Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:15

Kiedy milioner spotyka miliardera

www.demotywatory.pl
+
451 463
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E Elathir
+19 / 21

Szczerze, to gdyby mnie było stać na oba to i tak wolałbym ten mniejszy. Mógłbym sobie sam posterować i czułbym się jak u siebie a nie jak w hotelu. Fakt hotelu 5-cio gwiazdkowym i na wypasie, ale dalej w otoczeniu tłumów, choćby załogi i gości, lub w opustoszałym hotelu przy minimalnej załodze.

Ten większy to już chyba tylko na pokaz i do urządzania imprez biznesowych. Bardziej narzędzie pracy niż relaksu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 20:29

avatar rafik54321
+12 / 12

@Elathir I tu jest problem ludzi którzy chcą mieć jak najwięcej na pokaz.
Bo po co komuś willa z 300toma pokojami? Skoro i tak korzystać będzie z góra 15. Po co komuś ferrari, jak ledwo ogarnia tico?
Po co otaczać się rzeczami z których nie korzystasz? Wtedy to tylko zbędny balast ograniczający swobodę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
0 / 0

Dokładnie, życie to gra o sumie zerowej. Możesz coś dostać, ale w zamian coś stracisz (np. swobodę). Nie ma sensu tracić czegoś w zamian za coś czego nie użyjesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@Elathir są kanały Brytyjczyków którzy służą na takich i dosyć śmiesznie to wygląda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+1 / 1

@rafik54321

Ja to już dawno napisałam pod innym demotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 6

Wielu psychologów twierdzi, że faceci, którzy kupują wielkie luksusowe auta mają kompleks małego... interesu.

Co w takim razie oznacza taki jacht?

Poza tym to wcale nie musi być milioner i miliarder. Bywa i tak, że ludzie napawdę bogqaci nie czują potrzeby afiszowania się ze swoim bogactwem, a właśnie ci w miarę bogaci, ale jednak biedniejsi od nich kupują drogie rzeczy na pokaz. Zdarza się nawet, że żyją ponad stan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+5 / 5

@El_Polaco

Albo kupują to ludzie, którzy zawsze żyli w biedzie i raz udało im się wygrać na loterii. Nakupowali bzdur, których nie umieją użyć, naprawić, konserwować, przechowywać, i bankrutują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarthKarl
+5 / 5

rozmawialem z kolegami ostatnio, co maja lodzie... okazalo sie, ze silnik 100konny do motorowki to jakies 38tys. jeuro i to 250 litrow wachy jest w stanie wypic w moment, wiec stwierdzilem, ze moje hobby sa biedackie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
0 / 0

@BlueAlien :) Jaka większość... kupujacy jachty to duża mniejszość całości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Drau
+1 / 1

@BlueAlien A może zawsze chciał mieć jacht? W czym problem? Jak chce to niech sobie kupuje i nawet na nim nie pływa - jego sprawa. Czemu ludzie tak lubią oceniać wybory innych, które nie mają żadnego wpływu na ich życie. I to wieczne zaglądanie komuś do portfela. Nigdy tego nie zrozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+1 / 1

@Drau

Jak mi miło, że mnie wrzucasz do jednego wora razem z wścibskimi ludźmi, którzy oceniają wybory innych, nie rozumiejąc, do czego odnosi się mój komentarz :D

Czy wy za każdym razem musicie wtrącać zdanie o tym że "to jego sprawa/ma do tego prawo" ?
Gdzie jest tu napisane, że ja komukolwiek zabraniam kupowania tego, co chce?
Gdzie ja tu zaglądam komuś do portfela?

Po prostu opisuję to, co ostatnio często widzę - powtarzający się schemat. Tym schematem jest posiadanie łodzi/jachtu. Helikopter to rzadkość a jeśli ktoś posiada samolot, to służy on do podróży służbowych z punktu A do B, a nie jak jacht, do rozrywki i spraszania panienek. To wszystko.

Jedyną oceną jaką wystawiłam jest określenie takiej osoby próżnej. "A może zawsze chciał mieć jacht?" Jeśli tak, to nadal uważam, że to próżność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Drau
0 / 0

@BlueAlien Serio obserwujesz to ostatnio? Twoi znajomi zaopatrują się w jachty? Czy jednak obcy Ci ludzie? "Z resztą to i tak na pokaz, pewnie ledwo co się dorobił i chce się pochwalić, albo dopiero co dostał w spadku czy wygrał na loterii" - nie to w ogóle nie jest zaglądanie do cudzego portfela. Co Cię interesuje skąd ktoś wziął pieniądze na jacht? "Czy wy za każdym razem musicie wtrącać zdanie o tym że "to jego sprawa/ma do tego prawo" ?" - nie wiem jakie "wy", ale ja tak. Ponieważ uważam, że to wścibstwo ^^ Sama nie lubię gdy ktoś mi mówi na co mam wydawać swoje własne pieniądze, gdy nie jestem od tej osoby w żadnym stopniu zależna. Jeśli chcę kupić coś co dana osoba uważa za zbędne - to mam to gdzieś ^^ To jej ból czterech liter, nie mój. Dlatego tak - zawsze tak mówię. Ja bym chciała dla przykładu chciała mieć jacht. Kiedyś nawet marzyło mi się mieszkanie w takowym na stałe. Uwielbiam pływać i uważam to za super sprawę, jakby mnie było stać - czemu nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Drau


A ja chcę się dowiedzieć jedynie, czemu ludzie lubią te jachty, co jest w nich fajne, czy umieją pływać? Czy kupują je bo lubią pływać, czy dlatego, że to lans? Jak mogą lubić pływać, jeśli mieszkają z daleka od zbiorników wodnych i jedyny ich kontakt z wodą był na basenie?

Ja po prostu zastanawiam się nad pochodzeniem potrzeb takich ludzi i przyczyny tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Drau
0 / 0

@BlueAlien Mogę odpowiedzieć za siebie. Pochodzę z nadmorskiej miejscowości i zawsze uwielbiałam wodę :) Natomiast nie - nie potrafię sterować jachtem, czy nawet żaglówką. Nie jest to super tanie hobby, plus zawsze było "coś" ważniejszego. Natomiast uwielbiam statki, żaglówki - nawet motorówki ;p Tylko teraz powiedz mi - co ta wiedza zmieniła w Twoim życiu? Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Nawet jeśli ktoś kupuje coś, jak to nazwałaś, dla lansu. To co z tego? Jak to wpływa na Ciebie? Wydał Twoje pieniądze? To mnie cały czas zastanawia - po co Ci taka wiedza o kimś najczęściej zupełnie obcym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Drau

"po co Ci taka wiedza o kimś najczęściej zupełnie obcym."

By wiedzieć, kogo unikać. Ktoś z pasją jest na plus, lansiarz na minus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RobertoR31
+1 / 1

Na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DemonZniszczenia
0 / 0

Mam jacht a w sumie to jachcik, (arvor215) ale to dla hobby jakim jest wędkarstwo morskie. Ciekawostka- w Islandii łodzie i jachty do 6m długości kadłuba nie wymagają uprawnień do żeglugi morskiej o zasięgu do 5km od brzegu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zemsta1488
0 / 0

Mowa, trawa, sieczka, gowno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem