Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
83 117
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z ZlyCzlowiek7
+1 / 9

Co do pierwszego to ciężko stwierdzić, w drugim może trochę racji jest. Ale ostatnia kategoria była bardzo silnie nadreprezentowana. W końcu to lewicowy kraj z lewicową partią rądzącą w typowy dla lewicy totalitarny sposób okupował wtedy Warszawę i realizował tam swoją lewicową doktrynę w każdym calu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cpt_vv
+1 / 9

@ZlyCzlowiek7 Pierwsze - gejów wysyłano do obozów śmierci. Co do Żydów to chyba więcej niż "trochę racji". Trzecie ... narodowy socjalizm bardzo chętnie wysyłał do obozów wszelkie konkurencyjne ruchy polityczne (w tym o charakterze lewicowym)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZlyCzlowiek7
-1 / 7

@cpt_vv
1 - zawsze rządząca lewicowa elita pozwala na więcej swoim. Wśród najokrutniejszych postaci z obozów koncentracyjnych znajdziesz też biseksualistów i to dość aktywnych więc jakoś zbyt gorliwi pod tym względem nie byli. W Gestapo nie przestrzegano żadnego prawa więc pewnie i tam znajdzie się sporo przypadków.
2 - jeśli udowodnisz że nie było wtedy w Warszawie ani jednego żyda to będzie pełna racja ale na razie zakładam że częściowa
3 - lewica ma to do siebie że zwalcza wszystkie ruchy konkurencyjne. Lewica sowiecka i lewica hitlerowska jak każda inna skrajna lewica nie toleruje żadnej władzy poza własną bo taka jest istota lewicowego modelu. Władza totalitarna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@cpt_vv Zewidencjonowanych gejów tak, lub przyłapanych. Ostrożni żyli sobie, jak pozostali. Żydów było - faktycznie - mało, ale czy mniej niż gejów, to już inna kwestia. Natomiast lewactwa było - jak mówią Rosjanie - сколько угодно.
Bo oprócz Niemców byli tam też i sanatorzy, i pepeerowcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zolty006
0 / 0

@ZlyCzlowiek7 W sumie nie można stwierdzić dokładnie kogo było ile. Co do gejów to oni nawet nie musieli mieć na to dowodów. Wystarczyło wyglądać „kobieco”, spędzać dużo czasu z mężczyznami, albo inne takie, żeby skończyć w obozie. Tak samo z żydami. Jak miałeś dozy nos to nie ważne kim byłeś, od teraz jesteś Żyd. Głupie, straszne, niestety prawdziwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+4 / 8

Warszawa przed godziną ,,W" Była pełna lewaków z NSDAP ( Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cpt_vv
+2 / 6

@wans Narodowy socjalizm bardzo chętnie wysyłał do obozów wszelkie konkurencyjne ruchy polityczne (w tym również o charakterze lewicowym)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 2

@cpt_vv Każda władza, czy ta z lewa czy ta z prawa zwalcza konkurentów politycznych. W różny sposób. Mniej lub bardziej krwawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cioran
0 / 2

O tym, czy Warszawa przed godziną "W" była strefą wolną od LGBT trudno wyrokować, bo w tamtych czasach ludzie taktownie nie obnosili się ze swoimi preferencjami seksualnymi. Niemniej warto sięgnąć do literatury, żeby dowiedzieć się, że tematem niezbadanym, a zdającym się być dość obszernym, były gwałty na mężczyznach, jakich dokonywali Niemcy (w Rzeszy homoseksualizm był surowo karany, ale fakt, że gwałt został dokonany na tzw. podczłowieku był okolicznością łagodzącą). Dlatego należy wątpić, żeby Warszawa w tamtym czasie istotnie była strefą wolną od LGBT. Co się zaś tyczy Żydów, to rzeczywiście w mieście ukrywało się ich już bardzo niewielu, a pozostali uwięzieni byli w obozie na Gęsiówce. Warto jednak dodać, że w kolejnych dniach powstania pojawiło się ich całkiem sporo na warszawskiej Pradze -- tyle, że w mundurach NKWD. A gdy chodzi o lewaków, to sowieckiej agentury z Armii Ludowej czy członków Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników można byłoby się doliczyć naprawdę wielu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem