Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
82 92
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P konto usunięte
+5 / 7

Zapomniałeś napisać, że to prowokator, który spreparował informację o podchodzeniu wojsk sowieckich pod Warszawę 31 lipca - z czym nie zgadzał się cały wywiad AK - co przeważyło o wybuchu Powstania. Krótko mówiąc, to człowiek odpowiedzialny za tę hekatombę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+2 / 2

@Purple_Piper Razem z Okulickim: "W Warszawie mury się będą walić i krew poleje się strumieniami aż opinia światowa wymusi na rządach trzech mocarstw zmianę decyzji z Teheranu"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 1

„Kto nie będzie miał broni palnej, dostanie granaty, a dla kogo zabraknie granatów, niechaj bierze do ręki kamień, łom czy siekierę i tym zdobywa broń dla siebie.” “Żołnierze nie uzbrojeni – noszą butelki zapalające, granaty lub po prostu kamienie o kształcie i wadze granatów ręcznych. Rozbiją one twarz żołnierza niemieckiego lub obezwładnią jego ręce całkiem skutecznie na bliską odległość. A tej amunicji nam nie brakuje." Dowódca całości sił Powstańczych Antoni Chruściel „Monter”. Był przeciwny kapitulacji, jak zaproponowanej przez Niemców ewakuacji cywilów: "Dzisiaj żołnierz wie, że walcząc, jednocześnie broni ludności cywilnej stolicy. Gdy braknie mieszkańców, można oczekiwać, że poczuje się żołnierz osamotniony i nie potrafi się zdobyć na obronę tej kupy gruzu, jaką dzisiaj przedstawia Warszawa".
Normalny człowiek, widząc do jakiej katastrofy doprowadził, strzelił sobie w łeb, ŻADEN z KG AK tego nie zrobił, mało tego, wielu z nich... awansowało, na to już brak słów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-1 / 3

To zbrodniarz wojenny i jako taki nigdy nie został osądzony, jak zresztą całe dowództwo AK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
+1 / 1

Łachmyciarz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem