Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
524 543
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
+7 / 15

To nie powstańcy, tylko KG AK, nie Jałty, lecz Teheranu: "W Warszawie mury się będą walić i krew poleje się strumieniami aż opinia światowa wymusi na rządach trzech mocarstw zmianę decyzji z Teheranu". KG AK skazała na śmierć Warszawę, bo nie mogli sie pogodzić z utratą władzy, jeśli to maja być dla nas "bohaterowie" to ja dziękuję,
ale N I E. Podstawowym obowiązkiem żołnierza jest chronić cywilów, a nie skazywać ich an śmierć po to, by nie stracić stołka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 18:27

A andrkac
0 / 4

@wojekwiesiek Nie z utratą władzy, ale z utratą młodego kraju i wolności - dla wszystkich Polaków, nie tylko dla siebie.
Inna rzecz, że Duda mówił też o Jałcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@andrkac Władzy, sprawdź czym była operacja Burza, sprawdź co mówił Okulicki, czy Chruściel, im nie chodziło o kraj, ludzi, ale o koryto. Za to, co zrobili Polakom, cała KG AK powinna wisieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrkac
0 / 2

@wojekwiesiek Tylko, że ci młodzi ludzie chcieli walczyć. Powstanie pewnie i tak by wybuchło, i bez rozkazu.
A zło zrobili nie dowódcy AK tylko Niemcy. To nie AK okupowała Polskę, to nie AK mordowała Polaków. To nie tak, że Polska i Warszawa były wolne i szczęśliwe i nagle przyszło AK i je zniszczyło. Byliśmy pod okupacją - przez wroga silnego, wręcz potężnego, okrutnego jak nikt wcześciej, nie kryjącego się z tym, że chce nas fizycznie zniszczyć. I to ten wróg, Niemcy, strzelał do Polaków. Nie AK.

Oskarżasz AK o zbrodnie hitlerowców? To już jest niezły fikołek.

Dodatkowo nad Warszawą wisiał plan Pabsta i prawdopodobne zapędzenie nawet stu tysięcy Warszawiaków do budowy umocnień przeciw armii czerwonej. Raczej nie należało się spodziewać, że wrócą z tego kopania - i o to warto było walczyć.

I powtórzę - "utrata władzy" oznaczała, jak wiemy, zniewolenie Polski na kolejne pół wieku. Wywózki, sybir, zbrodnie komunistyczne, UB itd. Także Katyń.
Tak - trzeba było walczyć, żeby tej tzw. "władzy" nie utracić, to było w interesie Polski.
Oczywiście to teoretyzowanie bo o jakiej "utracie władzy" mówisz, skoro rządzili Niemcy, a Ruscy się zbliżali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@wojekwiesiek czemu piszesz "sprawdź" tak wiele razy? Wątpisz w wiedzę rozmówcy? Mam wrażenie, że Ty jako "wszechwiedzący" skradłeś wszystkie rozumy i się mądrzysz. Nie wiem skąd bierzesz osąd o ówczesnych działaniach. Opinię każdy ma własną. Siłą nie zmieniaj ani historii, ani czyichś poglądów. Może okazać się, że Twoje zasłyszane hasła są całkowitą nieprawdą. Nie każ komuś "sprawdzać", bo każdy we własnym zakresie uczy się historii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
0 / 0

@andrkac Czy żołnierze AK byli bandą niezdyscyplinowanych łazęg, czy też karną i dobrze wyszkoloną służbą? Tylko w pierwszym przypadku mozemy ich podejrzewać, iz odmówili by wykonania rozkazu by siedzieć na dupie. Przypominam też, iż na prawobrzeżnej powstanie zostało poddane, juz na początku sierpnia, więc nie ma tutaj miejsca na gdybanie, bo fakty pokazują, iż się mylisz.
Poczytaj sobie co powiedział Okulicki, czy Chruściel, w dupie mając życie powstańców jak i cywilów. Przypominam też, iż to KG AK mimo rzezi na Woli (65 tyś zabitych i spalonych przez Niemców w odwecie za rozkaz do powstania), dalej nie chciało się poddać, przez co zgineło kolejne 120tys cywilów. Na Pradze, gdzie powstanie poddano, nie było mordów, nie niszczenia budynków, powstańcy i cywile ocaleli. Wniosek? Krew 200 tys Polakó którzy stracili życie w powstaniu, ma na rękach także KG AK.
Nikt w 1944 nie myślał o planie Pabsta, nie róby sobie jaj, to już nie był ten czas, III rzesza była w całkowitym odwrocie. Jakieś dowody na to, iz Niemcy wymordowali by 100 tyś cywilów, gdyby ci byli zwerbowani do kopania okopów? Brak.
Polska już była sprzedana od konferencji w Teheranie, więc w interesie Polski nie było walczyć, lecz przetrwać, by jak najwiecei Polaków mogło odbudowywać po wojnie Polskę, szczególnie polska inteligencja, wykształcona, patriotyczna, co się z nią stało? KG AK wytracała ja w samobójczych walkach w powstaniu, Stalin na pewno był z tego zadowolony, przez to, iż nie mielismy sowjej inteligencji, łatwiej mu było Polaków zniewalać. Można wiec śmiało zadać pytanie, czy KG AK dając rozkaz do powstania, działała w interesie Stalina? Odpowiedzi jest niestety twierdząca.

@jaroslaw1999 Dyskutując z kimś mam nadzieję, iz ta osoba posiada wiedzę, jak z wiedzą u Ciebie? Ja nie stosuję "haseł", lecz fakty, jeśli je negujesz, napisz jakie. I daruj sobie te wkręty personalne, to dowód na to, iż nie potrafisz dyskutować na argumenty? Potrafisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+6 / 8

A jakieś źródło? Bo Macierewicza sugerującego, że Powstanie Warszawskie było inspiracją dla Piłsudskiego (zmarł w maju 1935 roku) słyszałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+1 / 5

@belzeq Dzięki :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+5 / 5

@Oriolus U Macierewicza jeszcze Dmowski wystąpił w przemówieniu. Więc dopisz mu jeszcze jeden plusik ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomac
+2 / 4

@Oriolus Akurat Macierewicz mógł mieć rację. Zależy o którym powstaniu mówił. Powstanie warszawskie z 1794 roku mogło być inspiracją dla Piłsudskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+5 / 5

@teszwonsz pośrednio na pewno tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samoyed
+4 / 6

@teszwonsz Bo walczyli. Walczyli z niemieckimi nazistami, ktorych glownym zajeciem bylo przesladowanie i zabijanie za innosc, miedzy innymi homoseksualizm, za rase, za pochodzenie. Powstancy wierzyli, ze walcza o wolnosc dla wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
-3 / 3

@Samoyed no proszę a ja głupi myślałem że walczyli o swój kraj, własne życie, by pokonać / uprzykrzyć życie najeźdźcom którzy przybyli by ich w obozach zagazować, nie dostrzegłem że umierali z myślą by w przyszłości chłopy mogli sobie w pokoju nawzajem penisy ssać i paradować w warszawie w lateksie. Musze więcej propagandy oglądać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samoyed
-1 / 1

@teszwonsz Bo zwiazki opieraja sie tylko na ssaniu penisow, oczywiscie. Propagande juz ogladasz, z tego co widze, a ze ssanie penisow jest celem twojego zycia jak widze i hobby, skoro to pierwsza rzecz ktora ci przychodzi do glowy w kontekscie cudzej wolnosci, to niedlugo i po ciebie przyjda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
0 / 0

@Samoyed po prostu zazdroszczę tym co mogą ssać penisy i chodzić w lateksie - też bym tak chciał, czy ty i twoja rodzina mogli by umrzeć by mi to zapewnić?
skoro ssanie penisa to twój priorytetowy, pierwszy i nieodzowny element wolności to widzę że i twoim celem życia i hobby jest ssanie penisa. Jakie lubisz najbardziej? Bo ja takie czarne, jadowite.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+6 / 6

Przecież on, jak sam twierdzi, cały czas się uczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
-3 / 3

Historykiem nie jestem ale czy powstanie sie nie zaczelo Bo ruscy 2 czolgi puscili, ze niby Jada na pomoc, aby powstancow jak najwiecej zginelo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samoyed
+2 / 2

Marszalek Witek jest kobieta, No oczywiscie, ze jak sie na nia patrzy to ciezko wyczuc, ale jest. Jest tez niedouczona idiotka, to druga prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DemonZniszczenia
-5 / 5

Ale czemu się dziwicie? Żydzi którzy przyjęli polskie obywatelstwo w ramach naturalizacji w latach 60 nie mieli obowiązku zdawania egzaminu ze znajomości geograficznej czy historii Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+2 / 4

@DemonZniszczenia A jak się to ma do treści demota?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnitkaLubiWbijacNoze
-2 / 6

W Jałcie to było tylko przytaknięcie postanowień z Teheranu. To tak, jakbym wam powiedziała, że gardzę wami i biorę swoje, a potem wam to powiem jeszcze 2x, to nie ma znaczenia ile razy to powiem, jest powiedziane, więc belzeq wiesz już.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
0 / 2

@AnitkaLubiWbijacNoze A gdybyś tak wbiła sobie nóż w płat czołowy? Nie, to by nic nie zmieniło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Primosz986
0 / 0

Jeśli naprawdę tak powiedział, to mocna pomyłka. Chodziło na pewno o konferencję teherańską, w której Polska została "oddana" pod strefę wpływów armii czerwonej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem