Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
285 298
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M Moher_przez_samo_h
0 / 0

Bo głoskę A wymawia się, otwierając szeroko usta: A! Natomiast głoskę U wydaje się, zbliżając do siebie zęby, nie łącząc ich wszelako całkiem i wydłużając wargi ku przodowi tak, iż również zbliżają się do siebie, nie łącząc się całkowicie: U!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+3 / 3

Zwykła dynamika gazów. W wyniku ułożenia ust jak do gwizdania (wspomniane fuuuuu)
w jamie ustnej powietrze zostaje sprężone, cząstki gazu zostają ściśnięte. Ułożenie ust działa jak dysza rozprężna, za którą cząstki gazu zwiększają odległość między sobą. Rośnie energia potencjalna ale energia całkowita pozostaje bez zmian a to oznacza że energia potencjalna musi być skompensowana spadkiem energii kinetycznej a to ciągnie za sobą spadek temperatury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kokuso
+1 / 1

Odkrycie które odkryłem po 19 latach życia XD
(Chodzi bardziej że z tego sobie nie zdawałem sprawy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2020 o 13:23

R konto usunięte
0 / 0

To nie magia a fizyka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Phil16
0 / 0

W biednych afrykańskich krajach (i pewnie nie tylko) robią na tym patencie "klimatyzację", obniżając temperaturę pomieszczenia nawet o 5 stopni, praktycznie za free :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I isiek
0 / 0

@Phil16, no nie, bo tak praktycznie działa układ klimatyzacji. Oparty jest na dławieniu gazu podczas przepływu przez szczelinę, w ten sposób skrapla się różne gazy typu powietrze czy azot. A to, jak działa popularna "klimatyzacja" w samochodach i klimatyzatorach domowych ma bliżej do "lodówki" [lewobiezny obieg Lindego] niż do klimatyzacji, ale błędne nazewnictwo występuje w technice dość często. Tak samo jak nie ma kompresorów a tylko sprężarki, tak jak np. półoś jest wałem napędowym a nie osią i wiele, wiele innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Phil16
0 / 0

ale ja piszę o patencie praktycznie za free, czyli bez zasilania energią. Wystarczą przecięte butelki PET i kawałek dykty, kartonu itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem