Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
15 30
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gesser
+1 / 7

Hmm. Nie nadużywam alkoholu, nie rozumiem sensu skarpetek w sandałach, nie jestem zawistny, znam języki obce, nigdy nic w życiu nie ukradłem, jak rozmawiam o bohaterach, to widzę nie tylko ich zalety, ale również wady, lubię poznawać inne kultury. Piłka nożna i Lewandowski są mi obojętne.

Także mów za siebie. Myślę, że większość ludzi w Polsce jednak jest normalna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VeritasAequitasHonoris
-1 / 5

Miało być wzniosłe? Niesądzę...
Wyszło płytkie, bardzo płytkie... Na zdjęciu jest Jan Paweł II, człowiek, bez którego komunizm w Polsce by trwał dłużej - ile? nie wiadomo, Ukraina i Białoruś nie miała tak silnego poparcia antykomunistycznego. Poradzili sobie? Na to pytanie niech każdy sobie odpowie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-2 / 6

Na początku Piłsudski, który wymiękł przez Bitwą Warszawską i JPII obrońca pedofilów, o taką Polskę chodzi? Nie sądzę. A gdzie gdzie nasi żołnierze kopiący niemieckie zadki, gdzie rotmistrze Pilecki, gdzie zwykli robotnicy, podnoszący Polskę po II Wojnie Światowej, GDZIE???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 4

Z tego o czym piszesz to możemy byc dumni jedynie z Małysza. JPII żadnym bohaterem nie był i nie jest otaczany kultem w żadnym kraju, po za Polską.
Piłsudski? Jego bohaterstwo to też kwestia dyskusyjna. Ciekawe, czy osoby, które tak chętnie go bronią pamiętają kogo on poparł podczas I wojny. Kto to widział żeby PISowiec uważał za bohatera kogoś kto poparł Niemcy i Austrię.
Sobieski i bitwa pod Wiedniem? A co nam jako Polakom to niby dało? Nic. Austria później wzięła udział w rozbiorach Polski i mieszkańcy okupowanych przez nich regionów dużo wycierpieli przez ten kraj. Zaś Turcja jako jedyny kraj nie uznała rozbiorów. Nie potrzebnie komukolwiek tutaj pomagaliśmy. Gdyby Turkom zamarzył się wówczas atak na Polskę prawdopodobnie poradzilibyśmy sobie. Po za tym- odpowiem koronnym argumentem środowisk PISowskich "Przecież UE jest już islamska", więc przed czym niby kogoś obroniliśmy? Jak już to opóźniliśmy. Pisząc o historii należy też spojrzeć na omawiany temat z drugiej strony.
Lewandowski, jak na polskie warunki jest dobrym piłkarzem, ale na turniejach widać gdzie jego miejsce w szeregu. Nie oszukujmy się- nie dorasta do pięt takim piłkarzom jak chociażby Messi, czy Ronaldo. A wielu Polaków stawia go ponad nimi.
Pozostałe cechy charakteru i zachowania (ksenofobia, buta, arogancja, zacofanie, ignorancja, nieznajomość ani kednego języka, złodziejstwo, patologia, pijaństwo) to powody do wstydu a nie dumy.

Dumni to możemy być z ludzi walczących podczas II WŚ z Niemcami, wszystkich, którzy zaangażowali się w odbudowywanie miast, z walczących o wolność w innych wojnach, z polskich naukowców, których mieliśmy mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 lipca 2020 o 21:47

avatar gothicfan3546
-1 / 1

@Cammax Zastanów się czasem co piszesz. Jan Paweł 2 pomógł wielu osobom na całym świecie i był głową całego kościoła katolickiego - to jest powód do dumy.
PIŁSUDSKI, nie Piłsudzki dla twojej informacji również jest bohaterem - w ogromnym stopniu przyczynił się do odzyskania niepodległości oraz troszczył się o nasz naród, a jego poparcie dla Austrii i Niemiec to wybór mniejszego zła - alternatywą była Rosja. W ogóle to nie wiem jak za sprawą demotywatora potrafisz wywróżyć jakiej partii jestem sympatykiem, naprawdę komiczne.
Co do Sobieskiego - gdybyś umiał czytać ZE ZROZUMIENIEM to wiedziałbyś, że napisałem, że nam nic to nie dało. Po za tym był to pokaz naszej siły oraz zatrzymaliśmy islamamizację Europy. Argument z UE? Śmieszne... teraz dopiero zaczyna się islamizacja Europy, a gdyby nie Sobieski już kilkaset lat temu byśmy byli zmuszeni czcić Allacha.
Ale przy Lewym to dopiero się zbłaźniłeś. Dobry piłkarz? Tylko? To co on robi w ostatnich sezonach w Bayernie to czysta poezja piłkarska, dawno już przegonił Ronaldo czy Messiego, którzy najlepsze lata mają za sobą. A jego słabsza gra w kadrze? No proszę... Jak ma grać dobrze kiedy nie ma mu kto dogrywać i jest kryty przez 3/4 obrońców? Widać, że chyba nigdy w piłkę nie grałeś.
A nasze cechy charakteru stanowią o naszej odrębności, naszej własnej specyfice i oryginalności i nie ma czego się wstydzić.
A co do ostatniego akapitu - powinniśmy być dumni ze wszystkich Polskich bohaterów i wielkich Polaków, niestety nie wszystkich mogłem zmieścić w democie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 12:10

avatar Cammax
-1 / 1

@gothicfan3546 jednak na świecie JPII jest znany głównie z zamiatania pedofilii pod dywan. Nie zaprzeczam, że rozsławił trochę Polskę, bo przez pewien czas był wymieniany jako pierwszy w pytaniach o najbardziej znanych Polaków. Jednak wątpię czy w innym kraju byłby autorytetem. Potem byli wymieniani sportowcy, którzy na przestrzeni lat zmieniali się.
Piłsudski (jak coś to literówka każdemu może się zdarzyć, a jest różnica między zwykłą literówką a błędem ortograficznym. A i tak w ogóle to dzięki za zwrócenie uwagi, bo dopiero teraz widzę, że faktycznie jest literówka) może wybrał mniejsze zło, ale tylko zdaniem mieszkańców zaboru rosyjskiego. Mieszkańcy zaboru pruskiego (a później niemieckiego) i austriackiego bardzo dużo wycierpieli przez oba kraje. Zdecydowanie więcej niż przez Rosję.
Co do islamizacji Europy to jakoś nie widzę żeby to komuś przeszkadzało. Oczywiście mówimy o Europie Zachodniej, bo kraje takie jak Węgry, Polska to najgłośiej krzyczą je*** islam. Siłę mogliśmy równie dobrze pokazać broniąc Polski w razie ewentualnego ataku. Nie musieliśmy nadstawiać tyłka za kraj, przez który później tyle wycierpieliśmy.
Lewandowski owszem- w porównaniu do innych Polaków kest najlepszym piłkarzem, ale jeśli wziąć pod uwagę wszystkie ligi to jest przeciętny. A przynajmniej niedoceniony. Nie mówię o polskiej reprezentacji, bo jest ona po prostu słaba i nic dziwnego, że Lewy nie ma szansy się wykazać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gothicfan3546
0 / 0

@Cammax ech... Jan Paweł 2 jest autorytetem dla wielu, wielu katolików na świecie.
Co do Piłsudskiego - wiele wycierpieliśmy przez Austrię i Niemcy ale to Rosja była naszym głównym wrogiem. To zabór rosyjski był najostrzejszy wobec Polaków (w przeciwieństwie do takiego austriackiego który dawał nam wiele swobód) i to właśnie tam Polacy wycierpiali najwięcej. Po za tym za czasów Piłsudskiego Rosja była krajem komunistycznym i bratanie się z krajem z najbardziej morderczym ustrojem świata byłoby wielkim błędem.
Islamizacja dopiero się zaczyna i nie jest zbyt widoczna bo zachodzi powoli. Za czasów Sobieskiego islam był zupełnie inny; do wyboru byłoby przejście na islam lub śmierć. Pokaz siły broniąc własny kraj? W taki sposób niewiele byśmy pokazali, ale za to obrona CAŁEJ EUROPY pokazała Polską siłę innym narodom, które były wdzięczne Polakom przez wiele lat i gdyby następni królowie umieli rządzić nie doszło by do rozbiorów, a umocnili byśmy się w Europie poprzez sojusze chociażby i z Austrią. A to że później wiele przez nią wycierpieliśmy? Wtedy nikt nie mógł tego przewidzieć.
A co do Lewego - jest to najlepszy napastnik najlepszego klubu jedej z najlepszych lig świata, a ty twierdzisz, że w porównaniu do innych lig jest przeciętny? No proszę cię lepiej się już na temat piłki nie wypowiadaj jak się nie znasz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 12:11

avatar Cammax
-1 / 1

@gothicfan3546 gorszy niż rosyjski był zabór pruski. Może ktoś powie, że przynajmniej są bogaci, ale ja tam dziękuję za takie bogactwo gdy w każdej chwili mogą mnie wysiedlić, ukarać za odezwanie się po polsku. Nikt inny nie zwalczał tak intensywnie polskiej kultury. Szczególnie wsławił się pod tym zględem Bismarck.
W zaborze austriackim sytacja poprawiła się dopiero gdy Austria była na tyle osłabiona, że musiała przyznać autonomię okupowanym terenom. Początkowo to tu najostrzej zwalczano szkolnictwo, zarówno uniwersytety jak i szkoły podstawowe. Bo Austriacy potrzebowali po prostu ciemnego ludu żeby się nie buntował. Już oni zaczęli stosować taktykę propagandowego atakowania elit, bo na tych terenach większość stanowili chłopi. Tu żadne powstania nie mogły sie udać, no nie było porozumienia między oboma warstwami społecznymi. Niby próbowano ale skończyło się na Rabacji Galicyjskiej. Tych chłopów podburzyli Austriacy, którzy potrzebowali "pożytecznych idiotów". Po za tym przed zaborami te ziemie były dość dobrze rozwinięte. Potem zacofanie tego regionu w stosunku do reszty kraju zaczęło się pogłębiać. I tak pozostało do dziś. Nie bronię Rosji ale na ich terenie przynajmniej nie było aż takiego terroru jak w zaborze pruskim i biedy takiej jak w zaborze austriackim.
Lewandowski pewnie miałby już Złotą Piłkę gdyby grał np. w lidze hiszpańskiej. A w Bayernie raczej mało prawdopodobne, że ją zdobędzie. Musiałby wraz ze swoim klubem zajść dalej w Lidze Mistrzów. A Bayern ostatni raz wygrał ją bodajże w 2013. Wiadomo, że kazdy uważa piłkarzy ze swojego kraju za najlepszych. Anglicy pewnie wymienialiby angielskich piłkarzy, Hiszpanie hiszpańskich itp. W przypadku Lewego niekorzystnie wpływa fakt, że gra w słabej reprezenatacji. Inni piłkarze są na świecie bardziej doceniani m.in za osiągnięcia z reprezentacją. Jest oczywiście jednym z najlepszych piłkarzy ale też jednym z najbardziej niedocenionych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gothicfan3546
0 / 0

@Cammax w zaborze rosyjskim równie mocno zwalczano polską kulturę ale nie wiem czy ma sens jakiekolwiek porównanie tych zaborów - liczy się to, że wszystkie te państwa zagrabiły nasze ziemię i chciały zniszczyć naszą kulturę. Więc nie można iść twoją logiką i mówić, że Piłsudski był zły bo wybrał Austrię i Niemcy. Tutaj każdy wybór był zły, a Piłsudski mógł wybrać tylko mniejsze zło, którym były właśnie państwa zachodnie nawet jeśli przez nie również wiele wycierpieliśmy.
Co do Lewego - w końcu piszesz z sensem. Na pewno jest w czołówce światowej, a niedoceniany jest głównie przez organizatorów wszelakich plebiscytów oraz Polaków którzy nie potrafią zrozumieć skąd wynika jego słabsza dyspozycja w kadrze. Jak zapytasz się dowolnego pasjonata piłki z zagranicy na pewno będzie kojarzył Roberta i uzna jego klasę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 17:09

avatar Cammax
-2 / 2

@gothicfan3546 gdyby Piłsudski wybrał Rosję to byłby dziś jeszcze bardziej krytykowany. Może nawet nie byłby aż tak rozpoznawalną osobą. Gdybyśmy wówczas nie byli w niewoli moglibyśmy zachować neutralność. Dodatkowo wielu Polaków bezwarunkowo wierzy, że w zaborze austriackim było najlepiej i koniec kropka. Nawet osoby z tego regionu. Jak widać wystarczy kilka lepszych lat i ludzie już zapomną o tych złych.
Lewego nie docenia też wielu Niemców. Strzela- ok, super piłkarz. Nie trafi w kilku meczach pod rząd- no co za drewno. Oczywiście są też tacy, którzy nie mogą się pogodzić, że to nie jakiś niemiecki piłkarz jest najlepszy w lidze. Gdyby grał w lepszej reprezentacji (lub polska reprezentacja była lepsza) to miałby jakieś osiągnięcia z reprezentacją. Ale skoro szczytem możliwości naszych piłkarzy jest ćwierćfinał Euro i wygrana z mocnym przeciwnikiem raz na kilka lat to nie ma co się dziwić. Za rok wielkim sukcesem będzie wyjście z grupy. Oczywiście z trzeciego miejsca bo nie ma sensu nawet nastawiać się na wyższe i pompować balonika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O osiak30
0 / 0

z piłsudskim bym się nie zgodził, wszystko dzięki dmowskiemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem