Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
2:04

Mały Jaś swoją wiedzą zawstydza niejednego dorosłego. Jest nadzieja w tym narodzie

www.demotywatory.pl
+
349 371
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar konradstru
+10 / 22

Weź poprawkę na to, że to polityczna tvpis.
Gnojek może być podstawiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+14 / 14

@konradstru
Nie MOŻE, tylko na pewno jest wyuczony i podstawiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
+1 / 5

@konradstru to oby było coraz więcej takich podstawionych gnojków którzy wiedzą czym było Powstanie albo gdzie leży Szczecin albo co jest stolicą Francji. Oby takich gnojków coraz więcej było. Bo jak narazie to z taką wiedzą jest słabo nawet wśród maturzystów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
+1 / 1

Ale czy za 2 tygodnie będzie pamiętał chociażby co to jest powstanie, tego nie wiem ani ja ani Ty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+2 / 14

Ktoś, kto odpowiadał za wysłanie 10-12 letniego dziecka do roznoszenia rozkazów, czyli bezpośrednio pod ostrzał, powinien odpowiadać za zbrodnię wojenną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 8

@elefun Spoko, w PL dzieci walczyły "na tyłach", gdzie było względnie bezpiecznie. Naziści do walki frontowej potrafili werbować nawet 7latki :/ .
Z drugiej strony, "kiedy alternatywą jest zagłada to czy mamy wybór?".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
+3 / 9

Nikogo nie zawstydza. To, że chłopak interesuje się tym tematem i ma dużą wiedzę, nie świadczy źle o innych, którzy się tym nie interesują. Poza tym nie wiem w jaki sposób znajomość historii miałaby dawać nadzieję i na co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-5 / 9

@KO1 by nie powtarzac błędów z historii ? jest tu gość @Purple_Piper który chwali się że nie ma dla niego znaczenia Polska w starciu z jego zasadami , i nie widział niczego złego w rządach pis-u , wolał stać z boku , to samo zrobiłby w 1939 roku, to samo robili w czasach targowicy-tacy ludzie doprowadzili do rozbiorów Polski, czy ich czegoś nauczyła historia ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 6:25

V voot1
+2 / 8

@nielubiepisu Jedyne czego uczy historia, to tego, że przez nią, gatunek ludzki zatrzymał się w rozwoju. Tkwimy w tych sztucznych podziałach na narody, kraje, rasy, patrzymy w tył zamiast iść do przodu. Ludzie ginęli i zabijali tylko po to, żeby ci na szczycie mogli sobie przesunąć jakąś kreskę na mapie politycznej. Przez wojny straciliśmy tle zasobów, ludzi, którzy mogliby zrobić coś dobrego dla ludzkości.

Ja również uważam, że historia i narodowości nie mają sensu, tzn mają sens i są świetne dla konkretnych jednostek stojących na górze, ale dla całej ludzkości, jest to kompletnie niekorzystne.

Twój nick mówi, że nie lubisz pisu, ale Twoja wypowiedź jest zgodna z poglądami pisu, to przede wszystkim oni mówią o wartości Polski i historii, zamiast o przyszłości ludzkości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 11:22

avatar KO1
-1 / 1

@nielubiepisu Może się mylę, ale z tego co się orientuję, to koś kto nie jest politykiem nie ma w Polsce nic do gadania i tym bardziej nie miał, w czasach Targowicy, więc stanie z boku jest jedyną możliwą opcją. Jako, że nie jestem politykiem, to mam głęboko gdzieś co się dzieje w polityce bo i tak nie mam na to realnego wpływu. Jedyne na co mam wpływ to moje prywatne życie. Jeśli chodzi historię, to XXI w jest zupełnie innym światem, w porównaniu do tego co było w czasach wojny i szczegółowa znajomość tych faktów oraz rozpamiętywanie przeszłości, w żaden sposób nie wpłynie na lepszą przyszłość tego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 2

@KO1
"Ci, którzy nie pamiętają o przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."
George Santayana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
-2 / 2

@inkognitko Bardzo się cieszę, że opierasz swój cały światopogląd o to co ktoś napisał w poprzednim wieku, ale nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z tym tematem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-1 / 1

@KO1 stanie z boku ? do wygrania Trzaskowskiego zabrakło tak niewiele, pis teraz może zrobić tak jak na węgrzech- 80 % mediów może być pisowskich, Trzaskowski nie pozwoliłby na to - przestań bredzić że nie masz na to wpływu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
0 / 0

@nielubiepisu oj Ty biedny naiwny, na prawdę myślisz, że którakolwiek z partii zasiadających w sejmie jest poza układem? ;) Uwierz mi, że nie ma znaczenia czy prezydentem jest Duda czy byłby Trzaskowski, obie partie ściśle ze sobą współpracują.

Ja przez pewien czas bardzo aktywnie, działem w pewnej anty-systemowej organizacji politycznej, trochę się zdziwiłem gdy otrzymałem informację, że prelekcje dla liderów mają prowadzić politycy z pisu, po, lewicy etc, jednak szybko dowiedziałem się, że mamy wspólny front i chociaż mamy różne nazwy, cel mamy wspólny, wtedy zrezygnowałem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
0 / 0

@nielubiepisu To, że mogę raz na 5 lat postawić sobie krzyżyk przy czyimś nazwisku nie oznacza, że mam realny wpływ na to co będzie się działo prze następne 5 lat. Jeśli ktoś jest na tyle głupi, żeby wierzyć w to co mówi telewizja publiczna, to jego problem, ale prawda jest taka, że kolejne 5 lat propagandy w mediach niczego nie zmienią w funkcjonowaniu państwa, bo obywatele dla których jest telewizja, i tak nie mogą realnie NIC zrobić przez kolejne 5 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@KO1 jeśli piszesz:
"Poza tym nie wiem w jaki sposób znajomość historii miałaby dawać nadzieję i na co."
to znając historię wiesz jak postąpić kiedy w przyszłości wystąpi podobny przypadek. Historia lubi się powtarzać a znając konsekwencje wcześniejszych wyborów, wiemy jak postąpic w kolejnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
0 / 0

@inkognitko A masz jakiś konkretny przykład tego, że historia lubi się powtarzać, czy tylko powielasz to co kiedyś usłyszałeś? Prawda jest taka, że żyjemy teraz w zupełnie innym świecie i nie ma możliwości na wystąpienie nawet podobnych sytuacji. W obecnych czasach jakiekolwiek błędy, niesprawności czy problemy eliminuje się natychmiast jednocześnie zapobiegając ich pojawieniu się w przyszłości. Szczegółowa znajomość dziecka na temat historii sprzed 80 lat, nie jest więc nadzieją na cokolwiek, a już na pewno nie na udaną przyszłość tego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@KO1 jakie błędy, niesprawności likwiduje się natychmiast?! Kompletnie nie umiesz wiązać faktów. Czy Ty wiesz, że od 8 miesięcy trwa pandemia światowa i jakoś nie jest jeszcze zlikwidowana? Czy Ty wiesz że są zamieszki w USA z racji ruchu #BLM? No i gdzie Twoje "natychmiast"? a jaka nauka z historii? a to że wszyscy mają nosić maseczki jak w kilku pandemiach zeszłego wieku (Hiszpanka, ospa we Wrocławiu) i wprowadza się izolację przymusową chorych i rodzin- to pomaga opanować sytuację. A to, że jeśli USA zechce "uciszyć" zamieszki czarnych tak jak to zrobiła w latach chyba 60tych to będzie miała rzeź. Tak się można uczyć na historii. To tylko 2 aktualne przykłady a mogę podawać Ci ich wiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
0 / 0

@inkognitko Moje "natychmiast" odnosi się do natychmiastowego rozpoczęcia działania w czasie rzeczywistym, w celu rozwiązania danego problemu, a nie zlikwidowania nowego wirusa w 1 dzień. Podjęte działania pandemiczne, w dzisiejszych czasach nie zawdzięczamy znajomości historii Hiszpanki, tylko wprowadzeniu konkretnych działań, które zostały w tamtych czasach wymyślone i "wprowadzone do systemu" jako rozwiązanie konkretnego problemu. Jeśli chodzi o #BLM , to znajomość historii z lat 60tych też nie ma nic do rzeczy bo żyjemy teraz w zupełnie innym świecie i to co kiedyś było normą, teraz przez wiele państw jest uznawane za niehumanitarne. Tylko dla tego USA jeszcze nie "uciszyła" czarnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@KO1 świat jest inny ale ludzie są tacy sami. Przez ieki tak na prawdę się nie zmienili. Może posiadamy większą wiedzę ale głupota, ignorancja i zło jest nadal te same. No i sam napisałeś: "w tamtych czasach wymyślone" - a to jest właśnie znajomość historii i tego co wtedy zrobili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
0 / 0

@inkognitko Nie. To jest wdrażanie w teraźniejszości pewnych metod do systemu i korzystanie z nich w przyszłości. To tak jak np. nastąpi katastrofa lotnicza. Wtedy zbiera się grupa ludzi, którzy analizują przyczynę i wprowadzają różne zmiany, przepisy szkolenia itd. mające na celu zapobieganiu tego typu sytuacji w przyszłości. Po kilku latach mało kto pamięta o katastrofie(historii) a mimo to dana sytuacja się nie powtarza ze względu na wprowadzone wtedy zmiany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fgspug
+4 / 4

to nie Jaś tylko Staś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
+3 / 7

Chłopaczek wygląda na podstawionego, co w przypadku TVPis nie jest dziwne. A do tego kretynizm ze strony redaktorka - "czy ty też byś chciał być takim łącznikiem..." - "tak, bardzo bym chciał". Może tak na chłodno, a nie w atmosferze pikniku pomyśleć jakie tam było piekło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

Ten dzieciak powinien wiedzieć tylko jedno, N I G D Y nie pozwolić się wkręcić w takie zbiorowe samobójstwo jakim było powstanie, na pierwszą linię generalicję, ciekawe czy tak chętnie szafowali by własnym życiem, a nie dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem