca jak alkohol i papierosy.

Co do ZUSu to wpływa na wszystkich. Ale pewnie też nigdy firmy nie miałeś i dla Ciebie każdy kto ma firmę to złodziej prywaciarz i paździoch żerujący na pracy innych. A pensja brutto to jak długość przyrodzenia razem z kręgosłupem.

To ja też zrobię drobne uproszczenie, przez kryzys mamy teraz dosyć wysokie bezrobocie, jeszcze sami nie wiemy jak duże. Naprawdę wielu pracownikom obcięto pensje. A rząd podwyższa koszty pracy. Proponuje więc dać kolejne menelowe plus i szukać głupich którzy będą pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Matys909
+17 / 29

Macie kur*a swoje 500+, zabiorą ale w podatkach i akcyzie. PiS umie tylko rozdawać i zabierać pieniądze, nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+26 / 32

@Matys909 Potrafią więcej, np. Morawiecki potrafi ładnie opowiadać jak to jesteśmy państwem dobrobytu i o lawinie sukcesów dobrej zmiany. Nie widziałem, żeby ktoś tak bezczelnie, bez zająknięcia łgał, on musiał sobie długo to wmawiać, żeby sam w to uwierzyć. Najgorsze jest to, że ten rząd jest tak uparty, że jak widzi, że coś nie działa to nie potrafi się nigdy do tego przyznać tylko brną w to co robią dalej, a to się bardzo źle skończy dla ludzi. W sumie tych, którzy ich wybrali nawet mi nie żal, będę z satysfakcją patrzył jak za to płacą, bo na taką głupotę nie ma już innej razy. Podejrzewam, że nawet jak to wszystko jepnie to wielu będzie nadal myślało, że PiS jest świetny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+5 / 7

@Ynfluencer Mi jest szkoda np. moich rodziców mających swoją małą firmę. Nie popierają PiS-u, nigdy nie popierali, a ten rząd będzie ich jeszcze bardziej łupał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+3 / 3

@lithium222 Jeśli twoi rodzice rzeczywiście mają małą firmę to też jest mi ich szkoda. Nie przez łupanie, a przez biurokrację. Moi znajomi, którzy prowadzą działalność i nie stać ich na księgowych i doradców podatkowych mają już nadciśnienie, nerwicę i zespół stresu pourazowego. Ostatnio widziałem jak matka mojej znajomej, która ma mały sklep niosła stertę papierów ważącą chyba pięć kilo, bo urząd przysłal wezwanie do czegoś albo jakieś inne syfy. Nawet nie próbuję się nad tym zastanawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marian1982
0 / 0

@Ynfluencer Dlatego ja mając mała firmę wole wydać te 250 zł na księgowego niż ciągle biegać po urzędach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
0 / 2

@Ynfluencer @Marian1982 moja mama jest ekonomistką. Nie ma dla niej problemu rozliczanie różnych rzeczy, prowadzenie dokumentacji firmy. Ale poza tym jest masakra :( Jestem nastawiona na to, że jak coś to im pomogę, bo emeryturę jaką dostaną? Żenująco niską. Co miesiąc łupani są z ZUS-u, nawet jeżeli zarobki były niewielkie, koszty zatrudnienia pracowników.. itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ajj912
+12 / 16

@snap171 taa, masz tam coś pod kopułą? Jeśli tak, to użyj tego narzędzia. Jeżeli fajki podrożeją, to wzrośnie przemyt i to się co najwyżej wyrówna. Lepiej byłoby zmniejszyć akcyzę na wyroby tytoniowe, żeby ludzie nie kupowali fajek zza wschodniej granicy, albo kręconych na nielegalu. Taki sam efekt przyniósł zresztą zakaz sprzedaży mentoli, znajomi którzy zawsze kupowali fajki z wyższej półki, przeważnie Marlboro nagle zaczęli ściągać fajki zza granicy i to nie mówię o jednym, zrobiło tak 7 moich znajomych palaczy mentoli. Co do alkoholu - głupota, bo badania pokazują, że alkogol spożywany okazyjnie nie jest zbyt kancerogenny, zdarza się to raczej u nałogowych alkoholików, Co do wpływu do budżetu - analogiczna sytuacja jak z fajkami, przemyt, jeżeli chodzi o wino pędzeniu na własny użytek w kilkunastolitrowych baniakach. I państwo zobaczy figę z makiem zamiast wpływu do budżetu, a na leczenie tych ludzi Ty zapłacisz więcej, bo taki tytoń i alkohol jest z niepewnego źródła i jego szkodliwość jest znacznie większa, co sprzyja powstawaniu chorób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Donka1
+1 / 5

Bimber własnej roboty jest mniej szkodliwy od czystej ze sklepu. Do mnie jak goście przychodzą to gardzą wódka, każdy woli bimber. Przynajmniej głowa na drugi dzień nie boli. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 3

@snap171 Problem polega na tym, że leczenie przynajmniej teoretycznie jest właśnie finansowane z podatków na wyroby tytoniowe czy alkoholowe. Wzrost tych podatków który przełoży się na cenę produktu spowoduje, że ludzie będą szukać TAŃSZYCH alternatyw niekoniecznie legalnych, co będzie wiązać się z ominięciem wpływu pewnej kwoty podatku do kasy państwowej przeznaczonej właśnie na leczenie takiego debila. @ajj912 to masz głupich znajomych bo jak tylko fajki mentolowe, a w szczególności tzw "clicki" zniknęły z półek w ich miejsce pojawiły się fajki z permanentnie moczonymi filtrami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2020 o 17:37

P poprostualex
+1 / 1

@snap171 bardziej wieksza kasa dla przemytników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
0 / 0

W jakiś kurortach nie można było kupić alkoholu w nocy. Myślisz że ludzie przestali kupować alkohol w nocy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
0 / 0

@Donka1 Co innego bimber, pędzony na własne potrzeby (starasz się, żeby był najlepszy), a co innego masówka na handel (aby sponiewierał).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+9 / 11

A potem nowy socjal, żeby kupić kolejne głosy, nowe podatki, a przy okazji oderwana od rzeczywistości inflacja 2-4 procent, gdzie tak naprawdę żarcie drożeje o 8 procent miesięcznie, a miejsca do mieszkania tyle samo.
W końcu ludzie się wpienią, bo pensję nie rosną, wszystko drogie, a podatki i socjale coraz wyższe. Zacznie się następna fala emigracji, a Morawiecki zobaczy, że liczba jepiących na koryto i na socjal niewolników się kurczy to zamknie granicę.
Pomyślnie co się stanie jak ci, którzy tracą teraz pracę przez COVID pójdą po zasiłki dla bezrobotnych. To zaraz będzie potrzebny kolejny podatek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lithium222
+1 / 3

@Ynfluencer Obawiam się, że wtedy szumnie ogłoszą kolejną podwyżkę płacy minimalnej.. już to planowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+6 / 12

Bo przecież jak zabierać, to pracującym. Nie zabierze się nierobom bo nie ma z czego. Nieroby, menele, żulerstwo i patologia, dostają kasę, a rząd zabiera uczciwie pracującym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+5 / 9

@Donka1 500+, fundusz alimentacyjny, wszelkie zapomogi, doplaty do mieszkan, wegla, czynszu / darmowe mieszkania / darmowe kolonie / darmowe ksiazki i tak dalej. Nie jestem ściemniaczem, więc wszystkich nie znam. A nie powinno być NIC. Nie pracuujesz? Niee jesz. Tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JOSE88ANE
-1 / 3

Zgadzm się w 100% dla niepracujących tz. Pasożytów nie powinno być miejsca w społeczeństwie. Dla mnie mogą zdychac z głodu, Nie dał bym kromki chleba. Niszczą to na co inni ciężko pracują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Donka1
-3 / 5

Żeby skorzystać z większość tych dotacji trzeba być mieć dzieci. Na jakieś mieszkanie socjalne może co najwyżej liczyć samotna matka z trójka dzieci, a jakość mieszkania często nadaje się do programu Jaworowicz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-3 / 3

@Taymishi Hej hej, pomału, trochę mijasz się z prawdą... Te wszystkie rzeczy nie przysługują osobie bezrobotnej. Jedyne, co przysługije, to zasiłek dla bezrobotnych przez chyba pół roku (3 miesiące coś koło 700zł, kolejne 3 miesiące 500 z czymś) i to tylko dla tych, którzy przepracowali bodajże min. 5 lat i ich stosunek pracy nie został rozwiązany za porozumieniem stron (tylko np wygasła umowa na czas określony) ani nie zostali zwolnieni dyscyplinarnie.
Te wszystkie rzeczy o których piszesz to ja do dziś dnia nie mam pojęcia komu przysługują... jakimś inwalidom czy co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+4 / 4

@7th_heaven przysługuje osobom, które mają dzieci :) mieszkania socjalne przysługują wszystkim - ale jako normalny człowiek będziesz czekać 10 lat :-D, a reszta zależy od dochodu. Mopsy i gopsy pracują pełna parą.

Socjal to zło. Kropka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@Taymishi ale przecież ja nie twierdzę, że nie zło. Tylko się pytam, najnormalniej w świecie. To co pisałam o bezrobotnych przysługuje niezależnie od tego, czy masz dzieci czy nie. Dodam też, że jeśli bezrobotny odmówi podjęcia pracy proponowanej przez PUP bodajże 2 razy (albo raz?) to zostaje wyrejestrowany z bezrobocia i nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego (społecznego nawet jako zarejestrowany bezrobotny nie posiada, więc to nie jest opłacalne nie mieć składek na przyszłą emeryturę), zatem zechcesz mi wyjaśnić, co w tym korzystnego, że nie masz opieki zdrowotnej?

Ja po prostu domagam, się rzetelności (trochę też z ciekawości pytam) bo piszesz o wielu różnych zasiłkach i zapomogach, ale nie raczysz niczego podeprzeć jakimiś faktycznymi informacjami, póki co wygląda to jak z rękawa wytrzepane na potrzeby komentarza, wybacz.

Jeszcze co do funduszy alimentacyjnego: nie jest prawdą, że za każdego alimenciarza jest płacony, moja kuzynka nie dostaje alimentów od ojca jej dziecka, bo ten zwiał gdzieś za granicę, gdzie pracuje na czarno, a w Polsce oficjalnie nic ni e ma, nawet samochodu, a fundusz odmówił jej płacenia za niego, bo osiąga ona za wysokie dochody. Rozmawiałam akurat w sobotę z kolegą adwokatem na temat alimenciarzy i powiedział, że nawet, jeśli fundusz płaci za kogoś, to ściga tę osobę komornik, więc ma ona wyjście albo nic formalnie nie posiadać i pracować wiecznie na czarno (po podjęciu legalnego zatrudnienia komornik zacznie ściągać dług zaległy) albo zarabiać na papierze tylko minimalną pensję a resztę do ręki, żeby alimenty mieć jak najniższe, ale jak nie trudno się domyśleć żadna z tych opcji nie jest korzystna, bo rzutuje na Twoją przyszłość (brak lub niska emerytura, brak zdolności kredytowej itp).

Co do mieszkań socjalnych: nie przysługują każdemu, kto po prostu jest biedny i ma dzieci. Przyznawane są w pewnych, przeważnie skrajnych wypadkach, i jak słusznie zauważyłeś cieżko się na nie doczekać. Ponadto nie są to mieszkania w których panują przyzwoite warunki, większosć ludzi nie chciałaby tam mieszkać nawet za darmo.

Co do rzekomych dopłat na węgiel itp serio chętnie się dowiem jak to niby funkcjonuje. Zwłaszcza np w takim Krakowie, gdzie jest całkowity zakaz pieców na węgiel xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+4 / 12

plebs sprzedał się za 500zł to teraz wszyscy będziemy musieli zapłacić, nieważne czy idiota czy inteligentny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
+2 / 6

Przecież umowy zlecenia są już dawno ozusowane.Demot klamliwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+7 / 9

Niech Szumowski, Sasin, Morawiecki i Duda oddadzą z własnej kieszeni za maseczki, respiratory, testy i karty 900 mln z odsetkami to się budżet trochę poprawi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2020 o 17:52

L LUPUS1962
+5 / 5

@marcinn_ hahahahaha... już to widzę... Tak się rozpędzili do zapłacenia, że na zakręcie o ścianę się rozwalą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V viking111
+5 / 7

A w tej złej germanii VAT spadł z 19 do 16%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piechuzg
+9 / 9

Napiszę tak, dla mnie mogą podwyższyć nawet o 200% akcyzy i ZUS - ludzie będą robić na czarno, papierosy z przemytu i alkohol od wujka.. teraz praca jest tak opodatkowana, że konkurencyjność jest tylko w przemyśle, bo w usługach większość ma minimum i reszta pod stołem .. debile socjalne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malak_90
+1 / 1

można żyć bez alkoholu i papierosów. więc wiadomo do czyich portfeli trafi najbardzien

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sylwia74573
-2 / 2

Za studentów do 26 roku życia nie płaci się zusu (pit-4 z resztą też). Osoby zatrudnione na umowe o prace w pełnym wymiarze zarabiające minimum najniższą krajową jeśli podejmą zlecenie w innej firmie obowiązuje tylko zdrowotna. Prowadzącego działalność gospodarczą jeśli dorobi coś na zleceniu też obowiązuje sama zdrowotna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Daniellah
0 / 0

Rzućcie picie i palenie. Wprowadzacie truciznę do organizmu i jeszcze narzekacie , że was to dużo kosztuje. Czy my na pewno jesteśmy dominującym gatunkiem na ziemi ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem