Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Kiedy dowiadujesz się, że Nigeryjczyk był żołnierzem Powstania Warszawskiego

to już wiesz, że niektórzy w Polsce będą mieć z tym problem...

www.demotywatory.pl
+
69 93
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L luc2233
+11 / 13

taaa...problem będzie miał tvn i gw, jak to przerobić że w takim nietolerancyjnym i rasistowskim kraju taka sytuacja...pewnie siła go wcielili, jak jakiegoś niewolnika!!!! proponuję jeszcze z Admirała Józefa Unruga zrobić jeńca wojennego bo przecież to nie niemcy zaatakowali tylko naziści, a niemcy pomagali zwalczać tych niedobrych faszystowskich polaków....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+9 / 11

A tak konkretnie kto ma mieć z tym problem? To się już robi nudne.. aj waj jakie te Polaki okropne, sami rasiści i niewykształcone małpy, o jak fajnie za granicą Polski, bo nie ma rasizmu ani antysemityzmu a LGBT są szanowani, jaka ta Polska zaściankowa bo nikt nie gwałci kobiet na ulicach bezkarnie, bo nie wysadzają się muzułmanie...
TO JUŻ JEST ŻENUJĄCE!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+4 / 4

@Lapidarna , jak to kto? Gazeta Wyborcza znajdzie... Pani Patrycja R. z Warszawy, pan Karol S. z Krakowa, pan Wojciech L. z Pomorskiego... to sa wiarygodni świadkowie na wszechobecny rasizm w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+5 / 5

@Arbor Miałam kiedyś chłopaka z Ameryki Południowej i wiadomo, że w pewnym momencie kiedy się poznawaliśmy temat zszedł na rasizm w Polsce. Czego się dowiedziałam? Jaki rasizm ludzie raczej są zaciekawieni, awantury były ale to po pijaku jak to faceci mają niekiedy w klubach. Ponad to, w Peru, Ekwadorze i krajach, gdzie żyją potomkowie Indian, Murzyni są nie do końca tolerowani, co sam nazwał rasizmem. Bardzo nie lubię takiego podejścia, kiedy ktoś mówi, że w Polsce jest źle, bo tylko my chodzimy w sandałach i skarpetach, bo Grażyny, bo madki - tak samo jest wszędzie. W kazdym kraju jest rasizm, w kazdym jest bieda i nędza.
Przez te kilka miesięcy chodzenia z Inkiem (tak się tam nazywają wzajemnie i to mnie nie dziwi w sumie, choć nie miałam wcześniej o tym pojęcia) poznałam wielu różnych ludzi, rózne kultury i wiem, że przepaść kulturowa to nie rasizm.Poznałam i nie przepadam, jednak poszerzyło mi to mocno horyzonty, a osoby, które wymieniasz (nie będę kłamała, nie znam), a raczej ludzie, którzy im wierzą są niespełna rozumu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+9 / 9

Ten ból du*y, kiedy próbujesz wmówić Polakom odwieczny rasizm a tu co krok okazuje się że w kraju w którym ludzie o innym niż biały, kolorze skóry to była rzadkość ( bo nie mieliśmy żadnych kolonii, nie korzystaliśmy z rabunkowej eksploatacji ich zasobów i siły niewolniczej ), byli oni ludźmi wolnymi i piastowali rożne stanowiska ( co było praktycznie niemożliwe w krajach które teraz próbują pohukiwać na Polaków ).
Przykładem szlify generalskie Władysława Jabłonowskiego, co w tamtych czasach było nie do pomyślenia w innych krajach , np "postępowa" Ameryka promowała pierwszego Afroamerykanina na generała w 1954 r dodatkowo o 7 lat przeciągając uznanie tego faktu oficjalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 6

Szkoda, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi stawia patriotyzm na równi z szowinizmem, czy innymi skrajnymi postawami skupiającymi się głównie na nienawiści. Niby wszystkie postawy zakładają dobro narodu ale różnica jest taka, że prawdziwy patriotyzm nie wyklucza szacunku do innych. Tak więc normalni, prawdziwi patrioci nie mieliby z tym problemu, a nawet cieszyliby się, że obcokrajowiec chce walczyć po naszej stronie. Szowiniści natomiast połowy ludzi nie dopuściliby do walk, gdyby była taka potrzeba z różnych powodów (bo ten nie wygląda na Polaka, bo tamten popiera.../nie popiera...", "bo on wierzy w.../nie wierzy" itp.). Szkoda tylko, że obecny rząd i ich zwolennicy zatarli granicę między oboma pojęciami, które dla wielu ludzi oznaczają obecnie to samo zjawisko. Nie bronię takich fanatyków (ani tych z jednej strony, ani z drugiej). Tacy fanaty chorzy z nienawiści są wszędzie. Nie usprawiedliwia to oczywiście nikogo ale w przeszłości były kraje gorsze od nas pod względem tolerancji. Dziś też znalazłyby się, jednak dziś jesteśmy bliżej tych najbardziej nietolerancyjnych. I jest to głównie wina rządu, a nie zwykłych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 1

@Cammax To nie bylo kampani przez xx lat, ze partiotyzm to rasizm, nie europejski, faszyzm oraz silowego zwalczania np Marszu Niepodleglosci?

Dobrze wiedziec...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
0 / 0

@Cammax ,

"Szkoda, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi stawia patriotyzm na równi z szowinizmem, czy innymi skrajnymi postawami skupiającymi się głównie na nienawiści. "

Wielu, to znaczy ilu? Tak konkretnie. Bo słyszę całe życie o tych faszystach i szowinistach i jakoś ich nie widzę. Znaczy kiedyś poznałem... skinheadów, ale większość z nich żyła na granicy patologii, i na chwilę obecną 99% z nich z tego wyrosło i wstydzi się tego epizodu swojego życia. Nie przypominam sobie, żeby skini kiedykolwiek mieli choćby najmniejsze oddziaływanie polityczno-społeczne.

"jednak dziś jesteśmy bliżej tych najbardziej nietolerancyjnych. I jest to głównie wina rządu, a nie zwykłych ludzi."

Naprawdę? Z mojego doświadczenia wynika, że Polska jest krajem względnie gościnnym. Oglądałem nawet program, w którym Polak ze swoją japońską żoną jeździł po Polsce. Nigdy nie narzekali na jakąś nietolerancję, a zwiedzali również bardzo prowincjonalne regiony naszego kraju- na głębokich wsiach czasami budziła ciekawość, niektórzy byli nawet trochę onieśmieleni, ale ani razu nie spotkała się tam z jakąkolwiek niechęcią, czy pogardą, wręcz przeciwnie, można powiedzieć. :)

No, to jak? Jak jest z tą nietolerancją, szowinizmem itp.? Tak konkretnie? Ilu mamy szowinistów w Polsce? Do jakich partii przynależą? Jakieś statystyki? Jakieś konkretne ugrupowania, może partie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
0 / 2

@Arbor
Nie przetłumaczysz - powtarzają wytarte frazesy, typu "polskość to nienormalność", skoro ktoś kocha Polskę i chce dobra Polaków to z pewnością rasista, szowinista i antysemita. Standardowe argumenty na poziomie dziesięciolatka. Mój syn właśnie w ten sposób mówił: Tata kup mi telefon bo wszyscy w klasie mają. No to mówię: "Wszyscy? Kto? Konkretnie? Wymień nazwiska." - no i okazało się, że jedno dziecko przyniosło telefon do szkoły. Tak samo jest z tym naszym rasizmem. Mówią "wielu", "większość", podeprą się kilkoma zdjęciami sprzed kilku lat, czasem nawet z innego kraju i już mamy za co krytykować Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@SARs9504 @Arbor zanim PIS doszedł do władzy nie spotykało się aż tak często ludzi stawiających patriotyzm na równi z rasizmem. Co najwyżej takie wypowiedzi wygłaszała skrajna lewica. Dziś prawie cała opozycja (z wyjątkiem Kofederacji i może PSLu), większość zagranicznych polityków, a także zwykłych obcokrajowców. Z jednej strony trudno im się dziwić skoro pokazuje się głównie negatywne postawy. Bo co ludzie mają sobie pomyśleć o kraju, którego politycy stosują taką retorykę jaką stosuje PIS? Ci politycy głoszą nienawiść do praktycznie każdego (co do narodów: do wszystkich z wyjątkiem USA, Węgier i Ukrainy ale to chyba tylko na złość Rosji), a co do Polaków to do każdego, kto się czymkolwiek od nich różni. Niestety, zwykłych ludzi raczej się nie pyta co sądzą na jakiś temat, ale pokazuje się albo polityków, albo fanatyków z jednej lub drugiej strony. Bo wypowiedź normalnej, przeciętnej osoby raczej nie wzbudzi kontrowersji i nie pomoże nabić kliknięć lub wyświetleń. Wszyscy fanatycy bardziej szkodzą swoimi wypowiedziami niż pomagają. Zwłaszcza ci wszyscy, którzy niby walczą o tolerancję. Swoją działanością bardziej szkodzą niz pomagają.
Zwykli Polacy raczej są tolerancyjni. Chyba, że mówimy o PISowcach i ich zwolennikach. Ich wyborcy mają wyprany mózg przez TVP i po prostu powielają to, co tam słyszą. Sami politycy najprawdopodobniej zabiegają o głosy bardziej konserwatywnych środowisk. Bo są kwestie, w których co chwilę zmieniają zdanie np. UE. Przez większość czasu: Ha tfu, zła UE, niemiecki dyktat. Przed wyborami i gdy UE "daje pieniądze": bo my to prounijni jesteśmy. Podobnie z ich tolerancją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@Cammax Malo widziales. Nie sluchales jak tam DT mowil : Polskosc to Nie Normalnosc? Mam isc dalej w stecz?
"wiekszosc zagranicznych politykow" czy "obcokrajowcow" ? Aha... Czyli polityk w ktorego INTERESIE jest kontynuowanie jezdzenia po patriotyzmie Polakow to Twoja wyrocznia :D... A jak myslisz kto tym "obcokrajowcom" pcha odpowiednia narracje? Poszukaj jakie zrodelka maja artykuly o Polskim Rasizmie?
Jeszcze musze obalac "czulem rasizm bo w autobusie sie na mnie gapili" bo przyjechal do kraju gdzie CZARNYCH NIE MA (bo praktycznie nie ma) i dziwi sie ze ludzie patrza jak widza czarnego PO RAZ PIERWSZY W ZYCIU.
PiS glosi retoryke nienawisci? Za mocno weszlo Ci, PiS to dno ale kurde tak ciezko ci weszlo ze hohoho.
PS:Najwiekrza kampania "nienawisci" to bylo PO i wygralo wybory na samym ANTY-PiS ten zabieg oni mieli perfekcyjnie opanowany ale nie byli pierwsi.
Zwykli Polacy to tez patrioci.
A Co z wypranymi mozgami przez TVN to wzor milosci i zrozumienia do tego "Elyta" i przypomnij sobie CO ZNACZY TOLERANCJA.

EU to inna banda hipokrytow i PiS jak i PO lgna do niej (mimo retoryki) jak do Zwiazku Radzieckiego. Ot taka prawda. A co do Daj Pieniadze to NASZE PIENIADZE i zasadniczo TAK MAJA JE NAM DAC NIEZALEZNIE OD IDEOLOGII LANSOWANEJ W EU.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@SARs9504 PO to akurat partia, dla której ważniejsze jest interes Niemiec niż dobro Polski. Z drugiej strony mamy PIS, dla którego dla odmiany ważniejszy jest interes USA.
Co do narracji- w TV pokazują głównie fanatyków. Albo z jednej, albo z drugiej strony (w zależności od tego, czy oglądamy TVP czy TVN).
Postrzeganie Polaków za granicą jest spowodowane głównie retoryką rządu i przekazem medialnym. W mediach nie pokażą normalnych patriotów, tylko fanatyków rzucających kostkami brukowymi i wykrzykującymi hasła typu: "Polska dla Polaków!". Zwykli patrioci nie wykluczają szacunku dla innych. A typowa patologia raczej nie ma zbyt wiele wspólnego z patriotyzmem. Jeśli już to z ksenofobią, szowinizmem itp. ale to już zupełnie inne postawy.
Wszystkie polskie partie mniej lub bardziej stosują taktykę straszenia innymi. Jednak PISowców trudno pobić pod tym względem. Dawno już przegonili pozostałe partie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@Cammax Dla zagranicy pisza "odpowiedni" dziennikarze (polecam nie jeden raz dokonane przesledzenie zrodel) podobnie opinie do ocen "wolnosci w mediach" dostaja tylko jedne media (dziwnie zwiazane z jedna strona podzialu politycznego).
Z PiS jak i PO jest dokladnie jak napisales. Niemniej nie jest to problem ostatnich lat, coraz bardziej wychodzi ze tak byla wogule zaplanowana III RP. Przeciez Walensa dokonal przewrotu po "transformacji" bo prezpchano ustawe lustracyjna.

I Nie PiS nie jest jakis wyjatkowy i nie przegonili :)

Ale masz sporo racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+6 / 6

Cóż... wszystko już zostało powiedziane, autorowi demota polecam wizytę u psychologa, niech coś zrobi z Twoją CHORĄ wyobraźnią, Polska to nie USA, tutaj nie ma rasizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 3

Największe problemy ma z tym środowisko "gazety wiadomej", bo co raz o tym jakiś artykuł piszą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
+2 / 2

No wiem wiem... Większość fanatyków LGBT będzie miała problem z tym, że większość prawicowców nie ma z tym problemu ;-) To naprawdę bolesne! Macie moje współczucie!

Pamiętam, jak na moim osiedlu w latach 90. pojawił się czarnoskóry chłopak. Chodził z początku opłotkami, potem coraz częściej widywałem go z miejscowymi chłopakami z blokowiska. Kiedy dorósł, zdarzyło mi się go poznać. Jego matka została w jego kraju. Przyjechał do Polski z ojcem, który dotarł z Algierii do Francji jako uchodźca. Parę lat mieszkał tam, potem za pracą uciekł do Niemiec, a potem poznał Polkę i wrócił z nią tutaj. Ojciec doświadczył prześladowań na tle rasistowskim we Francji, w Niemczech było jeszcze gorzej, więc był uprzedzony i ostrzegał syna, że ma mieć oczy dookoła głowy. Tymczasem chłopakowi z głowy włos nigdy nie spadł i w końcu powiedział ojcu, że sam jest rasistą, bo kiedyś spotkała go krzywda, po czym się wyprowadził.

Z mojej perspektywy tak właśnie wygląda prawda o rzekomym rasizmie w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 9:26

R rz_in_tfi
-1 / 1

Dla "nierasistów".
Wyobraź sobie, że Twoja córka/syn (lub inna bliska osoba) przychodzi z czarnoskórym narzeczonym/narzeczoną.
Jaka jest Twoja reakcja?
Jak długo do niej dochodziłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem