Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
377 410
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+12 / 16

Jest jedna iskierka nadziei. Młodzi i coraz więcej średniego pokolenia nie ogląda takich wiadomości. Młodzi wychowywani przez internet, gdzie pułapek jest sporo, o niebo lepiej radzą sobie z rozróżnianiem faktów od fakeów. Zauważają też lepiej manipulacje.
W przeciwieństwie do starszego pokolenia, z którego ponad 60 latkowie powinni świetnie pamiętać media PRLu.
Nawet demotywatory.pl są jednym z tych wspaniałych miejsc, gdzie można się czegoś dowiedzieć, pośmiać ale też nauczyć rozróżniania faktów od fikcji. Tutaj ukłon do wielu komentujących, którzy w ślad za demotem domagają się źródła i weryfikują ich zawartość informacyjną.
Już Einstein mówił, żeby nie wierzyć we wszystko w necie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mm36118
+5 / 5

Niestety, mimo że teoretycznie coraz więcej osób powinno umieć rozróżnić fake'i od faktów, tak się nie dzieje. Widać to choćby po młodzieży. Cokolwiek podstawi się pod nos, w to uwierzą. Coraz mniej jest ludzi, którzy tę samą sytuację oraz jej opis sprawdzą w różnych źródłach.
Poza tym media głównego nurtu cały czas stają się lepsze w manipulowaniu ludźmi. Najłatwiej jest to robić grając na emocjach, czyli gnojąc i wzniecając nienawiść do oponentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 3

@koszmarek66
to troche skomplikowane, bo o ile mlodsze pokolenie faktycznie szuka informacji w sieci, o tyle wcale nie sa oni mniej podajni na manipulacje. - patrz wysyp antyszczepionkowcow i plaskoziemcow ktorzy wlasnie najaktywniejsi sa w sieci
idac dalej, ludzie ktorzy zgadzaja sie z dana teza, czesciej sa mniej krytyczni w stosunku do argumentow ktore ja popieraja. a podlej to wszystko odpowiednio dobrana statystyka, co wcale nie jest trudne bo swiat wbrew temu jak go postrzegamy nie jest czarno-bialy wystepuja w nim nie tylko odcienie szarosci, ale wiele zalezy tez od perspektywy.

"Już Einstein mówił, żeby nie wierzyć we wszystko w necie."
einstein einsteinem, ale to samo mowil moj wykladowca 20 lat temu, coprawda chodzilo bardziej o rzeczy zwiazane z informatyka, ale pasuje do wielu innych rzeczy i jest jak najbardziej ponad czasowy:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
0 / 2

@koszmarek66 No dobra ale też tak tylko na logikę to też pewnie bym brał by "ekspeci" zbierali informacje na jakieś tam tematy i się wypowiadali a nie co tydzień brać innego eksperta któremu trzeba zapłacić za pokazanie jego twarzy w TV. Taki profesor uczelniany z pewnością nie za darmo będzie chciał się wypowiedzieć na temat np ekonomii. Więc wysyła się pana zbieracza informacji tematycznych i on potem się będzie wypowiadał. :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
+9 / 11

W sumie najgorsze jest to że nawet politycy partii rządzącej nie wypierają się już że publiczne media są tak upolitycznione. Zastanawia mnie jaką trzeba być "Kanalią" żeby nie tylko się na to godzić ale i przykładać do tego rękę. I dlaczego? Dla władzy ktora dziś jest a jutro może już nie być czy dla pieniędzy? To jest kręcenie bata na samego siebie bo prędzej czy później sami odczują skutki swoich decyzji. III Rzesza miała przetrwać 1000 lat. Tak samo komunizm. Kaczyzm też upadnie prędzej niż myślimy ale rachunek będziemy płacić wszyscy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-2 / 10

telewizja trwam, TVN, polsat- to prywatne stacje moga zapraszac kogo chcą, ale to co robi tvpis- choćby dla tego powinny zostać powtórzone wybory prezydenckie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
+5 / 5

Wiadomość powinna być taka że po jej przedstawieniu nie masz pojęcia jakie poglądy ma dziennikarz.
W Wiadomościach aż kipi uwielbieniem do rządu i nienawiścią do reszty. To wszystko za 2mld zł razy minimum 5lat.
Wybudowanie największego budynku świata: Wieży Chalifa kosztowało 6mld. To tak dla porównania. Mogliśmy mieć w Warszawie prawie dwie takie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Www30
+2 / 2

Szacun dla gościa. Przecież taka dawka może spowodować uszkodzenie wszystkiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wilczary1
0 / 2

Dobrze że w Tvn'nie takich nie ma . Chociaż jedni porządni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem