Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
409 415
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
+19 / 23

Ogólnie warto byłoby wreszcie uświadamiać szersze grono narodu, że PW, to rzeź 180 000 tysięcy cywilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bertpoz
-1 / 9

@Ashardon po co... lepiej "po linii" rządu uprawiać propagandę jaki to niby sukces był....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+4 / 6

A Powstańcom udało się zabić ok 1800 (jeden tysiąc ośmiuset) hitlerowców, w dużej części nie-żołnierzy, tylko bandytów z dywizji Drilwangera...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 8

@bertpoz Proszę mi podać jeden przykład gdzie PW było opisywane jako sukces. Dodatkowo - to samo pytanie co do Ashardona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
+5 / 5

@Fragglesik
Z tego co jest napisane, Rzeź Woli była Odwetem za powstanie czyli jeśliby nie wybuchło to do rzezi by nie doszło. Bo jakoś inne miasta Polskie zostały zniszczone ale nigdzie nie doszło do takich masakr ludności cywilnej ani takiego zniszczenia miasta. Prawdopodobnie miasto i tak by ucierpiało w wyniku walk Niemiecko-Rosyjskich ale nie doszłoby do takiego ludobójstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 4

@Siwy121 Cymes polega na tym, ze to nie jest prawdą. W założeniach ludność warszawy miała się zmniejszyć do 10% pierwotnej ilości. Nie wiadomo co by było bez powstania. Kojarzysz KL Warshau?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
+4 / 4

@Fragglesik
No to był obóz w Warszawie ale wydaje mi się, że Niemcy mieliby ciekawsze i ważniejsze rzeczy do roboty niż eksterminacja ludności Warszawy w momencie kiedy Rosjanie stali po drugiej stronie Wisły a stanęli tam 2 sierpnia. A tak Rosjanie poczekali aż Polacy z Niemcami się wykrwawią i wezmę łatwo Warszawę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 19:52

avatar Fragglesik
-2 / 2

@Siwy121 Rosjanie POD PRAGĘ popdeszli dopiero 5 sierpnia, as zajęli ją w połowie września. Walki żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego i Armii Czerwonej stoczone w dniach 10–15 września 1944 o zajęcie Pragi – centralnej części prawobrzeżnej Warszawy. Do walk o Pragę doszło w trakcie Powstania Warszawskiego. - Wiki. I Niemcy wiedzieli, że tam zostaną. Mieli spory okres czasu na swoją działalność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
+2 / 2

@Fragglesik
"3 lipca zdobyty został Mińsk, stolica Białoruskiej SRR, a do niewoli radzieckiej dostało się 50 tysięcy Niemców. Do 13 lipca Armia Czerwona przy współpracy z Armią Krajową zdobyła Wilno. W operacji białostockiej dwa korpusy strzeleckie 50. Armii (69. i 81.) zajęły Grodno 16 lipca, zaś 27 lipca 3. Armia zajęła Białystok po wielu dniach ciężkich walk ulicznych. 1 sierpnia 5. Armia zajęła Kowno, do 29 sierpnia w wyniku walk o Kowno i w jego okolicach armie 3. Frontu Białoruskiego dotarły do wschodniej granicy z Prusami Wschodnimi. W tym samym czasie trwała operacja brzesko-lubelska, w której wojska radziecko-polskie opanowały ziemie polskie na wschód Wisły i stanęły na jej linii, docierając 2 sierpnia do wschodnich przedmieść Warszawy. "
Operacja Bagaration też Wiki
Do tego wystarczy przeczytać rozdział Postawa ZSRR wobec Powstanie. Według odtajnionych danych Stalin planował zdobyć stolicę a ze względu na dużą przewagę w tym rejonie prawdopodobnie Niemcy zostaliby wyparci w pierszych dniach sierpnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 20:16

avatar Fragglesik
-3 / 3

@Siwy121 Dasz radę znaleźć li nk do tych odtajnionych planów?, Chętnie poczytam. Tyle, że nawet jakl te plany były, to było wiadomo, że nie wejdzie w czasie Powstania. jak to napiosał Kaczmarski "Gdy się wypali Powstanie ciemnym błyskiem, włączą mi silnik i ożywią krew maszyny, bym mógł obejrzeć miasto co tak bliskie, bez trudu zdobywając gruzy i ruiny". było wiadomo, że nie wejdą. Politycznie to było wiadomo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siwy121
0 / 0

@FraggleNa
Wątpię by tacy ludzie jak ty czy ja mieli i tak dostęp do takich rzeczy ja tylko sugerują się tym co ludzie siedzący bardziej w temacie napisali.A z cytatami Piotr Zychowicz "200 tysięcy moich rodaków zostało pogrzebanych pod gruzami stolicy mojego kraju, bo kilku panów wpadło na pomysł, że będą uroczyście witać w Warszawie „sojusznika naszych sojuszników”."
Lub Stanisław Likiernik "Ale to, że to była tragedia, jest pewne i oczywiste. Bo jeśli jest inaczej, to nie rozumiem słowa tragedia. Dwieście tysięcy zabitych, miasto zniszczone i tak dalej – to nie jest tragedia? No to, co w takim razie jest tragedią? Dla mnie ktoś, kto neguje, że powstanie było tragedią i katastrofą, to zupełny osioł.(...) Ocalilibyśmy godność i bez powstania. A tak, owszem, godność zachowaliśmy, tylko potem zabrakło setek tysięcy ludzi, w tym moich najlepszych przyjaciół. "
Albo trzeci "Boję się wymówić słowo „bezsens”, ale samo podsuwa się na każdym kroku, gdy o tym myślę. Drugie słowo, którego się boję, a które też ciągle brzęczy w głowie to „prowokacja”. Na czyj rozkaz i po co Warszawa zerwała się do walki? Największe bohaterstwo, gdy jest bezcelowe, budzi gorzkie politowanie i nic więcej. Mówi się o nim jak o bohaterstwie szaleńca, który rzuca się pod pociąg, by go zatrzymać."
Lub najbardziej zapadający w pamięć Stanisław Aronson "Decyzja o powstaniu była zwyczajnie głupia. Zła, nierozważna, ze wszech miar krótkowzroczna. Mówię o decyzji. Nie o samej walce. Po prostu do tej walki nie powinno dojść. Mówię to jako długoletni wojskowy, sztabowiec i frontowiec. Nie powinniśmy zaczynać tej walki. Okazało się, że nasi dowódcy byli słabo wyszkoleni, militarnie nieprzygotowani do takiej roli. Do tego dochodzi coś, o czym dziś już możemy mówić. Góra AK to byli megalomani. (...) Powstanie wywołało kilku kompletnie niekompetentnych ludzi. Wbrew logice. I oni – jak ślepcy z obrazu – poprowadzili nas ku tragedii. Stało się z nimi coś arcypolskiego: oni oszaleli, zachłysnęli się Polską i oszaleli. Stracili zdolność racjonalnego myślenia. (...) Liderzy AK w sposób zupełnie nieodpowiedzialny, szafując życiem setek tysięcy ludzi, rzucili się w szalonej szarży z pięściami na wroga. I jeszcze dali rozkaz, abyśmy my to wykonali. Na tym polega ta tragedia. "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 21:14

P Prally
0 / 2

@Fragglesik Okupacja Niemiecka trwała prawie cztery lata, gdyby takie rzezie działy się wcześniej to ludność Warszawy w 44 roku wynosiłaby 0, a nie blisko milion.

Poczytaj jakie były powody dla których wzniecono Powstanie, m.in. dlatego że spodziewano się wysiedlenia (!) 100 tys. Warszawiaków.
I co zrobiono? Wzniecono Powstanie z góry skazane na klęskę, w wyniku którego zginęło 180 tys. cywilów, i zburzono prawie pół miasta. Brawo, fantastycznie plan zapogiegania przesiedleniem im wyszedł.

W efekcie Powstania nie tylko 200 tys. ludzi zginęło, do tego jeszcze pół miliona straciło dachy nad głową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ev3rHarD
+8 / 8

Powstanie w dużej mierze tłumily Ukraińskie jednostki SS .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+2 / 4

A niektórzy dalej zakochani w Niemcach. Spłacajcie reparacje jak Axel Springer sugeruje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
+1 / 5

@lewetedemoty no bo dzisiejszy niemiec odpowiada za to co robil jego pra pra dziadek w 44 :D

achtung, kretyn

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 4

@Taymishi tak samo cały świat odpowiada za to że debile co mieli kolonie w Afryce zniewolili czarnych. Coś podwójne u niektórych są standardy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
0 / 0

@Plaskaflaszka a ja gdzies tak napisalem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+1 / 1

@Taymishi yhm wiecej pra pra dodaj bo to pewnie w starożytnym Rzymie było. Ok Wnuki niemieckie nie winne za grzechy dziadków tylko Polacy mają płacić 411 żydom w Usa za to że moja babka się na wojnie wzbogaciła tak że moja mama będąc dzieckiem jadła szczaw i mirabelki i nie wiedziała wtedy co to mięso? Kretyn to Cię zmajstrował szczawiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@Taymishi napisałeś coś o tym samym znaczeniu, więc dałam inny przykład ;) całe USA może robić BLM? To czemu my o swoje nie możemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
-1 / 1

@Plaskaflaszka skoro ktoś zachowuje się jak baran to ty też zaczniesZ? gratuluje

@lewetedemoty nawet jak by to był ojciec. To dziecko jest niczemu nie winne i wszystko :) A reszta komentarza tak samo jak wyżej, jak ktoś zachowuje się jak kretyn i chce kretynizmów to ty też zaczniesz ich chcieć?

Jak w tym kraju ma być dobrze z takim społeczeństwem xD szukacie wymówek na swoje kompleksy,

Chciałbym tylko przypomnieć, że my również rżneliśmy i mordowaliśmy, ruskich, kozaków, tatarów. To, możę my im zaczniemy płacić? I polacy sami siebie mordowali to sami też sobie płaćmy xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@Taymishi Szkoda tylko że te ,,barany" mają lepszą gospodarkę, zaplecze naukowe, wpływy i nie wiadomo co jeszcze. USA Japońcom pomogła po wojnie i Japonia się dobrze rozwija. A Polska to chyba do teraz jest zadupiem powojennym, antysemickie pośmiewisko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+1 / 1

@Taymishi No tylko Polacy mają płacić 411 za dobrobyt powojenny. A reszta co dla nas to śmiechem. Moralność Kalego. Pięknie Cię Axel Springer i inne Owsiaki wychowały. Sam jesteś kretyn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
-1 / 1

@Plaskaflaszka Różnica jest taka, że USA wojne wygrało realnie. Polska na papierze. USA czerpało korzyści handlując i niemcami i aliantami jednocześnie. Poza tym silna gospodarka, a spaczone przekonania to 2 różne rzeczy.

Poza tym, chyba błędnie twierdzisz, że całe USA przyjęło politykę BLM. Bo z tego co ja widziałem, przyjęło ją kilkaset tysięcy wykolejeńców. Co bardzo dobrze widać na ich śmiesznych marszach. to tak samo jakby powiedzieć, że polska jest antysemicka (tak jak Ty to napisałeś) bo kilku "patriotów" z ONR wykrzykuje antysemickie hasła podczas marszu. Słaba manipulacja.

@lewetedemoty Znajdź mi miejsce, w którym napisałem, że Polska ma za cokolwiek płacić. I naucz się czytać ze zrozumieniem, bo masz ewidentne ubytki. Trzeba być ograniczonym umysłowo by dziecko obwiniać za grzechy ojca. Tak samo by nienawidzić niemca bo jest niemcem. Lub widzewiaka bo jest za widzewem. Skoro u Ciebie to występuje to polecam psychologa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
0 / 0

@Taymishi A ja Tobie zalecam lobotomię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+2 / 2

No... Ale za to *moralnie wygraliśmy*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severino
0 / 2

Kupujcie dalej wasze ukochane zjeżdzone ,gówniane v...wageny,m.....cedesy, b..w .A powinni je nam za darmo dawać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
0 / 0

@severino Oni nawet nam tego nie sprzedadzą używanego bo dla Niemca sprzedać Polakowi samochód to grzech. Najpierw kupuje Turek a dopiero potem od Turka Polak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sowa76
0 / 0

Bzdura. Powstanie było tylko pretekstem do wykonania wcześniejszego rozkazu Hitlera. Poza tym liczba ofiar cywilnych wynosiła od 120 do 150 tysięcy, nie jak ktoś tu pisze 180 tysięcy. Pozostaje także kwestia kolejnego rozkazu Hitlera, czyli utworzenia Festung Warschau, co Niemcy próbowali zacząć rozkazem z 27 lipca i zrealizować ponownie jeszcze we wrześniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem