Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
889 943
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T takj
+8 / 10

@ZlyCzlowiek7
Masz sporo racji.
@wojtka
Nic z tych cech nie ma nic wspólnego z byciem Polakiem.
Możliwe, że wymieniasz stereotypy, ale stereotypami posługują się ludzie nie umiejący znaleźć argumentów (nie polecam). Pozdrawiam i gratuluje wielu dobrych cech, z których wynika, że jesteś porządnym człowiekiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+6 / 14

@adraxer12
"Akurat życie bez ślubu nie jest niczym chwalebnym."
a majac slub jest bardziej chwalebne? jak ktos bedzie chcial z kims zyc to bez slubu para moze byc razem do smierci, a jak ktos nie chce, to i nawet slub nie stanie im na przeszkodzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DemonZniszczenia
+2 / 12

adraxer12 mieszkam w Islandii, mam kobietę od 15 lat ,nie mamy ślubu, ale mamy zarejestrowany związek w urzędzie ludności ( odpowiednik polskiego USC), podpisanie orzeczenia było formalnością , potem uroczysty obiad w restauracji w gronie najbliższych. Ja znowu nie rozumiem polskiego prawa stanu cywilnego. Aha ! zaznaczam że mamy te same prawa do małżeństwo ( dziedziczenie, nazwisko dziecka itd. itd.) Jak dla mnie życie bez ślubu jest chwalebne bo pokazujesz w ten sposób swoją niezależność, A nie jak marionetka ,bo co rodzina i znajomi powiedzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+2 / 4

@ZlyCzlowiek7 O tempora o mores! Ja nie potępiłem życia bez ślubu jako takiego. Wyraziłem opinię, że ludzie którzy są gotowi dla swojej miłości poświęcić życie postępują szlachetnie i dokonują większego aktu miłości niż Ci, którzy od początku stawiają swój związek pod znakiem zapytania.

EDIT: Coś jak ściąganie. Sam na paru przedmiotach ściągałem, bo uważałem, że przedmiot jest mi niepotrzebny, a ustawa z mocy której muszą ją zaliczyć by kontynuować edukacje na studiach nie związanych kompletnie z danym przedmiotem opresyjny. Mimo to czuję respekt wobec ludzi, którzy decydują się nigdy nie ściągać, bo to cnota uczciwości. Nawet jeśli nie przynosi żadnych korzyści, to jednak jest szlachetna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2020 o 17:12

Z ZlyCzlowiek7
-3 / 5

@adraxer12 Nadal nie widzę cechy dodatniej w świadomym uwiązaniu się do kogoś na całe życie. Celem zażyłej relacji jest zaspokojenie instynktów i tylko do tego się sprowadza. Mówię o racjonalnych cechach dodtnich rzecz jasna a nie jakichś wyimaginowanych pseudowartościach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wilczary1
-2 / 4

Święte słowa. Ale wynika z nich że twoi rodzice są mało inteligentni i pozwlili ludzkiej larwie rozwinąć się nad miarę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+4 / 6

@ZlyCzlowiek7 Każdy ma prawo być niedojrzały, ale dopiero upadek cywilizacji uczynił z tego powód do dumy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZlyCzlowiek7
-2 / 2

@greggor Niedojrzałym jest myśleć o tym że wytrzyma się z kimś do końca życia. Uleganie krótkotrwałej reakcji chemicznej organizmu i zawieranie z tego powodu bardzo niekorzystnych układów cywilnoprawnych to coś dużo bardziej niedojrzałego niż trzeźwa i racjonalna ocena sytuacji. O upadku cywilizacji nawet nie będę mówił bo chyba od dwudziestu lat ta cywilizacja upada upada i upaść nie może. Szwecji niby już nie ma a żyje się tam lepiej niż w polakistanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+1 / 3

@ZlyCzlowiek7
1) Ponoszenie odpowiedzialności to jest właśnie dojrzałość
2) Zawieranie małżeństwa pod wpływem jak to sympatycznie ująłeś "reakcji chemicznej organizmu" to jest właśnie przejaw niedojrzałości. U Ciebie objawia się to z kolei brakiem wyobraźni, że dwojgiem ludzi mogą kierować inne motywy.
3) Dwadzieścia lat to jest nic, Rzym upadał setki lat, a nasza cywilizacja rozkłada się gdzieś tak od lat 60-tych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZlyCzlowiek7
0 / 0

@greggor
1) Odpowiedzialność jest bezsensowna i nielogiczna kiedy można się od niej uwolnić.
2) Jedyne motywy którymi może kierować się człowiek inteligentny to tak zwane "małżeństwo z rozsądku" a reszta to zwykłe bajdurzenie na poziomie bajeczek opowiadanych dzieciom w wieku przedszkolnym.
3) Brednie o upadku cywilizacji wygłasza się od kilku setek lat a mimo tego jakoś ta cywilizacja umrzeć nie chce. Życzę ci abyś dożył co najmniej dwustu lat i oglądał jak kolejne szury bredzą o upadku cywilizacji a ta nadal się rozwija.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
0 / 0

@ZlyCzlowiek7
"1) Odpowiedzialność jest bezsensowna i nielogiczna kiedy można się od niej uwolnić." - jesteś po prostu socjopatą. Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata, z taką przypadłością też można funkcjonować.
" a ta nadal się rozwija." - ależ oczywiście, że cywilizacja się rozwija! Z tym, że nie europejska, a np. chińska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZlyCzlowiek7
0 / 0

@greggor Socjopatą? W sumie nie zaprzeczę. Ale na pewno nie z tego powodu który podajesz. Bo niemal każdy człowiek tak postępuje że mając możliwość ucieczki od odpowiedzialności wykorzysta ją.

Cywilizacja która wyzyskuje resztę świata żyjąc na jej koszt... Cywilizacja gdzie nie pracują dzieci tylko korzysta z pracy dzieci w innych cywilizacjach. Rzeczywiście to brak rozwoju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 21

Zechcesz wyjaśnić co wymienione przez ciebie rzeczy mają wspólnego z byciem Polakiem?
Wyobraź sobie mieszkającego w Atlancie ateistę pochodzenia semickiego, w dodatku wielbiciela Gwiezdnych Wojen i rycerzy Yedi. Czy taki człowiek jest Żydem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+6 / 24

@Rydzykant Ooo. Toś teraz strzelił. To są atrybuty Polaka. Widać to po obecnej władzy, która właśnie tak go widzi. Jako biednego materialnie, ale bogatego duchowo człowieka, który co miesiąc dostaje od państwa pieniążki na to by żyć. Który płodzi dzieci bez umiaru, by potem wyciągnąć jeszcze częściej ręce po pieniążki. 11 mln ludzi mamy w ttym kraju, którzy mają te elementy. Dlatego w Polsce żyje tylko 11 mln Polaków. Reszta to żydzi, masoni, pederaści, psychole, lemingi i jak ich tam jeszcze "dobra zmiana" nazwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 9

@dncx
Doprawdy? To są twoim zdaniem atrybuty Polaka? Widocznie obracamy się w nieco odmiennych kręgach.
-Polak musi być zaradny. W ramach zaradności powinien umieć zapewnić sobie pożywienie i ogarnąć przestrzeń wokół siebie. Można robić to lepiej lub gorzej, byle skutecznie. Brak pracy nie jest dowodem zaradności życiowej, przepisy o zasiłkach w każdej chwili mogą ulec zmianie.
-Polak powinien być honorowy i szanować kobiety. Bicie ich z pewnością nie świadczy o honorze i szacunku.
-Polska przez stuleci była multikulturalna. Prawosławni, protestanci i Żydzi mieli zapewnione lepsze lub gorsze, ale jednak zawsze jakieś prawa. Tak na prawdę, dopiero Hitler i Stalin zrobili u nas religijną i etniczną "monokulturę".
Pederaści? Czy wiesz, że Jerzy Waldorff był homoseksualistą. I nawet w czasach najgłębszej komuny można było go nazwać "wzorcowym Polakiem i szlachcicem".

Cóż, jeśli wywodzisz swój ród z czworaków, to współczuję. Masz pecha, w końcu niemal każdy Polak ma wśród swych przodków jakiegoś szlachcica (ponad 9% społeczeństwa było szlachtą, podczas gdy w innych krajach wartość ta rzadko przekraczała 1%), czyli przeciętny obywatel powinien mierzyć wzwyż, a nie staczać się do rynsztoka.

p.s.
To akurat prezes pewnej partii wymyślił podział na 11 milionów Polaków i całą resztę. W dodatku tą resztę porównał z ZOMO (chociażby tego jednego nigdy mu nie daruję) i użył jeszcze kilku mało sympatycznych epitetów. To on w rzeczywistości podzielił naród. Skoro uważasz go za autorytet, to współczuję ci bardziej, niż twojego równania do dołu.
Czekam na minusy zamiast odpowiedzi. Bo to typowa metoda "ludzi z czworaków" gdy braknie im argumentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 6

@Rydzykant Widzę, że nie zrozumiałeś mojego wpisu pełnego czarnego humoru, sarkazmu i pokazywania absurdów naszego świata. Czytaj zdania z kontekstem. A kontekst dzisiejszych czasów jest oczywisty. Wystarczy pooglądać TVP, zobaczyć DoRzeczy czy Nasz Dziennik. Nie ja to wymyśliłem ten świat i nie ja go promuję. Tylko zwracam uwagę na to jak to teraz wygląda, i jak koślawy świat nam oferuje "dobra zmiana".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hugobosy
0 / 2

@dncx nie jestes polakiem jestes prawdziwym zydem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 2

@Rydzykant A rozumiesz słowa "ironia" i "przekąs"? Przecież tekst demota to wzorcowy przykład zastosowania ironii w odniesieniu do owego prezesa pewnej partii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@dncx
Zrozumiałem. I odpowiedziałem przegięciem w odwrotną stronę. Przecież ideały szlacheckie i zasady rycerskości były mitem, realizowanym tylko przez pojedyncze osoby. Realia są mnie więcej w połowie drogi pomiędzy wzorcowym dworkiem szlacheckim "Pana Tadeusza" i gnojem czworaków. Przeciętny (sic!) Polak nie zachowuje się ani jak szlachcic, ani jak przedstawiciel klasy "szlachta nie pracuje", oba te stany są skrajne. faktycznie obecny system sprzyja rozrostowi wszelkiego rodzaju patologii. Nie należy jednak tej patologii uznawać za wzór Polaka. Dlatego, rozumiejąc sarkazm wypowiedzi autora demota, odpowiedziałem mu - Tak, jesteś Polakiem. Może niezbyt typowym, ale jednaj jesteś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@LUPUS1962
Zadbałem, by nikt nie potraktował wypowiedzi z demota dosłownie. Mam nadzieję że znasz takie pojęcie jak "polemika"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ixpire1234
+1 / 7

Napewno nie stereotypowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+1 / 7

@Ixpire1234 podobno lewica i wyznawana przez nią poprawność polityczna walczy ze stereotypami ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 13

Jesteś, ale nie kultywujesz tradycyjnych polskich wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
+3 / 7

Ja mogę być Niemcem, Anglikiem, Rosjaninem, Polakiem bez znaczenia. Byle żylo się dobrze mi i mojej rodzine. Chce uczciwie pracować i cieszyć się życiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filemona_
0 / 4

"pomagam"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-4 / 6

Bądź lewakiem walczącym ze stereotypami - śmiej się ze stereotypu Polaka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arthrawn76
0 / 4

Oj nie wiesz ilu nas jest... Przymykają oczy tylko w czasie wyborów..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zdebik
-4 / 8

Polakiem tak ale i maksymalna ciota :) Kobieta nie jestes wiec kim, sluzalcza namiastka mezczyzny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
-1 / 3

Odpowiedz sobie na pytanie - czy kiedykolwiek nim byłeś? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+2 / 2

Zależy czy lubisz wódkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+2 / 6

Wszystko by ci uszło, gdyby nie to bicie. A tak na serio, nie wiem kim trzeba być żeby płodzić takie kretynizmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 1

Jesteś sobą, to wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaspersowy
+1 / 1

Nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
+2 / 2

Za to jesteś Europejczykiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

jestes Polakiem ale troche malo kumatym, jesli zadales takie pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goff
0 / 0

najważniejsze pytanie nie padło. na kogo głosujesz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hahar_maly
0 / 0

No ale to typowe dla Polaków więc w czym rzecz? No zasiłki to biorą jak jest okazja bo wszyscy są świadomi, ze państwo ich obrabia więc czemu nie odzyskać części od pasera?
Było by to niezwykłe gdybyś był Duńczykiem, Szwedem czy Holendrem..
ps.
Wiarą się nie przejmuj - każdy jakieś hobby ma. Jedni chodzą do kościoła, inni do bukmachera, a jeszcze inni do dilera. Siłownia też niewiele się różni od kościoła. Z wiarą to nie ma nic wspólnego.
Z doświadczenia też wiem, ze ludzie stosunkowo młodzi nie wiedzą co to praca. Wydaje się im, że pracują ale tak jak ich rodzice zaiwaniali to nigdy tego nie doświadczą. Dalej tak jest. 50 latki często z dwoma czy trzema fuchami ekstra to nie żadkość tak jak 16h w pracy.
Work-life balance to tłumaczenie przed samym sobą i innymi nieróbstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 lipca 2020 o 4:13

avatar AnonPrzegryw
0 / 0

Nie, nie jesteś. Powinieneś być z tego dumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem