Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1030 1043
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D daniel700
+1 / 19

to gdzie sa ci zydzi jak oczerniaja Polaków? gdzie sa ich dzieci czy wnuki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+12 / 20

@daniel700 są, tyle, że jest ich mało, a więcej zostało rosyjskich Żydów i tych za oceanem, a że pecunia non olet to upominają się o nie swoje, a nóż widelec się uda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daniel700
0 / 6

@Riesling a jak mieli zagrabic ich majatek skoro niemcy zamykali ich w obozach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daniel700
0 / 4

@Riesling jestes prostytutka zyda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 7

@Riesling Nie, więcej było Żydów sprzedających sowietom Polaków po 17 września 1939r

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Endru1241
+2 / 8

@Riesling Jakie zagrabianie majątków?
Zgodnie z prawem trzeciej rzeszy ukrywanie żydów było przestępstwem, więc wydający żydów postępowali jak im nakazano pod groźbą śmierci. Przypomnę też, że nie było żadnej nagrody za przekazanie informacji.
Jak już kogoś pochodzenia żydowskiego znaleźli, to majątek przechodził na własność państwa niemieckiego.
Aby realnie zagrabić majątek - musiałaby by to być bardzo mała i przenośna jego część, taka, aby można było to ukryć przed władzami niemieckimi.
Tylko, że przenośną część - kosztowności takie jak biżuteria ukrywając się, ma się przy sobie. Ergo - niemcy, którzy zatrzymywali ich - zagarnęli by i to.
Twoje zdanie jest więc fałszywe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@ban__ a polscy Żydzi z jakiego plemienia pochodzili? Powiedz w jakim celu zadajesz takie pytania?

Na marginesie w Rosji jeszcze byli potomkowie Chazarów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-2 / 22

A po wojnie żydówka wstąpiła do NKWD i pacyfikowała polskie rodziny. Zapomnieli dodać. Wg Żydów my jesteśmy goje. Poczytajcie torę. Goje nie są ludźmi i należy ich kontrolować niszczyć. Moralność niestety też zależy od punktu siedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lipca 2020 o 20:43

L LordL
+3 / 9

@Buka1976 Zacytuję kilka fragmentów BIBLII:
– Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)

– Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością – Księga Wyjścia 21, 20-21.

i najlepsze:
Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie – (Księga Powtórzonego Prawa 22, 28-29)

Czyli nawoływanie do zabijania niewiernych, a także pochwalanie niewolnictwa i gwałtów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
-1 / 3

@LordL właśnie dlatego należy czytać pismo święte a nie tylko chodzić do kościoła. Brawo :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 3

@LordL Nie zmienia to ani trochę tezy, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jakbyś się nie obrócił to dupa z tyłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ban__
0 / 12

@ania5757, Ty nie masz ciotki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+11 / 11

Problemem jest to, że mało jest osób, które były ofiarami i chcą, by nikomu innemu się to samo nie przytrafiło, a coraz więcej jest osób, które nawet ofiarami nie było, ale na krzywdzie innych robią interes i chorą ideologię, że skoro ktoś z kim się identyfikują doznał krzywdy, to oni teraz mają prawo krzywdę wyrządzać. To jest mocne zaburzenie, kwalifikujące się do izolacji, ale dzięki poprawności politycznej i pozytywnym mocnym hasłom, tacy ludzie są liderami organizacji społecznych i politycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tak_tylko_mowie
+2 / 2

@Wojtek1291 dodatkowo odchodzimy od założeń prawa rzymskiego, ktore jest podstawą dla systemów prawnych w cywilizowanych krajach.
Dwa najważniejsze filary współczesnego prawa to (nie jestem prawnikiem, więc napiszę tak jak ja to rozumiem) "nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania go" i "sąd powinien dotyczyć tylko czynu, który jest poddany osądowi".
Z pierwszym większość ludzi się raczej zgodzi. W drugim chodzi o to, że jeżeli jadę bez biletu i złapie mnie kanar, ja odmówię przyjęcia mandatu to sprawa idzie do sądu i rozważamy sytuacjie "ktoś jedzie bez biletu" i okoliczności tej sprawy trzeba badać. Natomiast śledstwo nie powinno się zajmować sytuacją rodzinną, albo historią Polski. Nie powinniśmy akceptować agrumentu "Moja babcia została okradziona w czasie wojny, to ja mogę teraz jeździć bez biletu" albo "przed chwilą ustąpiłam miesca jakiejś babci to się zeruje".
Niestety te dwie rzeczy są nie do ogarnięcia dla większości ludzi, którzy myślą, że im się wszystko należy. I nie chodzi tylko o ludność napływową albo mniejszości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lipca 2020 o 14:09

B barabura
+1 / 1

Przykłady dość oczywiste. Ale może coś trudniejszego - zachowanie jakiego prawa w obecnej Polsce byłoby niemoralne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 2

@barabura Coś prostego - podatkowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 1

@barabura ACTA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 13

Tymczasem PISowskie trolle już się zleciały demonstrować swoje poglądy. Tu chodzi o zwykłych ludzi, nie izraelskich polityków/ dziennikarzy, którzy faktycznie o Polsce mają negatywne zdanie. Zwykli Żydzi prawdopodobnie to nawet nie wiedzą o istnieniu kraju takiego jak Polska.
Nosz ku**a, nikt nie mówi, że trzeba od razu uwielbiać Żydów, ale chyba na tyle ogarnięci jesteście żeby wiedzieć, że Polacy wówczas tak samo cierpieli. Chyba wiecie przez jaki kraj, tym bardziej, że PIS wam codziennie to tłumaczy. Ale tego z jakich pobudek działali Niemcy to już chyba nie wiecie. Otóż z takich samych jak i PIS. Czyli nienawiść (ciekawe czy ten komemtarz się utrzyma, czy zniknie, podobnie jak wszystkie wpisy porównujące Kaczyńskiego do pewnego niedoszłego niemieckiego malarza).
A skoro już mówicie o oczernianiu Polaków to czy wiecie, że były prezydent waszego największego sojusznika (mowa o Obamie) też mówił o "polskich" obozach? I właśnie takie wypowiedzi jak te wasze tylko robią nam złą opinię. Piękna hipokryzja. Amerykanom wolno fałszować historię, Izraelowi w zależności od sytuacji, bo zwolennicy PISu nie cierpią tego kraju, a politycy PIS po prostu za nimi nie przepadają, jednak sądząc po sposobie prowadzenia polityki historycznej, jest to kwestia dyskusyjna. Ukrainie też w sumie wolno, bo ważniejsze jest robienie na złość Rosji. No a gdy pozostali źle się wypowiedzą, to pora zrobić wielką wojnę kompromitując nas przy tym jeszcze bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 4

@Cammax
"Zwykli Żydzi prawdopodobnie to nawet nie wiedzą o istnieniu kraju takiego jak Polska."
wbrew pozorom nie masz racji, bo po zalozeniu izraela sporo polskich zydow wlasnie tam wyemigrowalo. a biorac pod uwage ze przed wojna na terenach rp mielismy najliczniejsza zydowska diaspore, stawiam ze akurat o polsce sporo osob tam wie.
wsrod tych osob moga byc zarowno osoby ktore mialy pozytywne jak i negatywne doswiadczenia z polskimi sasiadami i przez pryzmat tych doswiadczen wychowali nastepne pokolenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-5 / 5

@mieteknapletek to fakt, ci, którzy wyemigrowali z Polski wiedzą i mają różne nastawienie do nas ale nie przeszkadza to PISowcom ciągle grać rolę świętych, pokrzywdzonych przez cały świat jedynych ofiar wszelkich totalitaryzmów. Emigranci z innych krajów watpię, że wiedzą. Szkoda tylko, że PISowcy nie potrafią przyjąć do wiadomości, że wielu Polaków również było zbrodniarzami, a Polskę krytykują głównie politycy, dziennikarze i ewentualnie jacyś aktywiści. Bo pozostałym osobom wszystko jedno. W innych krajach pewnie podobnie. Nawet PISowcy też wpajają kolejnym pokoleniom ślepą nienawiść do każdego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kredecki
+2 / 2

@Cammax Ciekawe że piszesz o nienawiści, tym samym ją krytykując, a zaczynasz swoją wypowiedź "Tymczasem PISowskie trolle już się zleciały demonstrować swoje poglądy.", a następnie dodajesz w odpowiedzi "Nawet PISowcy też wpajają kolejnym pokoleniom ślepą nienawiść do każdego." Gdzie ta nienawiść do wyborców do tego ugrupowania aż się wylewa.

"Zwykli Żydzi prawdopodobnie to nawet nie wiedzą o istnieniu kraju takiego jak Polska. " Nie dehumanizuj Żydów. To też są ludzie. Skoro my wiemy o Izraelu to dlaczego oni nie mają wiedzieć o Polsce? Mimo wszystko nie jesteśmy Andorą czy Liechtensteinem. Coś znaczymy.

"Ale tego z jakich pobudek działali Niemcy to już chyba nie wiecie. Otóż z takich samych jak i PIS. Czyli nienawiść" I tutaj mam dylemat co do twojej osoby, albo faktycznie zamknąłeś się w pewnej bańce albo jesteś na niebezpiecznym skraju kompasu politycznego. Wybacz jeżeli się mylę. Otóż nie zauważyłem aby PiS wygrywał wybory po to aby mordować, bardziej aby kraść, ale to tylko fakty.

"ciekawe czy ten komemtarz się utrzyma, czy zniknie, podobnie jak wszystkie wpisy porównujące Kaczyńskiego do pewnego niedoszłego niemieckiego malarza" Tak jak wyżej wspomniałem - bańka. Praktycznie codziennie na mojej tablicy moi znajomi atakują prezesa. Na demotach również jest to bardzo częste, w zasadzie wszędzie w internecie jest to częste.

"A skoro już mówicie o oczernianiu Polaków to czy wiecie, że były prezydent waszego największego sojusznika (mowa o Obamie) też mówił o "polskich" obozach?" To prawda, tak mówił.

Co do wypowiedzi o fałszowaniu historii, nie będę tutaj wstawiał cytatu - to końcówka wypowiedzi. Nasze czasy wbrew pozorom nie są wyjątkowe, skąd wiesz że historia, której się nauczyłeś, która jest w podręcznikach nie jest sfałszowana? W.Churchill powiedział "History is written by the victors." Żeby nie było - nie pochwalam tego, ale to są realia. Co do wyszczególnienia państw, którym "wolno" zakłamywać historię to chyba chodzi o stosunki międzynarodowe, nie studiowałem tego to się nie wypowiem.

Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Kredecki przyznaję, delikatnie mówiąc nie przepadam za PISem ale nigdzie nie piszę żeby ich nienawidzić. Chodzi po prostu o to, że ich wyborcy to zwykli hipokryci. Nienawidzą dosłownie każdego, kto się czymś od nich różni. Startowali jako partia antyniemiecka. Potem zdobyli kolejne głosy protestując przeciwko wejściu do UE. Gdy przegrali referendum skupili się po prostu na nienawiści do UE. I tak było aż do katastrofy smoleńskiej. Wtedy zaczęli fakę rusofobii w Polsce. Później- opozycja (cała), uchodźcy, inteligencja, homoseksualiści. A teraz to wszyscy wcześniej wspomniani na raz. A gdy ich ktoś skrytykuje to od razu "ło jej, toż to mowa nienawiści!". PIS wybiło się dzięki nienawiści. Podobnie jak wszyscy dyktatorzy, zbrodniarze wojenni.
W tej kadencji PIS na pewno nie zacznie jeszcze mordować ludzi ale jak dotychczas taka retoryka wszędzie kończyła się ludobójstwami. Holocaust, niemieckie zbrodnie na Polakach, Wołyń, Rabacja Galicyjska, większość wojen domowych w Afryce. Różni sprawcy, a te same pobudki. Albo nienawiść narodowościowa, etniczna albo klasowa.
Co do porównania Kaczyński- Hitler. Nie wiem, czy moderatorom chce się czytać komentarze i usuwać te zawierające wspomniane porównanie. Krytykowanie prezesa jest dozwolone i w komemtarzach i w demotach. Ale wystarczy zrobić demot, w którym porównuje się PIS do NSDAP i czekać ile minut się utrzyma.
Niestety- pewne kraje (zwałszcza te silniejsze i bogatsze) fałszują i będą fałszować historię. Polski rząd robi to samo, z tym, że Polskę trudno nazwać zwycięzcami patrząc na to gdzie my jesteśmy, a gdzie inni nasi "sojusznicy" z II WŚ, czy nawet Niemcy. PIS cały czas wmawia ludziom, że Polacy nic na sumieniu nie mają i nie sprowokowaliśmy ani jednego konfliktu z naszej historii. A w przypadku wojen przeważnie wina leży po dwóch stronach. Jedyny konflikt zbrojny nas dotyczący, do którego w żaden sposób się nie przyczyniliśmy to II wojna.
Też pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lipca 2020 o 14:31

K Kredecki
+1 / 1

@Cammax Widzę że nie przepadasz za PiS-em i jego wyborcami, po prostu zauważyłem ze opozycja sprowokowana działaniami tej partii często pisze że PiS nienawidzi, a sami działają na podobnej zasadzie. Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, opozycja oburzona wynikiem nawoływała do odbierania praw wyborczych publicznie. Po wyborach prezydenckich 2020 były takie same sytuacje. To przecież Hipokryzja prawda? Zresztą na tej samej zasadzie nienawiści startował Trzaskowski, w ubiegłych wyborach. Głosy antypisowskie, a nie protrzaskowskie (Wiem, nie wszystkie, ale na pewno spora część) Jest to najprostszy i najstarszy sposób dojścia do władzy. Divide et impera czyli rządź i dziel, czy coś Ci to przypomina w obecnych czasach?

"większość wojen domowych w Afryce" Śmiało bym pokusił się o stwierdzenie że niemal wszystkie wojny. Nie tylko w afryce, ale również na świecie. Przynajmniej nie słyszałem o wojnie wypowiedzianej z miłości. (Tutaj przyznaje że wojen było mase i pomyłke strzeliłem na 100% ale chodzi o podkreślenie tematu)

"Ale wystarczy zrobić demot, w którym porównuje się PIS do NSDAP i czekać ile minut się utrzyma." Nie wiem czy chodzi tutaj o PiS, stwórz demota porównującego PO, konfe lub wiosne do NSDAP. Raczej chodzi o poprawność polityczną i unikania porównań i słów nazistowskich, niewygodnych.

"PIS cały czas wmawia ludziom, że Polacy nic na sumieniu nie mają i nie sprowokowaliśmy ani jednego konfliktu z naszej historii. " Propaganda TVP już dawno osiągnęła szczyt, a poprzeczkę podnosi co raz wyżej.

"A w przypadku wojen przeważnie wina leży po dwóch stronach." Rzadko kiedy, nie ważne czy w wojnie, czy konflikcie człowiek - człowiek, tylko jeden jest winny.

Jak widzisz ta wypowiedź to raczej już zgodzenie się z twoimi słowami, cieszę się że zakończyło się bez "gównoburzy" W dzisiejszych czasach dyskusje w internecie kończą się zazwyczaj wyzywaniem od prawaków i lewaków. Mimo wszystko zachęcam Cie do zastanowienia się nad tym, czy to tylko "nieprzepadanie" co do wyborców PiS-u czy już nienawiść, jeżeli to pierwsze to pamiętajmy że granica jest cienka i trzeba na niej sprawnie balansować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Kredecki nie przepadam jakoś szczególnie za żadną polską partią, bo nie oszukujmy się, prawdopodobnie wszyscy mają coś za uszami. Albo jakieś przekręty, albo wypowiedzi fanatyków, które być może podchodziły pod naruszenie etyki sejmowej ale nie były tak potraktowane, jeśli partia jeszcze nie była w rządzie i nie miała okazji robić wałów na miliony. A takie wypowiedzi też mogą popsuć wizerunek. Nawet jeśli coś mówią tylko wyborcy a nie politycy.
W przypadku PISu wynikało to z faktu, że większość ich wyborców to osoby słabiej wykształcone lub mniej inteligentne, bezrobotne, żyjące z socjalu. Oczywiście nie wszyscy ale po odliczeniu tych ludzi nie przekroczyliby nawet 10%. I tak większym zagrożeniem są ci "mądrzy inaczej". W przypadku tej grupy jeszcze można zrozumieć pretensje innych ludzi i to dlaczego chcą ich pozbawiać praw. Oni przeważnie wybierają osobę, którą najczęściej widzą w TV lub tego, kto najwięcej obieca. To czy dotrzyma tych obietnic i jakim kosztem to już inna sprawa. Beneficienci zasiłków wybraliby inną partię, gdyby ktoś przebił kwoty proponowane przez PIS. Słabiej wykształceni sugerują się zasiłkami, bo nie mają pojęcia jakie to ma skutki dla gospodarki.
Z podobnych powodów PIS chętnie odebrałoby prawo głosu Polakom mieszkającym za granicą (chociaż osobiście uważam, że oni skoro przez ileś tam lat kompletnie się nie interesowali sytuacją w kraju, to nie powinni próbować wpływać na nią).
Demoty zawierające nawiązania do NSDAP jakiejkolwiek partii być może są traktowane jako propagowanie symboli nazistowskich. Takie czasy, że wszystko może być odebrane albo jako trollowanie, albo jako mowa nienawiści lub promowanie jakichś ustrojów.
Nie bronię żadnej partii. Po prostu mam dość tego jak wszyscy politycy podzielili naród i tego jak PIS łamie wszelkie możliwe prawa. Każda partia po prostu dostosowuje przekaz do swojego elektoratu i mówi to co oni chcą słyszeć. PIS i PO nabijają poparcie głównie na "a zagłosuję na nich, bo inaczej wygrają tamci".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kredecki
+1 / 1

@Cammax "W przypadku PISu wynikało to z faktu, że większość ich wyborców to osoby słabiej wykształcone lub mniej inteligentne, bezrobotne, żyjące z socjalu. " Zalinkuj proszę badania, chcę to sprawdzić.

"W przypadku tej grupy jeszcze można zrozumieć pretensje innych ludzi i to dlaczego chcą ich pozbawiać praw." Nie można. Chcą bronić demokracji zabierając prawa, to dopiero można porównać do NSDAP.

"Beneficienci zasiłków wybraliby inną partię, gdyby ktoś przebił kwoty proponowane przez PIS." Pierwsza część to prawda, druga część nie doinformowana. Przeczytaj program Trzaskowskiego.

"Z podobnych powodów PIS chętnie odebrałoby prawo głosu Polakom mieszkającym za granicą " Zalinkujesz tutaj też artykuł? Chętnie się zapoznam.

"PIS łamie wszelkie możliwe prawa." Naprawdę Cie przepraszam że dalej ciągnę dyskusje, ale jak możesz mówić o łamaniu praw w tym samym poście, w którym rozumiesz zabieranie praw wyborczych pewnej części społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Kredecki https://oko.press/trzaskowski-wygrywa-wsrod-mlodych-jak-glosowali-polacy-wg-zamieszkania-wieku-edukacji/
Mimo wszystko to trochę przerażające, że jeśli ludzie nie mający pojęcia o otaczającym świecie się zmobilizują i pójdą na wybory to mogą przesądzić o wyniku wyborów. Bo niestety- w Polsce jest to dość liczna grupa, a gdyby nie oni to PIS miałoby problem z przekroczeniem progu wyborczego. Niestety ale tej grupie wystarczy obiecać cokolwiek, co w ich przekonaniu jest darmowe i już pójdą skreślać X przy nazwie tej partii, która "da" więcej. Nic więc dziwnego, że później w kraju jest tak źle. Nie wiem, czy w innych krajach ludzie są bardziej świadomi, czy może nie pchają się do urn nie mając pojęcia o polityce, ekonomii itp., ale z jakichś przyczyn prawie każdy kraj w Europie jest lepiej rozwinięty niż Polska.
Półki co politycy PIS wprost nie zadeklarowali chęci odbierania nikomu praw (chyba, że coś mnie ominęło). Jak na razie to odmawiają niektórym bycia człowiekiem (słynne wypowiedzi PISowców, że homoseksualiści to nie ludzie) i ta oto wypowiedź Kaczyńskiego o tym kto jest Polakiem, a kto nie https://oko.press/jeden-narod-jeden-kosciol-jeden-kaczynski/
Powoli zmierzamy w stronę Korei Północnej i po prostu nie możemy temu zaradzić demokratycznymi sposobami. Mamy trzy opcje 1. Drastycznie, pozbawiamy praw osoby mądre inaczej lub 2. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Coś na rodzaj pracy u podstaw. To byłaby najlepsza opcja. I najbardziej skuteczna z perspektywy czasu. 3. Wojna domowa. Najgorsza z możliwych opcji ale niestety wszystko coraz bardziej zmierza w stronę właśnie tego "rozwiązania".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kredecki
+1 / 1

@Cammax Z tych badań wynika że faktycznie ludzie z wyższym wykształceniem głosowali na Trzaskowskiego, mimo to nadużyciem jest stwierdzenie że wyborcy PiSu są mniej inteligentni / bezrobotni czy żyjący z socjalu.

Co do artykułu "Jeden naród, jeden kościół, jeden Kaczyński" OKO nie jest wiarygodne w innym środowisku niż opozycja. Serwis został powołany przy pomocy gazety wyborczej. Nie widzę tam nic wiarygodnego, na temat zabierania głosu polakom mieszkającym za granicą, a artykuł jest jawnie antypisowski.

Po tym jak rozpisałeś opcje "naprawy" kraju jestem co raz bardziej przerażony opozycją. Już przed tą rozmową ani PiS ani KO nie dostało by mojego głosu, już przed tą rozmową wolałbym zostać męczennikiem niż zaznaczyć krzyżyk przy KO, ale Ty mnie w tym utwierdziłeś. W trzech opcjach naprawy dwie z nich skończą się krwawo.

Jedyną opcją naprawy tego kraju, (wg. mnie) skoro już o nich rozmawiamy, oraz obaleniu rządów PiSu jest zburzenie opozycji i powołanie nowej. Opozycji, która nie głosuje w europarlamencie przeciwko polsce, opozycji która nie zabiera praw wyborczych, która nie chce łamać podstaw konstytucji, która nie segreguje ludzi i ich nie oszukuje, bo to już mamy obecnie w rządzie po stronie partii rządzącej oraz opozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Kredecki zgadzam się co do opozycji. Bo obecna jest już skończona pod względem wizerunkowym. Przydałoby się szybko powołać nową partię z sensownym programem, bo serio może się skończyć na wojnie domowej i upadku kraju. Jak PIS dalej będzie tak rządzić i prowadzić wojnę polsko-polską razem z innymi partiami to może się to serio źle skończyć. Nie chcę wojny domowej ale patrzac na to co się dzieje to boję się, ze kiedyś do niej dojdzie. W takim scenariuszu najbardziej przerąbane mieliby, ci którzy nie są ani za PIS, ani za PO. Bo spróbuj powiedzieć komuś popierającemu jedną z tych partii, że jesteś za tą drugą partią to może powyzywa, może powie jaka to jego partia nie jest super ale na tym koniec. A gdy powiesz, że obie partie pod pewnymi względami są siebie warte to jeszcze gorzej.
Z pewnymi problemami (łamanie konstytucji) powinniśmy poradzić sobie sami. Zresztą gdyby nie to, że PIS to antyunijna partia, to nie sądzę żeby jakikolwiek kraj wiedział, że Polska zmierza w stronę dyktatury i upadku gospodarczego. Chyba, że sytuacja stałaby się poważniejsza, to dopiero wtedy można interweniować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+4 / 4

Kanibalizm jest legalny jeżeli soczystą ludzinę zajadasz w otoczeniu swojego plemienia które od pokoleń ma takie zwyczaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+4 / 4

Patrząc po komentarzach ludzie jak zwykle zawęzili treść demotywatora do aspektu żydowskiego. Demot ma szersze przesłanie. Że praworządność, legitymizacja poszczególnych, antyludzkich ustaw, nakazów, zakazów nie jest wyznacznikiem molarności. Przykład np. monarchie. Na królach wieszano peany jakimi nie byli dobrymi tatuśkami narodu, aniołem zesłanym przez niebiosa. a kim było 99% monarchów? Mordercami, złodziejami, gwałcicielami, którzy uważali, że stoją ponad moralnością, etyką i człowieczeństwem.
Inny przykład to V jak Vendetta. Dobrym charakterem był ten, który nagminnie łamał totalitarne prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 4

@ania5757 znowu nie wzięłaś leków i wydaje Ci się, że jesteś kimś innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
0 / 2

Holokaust NIE BYŁ legalny. Prawo III Rzeszy absolutnie nie zezwalało na eksterminację. Żydów dotyczyły ustawy norymberskie, które legalizowały prześladowania, konfiskatę majątków czy deportacje, ale nie mordowanie. Właśnie ze względu na formalną nielegalność, funkcjonowanie obozów zagłady było tajne i skrupulatnie je ukrywano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
0 / 2

Tak holokaust był "legalny" że obecnie sądzą i skazują strażników obozów koncentracyjnych za wykonywanie rozkazów osób wyższych rangą - widocznie prawo działa wstecz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@teszwonsz
" że obecnie sądzą i skazują strażników obozów koncentracyjnych za wykonywanie rozkazów osób wyższych rangą"
mozesz dac wiecej informacji na ten temat? bo poza operacjami mossadu ktory wykonywal wyroki smierci na oficerach 3 rzeszy po wojnie nie slyszalem o tym zeby kogokolwiek sadzono a tym bardziej skazywano

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
-1 / 1

@mieteknapletek a mignęło mi kątem ucha ostatnie wydanie wiadomości w niedalekiej przeszłości (max 4 dni temu) że jakiegoś dziada ciągają po sądach, ale to nic specjalnego / nowego jak o kwestię holokaustu chodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@teszwonsz
dzieki, aczkolwiek jest to dla mnie zaskakujace ze robia to po 75 latach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@teszwonsz procesy w Norymberdze były chyba jedynym przypadkiem, gdzie odstąpiono od zasady "prawo nie działa wstecz". I w tym przypadku nie było to żadne łamanie praw człowieka, ale w pełni uzasadnione działanie. Obecnie zbrodnie wojenne się nie przedawniają (przynajmniej w Polsce). Moim zdaniem każdy zbrodniarz wojenny powinien ponieść karę. Chociaż dla takich więzienie to za mało.
Jednak skazano tam dosłownie kilka osób. Pozostali dostali wysokie stanowiska, możliwość ucieczki za granicę (głównie obie Ameryki). Wielu z nich było bardzo szanowanych w swoich społecznościach. Więcej nazistów, czy oprawców z obozów zginęło w wyniku odwetów, niż w wyniku kary śmierci. A te "wyroki", które oni dostają są po prostu śmieszne. Kilka lat więzienia za kilkaset osób? To już za włamanie można więcej dostać. Szkoda tylko, że tak późno zaczęto ich karać, więc wiek może wpłynąć łagodząco na karę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
+3 / 5

"Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem nawet jeżeli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą jeżeli nawet nikt jej nie uznaje."
(Abp Fulton J. Sheen)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

Nie istnieje coś takiego jak moralność. To sztuczny wymysł za którym ukrywa się prawdziwą naturę człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 0

Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa. Niby proste stwierdzenie, a większość ludzi go nie rozumie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

Holocaust nie był legalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem