Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
922 955
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SARs9504
+24 / 26

Tak dla przypomnienia, jeszcze nikt w historii IIIRP nie zostal skazany z politykow za dzialanie na szkode panstwa (trybunal stanu). Ostatnia sprawe tak dlugo przewlekano ze sie przedawnila albo oskarzony zmarl smiercia naturalna na wolnosci. Tak ze ten tego guzik z tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 2

@SARs9504
za wikipedia:

były prezes Głównego Urzędu Ceł Jerzy Ćwiek – skazany na 5 lat utraty biernego prawa wyborczego i tyleż lat zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych

były minister współpracy gospodarczej z zagranicą Dominik Jastrzębski – skazany na 5 lat utraty biernego prawa wyborczego i tyleż lat zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych

ale.. bylo kilku politykow ktorzy zostali skazani za rozne przestepstwa (w tym i korupcje) przez zwykle sady


natomaist co do dzialania na szkode panstwa, to tak naprawde pod to mozna podciagnac wszystko w zaleznosci od ideologii reprezentowanej przez wladze
zwiekszasz socjal - wg liberalow to dzialanie na szkode panstwa
robisz ciecia socjalne - socjalisci uznaja to za dzialanie na szkode
prywatyzujesz nierentowne przedsiebiorstwa - dzialanie na szkode
itp itd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2020 o 10:18

G grescio
+9 / 9

@SARs9504 Dokładnie tak, już tu kiedyś pisałem, ale przypomnę jest taki układ w chwili obecnej PO-PiS, ale to się też tyczy innych partii, że nawzajem sobie nic nie zrobią. Jeszcze takiego przypadku nie było i nie będzie. A te wszystkie bajki o trybunale stanu, sądach, wyrokach etc. to jedynie gra pod wyborców, którzy od wielu lat naiwnie wierzą w sprawiedliwość dla polityków. Tak jak nikt z PO nie odpowiedział za swoje afery tak samo nie odpowie za nie Sasin i reszta Pisu. Możecie się opluwać nawzajem i obrzucać błotem, a politycy śmieją się wam w twarz i robią swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+3 / 3

@SARs9504 Dokładnie.. nie ważne czy rządni PiS, PO, SLD żaden polityk nigdy nie został skazany... a dlaczego? ponieważ jakby skazali jednego cały sznur rozwiązał by się i większość poszła by siedzieć... dlatego nie wieżę że przy obecnych tendencjach politycznych gdzie ludzie głosują na mniejsze zło i cały czas na tych samych ludzi, cokolwiek się zmieni.
Co do celowego niszczenia mienia, uważam że jest równość i każdy powinien odpowiedzieć za łamanie przepisów, bez znaczenia na organizacje które przynależy oraz pochodzenie.... kiedyś może w ten standard złapią się również politycy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

Oj tak przez zwykłe ale to raczej "wypadek" niż norma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+1 / 13

Strasznie głupie porównanie i nieznajomość tematu. Areszt nie jest karą, chociaż może wliczać się jego długość do odbywania reszty kary więzienia. Areszt jest stosowany wyłącznie w celu zapobieżeniu ucieczki podejrzanego lub mataczenia. Minister Sasin nigdzie nie ucieka a o całej sprawie już dawno zapomniał, stąd brak aresztu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 11

@wichniak2 Areszt jest jedną z kar wymierzanych za popełnienie wykroczenia. Może zostać wymierzony w wymiarze od 5 dni do 30 dni. Wykonanie kary aresztu polega na odosobnieniu skazanego. Kara aresztu jest nazywana odpowiednikiem kary pozbawienia wolności z kodeksu karnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+1 / 9

@jaroslaw1999 Niezupełnie, areszt jest środkiem zapobiegawczym, dopiero po skazaniu przez sąd staje się karą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+4 / 8

@wichniak2 sam to wymyśliłeś? Kodeks Wykroczeń. Rozdział I. Zasady odpowiedzialności
Art. 1. Warunki odpowiedzialności za wykroczenie
§ 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5.000 złotych lub nagany." Skoro Kodeks mówi o karze aresztu i jeszcze miarkuje ją licząc w dniach (od 5 do 30 dni) to nie wiem czemu chcesz się z kodeksem spierać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
-2 / 4

@jaroslaw1999 Zgadza się, ale policja może kogoś aresztować i również nie będzie to traktowane jako kara tylko środek zapobiegawczy. Aresztowanie Michała Sz. na dwa miesiące jest w tym wypadku czasem aż prokuratur i adwokat przygotują się do sprawy dopiero po tym czasie nastąpi jakaś kara albo chłopaka uniewinnią. Nikogo nie można karać dwa razy za ten sam czyn, mając zasądzoną karę dwóch miesięcy kary aresztu, po jego zakończeniu trzeba by chłopaka wypuścić, czyż nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 1

@wichniak2 "Areszt jest stosowany wyłącznie w celu zapobieżeniu ucieczki podejrzanego lub mataczenia" - zastosowałeś słowo "wyłącznie" w pierwszym wpisie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@jaroslaw1999 Mój błąd, miałem na myśli konkretne wydarzenie stąd tak głupio wyszło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawaRacja
0 / 0

@wichniak2 Jeszcze jest art. 258 ust 3 KPK:

§ 3. Środek zapobiegawczy można wyjątkowo zastosować także wtedy, gdy
zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony, któremu zarzucono popełnienie zbrodni
lub umyślnego występku, popełni przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub
bezpieczeństwu powszechnemu, zwłaszcza gdy popełnieniem takiego przestępstwa
groził


Moim zdaniem tutaj sąd mógł zastosować również ten zapis, ponieważ ten Margot używał wielokrotnie przemocy a mało tego na filmach wielokorotnie mówił,że ma zamiar dalej jej używać.

Osobiście uważam,że tymczasowe aresztowanie nie powinno być stosowane, natomiast kara za jego działalność powinna być wymierzona w górnych granicach ustawowego zagrożenia dla tego czynu(czyli 7,5 roku). Powinno to być jednoznaczne wskazanie dla ludzi,że nie można przekraczać pewnych granic, jak niszczenie własności prywatnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@PrawaRacja To już jest Twoja opinia, moim zdaniem takich ludzi powinno się przede wszystkim karać finansowo lub pracami społecznymi. Więzienia powinny być zarezerwowane dla niebezpiecznych bandytów a nie rozkapryszonych dzieciaków nawet jak kogoś uderzyły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojakszwejk
+5 / 9

mogłeś dodać, ze poturbował człowieka a w ręce miał nóż, którym przebijał opony a przy zatrzymywaniu pyszczył policjantom. Więc tylko zniszczenie mienia kłamczuszku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojakszwejk
+3 / 3

Obywatelskie zatrzymanie to szprejowanie i przebijanie nozem opon?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
0 / 0

@lelek2 Pytanie za milion : skąd pochodzi zdjęcie umieszczone na furgonetce ?
A) Z pielgrzymki do Częstochowy
B) Z obchodów rocznicy smoleńskiej
C) Ze zlotu Młodzieży Wszechpolskiej
D) Z marszu LGBT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
-1 / 1

@Xyf zwykły fotomontaż jak przyznali w sądzie sygnaturę akt sobie znajdź. Co do pielgrzymek do Częstochowy to pominę milczeniem ale po jednej 17 latka urodziła chłopczyka tylko zgadnij czyjego i czemu tak szybko księdza nam przenieśli do innego miasta, jednego co mu muszę przyznać to dobry ojciec chociaż żadko odwiedza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2020 o 11:27

G gust
0 / 0

@lelek2 Obywatelskie zatrzymanie to by bylo, gdyby go obezwladnili i wezwali policje. Skoro policja musiala po sprawce owego 'obywatelskiego zatrzymania' pojechac jakis czas pozniej, to znaczy, ze nie zostala wezwana na miejsce. A skoro tak, to nie bylo zadnego obywatelskiego zatrzymania a czynna napasc i to w grupie (wraz ze zniszczeniem mienia), a to podpada pod paragrafy . Niekoniecznie popieram co bylo na furgoetce, niemiej LGBT obowiazuje takie samo prawo jak reszte. W koncu chca rownosci, nieprawdaz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
0 / 0

@gust policję to sobie możesz wzywać., przyjadą po 24 godzinach i po 4 telefonach jak u mnie było jak na terenie prywatnym jakiś idota zaparkował auto z reklamą. Jak w końcu przyjechali to powiedzieli ze mogę na własny koszt od holować i potem w sądzie zwrot kosztów sobie wywalczyć i tyle było z tej interwencji to tej organizacji prawo nie obowiązuje? Pewnie oni są bardziej prawilni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2020 o 23:33

G gust
-1 / 1

@lelek2 Tak, czy owak, dokonywanie samosadow jest sprzeczne z prawem. I tak wlasnie Margot stala sie przestepca!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdyn12
+2 / 2

W Polsce tymczasowe aresztowanie można orzec na maksymalnie 3 miesiące. Więc nie ważne, czy ktoś pobił sąsiada, oszukał 500 tys. osób na 50 mln zł, pobił psa, czy popełnił jakiekolwiek przestępstwo i tak w mediach podadzą info, że areszt maks 3 miesiące. Później może być przedłużany w zależności jak śledztwo się potoczy i czy areszt jest jeszcze wymagany ze względu na dobro śledztwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+2 / 4

@ferdyn12 No i oczywiście są areszty wydobywcze - specjalność zbysia zero.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AleksanderVM
+1 / 1

W maju 1944 była bitwa o Monte Cassino. Przypadek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
0 / 0

a jakież to on mienię ((zniszczył)) podczas jego sprzeniewierzenia i zmarnowania pieniędzy że grozi mu kara za zniszczenie mienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikrobip
0 / 0

to może teraz jaok popyta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-1 / 1

Jakby zasin dostał wyrok z początkiem naszej ery, to akurat by wychodził z pierdla pod koniec II WŚ i zaczynał budować socjalistyczne państwo. Kto wie, może by mu się udało i to spitolić na tyle szybko, że Polska by nie została pogrążona w komunie do 1989.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
+1 / 1

a to ile grozi Tuskowi, Nowakowi, Lewandowskiemu, Balcerowiczowi??? Dobrze że w matematyce istnieje takie coś jak "nieskończoność"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem