Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
594 712
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SARs9504
+77 / 119

Jak im przemoc spadnie do poziomu prezentowanego w PL to pogadamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdyn12
+21 / 27

@Xar Jakie kryteria mają Duńczycy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+35 / 53

@Xar , nie mówimy tutaj o naszych wewnetrznych statystykach, a tych robionych przez UE, która te same kryteria odnosiła do wszystkich krajów badanych. Z tego co pamiętam, kraje skandynawskie są w czołówce, jeśli chodzi o przemoc domową, więc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzuu
+23 / 39

A więc hipokryzja jak zawsze :) belki w swoim oku nie widzą ale drzazgę w czyimś owszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+10 / 32

Tylko że nawet w opinii kobiet tam jest większa przemoc w rodzinie (nie statystykach gwałtów). No więc kobiety uważają że tam je bardziej tłuką, statystyki pokazują więcej gwałtów oraz przestępstw wobec kobiet.
Do tego prawa kobiety tam uzyskały luźniej niż u nas.
Nawet w "różnicy plac" u nich gorzej niż u nas.

Jak nas dogonią to pogadamy a narazie to raczej powinni nie odzywać się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+8 / 28

@aberg , nie pamiętam dokładnie tych badań, bo sięgałem po nie jakieś 2-3 lata temu, ale z tego co pamiętam były dość rzetelne i nie opierały się o takie rzeczy, o jakich ty piszesz. Jest tam inny problem- rosnąca liczba ludności z krajów bliskiego wschodu- to było zaznaczone w badaniach, mimo, że przeprowadzane było w ramach finansowania UE, co trzeba pochwalić.

"ponieważ wiele przemocy w Polsce jest niezgłaszanych bo agresorowi nic nie zrobią i wróci spokojnie do domu gdzie jest jego ofiara."

Kolejny mit. Sytuacja od lat 90 zmieniła sie w Polsce diametralnie. Przemoc domowa jest zgłaszana, jest społecznie nieakceptowalna poza środowiskiem patologii i... odśwież informacje, ponieważ prawo się zmieniło i teraz agresor ma obowiązek wynieść się z mieszkania, bez względu na to, kto jest właścicielem lokum.

O licznych ośrodkach pomocy (głównie tworzonych przez środowiska katolickie i stricte kościelne- warto o tym pamiętać) również nie wspomnę. Pod tym względem kobieta będąca ofiarą przemocy domowej ma szereg możliwości, aby wyrwać się ze swojej sytuacji. Konwencja stanbulska może i zawiera kilka dobrych pomysłów, ale jest w niej szereg pomysłów beznadziejnych, marksistowskich, totalitarnych, a są jeszcze takie, które kompletnie nie mają przełożenia na polskie realia, ponieważ dotyczą form przemocy charakterystycznych dla środowisk arabskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-2 / 26

@SARs9504
jezeli ofiara przemocy domowej jest w pelni zalezna od agresora i wie ze nie moze liczyc na zadna pomoc nie bedzie robic sobie dodatkowych problemow i zglaszac tego. zauwaz tez ze bylo wiele przypadkow gdzie osoby u ktorych ofiara szukala pomocy radzily zeby nie zglaszac tylko cierpiec bo na tym polega malzenstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-3 / 25

@SARs9504 Wystarczy popisać tu na demotach, aby zobaczyć, że przemoc przykładowo psychiczna wobec kobiet nie jest na jakimś bezpieczniejszym poziomie w Polsce niż gdzie indziej.

Wystarczy cokolwiek powiedzieć, co nie pokrywa się w 100% z "jedynym, "boskim" porządkiem" w mniemaniu mężczyzn, aby otrzymać łatkę feministki lub feminazistki. ;)

Od Pandory po Ewę, nie mów mi, że homo sapiens mając możliwość skorzystania z przewagi fizycznej, nie skorzysta z niej, bo uznam to za baśń, bynajmniej nie Andersena. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+1 / 11

@aberg dodajmy że za przemoc uznaje się tam nakrzyczenie na kogoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+3 / 15

@mieteknapletek Tak bo osrodkow samotnej matki z dzieckiem czy ofiar przemocy w rodzinie (dla kobiet) nie ma wogule i wcale nie wystarczy podczas zgloszenia poprosic o ochrone i transport.


Gadasz glupoty i pewnie nawet z tego nie zdajesz sobie sprawy.

"zauwaz tez ze bylo wiele przypadkow gdzie osoby u ktorych ofiara szukala pomocy radzily zeby nie zglaszac tylko cierpiec" - co to ma do prawa?

Nawet przez Internet czy anonimowo mozesz zglosic przemoc w rodzinie. Rozwiazania sa tylko ofiara MUSI SAMA CHCIEC a na to nic nie poradzisz.

Pamietaj o jednym, nie mozesz naruszyc nadrzednej zasady prawa: NIEWINNOSC DO MOMENTU UDOWODNIENIA WINY PONAD WSZELKA WATPLIWOSC.
Niestety coraz czesciej w tych przypadkach to facet musi udowodnic ze to ON JEST NIEWINNY.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 17

@Dordi "popisać tu na demotach, aby zobaczyć, że przemoc przykładowo psychiczna wobec kobiet nie jest na jakimś bezpieczniejszym poziomie w Polsce niż gdzie indziej." o, zesz normalnie argument...

"Wystarczy cokolwiek powiedzieć, co nie pokrywa się w 100% z "jedynym, "boskim" porządkiem" w mniemaniu mężczyzn, aby otrzymać łatkę feministki lub feminazistki. ;)" - Taaaak

"Od Pandory po Ewę, nie mów mi, że homo sapiens mając możliwość skorzystania z przewagi fizycznej, nie skorzysta z niej, bo uznam to za baśń, bynajmniej nie Andersena. ;)" - Tez nie wiem do czego pijesz?

Sila Twoich argumentow mnie powalila:
Panie wladzo! Przyjedz Pan na internety bo tutaj kobiety bija!!!! Jakis Anon napisal biednej kobiecie, ze powinni jej lancuch skrocic bo do klawiatury siega.!!!!

Tak na serio to byly badania kto stosuje "przemoc psychiczna" w internecie. Ciekawe czy wiesz kto :D Jaka plec dokladnie :D

Ale jak nie potrafisz sobie "poradzic" psychicznie z anonami w internecie (a o dziwo dalej Tu jestes) to jak dasz rade sobie w drodze do sklepu!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 15:25

avatar Arbor
+3 / 13

@Dordi , bredzenie o boskim porządku nie pomoże ci utrzymać tezy o tym, że w tym kraju kobiety są wyjątkowo gnębione przez mężczyzn. Niczego nie uzyskasz zakłamując rzeczywistość.

"Wystarczy cokolwiek powiedzieć, co nie pokrywa się w 100% z "jedynym, "boskim" porządkiem" w mniemaniu mężczyzn, aby otrzymać łatkę feministki lub feminazistki. ;)"

Wystarczy być przeciwnym aborcji, żeby zostać zwyzywanym od faszystowskich gnid i ciemnego, zacofanego mizoginisty. Agresja rodzi agresję, a w ostatnich latach agresja słowna w internecie i debacie publicznej się polaryzuje, tj. staje się co raz bardziej radykalna i ostra. Nie ma to niczego wspólnego z tym, że jakiś patus wróci po dwóch ćwiartkach do domu i przypieprzy żonie za to, że obiad na stole na niego nie czeka.

"Od Pandory po Ewę, nie mów mi, że homo sapiens mając możliwość skorzystania z przewagi fizycznej, nie skorzysta z niej, bo uznam to za baśń, bynajmniej nie Andersena. ;)"

Kulturalny mężczyzna kobiety nie uderzy. Minimum przyzwoity mężczyzna nigdy nie pozwoli sobie na to, aby wykorzystać swoją przewagę fizyczną wobec żony, czy dzieci. Jeżeli jesteś o tym przekonana, to bardzo współczuję środowiska w jakim żyjesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy66
-2 / 2

@aberg A właśnie TY to odkryłeś bo takie moćki z UE o tym nie wiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
+2 / 4

SARs9504 W takich ośrodkach dla ofiar przemocy domowej okres pobytu to 3 mies. Można przedłużyć o kolejne 3, ale potem powrót do domu. Parę lat temu moja kuzynka przebywała z dziećmi w takim ośrodku i po pół roku musiała wrócić do rodziców, którzy ją gnębili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+1 / 7

@Arbor są w czołówce bo tam przemocą jest nakrzyczenie na kogoś, szarpanie, złapania itp... przemocą jest również zabranie dostępu do pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+5 / 11

@SARs9504 Jak dla mnie ten obrazek jest obraźliwy. W porównaniu do naszych sąsiadów (zwłaszcza tych wschodnich) to Polska to kraj bardzo szanujący pojęcie rodziny i kobiety. Tak, i tu znajdziesz gnidy ale w porównaniu z innymi krajami to jesteśmy na bardzo dobrej pozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+5 / 7

@Ashera01 3 a czasem 6 miesięcy na znalezienie / wynajęcie mieszkania nóż kurde niewykonalne już nie mówiąc o znalezieniu pracy jeśli taka konieczność. Normalnie niemożliwe do wykonania.

A to przepraszam skoro Twoja kuzynka miała problem to gdzie Ty i Twoja rodzina była? A nie czekaj samemu zadbać o swoją rodzinę? No nieee przecież od tego mamy mieć państwo.

Kuzynka mojej żony potrzebowała pomocy i ja przygarnęliśmy, kolega miał jazdę w domu też byliśmy gotowi go przyjąć z dnia na dzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ashera01
0 / 2

SARs9504 Kuzynka nie potrzebowała nikogo z rodziny, kiedy robiła sobie trójkę dzieci z jakimiś Sebiksem. Znudziła mu się po 3-4 latach i porzucił ją dla innej. Rodzina pomagała, niańcząc dzieciaki, dając za darmo ubrania, środki czystości czy jedzenie... Potem dostała mieszkanie socjalne od gminy, było dobrze przez kilka lat. Ale podwozie ją swędziało, co rusz sprowadzała nowego konkubenta (ładna z niej była dziewczyna), zaczęły się libacje, a nastoletnie dzieci poszły w odstawkę taką, że w końcu same zgłosiły się do opieki społecznej, bo wolały dom dziecka niż matkę i kolejnych "wujków". Teraz kuzynka mieszka w domu samotnej matki, spamując fejsa fotkami z najmłodszym dzieckiem, pamiątką zostawioną przez jednego z eks facetów. Teraz rodzina odwiedza dzieciaki w bidulu, a na kuzynki wszyscy już mają dość po kilkunastu latach pomagania jej jako samotnej matce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
0 / 2

@Arbor I gwałty! ! !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 A jak mężczyźni nie są w stanie poradzić sobie z agresją, która ich rozpiera od tysięcy lat, i trzeba przez to robić jakieś Konwencje, to jak radzą sobie z wiązaniem sznurowadeł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-2 / 2

@Arbor Już pierwsze zdanie i widzimy przemoc psychiczną wobec kobiety pod postacią wyzwiska o "bredzeniu".
Jedziemy dalej: aborcja dwóch sczepionych komórek, aby uratować życie kobiety, jest powodem do niesnasek, bo w naszym prawie jest dopuszczana tylko w trzech, ekstremalnych przypadkach.

Stawianie funkcjonowania dwóch sczepionych komórek czyli zygoty nad przykładowo ludzkie życie, może zatem powodować słuszny sprzeciw.

"Jakiś patus wróci po dwóch ćwiartkach do domu i przypieprzy żonie za to, że obiad na stole na niego nie czeka.". Cieszy mnie, że obecnie przynajmniej określa się takiego człowieka za patologię, a nie wzór mężczyzny i ojca.
Bo jeszcze nie tak dawno funkcjonowało powiedzenie, że "jak się kobiety nie bije, to wątroba jej gnije" i dopiero lata i setki lat ostrego sprzeciwu i związanych z tym prześladowań "feminazistek", jak to określają mężczyźni, sprawiło, że w ostatnich latach już tej "prawdy" się nie głosi. Poza tym serio w magiczny iście sposób mężczyźni spletli nienawiść do drugiego człowieka płci przeciwnej z religią i Bogiem lub bogami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 9:42

S SARs9504
+2 / 2

@Dordi jakoś radzą sobie lepiej niż kobiety i do tego są KARANI czyli ponoszą odpowiedzialność.
Kobiety: Łobuz kocha najlepiej… Czego on mnie bije? ... Zmieniłam zdanie panie władzo on jest niewinny. On mnie bije czemu policja nie reaguje już tak szybko?
JP na 100 bo stary w pace.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

No i co tu konwencja by zmieniła? Gdzie tu wina "systematyczna całego społeczeństwa"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-2 / 2

@SARs9504 Opieracie swoją argumentację na kłamstwie. Zwykłym kłamstwie, obecnym w przyrodzie od zawsze, ale wyjątkowo wyraźnym u homo sapiensa Jedyną prawdą jaka miał miejsce, jest fakt, że to kobiety są przedmiotem nienawiści ze strony płci przeciwnej, z powodu tego że nie są mężczyznami. Ta nienawiść przejawia się w gwałtach, niewolnictwie seksualnym, sprzedawaniu kobiet na żony (w historii powszechny proceder), handlu żywym towarem, porwaniach w jasyr, gwałtach wojennych, agresji fizycznej w domu, gdzie żona służyła do transferowania gniewu, odcinaniu kobiet od prawa do edukacji, odcinaniu kobiet od prawa do niezależności finansowej.
Jest cała litania męskich grzechów ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+1 / 1

@Dordi ,

"Już pierwsze zdanie i widzimy przemoc psychiczną wobec kobiety pod postacią wyzwiska o "bredzeniu"."

Czy to tak zwana mikroagresja? Wybacz, nie będę się stosował do lewicowej nowomowy. Agresja, to agresja, a szczerość i otwarte mówienie, to szczerość i otwarte mówienie. Jeżeli z tego powodu czujesz się niekomfortowo, to wyraźnie masz problemy i powinnaś je rozwiązać. Powiedzenie komuś, że bredzi nie jest wyzwiskiem. Tak tylko informuję.

"Stawianie funkcjonowania dwóch sczepionych komórek czyli zygoty nad przykładowo ludzkie życie, może zatem powodować słuszny sprzeciw."

Zarodek jest pierwszym etapem ludzkiego życia. Jest to początek procesu intensywnego rozwoju człowieka, który zakończy się ok. 25 roku życia, po którym już się tylko starzejemy. Między zygotą, a noworodkiem zachodzi diametralna różnica, ale podobna zachodzi między noworodkiem, a 75-letnim mężczyzną. Mimo tego nikt nie twierdzi, że noworodki powinny mieć zapewnioną prawną ochronę życia, natomiast 75-letni starcy powinni być z tej ochrony wyłączeni (bądź na odwrót). Sprowadzając ludzkie życie do "zlepka komórek" i dehumanizując w tej sposób człowieka na pierwszym etapie jego życia (który przechodził każdy, łącznie z tobą), jesteś zwolenniczką już nawet nie przemocy, ale jawnego zalegalizowania dzieciobójstwa.

"Cieszy mnie, że obecnie przynajmniej określa się takiego człowieka za patologię, a nie wzór mężczyzny i ojca.
Bo jeszcze nie tak dawno funkcjonowało powiedzenie, że "jak się kobiety nie bije, to wątroba jej gnije" i dopiero lata i setki lat ostrego sprzeciwu i związanych z tym prześladowań "feminazistek", jak to określają mężczyźni, sprawiło, że w ostatnich latach już tej "prawdy" się nie głosi."

I znów brednie... 1. Bicie kobiety zawsze było uważane za niemoralne. Jeżeli uważasz inaczej, przedstaw jakieś dowody. 2. To nie feministki walczyły o równouprawnienie, tylko ruchy sufrażystek. Jeżeli poczytasz artykuły z tamtego okresu, to zobaczysz ogromny szacunek i podziw dla dokonań mężczyzn, a także w dużej większości konserwatyzm obyczajowy, w tym SPRZECIW wobec aborcji. Tak, wiekszosć ruchów sufrażystek sprzeciwiała się aborcji. Oraz... walczyła o równouprawnienie. To one wywalczyły prawną równość. Druga fala, to nic innego, jak marksistowska propaganda. Dzisiejszy feminizm więcej ma wspólnego z Aleksandrą Kołłontaj, niż Amelią Earhart- o to należy krytykować. Trzeba powiedzieć jasno, że dzisiejsze feministki odwołują się do kompletnie innych systemów wartości, niż pierwsze ich ruchy. Tu nie ma mowy o jakiejś kontynuacji.

"Poza tym serio w magiczny iście sposób mężczyźni spletli nienawiść do drugiego człowieka płci przeciwnej z religią i Bogiem lub bogami"

I kolejne brednie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 10:06

S SARs9504
+1 / 1

@Dordi O JPD nie wiem kto Ci mozg wypral ale zrobil dobra robote. Nie zastanowilas sie nigdy jak traktowani byli i sa faceci nad ktorymi kobieta sie zneca? przypomnij mi kiedy kobiety w Polsce zyskaly pelnie praw a kiedy faceci?

Kobiety zawsze niewinne i najbardziej poszkodowane bo faceci gina....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@Arbor Nie, to przemoc psychiczna wobec kobiety objawiająca się wyzwiskiem o "bredzeniu".
Tu nie chodzi o orientację polityczną, ale zwykłą kulturę osobistą. Chyba, że "prawacy" nie uznają kultury osobistej za wartość związaną z moralnością.
Prawacy uważają swoją agresję za "szczerość", a czyjś protest przeciw agresji za "atak".
Moi problemem jest brak kultury osobistej u prawaków. Rozwiązać to można tylko Konwencją Stambulską, jak widać.
U prawaków obrażenie kogoś jest kulturą, a kłamstwo prawdą?

Nie odróżniasz zarodka od zygoty. Proponuję wrócić do książek. Zygota to dwie sczepione komórki, a więc komórka diploidalna. Z taką wiedzą stanowienie o zmianie obecnego prawa, jest conajmniej niepokojące.
Reszty wypowiedzi na ten temat nie komentuję, skoro nie zadałeś sobie nigdy trudu, by poznać tematykę, ale chcesz stanowić o prawie do zycia kobiety. :/

Bilogia jest niestety głucha na twoją argumentację i sczepione komórki, a więc komórka diploidalna jest nadal szczepionymi komórkami i niczym poza tym. Czy zatem plemnik i komórka jajowa to też "ludzie"? Skoro komórka to człowiek? Jakieś science fiction mi tu pachnie
To w takim razie co miesiąc kobieta "roni ciążę", bo wydala martwą komórkę jajową, a poza tym formy początkowe komórek jajowych ma przez całe życie, więc od pierwszej miesiączki ma setki "dzieci". A facet to chyba dokonuje ludobójstwa przy każdym wystrysku?
Wy słuchacie tego, co sami mówicie?

I znowu przemoc słowna.
Poza poglądami typu, że "kobieta jak się jej nie bije to jej wątroba gnije".
Tak, myślę, że zwłaszcza te 'sufrażystki" podziwiały mężczyzn, które płaciły zycim za swoje poglądy. Bo zdarzało się, że były dekapitowane, a w niektórych kulturach nadal nie wolno im przypominać, że kobieta ma prawa człowieka. Tak, zapewnepod koniec XIX w. i na początku XXw. aborcja szalała. Stan wiedzy podobny jak w dziedzinie biologii

Marksistowska propaganda chciała wyznaczyć "dyżury seksualne dla kobiet", aby każdy mężczyzna miał przydział kobiety do bzykania bez związku
Według twojej opinii, czyli osoby, która tak jest przekonana o swym monopolu na prawdę, że nie zada sobie trudu, by należycie zbadać tematyke

I kolejna przemoc słowna.
Czyli główna metoda działania szowinistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 Przemoc słowna. Czyli główna "argumentacja" obrońców starego "porządku".

Przypomnij sobie historię świata. Za chwilę się dowiem, że to kobiety zawsze były królami, prowadziły wojny, w których żołnierzami były tylko one. One porywały facetów w celach matrymonialnych, one gwałciły, one odcinały mężczyzn od edukacji, możliwości posiadania pieniędzy. One biły za przesoloną zupę, one były księżami, papieżami i w ogóle alternatywna rzeczywistość z jakiegoś innego Wymiaru

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@Dordi No to Twoje podejscie nie moje, Kobiety mialy wazne role w sterowaniu krolami. Tak byly i silne kobiety sterujace krolami jak i te sterowane. To Ty twierdzisz ze byly tylko "biedne" i nic nie mogly. Twoje poglody sa tak Krancowo jednostronne ze az wylewa sie. Kobiety wiecznie niewinne nic nie mogace!

Kobiety sa INNE niz faceci i tyle ale w przeciwienstwie do Ciebie Ja uwazam ze sa silne i potrafily (historia dowodzi) dokonywac roznych rzeczy. Tak potrafily rozpetywac wojny, maniupulowac tak ze dostawaly sie i sprawowaly wladze. Nie nie byly wiecznie "gnembione" ani "przesladowane".

Dalej nie przedstawilas zadnych argumentow oprocz wlasnej "projekcji". Rownouprawnienie kobiet w Polsce bylo w tym samym momencie co Mezczyzn (wszystkich) 1911 wiec przestan gadac glupoty ze Polacy sa jacys uposledzeni bo w krajach "nowoczesnych" nie tak dawno nie mogly nawet miec konta w banku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 Ja pytam czy były królami, a nie czy król zechciał je wysłuchać pomiędzy jedną żoną, a drugą
Dlatego postuluję, by to kobiety rządziły, a mężowie "sterowali nimi".

Nie, kobieta to tak samo człowiek jak mężczyzna!

Nawet "ja" piszesz z wielkiej. Pachnie niezłą megalomanią. To niech mężczyźni teraz "dokonują różnych rzeczy", a świat zmieni się w świat kobiet.

"Gnębione" się pisze przez "ę". Braki wiedzy humanistycznej widzę.

Nawet skomentowałeś te argumenty, więc dziwne jest, że ich "nie widzisz"

To wobec kogo się obydwie płcie równouprawniały?
Wobec kotów?
Znowu agresja słowna. Ja nie pisze o Polakach, dopisujesz sobie rozmowę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@Dordi Byly KROLEWNAMI bo Krol odnosi sie do rodzaju meskiego a Krolowa do Zenskiego. Wiec jak pytasz czy byly Krolami to NIE bo byly KROLEWNAMI! Krolowa Angielska to co? Cleopatra? ot tak na poczatek w pierwsze 3 sek.

Nie pisze po polsku bo a nie musze Ci tlumaczyc i tyle.

Brak argumentow i czepianie sie zaczyna :D No prosze prosze...

Co do rownouprawnienia tez bystra jestes i malo wiesz jak widac. 99% procent facetow (circa) nie mialo rownych praw ale co tam wiedza o historii i systemach nie potrzebna prawda. Masz swoja utarta wizje i zadne fakty tego nie zmienia :D

Agresja Slowna!!! Wezwac Policje bo Kobita czuje sie atakowana przez literki i slowa... Wiecej dowodow nie trzeba. :)

PS: W kazdym prypadku Gwalt w trakcie wojny - Facet gina, Niewolnictwo - Facet trafial do pracy a nie do Haremu, przemoc w rodzinie? Kobiecie pomagali a faceta gnebili, gwalt Faceta skazuja a jak kobieta to "szczesciaz ze go wziela" ITD. Moze jeszcze pogadamy o przemocy psychicznej? Domena kobiet gdzie faceci sie wieszaja. A moze "nieodplatna praca w domu" swiadczona tylko przez kobity bo jak Facet cos robi to przeciez sie nie liczy? A moze parytety? Facet musi pracowac a kobieta za samo bycie kobieta dostaje fory. Moze sadownictwo i roznica w wyrokach? Moze opieka nad dziecmi? Moze kwestia rynku "prokreacyjnego" gdzie kobiecie latwiej znalezc partnera? Moze ochrona prawna gdzie kobiecie czesto wierzy sie na slowo?

I tak mozna w nieskonczonosc wiecznie "kobiety dotkniete najbardziej".

No wiec zacznij sie rozgladac bo induktrynacja weszla Ci za mocno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 Ja nie pytam czy były córkami królów, ale królem. Nie rozumiesz pytania?
Kto zwykle sprawował władzę i kto ją dziedziczył? Serio taka trudna sprawa odpowiedzieć?

Cały czas komentujesz moje argumenty jednocześnie ich nie widząc. Zagadka z fizyki

Więc jeśli faceci i kobiety się musiały równouprawniać to mówię: przed kotami. Nie słyszałam, by koty sprawowały władzę na Ziemi.

Po prostu sięgaj po argumenty zamiast po "wycieczki" do kogoś.

Facet ginął gwałcąc kobiety z pacyfikowanej wioski? ierwsze słyszę.
Faceci byli niewolnikami seksualnymi? Pierwszesłyszę.
Zwłaszcza religie jej pomagają. W niektórych nawet za gwałt to kobieta jest winna.
Tak, gwałty słabszej fizycznie kobiety na silniejszym mężczyźnie to prawdziwa plaga! xDDD
Kobiety za to cześciej myślą o samobójstwach. Może dlatego, że nie musiały ich popełniać, bo wcześniej je np. kamienowano?
Radzę poczytać o tzw. luce płacowej.
W kwestii sądownictwa, to ciekawi mnie zagadnienie kto częściej porzuca dzieci? Kto częściej "zrobi dziecko i zwieje" mężczyzna czy kobieta, jak sądzisz? ;)
Jako kobieta uważam, że mężczyźnie zdecydowanie łatwiej znaleźć kobietę, bo kobiety ogólnie bardziej dążą do związków. Faceci to chcą tylko "wolności". Pobzykać, popić i zmienić na nową, młodszą.

I tak można w nieskonczoność pokazywać historię świata, ale "płaskoziemców" nie brakuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+1 / 1

@Dordi ,

"Nie, to przemoc psychiczna wobec kobiety objawiająca się wyzwiskiem o "bredzeniu"."

Jak wspomniałem, stwierdzenie, że ktoś bredzi nie jest żadną przemocą. Podkreślenie "wobec kobiet" ma tutaj zapewne pokazać, że w związku, ze jesteś kobietą, to pozwalam sobie na takie słownictwo? No niestety. Wyzwisko, to inaczej przekleństwo, określenie kogoś pejoratywnie. Zauważ, że stwierdzenie "bredzisz" nie określa ciebie, a to, co piszesz. Ad personam nie skomentowałem cię ani razu, więc...

"Moi problemem jest brak kultury osobistej u prawaków."

Jeżeli przez kulturę osobistą rozumiesz poprawność polityczną... to rozumiej sobie tak dalej. Jak wspomniałem, nie mam obowiązku zamykać się w ramach wyznaczonych przez ludzi myślących lewicowym paradygmatem i nowomową.

"Nie odróżniasz zarodka od zygoty. Proponuję wrócić do książek. Zygota to dwie sczepione komórki, a więc komórka diploidalna."

Masz rację, mój błąd. Miałem na myśli oczywiście diploid- nie zmienia to jednak ogólnej tezy, tj. moment poczęcia (czyli powstanie komórki diploidalnej) jest pierwszym etapem rozwoju życia ludzkiego. Chcesz temu zaprzeczyć? Piszesz, że moja teza nie ma potwierdzenia w nauce, ale to kłamstwo i rozmijanie się z logiką. Od kiedy mamy dostęp do wiedzy z zakresu genetyki molekularnej, fakty naukowe jasno pokazują, że moment poczęcia jest pierwszym etapem życia ludzkiego- po nim następują wszystkie inne. Nie ma magicznego przejścia między zygotą, a człowiekiem- to jeden organizm, który rozwija się i przechodzi do następnego etapu. Jeżeli odbierasz człowieczeństwo istocie ze względu na okres jego rozwoju, to nie ma potem logicznych podstaw do tego, a by te granice swobodnie zmieniać. Dzisiaj dla ciebie zygota jest zlepkiem komórek, jutro będzie to wcześniak.

"Reszty wypowiedzi na ten temat nie komentuję, skoro nie zadałeś sobie nigdy trudu, by poznać tematykę, ale chcesz stanowić o prawie do zycia kobiety. :/"

Od jednej pomyłki wysnułaś całą moją wiedzę z dziedziny biologii. Do przejęzyczenia się przyznałem, ale jeszcze nie dowód, że na biologii w ogóle się nie znam, to raz. Dwa- nigdzie nie napisałem, że chciałbym stanowić o prawie do życia kobiety, ja chciałbym, aby człowiek (bez względu na płeć) był prawnie chroniony, bez znaczenia na którym etapie rozwoju się on znajduje.

"Czy zatem plemnik i komórka jajowa to też "ludzie"? "

Z tego co wiem, to z plemnika, ani z komórki jajowej człowiek się nie rozwija- plemnik- gdyby proces rozwojowy człowieka przedstawić na osi- nie znajduje się w żadnym punkcie. Punkt "zero", to chwila poczęcia, czyli połączenie się obu tych komórek, tj. powstanie zygoty.

"Bilogia jest niestety głucha na twoją argumentację i sczepione komórki, a więc komórka diploidalna jest nadal szczepionymi komórkami i niczym poza tym."

Ale ty przecież byłaś kiedyś tą zygotą. Cały proces proces rozwoju twojego organizmu zaczął się w tamtym momencie. Według ciebie to oznacza, że wtedy nie byłaś człowiekiem, w związku z czym można było z toba zrobić wszystko, czy tak?

"Tak, myślę, że zwłaszcza te 'sufrażystki" podziwiały mężczyzn, które płaciły zycim za swoje poglądy."

Dorothy Parker, Dorothy Tomphson, Margaret Bourke-White, Anne Morrow-Lindbergh, to rzeczywiście straszne ofiary męskiego mizoginizmu. Polecam o nich poczytać, a także wiele z ich artykułów. Na wielu polach były pionierkami, ale nie twierdziły, że są ofiarami męskiego świata.

Polecam też poczytać książki Camille Pagili, która opisuje swoje rozczarowanie feminizmem lat 70 i 80- gdzie ruch na rzecz równouprawnienia zmienił się na ruch walki ofiar z niewyobrażalnie złym systemem męskiego, opresyjnego świata.

"Tak, zapewnepod koniec XIX w. i na początku XXw. aborcja szalała. Stan wiedzy podobny jak w dziedzinie biologii"

Mógłbym teraz napisać, że czuję, ze używasz wobec mnie przemocy słownej. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 12:47

avatar Arbor
+1 / 1

@Dordi ,


To nie mój wymysł- nie przerzucaj na mnie swojej ignorancji historycznej. W Republice Weimarskiej aborcja była szeroko dostępna- o jej ograniczenie walczyły ruchy związane m.in. z Gertrudą Baumer, czy nawet Zofią Goudstikker. W Polsce okresu międzywojennego i przed I WŚ wiele ruchów sufrażystek było związanych z endecją- pierwsze kobiety w polskim parlamencie znalazły się tam właśnie z ramienia Narodowej Demokracji i miały zdecydowanie konserwatywne poglądy na sprawy społeczne. Sandor Marai w swoich dziennikach i wspomnieniach bardzo brutalnie opisywał życie elit Paryża, Monachium i Lipska- standardem były nocne wypady porządnych, małoletnich dam, o których się nie mówiło, ale często ojcowie musieli "sponsorować" im aborcje... i to wszystko było uznane za rzeczy oczywiste. Polecam się troszeczkę dokształcić.

"Marksistowska propaganda chciała wyznaczyć "dyżury seksualne dla kobiet", aby każdy mężczyzna miał przydział kobiety do bzykania bez związku"

Nie wyrywaj koncepcji Marksa z kontekstu, bo to tylko fragment rzeczywistości, w dodatku partyjnej, nie ogólnospołecznej. Przede wszystkim kobieta do mężczyzny miała takie same prawo, jak mężczyzna do kobiety. Małżeństwo było postrzegane, jako forma niewolnictwa i dożywotniej prostytucji, na jaką są skazane kobiety. W pierwszym okresie porewolucyjnym w Rosji działy się takie rzeczy, ze przeciętne feministki zaczęłyby się rumienić z zawstydzenia... polecam trochę poczytać o sztukach teatralnych, które uwielbiała organizować Aleksandra Kołłontaj i jakie parady przechodziły przez ulice Moskwy i Petersburga. Pomijając już "klasyczny" marksizm, to ruchy feministyczne drugiej fali nie odnosiły się stricte do klasycznego marksizmu, a korzystały głównie z intelektualnej spuścizny Szkoły Frankfurckiej, która- choć jest kontynuacją myśli Marksa, pod wieloma względami się od niej różni.

"Według twojej opinii, czyli osoby, która tak jest przekonana o swym monopolu na prawdę, że nie zada sobie trudu, by należycie zbadać tematyke"

W przeciwieństwie do 90% ludzi poruszajacych temat marksizmu, zadałem sobie trud i przeczytałem zdecydowaną większość jego prac, więc twój ton mnie trochę bawi. W tej materii też proponuję się dokształcić. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@Dordi Ktos napisal ze jestes Ignorantem Historycznym i coraz bardzie to tychodzi... A Ilu Kroli nie bylo synami Krola? : D Ilu bylo synami Krolowych ??

Nawet nie proboj fizyki bo pewnie Ci nie wyjdzie.

"Więc jeśli faceci i kobiety się musiały równouprawniać to mówię: przed kotami. Nie słyszałam, by koty sprawowały władzę na Ziemi." - Bo jestes ignorantem... Wiesz jaki wczesniej obowiazywal SYSTEM? No to sie naucz.

No z gwaltami to juz odjechalas wiesz przestan brac te leki bo ci szkodza. Juz wiem dla czego ludzie nazywaja Cie FemiNAZI, slyszysz co chcesz uslyszec a nie to co faktycznie sie mowi.

A na koniec dobrze scharakteryzowalas siebie. Jak wyjdziesz z tego "inkubatora" to moze zobacyzsz jak jest FAKTYCZNIE...

PS: Kto czesciej "lapie na dziecko"? Kto czesciej uzywa dziecka do uzyskania przywilejow? I tak moge dlugo ale Ty tego nie uslyszac.

PPS: Kobiety mysla o samobujstwach!!! Nie no to zupelnie cos nowego.. Oswiecilas mnie!!! No pewnie facet ma lepiej bo czesciej popelnia samobustwo... Nie przyszlo Ci do glowy ze czesciej Mysla o samobujstwie bo ICH MNIEJ POPELNIAJA?? Albo popelniaja je mniej skutecznie?

Prosze nie kompromituj sie wiecej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@Arbor Według twojego, szowinistycznego standardu nie jest. Jednak takie określenie z moich ust byłoby pietnowane jako "feminazistyczne". Podwójne standardy, dla mężczyzn "te lepsze"! ;)
Trochę logiki: mnie określa, skoro "ja bredzę". Logika chyba nie jest mocną stroną mężczyzn.

Wymaganie, by ktoś nie pisał mi co chwila, że "bredzę", nie ma nic wspólnego z polityką

Ale poczęcie człowieku to nie zczepione dwie komórki, ale powstanie zarodka! Kurde, jak można tego nie wiedzieć? CZYLI PIERWSZY PODZIAŁ JĄDRA KOMÓRKOWEGO!
"Genetyka molekularna", ty wiesz co to są w ogóle molekuły?
Mitoza, mejoza to są pierwsze etapy życia nowego organizmu! Dyskusyjne czy on już jest człowiekiem czy tkanką go zapowiadającą, bo wszystkie ssaki do pewnego momentu wyglądają tak samo.

Nie miałeś na myśli, tylko dopiero teraz zerknąłeś w Wiki, bo poglądy ukształtowałeś bez wiedzy w tematyce, w której chcesz decydować o czyimś życiu i śmierci. Znaczy kobiety rzecz jasna

Komórka diploidalna ma tyle wspólnego z nowym człowiekiem, co para trzymająca się za ręce z obojnactwem.
Widzę, że nadal muszę ci tłumaczyć podstawy wiedzy
Weź coś doczytaj poza Wiki jeszcze, bo trudno jest prowadzić rozmowę z kimś, kto ma pojęcie o biologii mniejsze niż średniowieczni medycy

Właśnie nie ma magicznego przejścia, jest rozwój tkanek. Tkanka to niekoniecznie człowiek, chyba że moja krew to człowiek.

Teoretycznie jeśli uznam, że jakaś religia jest słowem bożym, to powinnam pozwolić na wszystko co robi dana organizacja religijna, nawet jeśli zaczęłaby wyznawać satanizm, bo "nie ma potem logicznych podstaw do tego, a by te granice swobodnie zmieniać.".

Komórka diploidalna jest zlepkiem dwóch komórek. Nie zmienisz faktów.

Z pomyłki równie dużej jak u kogoś, kto kłócąc się na temat z historii Polski i roszcząc sobie prawa do decydowania o życiu połowy jej populacji (jednej z płci), nie wie nawet gdzie Polska leży
Jesteś przeciw aborcji, a ona jest konieczna w trzech przypadkach, więc jak najbardziej chcesz decydować o czyimś życiu.

Zygota jest formą komórki, a nie zarodkiem. Wbij sobie to wreszcie do głowy.

Nie, nigdy nie byłam zygotą, tak jak nie byłam plemnikiem i nie byłam komórką jajową.

Proces rozwojowy tkanek mojego organizmu rozpoczął się wraz z powstaniem zarodka, a ty nawet nie wiesz kiedy to następuje.
Na pewno można skazać mnie na śmierć, jeśli ktoś zdecyduje, że mam donosić do końca wadliwie ukształtowane tkanki organiczne i wraz z nimi umrzeć "bo aborcja to zło".

Aż cztery kobiety były zadowolone? Świetnie! A co z 3.5 mld pozostałych?

Wiesz, moja teściowa jest rozczarowana mną, więc pewnie wszystkie teściowe są rozczarowane swoimi synowymi, a matki żon zięciami

Ale tu nie ma słowa o znaczeniu pejoratywnym w stylu "bredzisz". Możesz je wskazać jeśli jest?

Próżniowe odessanie zawartości jamy macicy stosowano powszechnie w XIX i na początku XX w.? Patrz, nie wiedziałam. "Mój błąd". ;)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 13:13

D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 Po raz trzeci zadaję pytanie: kto był królem? Kobieta czy mężczyzna?
Widać za trudna tematyka byś ją ogarnął.

Koci system, skoro i mężczyźni, i kobiety musieli się równouprawniać i to w tym samym czasie!

To nie odwracaj całej historii świata. Znajomość historii nie jest domeną feminizmu, a ignorancja nie jest dowodem "prawicowości".

Fajnie się żyje w "matrixie"? ;) Póki nie wyłączą prądu

Zadałam pytanie, oczywiście celowe unikanie odpowiedzi, bo mówi wszystko.

"Samobójstwo" się pisze przez "o" z kreską. Każdego obrońcę "tradycji" muszę upominać w kwestii ortografii

Jeśli doczytasz zdanie zanim je skomentujesz, dowiesz się, że kobiety myślą CZEŚCIEJ o samobójstwach niż mężczyźni.

To statystyki. Rozumiem, że "im statystyki mniej pokrywają się z tym, jak byśmy chcieli tym gorzej dla statystyk"? Parazfrazując, jeśli wiesz co to słowo znaczy.

Pomyliłeś zaimki w ostatnim zdaniu. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 Według ciebie królami były przede wszystkim kobiety? Ciekawe zatem skąd rodzaj męski w nazwie stanowiska.

I taki ma sens rozmowa z człowiekiem o zerowym stanie wiedzy, za to pełnym entuzjazmu w obrażaniu oponentów (jeśli wiesz co to znaczy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@Dordi Dori jestes ignoratnka. A Carzyca Katarzyna musiala zmienic tytul na "CAR" by rzadzic? Ale szkoda strzepic jezyka, mialas szanse sie nie odzywac ale nie musialas sie skompromitowac raz jeszcze.

Koci system.... Jak sie nauczysz historii (bo sie do tej pory nie nauczylas) to sie dowiesz ze nie bylo rownouprawnienia nawet w obszarze jednej plci.

Nie bede sie tlumaczyl z ortografi ignorantowi.

Co do statystyk to no wlasnie. Tlumaczylem dla czego "kobiety mysla czesciej" bo kobiety nie dokonuja ich "skutecznie" wiec jedna kobieta moze myslec czesto o samobujstwie a faceci czesciej dokonuja skutecznych prob wiec z tego powodu "nie moga myslec czesto".

Ooo zaimki pomylilem i?

Co do ostatniego: Zastosuj to do Siebie bo Ci nie wychodzi... Doucz sie historii oraz statystyk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
-1 / 1

@SARs9504 Ciągle pytam, kto zwykle był królem czy mężczyźni czy kobiety, to ty mi tu o:
1. królewnach
2. królewiczach
3. królowej Elżbiecie i carycy Katarzynie.

Mówię ponownie: fajnie się żyje w matrixie? Póki nie wyłączą prądu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 14:13

S SARs9504
0 / 0

@Dordi a mogłaś się nie odzywać by było lepiej dla Ciebie. Poczytaj dyskusje bo nie będę się powtarzał poraz enty.

Wbrew Twoim twierdzeniom były królowe które rządziły i byli też królowie. Były też królowe którymi rządzono i byli też królowie którymi rządzono.
Były czasy gdzie nie było równouprawnienia w zakresie jednej płci i równouprawnienie kobiet w Polsce było w tym samym czasie co facetów.
W innych krajach np prawa wyborcze były związane z pełnieniem służby i kobiety nie chciały praw wyborczych z tego właśnie powodu. Dopiero jak zniesiono ten wymug "zgodziły" się na prawą wyborcze.

Świat nie jest taki jak Ci się wydaje, kobiety nie są instytucjonalnie prześladowane o Matriarchat też był i jest podobnie jak Patriarchat. Ale by to wiedzieć trzeba się uczyć. Tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dordi
0 / 0

Dyskusja po nic. Zadajesz pytanie: odpowiedzi brak, worek obraźliwych tekstów. Całość owej "świętej tradycji" w pełnej krasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+3 / 7

Nie ma żadnego wypowiedzenia jak na razie, są partyjne gierki w samym PiS by pokazać kto jest bardziej "Polski". Zobaczmy czym to się skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+6 / 20

@Koszowy w końcu mądry głos pokazujący, wg przepisów, o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+3 / 17

@Koszowy Fajnie opisane i rozsądnie zinterpretowane. Warto to podrzucać w dyskusjach o tej konwencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-4 / 10

@Koszowy
wiesz ze wsrod polakow byli tez tacy ktorzy popierali rozbiory polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+6 / 14

Jaki to jest kretynizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-2 / 8

No to im zrobią zaraz "Charlie Hebdo 2"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+20 / 34

Niech komunistyczna Dania zajmie się lepiej swoimi problemami, np. rosnącym analfabetyzmem, co jest w dzisiejszym świecie białego człowieka rzeczą szokującą. Jeżeli Zachód potrzebuje jakichś dziwnych konwencji do tego, żeby mężczyźni nie bili kobiet- niech sobie wprowadzają. O ile wiem, w Polsce przemoc domowa jest karana i żadnych frankfurckich konwencji nie potrzebujemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+9 / 21

Ciekawe, to mężczyźni nigdy nie są ofiarami przemocy domowej? Zaprzeczanie faktom, to efekt poprawności politycznej, niech oni nam się do ogródka nie wpieprzają ze swoimi "mądrościami".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+5 / 11

@wojekwiesiek a o przemocy wobec mężczyzn tu nic nie ma (np art. 14). W każdym razie nie w konwencji stambulskiej. I taka ona własnie jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 15

To tylko dowodzi, że ludzie są poj*bani. Dopowiadają sobie i wyobrażają sobie nie wiadomo co. Dokładnie ta sama sytuacja w której ludziom się wydaje, że jak dostaniemy powszechny dostęp do broni palnej to wszyscy wyjdą na ulicę i się wystrzelają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+9 / 23

Tu dokładnie widać jak Zachód nam wszystkiego zazdrości i próbuje oczerniać nas ile się da: wymyśla przemoc domową, powszechne gwałty, nietolerancję i przemoc wobec LGTB, zaściankowość, niebezpieczeństwo na ulicach itp.
To są same bzdury bo oni mają o wiele gorsze sytuacje w swoich krajach a u nas jest spokój i cisza, więc muszą nas "na zapas" oczerniać by nikt do Polski nie chciał jechać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-4 / 18

@inkognitko uśmiałam się. Zachód tak nam zazdrości a mimo tego, to Polacy masowo wyjeżdżają na zachód a nie na odwrót. Jakoś nie widać masowej imigracji ludzi z zachodu do naszej oazy spokoju i dobrobytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+13 / 19

@mo_cuishle ale wyjeżdżają bo uciekają przed przemocą czy uciekają żeby zarobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+10 / 16

@mo_cuishle A teraz zadaj sobie pytanie - czy ludzie którzy wyjeżdżają z polski to są uchodźcy przemocowi czy imigranci ekonomiczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+4 / 10

@mo_cuishle Bo polacy na zachód jeżdżą za pieniędzmi i niczym więcej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-1 / 11

@AIkanaro nie prawda. Wielu wyjeżdża np. na studia i już tam zostaje, czy ktoś jest rezydentem turystycznym, są ludzie po filologiach którzy osiedlają się w krajach które ich fascynują, są ludzie przedsiębiorczy którym bardziej odpowiada prawo podatkowe i proste przepisy prowadzenia działalności, ludzie którzy uwielbiają przyrodę Skandynawii i dla niej się tam przenoszą. Powodów jest mnóstwo. To nie PRL gdzie między nami a Zachodem była ogromna przepaść ekonomiczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+4 / 12

@mo_cuishle no zachód niewątpliwie jest bogatszy ale są rzeczy któych nam zazdrości, min najmniejszej w skali europy przemocy wobec kobiet.

I nieprawdą jest to że najważniejsze jest bezpieczeństwo - ja rzuciłem moją bardzo bezpieczną prace i zmieniłem ją na prace stukrotnie bardziej niebezpieczną... ale w której zarabiam 3 razy więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+6 / 12

@mo_cuishle ale badanie UE które dotyczyło skali przemocy w różnych krajach miło swoje własne i wspólne dla wszytskich kryteria..

nie wiem co wy macie w tym aby na siłę zaklinać rzeczywistość i robić wszystko byleby polska wychodziła najgorzej jak sie da

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-4 / 10

@0bcy fragment badania UE na które się powołujesz:
"Najgorszy wynik Polska osiągnęła w obszarze nazwanym „dotkliwość”. Chodzi tu o skutki, jakich doświadczają kobiety w wyniku przemocy. Odsetek kobiet, które doświadczyły konsekwencji zdrowotnych przemocy fizycznej i / lub seksualnej od 15. roku życia wynosi dla Polski 77,9 przy średniej europejskiej 68,9"
Także zaje/biście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+1 / 5

@mo_cuishle link poprosimy do źródła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+2 / 8

@inkognitko kolega znalazł jakiś raport w necie w którym i tak pisało że w polsce mamy najlepszą sytuacje jeśli chodzi o przemoc ale wybrał z niego jedną linijkę...

Taki jest tytuł raportu:
Polska z najlepszym w Europie wskaźnikiem w obszarze przemocy

A taki wstęp
Średni europejski wskaźnik dla przemocy wobec kobiet wynosi 27,5 punktów na 100 (im wyższy wynik, tym gorsza sytuacja). Polska ze wskaźnikiem 22,1 i plasuje się na pierwszym miejscu. Ostatnie zajmuje Bułgaria z wynikiem 44,2 punktów.

Fragment naszego rozmówcy jest prawdziwy ale wyrwany z kontekstu. Podany samodzielnie brzmi jakby polska miała być najgorsza... tymczasem czytając całość wyraźnie i na wstępie czytamy że sytuacja polski jest najlepsza a wśród wszytskich statystyk Polska która jest najlepsza najgorzej wypada w "dotkliwość".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-5 / 9

@0bcy haha, przesłałeś wyniki badania a na pierwszej stronie jest napisane jak byk "wyniki badania w skrócie" pozwól, że przytoczę źródło o które opierał się mój wczesniejszy cytat. Wyszukiwarka nie boli serio: https://fra.europa.eu/sites/default/files/fra_uploads/fra-2014-vaw-survey-main-results-apr14_en.pdf str 63 " in Austria and Poland, compared with other
EU Member States, respondents were less likely to say
that they have been victims of partner violence, but in
over 60 % of cases the most serious incident of partner violence had resulted in injuries. On average in the
EU, the most serious incident of physical partner violence caused injuries in 47 % of cases, and 49 % of
incidents of sexual partner violence resulted in physical injuries. In Denmark, which displays a relatively high
rate of partner violence, 42 % of the most serious incidents of partner violence resulted in injuries. Therefore respondents in Denmark were more likely to identify
as the most serious incident a case which did not result
in injuries, whereas respondents in Poland – a country
which at first glance has a low rate of partner violence
– suffered injuries in a majority of cases.
Ostanie zdanie jest kluczowe. Nie mamy się z czego cieszyć, ale to jest właśnie wasze myślenie selektywno-życzeniowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+6 / 10

@mo_cuishle
W skrócie
W Polsce najrzadziej dochodzi do przemocy ale jak już dojdzie to w procentach częściej kończy się urazami...

Jako statystyk ci to wyjaśnię szybkim przykładem.

W Niemczech 100 osób bije żony i w 10 przypadkach dochodzi do uszkodzeń (10% uszkodzeń)
W Polsce 50 osób bije żonę i w 8 przypadkach dochodzi do uszkodzeń (16% uszkodzeń)

Procent uszkodzeń jest Polsce jest o połowę większy niż w Niemczech... ale jak patrzysz na dane to czy możesz powiedzieć że w Polsce sytuacja jest gorsza niż w Niemczech bo ma o ponad połowe większy procent uszkodzeń?

Też moge napisać że dane na pozór mówią że w Polsce jest lepiej ale jak policzymy procenty pewnego zjawiska to ten procent jest wysoki...

No chyba nie - dlatego może warto popatrzeć na podsumowanie 175 stron a nie na 1 zdanie spośród nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 21:01

avatar 0bcy
+4 / 10

@mo_cuishle Wytłumacze ci czym są procenty w tych sytuacjach.

Powiedz mi czy ty byś chciał żeby było jak najmniej napadów z gwałtem czy żeby był jak najmniejszy procent napadów z gwałtem?

Bo wiesz... Wyobraź sobie że ktoś napadł 10 kobiet i 5 zgwałcił... współczynnik kobiet zgwałconych wynosi 50%..

Więc może już nic się nie dziać.. to współczynnik gwałtów wynosi 50%... ale jakby tasz przestępca napadł jeszcze 10 kobiet ale żadnej nie zgwałcił to współćzynnik gwałtów spadłby o połowę... bo zgwałconych byłoby 5 kobiet na 20 napadniętych (czyli 25%) a nie 5 kobiet na 10 napadniętych (czyli aż 50%)

Więc co byś wybrał? Żeby ten bandyta już nikogo nie napadał i chciałbyś mieć wysoki współćzynnik gwałtó czy żeby napadł jeszcze 10 kobiet i dzięki temu mieć niski współćzynnik gwałtów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+4 / 8

@0bcy ja mam trochę wrażenie jakbyś mówił do ściany. cokolwiek podasz w liczbach - i tak "niektórzy tutaj" ;P stwierdzą że u nas jest najgorzej. Nie masz takiego wrażenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+6 / 10

@inkognitko No niestety tak jest - Polska nie jest ideałem ale ma swoje zalety - właśnie np przemoc wobec kobiet jest najmniejsza w europie i niektórym ten fakt przeszkadza i bedą zaklinać rzeczywistosć i bawić sie liczbami żeby to wykazać... niestety dla nich akurat na statystyce to ja sie znam i mnie tak łatwo nie nabiorą ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mar2ula
0 / 4

@0bcy "nie wiem co wy macie w tym aby na siłę zaklinać rzeczywistość i robić wszystko byleby polska wychodziła najgorzej jak się da" - to taka jednostka chorobowa ojkofobia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-3 / 5

@0bcy ale bzdury piszesz, cytowane zdania odnoszą się do przemocy w PARTNERSTWIE a nie napadów przypadkowych. Także to w Polsce partnerzy leją równo swoje kobiety. Trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że te dane są zaniżone bo kobiety w Polsce i Austrii wdłg badań były mniej skłonne zgłosić domową przemoc. Odbiór danego państwa na arenie międzynarodowej się znikąd nie bierze, a przepraszam, jak ktoś wyżej napisał biorą się z tego, ze zachód nam zazdrości, dlatego nas oczernia :D jestem w błędzie, u nas jest cudownie i z zazdrości nas szkalują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 6

@inkognitko zanim mnie zaczniecie minusować kuce, weźcie pod uwagę fakt, że 0bcy nie potrafi mysleć logicznie. Przecież w przytoczonych badaniach wyraźnie mowa o przemocy w PARTNERSTWIE a nie przypadkowych napadów. Skupiając się na aspekcie fizycznych konsekwencji przemocy w PARTNERSTWIE w Polsce mamy bardzo złą sytuację na tle Europy. Do tego dane są zaniżone bo według badan, kobiety w Polsce są mniej skłonne zgłaszać przemoc domową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 3

@mo_cuishle
W dokumencie czytamy

Przedmowa

Niniejsze sprawozdanie sporządzono na podstawie wywiadów z 42 tys. kobiet z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej (UE). Pokazuje ono, że przemoc wobec kobiet, zwłaszcza przemoc ze względu na płeć doświadczana w przeważającej mierze przez kobiety, to poważne naruszenie praw człowieka, którego UE nie może lekceważyć. Podczas badania zapytano kobiety o ich doświadczenia związane z przemocą fizyczną, seksualną i psychiczną, w tym
o przypadki przemocy w rodzinie („przemoc domowa”), jak również o przypadki nękania („stalking”), molestowania seksualnego oraz o to, jaką rolę odgrywają nowe technologie w kwestii złego traktowania, którego doświadczają kobiety

Jeśli ty twierdzisz że z tej przedmowy wynika że raport jest tylko o przemocy w rodzinie i nie tyczy sie napadów to nie wiem jak z tobą rozmawiać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2020 o 13:16

M mo_cuishle
-2 / 4

@0bcy człowieku czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałam, że raport jest TYLKO o przemocy w rodzinie. Ale skupiając się na aspekcie przemocy gdzie ofiara zna swojego sprawcę konsekwencje fizyczne tej przemocy w Polsce są dużo bardziej dotkliwe. Mniej jest w Polsce przypadkowych napaści tzw ulicznych, ale już w zaciszu domowego ogniska kobiety cierpią na poważniejsze skutki przemocy które doznały od swojego PARTNERA niż średnia europejska. Widzisz różnicę? Bo chyba jest wyraźna...'"Nie wiem jak z tobą rozmawiać"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 4

@mo_cuishle dlaczego zakładasz że jak przez partnera to znaczy że w rodzinie? Wiele kobiet ma wielu partnerów z którymi nie tworzą rodzin. Taka przemoc ze strony partnera nie ma nic wspólnego z przeocą w rodzinie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-2 / 4

@0bcy aha, to udowodnij, że słowo partner nie może odnosić się do męża czy ojca dzieci. Właśnie celowo użyto ogólnego, najszerszego pojęcia żeby objąć jednym określeniem zarówno mężów jak i osoby w konkubinacie. Zadania na zbiorach były już omawiane w przedszkolu. Zresztą co to zmienia, nie miałeś się już do czego przysrać bo nie masz racji. Odpowiedz jeszcze na jedno pytanie, czy według twojej logiki partner który leje swoją dziewczynę, automatycznie jak stanie się mężem i ojcem zmieni swoje nawyki i przestanie bić? Gratulacje, nikt takiej wiary w resocjalizacje nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2020 o 16:31

avatar 0bcy
-1 / 3

@mo_cuishle
"aha, to udowodnij, że słowo partner nie może odnosić się do męża czy ojca dzieci."
A gdzie i kiedy powiedziałe, że słowo partner nie może odnosić się do rodziny? Powiedziałem, że słowo partner nie jest ściśle związany z rodziną i to jest prawda.

"Właśnie celowo użyto ogólnego, najszerszego pojęcia żeby objąć jednym określeniem zarówno mężów jak i osoby w konkubinacie."
Zgadza się i jeżeli chcesz mówić o zbiorach to "rodzina" jest podzbiorem zbioru PARTNERZY więc nieprawdą jest twierdzenie że największa przemoc jest w rodzinie dlatego że największa jest w partnerstwie.

Jeżeli masz zbiór A oraz zbiór B które zawierają się w zbierze C a zbiór C jest największy to nie możesz mówić, że A jest największe dlatego że największe jest C. A może być nawet zerowe nie będzie to stało w sprzeczności z tym, że C jest największe.

"Zadania na zbiorach były już omawiane w przedszkolu."
Człowieku ty mi nie wyskakuj z takimi zdaniami bo z wykształcenia jestem technologiem i przygotowuje studentów do egzaminów z matematyki. Jeżeli chcesz pogadać o logice naszych zdań to proszę bardzo, z logiki też pomagam wychodzić studentom kiedy mają problemy.

"Zresztą co to zmienia, nie miałeś się już do czego przysrać bo nie masz racji."
> Pracuj na zbiorach w sposób nieprawidłowy wyciągając błędne wnioski
> Zarzuć człowiekowi który zajmuje się tym 17 lat że sie nie zna
> Zarzuć rozmówcy że czepia się tego co ty robisz źle
xD

"Odpowiedz jeszcze na jedno pytanie, czy według twojej logiki partner który leje swoją dziewczynę, automatycznie jak stanie się mężem i ojcem zmieni swoje nawyki i przestanie bić? Gratulacje, nikt takiej wiary w resocjalizacje nie ma."
NIe przestanie jej być - problem w tym, że jak bije swoją partnerke przed ślubem to do ślubu może nie dojść.

Nie wiem czemu uważasz polki za kretynki i że jak je chłopak bije to one szybko za niego wychodzą.
Ja osobiście znam 1 przypadek gdzie doszło do przemocy względem mojej znajomej i wiesz co się stało... może cię zaskocze ale... ona od niego odeszła. Szok co nie.

Jeżeli mamy jakiegoś psychola który bije kobiety z którymi chodzi to jeżeli on co 3 miesiące ma nową kobiete którą bije to liczba kobiet która doznała w związku przemocy rośnie... Ale to nei znaczy że rośnie liczba bijących facetów - rośnie liczba kobiet które doznały przemocy.
I choć są małżeństwa w których męzowie biją żony to jednak wbrew temu co mówisz kobiety nie są kretynkami i jeśli doznają przemocy w chwili partnerstwa to najczęsciej od takich partnerów odchodzą...

Co więcej - skoro bite kobiety odchodzą od bijących partnerów zamiast za nich wychodzić to powoduje to to że liczba kobiet które doznają przemocy rośnie..

Bo jeżli mamy 20 bitych kobiet i te bite kobiety wyjdą za bijących facetów to mamy 20 przypadków kiedy kobiety doznały przemocy u partnerów.
Jeśli jednak kobiety odejdą od tych facetów i żadna kobieta za nich nie wyjdzie a oni co rok będa mieli nową dziewczyne to po 10 latach mamy 200 przypadków przemocy w partnerstwie - a tak duża liczba wynika właśnie z tego że te kobiety za tych bijących facetów nie wychodzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-2 / 4

@0bcy
twoje wypowiedzi:
"A gdzie i kiedy powiedziałem, że słowo partner nie może odnosić się do rodziny? "
" dlaczego zakładasz że jak przez partnera to znaczy że w rodzinie(..)Taka przemoc ze strony partnera nie ma nic wspólnego z przeocą w rodzinie"

"Nie wiem czemu uważasz polki za kretynki i że jak je chłopak bije to one szybko za niego wychodzą."
Gdzie napisałam, że ożeni się Z TĄ SAMĄ DZIEWCZYNĄ z którą jest teraz i ją bije? Nie wmówisz mi chyba bzdury, że damscy bokserzy się nie żenią. Zadania na zbiorach, jabłka, gruszki to owoce. Mąż, konkubent to partnerzy życiowi czyż nie? Chyba 17 lat poszło na marne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 0

@inkognitko rzucasz mi przypadkiem anegdotycznym, serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@mo_cuishle taki był "pod ręką" . nie wybrzydzaj. ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
+9 / 13

Gdy przyjrzałem się treści konwencji to mam ambiwalentne odczucia. Z jednej strony to dobrze, że jest ustawa, zabraniająca bicia kobiety, z drugiej strony cała konwencja to pole do nadużyć dla pazernych alimenciar, by mężczyznę zgnoić i puścić z torbami. A dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie to debile. Skończeni idioci. Nieważne w jakim kraju. Mamy do wyboru albo lewicowy świat poprawności politycznej, imperatywu permisywizmu, z drugiej konserwatystów, pragnących w XXI wieku utrzymania status quo dla stylu życia, często wymuszanego, a nieefektywnego względem współczesnych realiów i poziomu świadomości ludzkiej. Między czarną śmiercią, a trądem. Oczywiście prawicowiec powie, że ja jestem dobry, a jak nie jesteś ze mną to jesteś lewicowcem, bo wybierać nie można! Lewicowiec tak samo, tylko retorykę ubierze w inne słowa, podpierając się innymi teoriami. Chcesz być letni? Najbardziej dominujące słowo erystyki dychotomii. A w czym lepiej umyć ręce? Letniej wodzie czy napalmie, lub przeciwieństwie: ciekłym azocie?
Tak samo pojęcie rodziny prawactwa i lewactwa to takie samo szambo i gnój. Lewactwo chciałoby wychowania dziecka w małżeństwach jednopłciowych, czasami nawet poliamorycznych jeśli mamy do czynienia ze skrajniejszą lewicą , a prawica powołuje się na plemienny, często wręcz atawistyczny model sprowadzenia macieżynstwa do niekontrolowanego rozrodu, a istoty dziecka to kapitału w postaci nowego podatnika, gdzie im więcej ludzi, tym bardziej można sterować ich stopniowo zaniżanymi potrzebami. Do diabła z prawicą i lewicą. Niech jasny szlag trafi konserwatystów, socjalistów, zwolenników turbokapitalizmu, monarchii, komunizmu, faszyzmu, korporacjonizmu i innych izmów. Dlatego nawet mi nie żal będzie tych głupich mas , gdy obudzą się w dystopii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 13:52

avatar auto1
0 / 20

Lewackie odpady z zachodu niech się martwią zadymami na ulicach i gangami inżynierów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+7 / 17

Według raportu UE polska jest najbezpieczniejszym dla kobiet państwem... ale lewaica nie przejmuje się takimi drobnostkami jak fakty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+6 / 10

@0bcy lewica tłumaczy sobie że nasze kobiety są wyjątkowe na tle świata i nie zgłaszają / kłamią jak jest na prawdę, dlatego w statystykę nie wierzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+3 / 5

@teszwonsz zgadza się - lewica traktuje polski jak kretynki które nie wiedzą że przemoc można zgłąszać i podważają ten raport sugerując że mówi on o przemocy zgłąszanej która w Polsce jest mała ale ma ignorować przemoc niezgłąszaną któr w polsce głupie Polskie kobiety tolerują...
Tymczasem w raporcie jest wyraźnie napisane że raport tyczył się przemocy zarówno zgłąszanej jak i tej niezgłąszanej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+2 / 6

kraje arabskie gdzie baba sama po zmroku boi się wychodzić z domu z obawy przed ciągłymi zaczepkami, opluwaniem i agresją słowną będą nas godnego traktowania kobiet uczyły. Posłuchajmy ich i zmieńmy ten nasz mizoginistyczny tradycyjny model rodziny gdzie każdy tata boksuje się z mamą i okłada pięściami dzieci na dobranoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowboj
+2 / 4

Wygląda jak Kurski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+7 / 13

Jeśli dobrze się orientuję to według statystyk, Polska ma właśnie najmniejszy w Europie odsetek takich przypadków. Najwięcej ma Dania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 18:11

avatar LordArhon
-2 / 2

Jak to dalej będzie szło w tym kierunku to chyba wyjadę do Iraku i przejdę na islam :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@LordArhon jeśli jesteś facetem to Ci się moze opłacić, ale jesli babeczką to bardzo nie polecam ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZlyCzlowiek7
+3 / 7

Opieranie się na opinii innych to kretynizm. Należy robić to co jest w naszym interesie a nie kierować się cudzymi podszeptami. Poza tym głosy krytyki z państw feministycznych dyktatur jest nic nie warty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sirius_Philips
+1 / 5

Duńczycy mają najwyższy wskaźnik przemocy wobec kobiet w Europie!!! Co za gnój z tego pismaka. Lewactwo to najgorsza choroba jaka dotknęła ludzkość. Trzeba to będzie rozwiązać. Ostatecznie. Przegieli ostatnimi czasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 3

W Polskich mediach też odrzucenie konwencji stambulskiej odbija sie szerokim echem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2020 o 20:47

F fiksusik
+1 / 3

A może by tak łaskawie się od nas od****rzyli! Patologia jest w każdym kraju, ale stanowi margines, a rysuneczek sugeruje, że tak wygląda TYPOWA polska rodzina. Poza tym nachlanego patusa żadne konwencje ani paragrafy nie powstrzymają. Prawo mamy w tej chwili wystarczająco dobre, ale co z tego, kiedy większość ofiar nie zgłasza przestępstw tego typu. Co zmieniłaby konwencja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adin492
+6 / 8

Polska na najniższy odsetek przemocy w rodzinie wśród wszystkich krajów europejskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolcia92
-4 / 4

@adin492 Bo kobiety nie zgłaszają przemocy na policję, gdyż dzięki naszej mentalności to ona będzie ta zła, bo jak można donieść na męża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGhuthek
+1 / 1

No pewnie najbardziej rozdarli się niemcy, jakby u nich ktoś tego przestrzegał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolcia92
-2 / 4

Zaraz w TVP pojawią się wypowiedzi hejtujące Duńczyków i przedstawiające ich jako wrogów Polski. Następnie powiedzą, by bojkotować duńskie produkty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem