Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
435 456
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nano17
+6 / 16

Kościelny to nie jest rozwód tylko unieważnienie. Więc formalnie nie było się żonatym, bo ślub był zawarty niezgodnie z kościelnym prawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zdztom
+1 / 1

To też nie jest unieważnienie tylko stwierdzenie nieważności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+1 / 9

@Kalion Takim myśleniem otwierasz drogę przymusowym ślubom. Jak ktoś zmusi kogoś do ślubu i przez 5 lat tak żyją, to znaczy że są małżeństwem? W świetle rozumnego prawa Kościelnego na szczęście nie. A ty se myśl jak chcesz i tak nie zaklniesz rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WodaPoKisielu
+4 / 4

@adraxer12 To Kurskiego zmuszono do ślubu? Czym? Strzelba przy głowie? Z tego co mówili sami pracownicy kancelarii kościelnych większość unieważnień to "niezdolność psychiczna", ale pod tym to można sobie wszystko tłumaczyć. I dlaczego w czasie zawarcia ślubu uznano taką osobę za "zdolną psychicznie" a po latach nagle stała się niezdolna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wodnyfilar
0 / 0

@WodaPoKisielu Bo ślubu udziela się na podstawie tego, co powiesz księdzu w trakcie ustalania daty. Jeżeli skłamałeś lub zataiłeś coś to może to być podstawą do późniejszego stwierdzenia nieważności. Tak samo jest w prawie "cywilnym".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
+11 / 15

Czyli dzieci są nieślubne. Bardzo nie po katolicku mieć takie.. Wypadałoby też oddać kasę, którą się zaoszczędziło rozliczając się jako małżeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-1 / 1

@Kirand
Fiskus chyba nie czepia się takich niuansów. Katolicy mogą się sami oszukiwać, ale dla fiskusa rozwód to rozwód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F ferdyn12
-1 / 13

Może tego, że w Kościele Katolickim nie ma rozwodów. W Kościele Katolickim jest unieważnienie małżeństwa. W skrócie oznacza to, że małżeństwo nigdy nie powstało, ponieważ wystąpiły czynniki zabraniające zawarcia małżeństwa lub brak było czynników pozwalających na zawarcie małżeństwa, a zewnętrzna ceremonia sakramentu miała miejsce. Powody takiego unieważnienia są zawarte w Kodeksie Prawa Kanonicznego. W polskim prawie też jest unieważnienie małżeństwa cywilnego. Sytuacja podobna, a powody takiego unieważnienia są podobne lub inne niż te kościelne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
0 / 2

Że nie istnieje coś takiego jak rozwód Kościelny. W przypadku niesławnego polityka PiSu mamy doczynienie z nadużyciem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2020 o 9:40

T topornik43
-4 / 4

Primo nie ma rozwodu kościelnego, secundo w przypadku takim ślub nie miał nigdy miejsca, bo została stwierdzona nieważność(zatajony alkoholizm, zatajone narkomaństwo, zatajona prostytucja, zatajona choroba psychiczna, zatajona bezpłodność, ślub pod przymusem(np wpadka)). Żeby stwierdzić nieważność ślubu, trzeba nad tym spędzić z parę lat. Najpierw musi to przejść przez sąd diecezjalny, gdzie trzeba przedstawić świadków i dowody(przeważnie świadkom się nie chce przyjść i trwa to wieki), później trafia na wokandę sądu metropolitalnego, gdzie powtórka z rozrywki i dopiero trafia do stolicy apostolskiej OPINIA tych wcześniejszych i oni rozstrzygają czy ślub był zawarty ważnie czy nieważnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
-1 / 1

Nie ma rozwodów kościelnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem