Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
125 133
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tomek_s
+10 / 18

Przecież nikt nie twierdzi, że najlepsza kobieta nie jest na poziomie 4 ligi facetów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 3

@tomek_s technicznie Może tak, ale czy wydolnościowo, ale przede wszystkim psychicznie? Ze 2-3 razy przejada jej po stópce treterem, skopią łydki, albo zetną jak trawkę na wiosnę. Mam nadziej, ze wie, że mężczyźni są ciut silniejsi, a już w 4 lidze holenderskiej ćwiczenia i przygotowywania do grania już nie robi się w barze przy piwie. Ale ja bym jej nie zabronił. Niech próbuje. Nie sprawdzi, niech się dowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2020 o 10:20

T tomek_s
-2 / 4

@dncx Oczywiście, że jej oczekiwania zderzą się z rzeczywistością i ta decyzja federacji kobiety ugryzie w dupę bo co będzie jak faceci będą chcieli grać z kobietami? Kobiecy sport przestanie istnieć. Czas przestać karmić ich urojenia bo nawet jak dasz im czego chcą to i tak będę cię wkrótce za to winić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
+6 / 10

Czyli juz niedlugo meskie druzyny pojawia sie w pierwszej lidze kobiecej :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+7 / 13

@Qbikkkk
za niedługo wyjdzie rozporządzenie, że w każdej drużynie ma się znaleźć kobieta, później że musi być 50/50, a na koniec męskie drużyny zostaną zakazane i w ramach" sprawiedliwości" będą mogły istnieć tylko żeńskie lub mieszane. tak to zmierza. dlatego jak widzę bitych lewaków to mam mieszane uczucia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 10

Taki "feminizm" to ja rozumiem. Jest wiele dziedzin w których mężczyzna musi bardzo się postarać, by dorównać kobietom. Tu kobieta p[okazała, że potrafi dorównać mężczyznom. Ma mój szacunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzuu
+4 / 6

@Rydzykant Bycie najlepszym z najgorszych to żaden wyczyn i nieważne czy chodzi o kobiety, mężczyzn i miliard innych płci, zawsze powinniśmy równać się z lepszymi od siebie - w takim wypadku powinna startować do najlepszych zespołów na świecie, ale niestety - nie dorówna tym piłkarzom.
Bądź co bądź fajnie, że się jej udało :)

Tak z ciekawości możesz wymienić 10 dziedzin w których mężczyzna musi się BARDZO postarać, aby dorównać kobietom? Napisałeś, że jest ich wiele więc 10 to nie będzie problem i nie pytam tutaj zaczepliwie czy chamsko, po prostu jestem ciekaw jakich 10 z brzegu przyjdzie Ci do głowy, bo mi ciężko znaleźć, może jestem ignorantem - nie wiem, dlatego pytam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 10:27

R Rydzykant
+2 / 4

@zyzuu Znasz zarobki mężczyzn-modeli na pokazach mody, zwłaszcza gdy chodzi o pokazy bielizny ;)

Natomiast na poważnie - cechy mózgu "klasycznego" mężczyzny i "klasycznej" kobiety są odmienne. Obecnie informacje te są wręcz ukrywane, jednak hormony w czasie życia płodowego oraz w wieku dojrzewania wpływają na strukturę neurologiczną tego organu, przebudowują go. Dlatego kobiety zwykle są lepsze gdy chodzi o systematyczną analizę dużych ilości informacji. Maria Curie Skłodowska osiągnęła sukces, bowiem "przewaliła" kilkadziesiąt ton blendy smolistej by wydobyć z niej gramy pierwiastków radioaktywnych, niewiele różniących się od tych już odkrytych, bardziej popularnych. Piotrowi nie starczyłoby cierpliwości. Podobnie było z Jocelyn Bell Burnell, kobietą która odkryła pulsary. Kobiety z reguły są lepszymi księgowymi, bardziej precyzyjnymi i rzadziej "kreatywnymi" - a w uczciwych przedsiębiorstwach jest to istotna zaleta.
kobiety nie są lepsze od mężczyzn. Ani też gorsze. Są inne i należy to zaakceptować. Bunt przeciwko temu stanowi rzeczy, to jakaś współczesna moda, przynosząca niewiele dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyzuu
+1 / 7

Używasz przykładów z wysokiej półki, na tejże pòłce siedzi równie wielu jak nie więcej mężczyzn, co za tym idzie mówisz o wyjątkach potwierdzających regułę.

I żeby nie było nie uważam kobiet za głupsze, tak jak napisałeś, nasze mózgi działają inaczej.
Natomiast problemem ludzi jest to, że tego kompletnie nie rozumieją i próbują stawiać jednych ponad drugich.
Najbardziej mnie bawią Ci ludzie, tutaj akurat kobiety się rzucają, ale pewnie jakby Korwin mówił w drugą stronę to by się mężczyźni rzucali. Jak przytacza że statystycznie kobiety są głupsze od mężczyzn xd szkoda że nikt nie rozumie że to nic tak naprawdę nie oznacza.

Mężczyźni budowali cywilizacje przez wieki, kobiety miały mało do powiedzenia, teraz mogą mówić i widać, że niektóre z nich boli ta przeszłość i prawda :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
0 / 0

@Rydzykant jakie to dziedziny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@tomek_s
Spójrz wyżej, na odpowiedź udzieloną "zyzuu".
Przykłady Marii Curie Skłodowskiej oraz Jocelyn Bell Burnell, pytanie dlaczego kobiety są doskonałymi księgowymi itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 2

@zyzuu
Oczywiści że "na taj półce siedzi znacznie więcej mężczyzn". Chodziło mi jedynie o wskazanie, że kobiety z racji sposoby funkcjonowania ich mózgów, są skuteczniejsze w wykonywaniu pewnych zadań. Niektóre z zadań są tak zaawansowane jak odkrycia naukowe, inne tak zwyczajne jak księgowość. Nie należy kategoryzować, jakie prace są "lepsze" lub "gorsze" ani tym bardziej która płeć jest "lepsza". Takie pytanie jest bzdurne. Zaakceptujmy różnice między nami i mądrze z nich korzystajmy. To przyniesie najwięcej korzyści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
0 / 6

@Rydzykant mężczyźni jednak w księgowości zarabiają więcej. Uważasz, że wolny rynek wynagradza gorszych? Ciekawe.
Ilu mężczyzn przypada na jedną Currie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 12:39

T tomek_s
-1 / 5

@Rydzykant To nie są jednak dziedziny, w których mężczyźni muszą się "starać", aby dorównać kobietom, nieprawdaż?
Ciekawe, że te cechy nie pozwalają im na dominację np w szachach. Masz lepsze przykłady?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 12:48

R Rydzykant
0 / 6

@tomek_s
Znasz mężczyzn dominujących w księgowości albo na wybiegach w czasie pokazów mody? Tylko nie pisz, że księgowość oraz kadry-płace to łatwa praca. Gdybyś był zmuszony do bycia ekspertem w tych dziedzinach, poznałbyś poziom trudności.

Najprymitywniej to ujmując, umysł kobiety lepiej analizuje duże ilości pozornie identycznych danych, pozwala je ze sobą powiązać, znaleźć analogie i odchylenia. Umysł mężczyzny jest syntetyzujący, pozwala na przeskoki "nad" pośrednimi etapami, by wskazać ostateczny wynik. Szachista (w odróżnieniu od komputera) nie analizuje wszystkich możliwych posunięć wynikających z konkretnego układu na szachownicy. Potrafi "przewidywać skutki" konkretnych posunięć. Komputery działają coraz szybciej, dlatego przy ograniczonym czasie potrafią zoptymalizować ruchy nieco lepiej niż mistrzowie szachowi.

p.s.
Czy zastanawiałeś się czym jest "kobieca intuicja". To wręcz odruchowe kobiece analizowanie pewnych drobnych niuansów w zachowaniu innych ludzi, pozwalająca im domyślać się pewnych spraw lepiej niż robią to mężczyźni. Właśnie "kobieca intuicja" jest ich odpowiednikiem naszych szachów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
-1 / 5

@Rydzykant kobieca intuicja jest to usprawiedliwienie ich nieracjonalnego i emocjonalnego zachowania.
Nie wiem co to znaczy jak ktoś ma "dominować w księgowości", ale liczby są dostępne dla każdego.
Tak. Kobiety dominują na wybiegu i są lepsze w noszeniu ubrań.
PS
Kadry to tak łatwa praca, że nawet kobieta jest w stanie ją wykonać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 13:14

T tomek_s
+1 / 5

@Rydzykant
"
Szachista (w odróżnieniu od komputera) nie analizuje wszystkich możliwych posunięć wynikających z konkretnego układu na szachownicy. "
Nikt nie każe analizować wszystkich, ale analiza jest w tej grze bardzo ważna. Nie ufaj swojej intuicji, analizuj i myśl.
https://lubimyszachy.pl/analiza-jak-podbic-ranking/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@tomek_s
Czyli twoim zdaniem komputer nie podejmuje analizy wszystkich ruchów i nie podejmuje "najlepszej" decyzji uzyskanej w zadanym mu czasie? Bowiem przeanalizowanie faktycznie wszystkich kombinacji zapewne zajęłoby komputerowi kwantowemu cały czas jaki minął od Wielkiego Wybuchu ;))))
Żywy szachista oczywiście cały czas analizuje, jednak "intuicyjnie" odrzuca pewne warianty. Jeśli jest dobru, postępowanie takie zazwyczaj się sprawdza.

p.s.
Na podstawie poprzednich twoich wpisów odnoszę nieprzyjemne wrażenie, że jesteś mizoginem, toteż rezygnuję z dalszej dyskusji. Możesz uznać że wygrałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 3

@Rydzykant jak twoja hipoteza nie pasuje do faktów i liczb to jej nie zmieniaj tylko rób fikołki i strzel focha. Co za kobieca taktyka. Ja mizoginem? Jak śmiesz simpie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 13:45

R raviK
0 / 6

aha, czyli ten papierek spowoduje ze raptem nauczy się porządnie grac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
+1 / 1

Niech próbuje. Na bank jest świadoma tego co ją czeka. Zobaczymy jak sobie poradzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
-1 / 5

Mnie tylko zastanawia jedno... W świecie lekkoatletyki, piłki ręcznej, piłki siatkowej, tenisa, boksu itd. kobiece i męskie drużyny/zawodniczki/zawodnicy mają podobny poklask. Natomiast w tv nie zobaczysz meczu drużyny kobiecej piłki nożnej, skąd ta rozbieżność? Sport dla wszystkich poza piłka nożna która jest ostatnim bastionem mężczyzn?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikaDoma
+1 / 1

MagdalennaMagdalinska
To bardzo prosta odpowiedź piłka nożna kobiet jest nuda i schematyczna. Oglądałam piłkę nożną mężczyzn i kobiet powiem to jest ogromna przepaść. Ani siły ani sztuczek technicznych, no nic co by mogło zaciekawić kibica. Kolejna sprawa nie ma kibiców, nie ma sponsorów, to nie ma komu puszczać tego w TV na codzień. Jedynie ta Ewa Pajor jest dość ciekawą zawodniczką a tak to inne mnie nie przekonują. Brakuje im tego czegoś co mają mężczyźni w pierwszych ligach tego magicznego dotyku gdzie czekasz z ciarkami na plecach aż zacznie się mecz i zobaczysz prawdziwy pokaż magii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+2 / 4

@MagdalennaMagdalinska jakie bokserki mają podobny poklask? Uważasz, że ludzie osiągający gorsze wyniki powinny zarabiać tyle samo co lepsi, jeśli mają odpowiednie genitalia? Wiesz, że najlepsze kobiece drużyny przegrywają z 14 letnimi chłopcami? Czemu nie powinniśmy dać im poklask zanim kobiecym drużynom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
0 / 0

Właśnie... Pytanie czemu tak jest? Lekkoatletyka kobiet i mężczyzn jest tak samo emocjonująca i piękna, a ta piłka nożna gdzieś ością stoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
0 / 0

Nic nie wspomniałam o pieniądzach, ale o tym, że np. w tenisie wymienisz genialne zawodniczki i zawodników jednym tchem, a piłce nożnej to kobiet jakby nie było, nisza i cisza... Filmik rewelacyjny, uśmiałam się, ale trochę z przed kilku dobrych lat i wcale nie wyjaśnia czemu w tym sporcie tak mało kobiet, a o to pytam. Filmik pokazuje, że trener miał ubaw jak szkolił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikaDoma
0 / 0

MagdalennaMagdalinska
Może po prostu kobiety talentu nie mają do tego sportu. Nie musimy mieć do wszystkiego talent jako płeć (Nie chodzi mi tu o jednostkę a grupe wszystkich kobiet na Świecie i tych co się urodzą). Nie wydaje mi się by faceci robili to celowo bo przecież wtedy do siatkówki, kosza itd. też by nie chcieli by kobiety osiągały sukcesy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
0 / 0

@MagdalennaMagdalinska Przecież na eurosporcie puszczają każde mistrzostwa piłki kobiecej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@MagdalennaMagdalinska Nie wyjaśnia? Chcesz oglądać sport na kiepskim poziomie bez zainteresowania fanów i sponsorów?Wiesz, że wnba jest dotowana przez nba, tak samo jak Wimbledon przez męskich tenisistów.? Niech kobiety zorganizują same turniej np tenisa wraz z niepełnosprawnymi. Dlaczego tego nie zrobią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
0 / 0

@DominikaDoma brak talentu to jakaś próba wyjaśnienia... przeszła mi też do głowy inna rzecz, że dopiero od kilku lat kobieta trenująca piłkę nożną nie jest uważana za wariatkę i feministkę i po prostu nie mamy tego we krwi tak jak mężczyźni co od pieluchy uczą się kopać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
-1 / 1

@tomek_s skoro już o tenisie mowa to są drużyny mieszane również... Nie oglądałbyś piłki nożnej kobiet? Śmiech po pachy, jak w czwartej lidze mężczyzn. Niepełnosprawni mają swoją paraolimpiadę więc ich do tego nie mieszaj i nie deprecjonuj kobiet.
A no tak, sponsorzy, oni tylko tam gdzie kasa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@MagdalennaMagdalinska
Czyli branie pieniędzy od mężczyzn nie jest deprymujące dla kobiet, ale dzielenie się z niepełnosprawnymi jest. Wygodnie tak mieć podwójne standardy.
A no tak, kobiety, one tylko tam gdzie kasa...
Daj daj daj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@MagdalennaMagdalinska jakie bokserki mają podobny poklask? :)
" skoro już o tenisie mowa to są drużyny mieszane również"
https://www.youtube.com/watch?v=ib2m9fXJ3Cc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2020 o 20:57

D DominikaDoma
0 / 0

MagdalennaMagdalinska
Też to prawda ale jeszcze jedna ważna kwestia u kobiet w piłce nożnej do 16 lat można zaczynać karierę jako piłkarka i to też nie ułatwia zadania. Chłopcy są uczeni np w Hiszpanii od 3 roku życia a u kobiet dopiero powoli to wkracza. Dużo osób a szczególności mamy uważają taka kobiete za "chłopczyce" i to też ma duży wpływ na możliwość zaczenia treningu. Dużo młodych dziewczyn dopiero może to robić gdy postawi się mamie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
-1 / 1

@tomek_s mężczyźni są silniejsi fizycznie i nie musisz mi tego udowadniać... Ale to po części odpowiada na pytanie moje wcześniejsze, kobiety nie dążą do "fizycznych zawodów" i na tym skończyła bym dyskusje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+2 / 2

@MagdalennaMagdalinska przecież cię nie zmuszę do odpowiedzi na pytania, więc jak myślenie powoduje dyskomfort to część.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
-1 / 1

@tomek_s najlepiej przywrócić sytuację sprzed stu lat kiedy kobiety nie miały prawa głosu i niech siedzą w domu, a sport jak w starożytności tylko dla prawdziwych mężczyzn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@MagdalennaMagdalinska Niech dostęp do sportu będzie dla każdego a w zawodostwie niech lepsi i popularniejsi zarabiają tyle ile wolny rynek chce im zapłacić.
https://youtu.be/ws__KmKYc9I

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagdalennaMagdalinska
-1 / 1

@tomek_s zobacz co się stało jak w sporcie dopuszczono czarnoskórych, okazało się, że w wielu dyscyplinach nie ma lepszych zawodników niż pochodzenia afrykańskiego... wolny rynek owszem, ale najpierw trzeba dać komuś szansę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@MagdalennaMagdalinska :) Chcesz, żeby kobiety rywalizowały z mężczyznami? Np. w tenisie, siostry Williams(najlepsze tenisistki) zagrały z mężczyzną poza 200 miejscem w rankingu (Karsten Braash), który pij i palił w przerwach i oczywiście je rozgromił. Chcesz zniszczyć kobiecy tennis i pozwolić mężczyznom rywalizować z kobietami?
Najlepsze piłkarki są gromione przez chłopców. Chcesz zniszczyć kobiecą piłkę?
Może boks? Same kobiety to wiedza i nie chcą nawet osób trans, aby z nimi rywalizowały.
Wiesz co? Przekonałaś mnie. Jestem za tym, by im pozwolona rywalizować razem.
https://www.youtube.com/watch?v=iJe82yniZQo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2020 o 12:43

M MagdalennaMagdalinska
-1 / 1

@tomek_s wróć do mojego pierwotnego pytania, pytałam czemu w piłce nożnej kobiece drużyny nie mają poklasku.... nawet już odpowiedziałeś na moje pytanie, ale drążysz dalej... rozumiem, że odnosisz się do demota i nie zrozumiałeś mojej dygresji... ze względu na warunki fizyczne rywalizacja kobiet i mężczyzn nie może być równa... podałam też przykład afroamerykanów, którzy siłą fizyczną są lepsi i bezkonkurencyjni od białych w niektórych sportach, ale nie ma osobno zawodów i drużyn białych i czarnych (w owym czasie to nawet niebezpieczne), po prostu rywalizuje się i wiadomo, że wygra BOLT w tym biegu... sporty kontaktowe to jeszcze inna sprawa, bo tu niebezpieczeństwo kontuzji jest ogromne... moje dywagacje wynikają z ciekawości, a nie zatrzetrzewienia... chociaż japończycy potrafią wygrać techniką, a nie siłą fizyczną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+1 / 1

@MagdalennaMagdalinska Mam wrócić do pierwszego pytania na które już odpowiedziałem? Jak to zrobić bez bycia oskarżonym o "drążenie". Jesteś męcząca. Pa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2020 o 21:43

T tomek_s
0 / 2

To zmieni kariery wielu piłkarek tj będą musiały poszukać innej pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
-1 / 1

Dziewiętnastolatka w zespole seniorów? Że co, z dziadkami będzie grała?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 2

Życzę szczęścia, aczkolwiek doświadczenie pokazuje że kobiety z najwyszego szczebla rozgrywkowego na świecie są na poziomie ligi juniorów poniżej 18 roku życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
0 / 0

A czy facet może grać w kobiecym zespole?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem