Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
4 16
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C CinCun
-1 / 1

Uprzedzając ewentualne komentarze ... ciekawe ile dostanę łapek w dół :D
pewnie tyle ile katolików to zobaczy ;)

Ale zdaję sobie sprawę z tego, że prawda najbardziej w oczy kole :/
także rozumiem

i darujcie sobie próby relatywizowania, rozmydlania, odwoływania się do przenośni - "bo to nie tak... " i tym podobne. Zachowajcie przynajmniej jakieś resztki uczciwości, chociaż wobec siebie i Boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 lipca 2020 o 19:11

P konto usunięte
-1 / 1

@CinCun Zastanów się, ile dostaniesz "łapek w górę". Tradycja KK zdechła podczas II Soboru Watykańskiego. Masz pretensje do ludzi, że ubierają się inaczej, niż 2000 lat temu, w innym klimacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CinCun
-1 / 1

@Purple_Piper
widzę typowo zorientowany w swojej wierze katolik - tak jak pisałam wyżej.
Nie żadne 2000 lat temu, tylko jeszcze do niedawna kobiety nosiły chustki na głowach w Polsce i w innych krajach, zwłaszcza w kościele. Sama to jeszcze pamiętam u mojej babci na wsi. Więc nie pier..l.

Poza tym, nie dyskutuj z Biblią. Ja tego Prawa nie wymyśliłam! !! ???
Nie do mnie pretensje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CinCun
-1 / 1

@Purple_Piper Co do klimatu, ...to umiesz czytać? Jakie jest uzasadnienie w tym fragmencie zakrywania głowy? Klimat? Czy "poddanie" Bogu i hańba, gdy głowy nie zakrywa. Zanim zaczniesz się pultać, to przeczytaj co jest napisane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@CinCun PUDŁO! Nie jestem katolikiem. Do niedawna homoseksualizm był zboczeniem, a Pluton był planetą. Do niedawna msze ksiądz odprawiał po łacinie przodem do tabernakulum. Itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CinCun
0 / 0

@Purple_Piper A co za różnica czy jesteś katolikiem. Odnoszę się do tego co piszesz a skoro gadasz jak katolik, to tak Cię nazwałam. I to co napisałeś jest kompletnie wyrwane z czapy. Oczywiście że jest to prawda ale jak to się niby ma do problemu który jest zawarty w democie??? :D :D

Kiedyś ludzie wierzyli w Zeusa a dziś już nie wierzą. Kiedyś ludzie czerpali wiedzę ze średniowiecznych pism a dziś jest to już tylko zabytek - archeologia.
Mimo to, dzisiaj WCIĄŻ ludzie wierzą w Jahwe i Jezusa i WCIĄŻ biorą na serio to co jest napisane w Biblii. I uznają to za wyznacznik moralności i wzór postępowania. Więc skoro niektórzy tak WCIĄŻ uznają, no to chcę im przypomnieć, że w ich Biblii jest napisane to co jest napisane. Czego tu nie rozumiesz?
Co do TRADYCJI - to również i ona jest uznawana przez Kosciół za świętość. Argument "tradycji" pada w dyskusji publicznej non stop. Nawet z ust polityków prawicy.

Ludzie wierzący to HIPOKRYCI ! Niby uważają ze ich Pismo jest święte i ze to Prawo Boże ale stosują się tylko do tego co im wygodne albo co jest zgodne z ich interesami. Na resztę przymykają oczy albo wypierają :D

Tylko największą hipokryzją, chamstwem i bezczelnością jest to, że potem mi mówią że oni są moralni a ja nie. I chcą mi mówić jak ja mam żyć. Niech sobie najpierw swoje chustki na głowę założą a potem się w ogóle odzywają. Bo nawet własnej wiary nie potrafią "uszanować", wytłumaczyć i dotrzymać jej nakazów/zakazów - a się mądrzą na temat życia i świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 14:52

P konto usunięte
0 / 0

@CinCun Najpierw mi coś insynuujesz, a później sama twierdzisz, że to bez znaczenia. Troszkę konsekwencji.

Łatwo Ci przychodzi ocena innych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@CinCun Dokończenie.

Łatwo, bo łatwo pluć - zwłaszcza w internecie - bez konsekwencji, nieprawdaż? Pantha rei.

Natomiast Tradycja jest ważna, niestety - i to nie tylko dla wiernych - KK od niej odchodzi.

Rozumiem, że czujesz się - z jakiegoś powodu - źle, ale czy ma sens atakowanie całej społeczności? Może daj sobie spokój z nerwami, bo z tym jest tak, jak z obrażaniem - nie może Ci nic zrobić ktoś, kto nie ma zdolności honorowej. Dlatego, jeśli atakuje mnie ktoś, spoza mojego środowiska, to go kompletnie olewam. Czego i Tobie życzę - będziesz mniej nerwowa i nie będziesz musiała produkować "rozgoryczonych demotów".
Jeśli nie należysz do KK, to co - w ogóle - Cię obchodzi, jak tam jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CinCun
0 / 0

@Purple_Piper
" Najpierw mi coś insynuujesz, a później sama twierdzisz, że to bez znaczenia" --> owszem, bo dla dyskusji na argumenty, nie ma to znaczenia kim jesteś, tylko co piszesz.

"Łatwo, bo łatwo pluć - zwłaszcza w internecie - bez konsekwencji, nieprawdaż? " --> :D :D pokaż mi gdzie ja na kogoś "pluję". Puknij się w głowę. Widzę, ze dla Ciebie pokazywanie czyjejś hipokryzji - do tego uzasadnionej konkretnymi argumentami - jest pluciem. To Ty moze w ogóle nie czytaj gazet i nie oglądaj TV, bo tam wszędzie się pokazuje prawdę, przekręty, hipokryzję, punktuje się oszustwa itp. Mam rozumieć, że wszystko to jest "plucie". To może zakaż ludziom np. dziennikarstwa - bo przecież jak ktoś wypunktuje czyjeś nieuczciwości i przedstawi na to argumenty, to znaczy, że "pluje".

"Natomiast Tradycja jest ważna, niestety - i to nie tylko dla wiernych - KK od niej odchodzi." --> No to właśnie próbuję pokazać to, ze KK od niej odchodzi. Do tego, jednocześnie, wciąż głosi jaka tradycja jest dla niego ważna - aż do znudzenia. I to jest właśnie hipokryzja, którą punktuję.

"ale czy ma sens atakowanie całej społeczności?" -> Pokaż mi, gdzie na democie jest "atak" społeczności. Ja pokazuję hipokryzję a nie atakuję. .. no tak - dla Kościoła każda krytyka i powiedzenie prawdy od razu jest atakiem - a Ty zachowujesz się tak samo jak oni.

""rozgoryczonych demotów" --> jak wyżej - nie wiem gdzie Ty widzisz "rozgoryczenie". Akurat ta sprawa z chustkami mnie bardziej śmieszy niż rozgorycza.

Także człowieku, ja widze, ze to chyba raczej Ty udowadniasz w swoich komentarzach że masz jakiś problem i rozgoryczenie.
I przewrażliwienie w stylu (jak wy to faceci mówicie) "babskiego focha".

Nie ma to jak wrzucić demota z prawdziwym cytatem z Biblii i zostać za to zbesztanym przez katolików i innych wierzących :D :D
(komentarzami oskarżającymi o "opluwanie" i łapkami w dół) :D :D Brawo!
No właśnie - jak to o Was świadczy. Sorry ale żałosne.

Puknij się w głowę.
I koniec dyskusji, bo widzę, ze nie ma to kompletnie sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2020 o 0:57

P konto usunięte
0 / 0

@CinCun Też tak sądzę - własną hipokryzję trudno zauważyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CinCun
0 / 0

@Purple_Piper ... no właśnie ...
a głupotę i brak logiki to już w ogóle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2020 o 11:56

B bsakul2504
+1 / 1

Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując4 z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! 7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny5. 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny6. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów7. 11 Zresztą u Pana ani mężczyzna nie jest bez kobiety, ani kobieta nie jest bez mężczyzny. 12 Jak bowiem kobieta powstała z mężczyzny, tak mężczyzna rodzi się przez kobietę. Wszystko zaś pochodzi od Boga. 13 Osądźcie zresztą sami! Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga? 14 Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy, 15 podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za okrycie. 16 Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże8. Ergo drogi autorze, dlatego kobiety w kościele powinny nosić nakrycię głowy podczas gdy mężczyzni odwrotnie. Nikt nie zakazuje po ulicy chodzić wg. swojego uznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CinCun
0 / 0

@bsakul2504
Zgadzam się z Tobą, bo tak właśnie głosi ten fragment. Jednak W KOŚCIELE powinna zakrywać głowę.
Co do tradycji chrześcijańskiej jednak, to i na ulicy był zwyczaj, żeby kobiety w jakiś sposób (zależy od czasu i od mody) zakrywały włosy. A jak nie zakrywały, to je upinały. - nie wiem, to nie mój wymysł i nie moja wina ale tak było przez wieki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem