Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Na spokojnie wyjaśnione, dlaczego nikt nie powinien mieć pretensji za używanie słowa "murzyn"

www.demotywatory.pl
+
64 68
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A ArthurFleck
+5 / 7

A co ktoś ma z tym problem? Przecież to nie jest obraźliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+7 / 9

Nastolatka młoda, głupia, można ją zrozumieć, ale co mają we łbie dorośli, który jej przyklaskują? Obraźliwe jest Czarnuch, informacja dla tych, którzy nie znając polskiej historii, chcą nam przypisać rasizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
-1 / 5

Nawet prawica twierdzi, że nie jesteśmy rasistami, bo nie mieliśmy kolonii ani niewolniķów. Jednak kiedy grupa ludzi, przepraszam, Polaków odmiennej karnacji nie chce być nazywana słowem które uznaje za pejoratywny, to jest WIELKI problem.
Cenzura była, jest i będzie. Niestety szacunek do człowieka jest w deficycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+4 / 4

@Maras78 Czyli np jak ktoś stwierdzi, że nazywanie go słowem Polak go obraża to będzie znaczyć, że to słowo jest obraźliwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+1 / 3

@Wolterianin
Dobry przykład. W języku angielskim, zwłaszcz za oceanem, słowo ,,polak" jest określeniem o znaczeniu obraźliwym.
A z innej beczki. Jak nazwę Cię ukraińcem,rumunem lub niemcem, to się raczej nie ucieszysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 2

Czemu miałoby mnie to obchodzić? Jak nazwiesz mnie ukraińcem,rumunem lub Niemcem to po prostu stwierdzę, że to nie prawda o ile nie stwierdzę, że nie ma sensu przejmować się kimś kto nie wie co mówi. Tak samo jak nikt nie przejmuje się tym co mówią dzieci czy chorzy psychicznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+3 / 3

Żadne słowo nie jest obraźliwe samo z siebie; ważny jest kontekst i intencje wypowiadającego to słowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-1 / 1

@perskieoko czyli jak Cię zawołam "Witam Cię K ur wo / Ch uju" to uznasz to za komplement ze względu na moje dobre intencje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 2

@inkognitko
Nie wiem czy warto Ci cokolwiek wyjaśniać (Twój komentarz nie świadczy o Tobie dobrze), ale spróbuję. Zdarzało mi się nazywać dobrych kolegów ch#jem, gamoniem, jełopem, motherfuckerem i innymi tego typu określeniami, ale było to w takim kontekście i tak powiedziane, że żadnemu z nich nie przyszło na myśl, żeby się obrazić. Ludzie z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie to potrafią. Tymczasem moje pierwsze zdanie tego komentarza, może być dla Ciebie obraźliwe, mimo że nie użyłem żadnego "mocnego" słowa. Rozumiesz już teraz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-1 / 1

@perskieoko być może. Takie teksty to tylko są dopuszczalne wśród bliskich przyjaciół. Jeśli kogokolwiek innego nazwiesz w ten sposób (zwłaszcza ze sfery publicznej) to jakiekolwiek nie miałbyś intencji, będzie to odebrane źle. Sam widzisz, że już Cie zakuł mój zwrot do Ciebie bo ię nie znamy i od razu uznałeś że to o mnie nie świadczy dobrze - no i niby dlaczego skoro intencje były dobre?.
Czujesz więc różnicę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
+2 / 2

Przypomniało mi się, jak w mojej firmie pojawił się facet postrzegający się jako kobieta i realizujący procedurę zmianę płci. Wszyscy się zastanawiali jak z nim i o nim rozmawiać. Mówić on, ona, a może to. Używać imienia z dowodu czy tego jakie on chce mieć jako kobieta. Podać rękę na powitanie jak innemu facetowi czy witać się jak z kobietą. Przepuścić w drzwiach jak kobietę czy nie jak faceta? Masa była rozmów i masa różnych tematów. Powodem ich nie była jednak homo czy inna fobia tylko właśnie zwyczajna Polska tolerancja. Ludzie bowiem nie potępiali człowieka za inność, a starali się uzgodnić stanowisko w stosunku do nieznanego im zjawiska tak by włączyć tego innego człowieka do społeczności na takich samych zasadach na jakich funkcjonują wszyscy inni żeby wszyscy się dobrze czuli. Zarówno on jaki i normalsi. Żeby nie było niepotrzebnych zgrzytów, przypadkowego obrażania itp. Jako, że człowiek był w porządku i nie domagał się także specjalnego traktowania ze względu na swoją inność szybko stał się zwyczajnym współpracownikiem w firmie i nikt nie oceniał go przez pryzmat zmiany płci. Więc gdy proces zmiany płci dobiegł do oficjalnego końca nikt nie miał jakichkolwiek oporów przed traktowaniem jego jako jej.
I po części dlatego uważam, że obecnie Polacy są jednym z najbardziej tolerancyjnych narodów na świecie (co nie zawsze jest dla Polski i Polaków dobre), a wszystkie działania w rodzaju aktywistów LGBT są próbą stworzenia w Polsce problemu, którego nie ma żeby mieć z czym walczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar woodykosa1
+2 / 2

...a "SMOLUCH" ?
Wszyscy jesteśmy rasistami !
...a najbardziej kobiety - one tworzą podziały na BIAŁY / CZARNY / KOLOROWY,,,
Może to nie prawda ?!
To pokażcie mi kobietę która pierze BIAŁE i CZARNE razem !!!
Najpierw BIAŁE...na końcu CZARNE - tak już jest .
HEYka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@woodykosa1 Faceci to odróżniają 3 kolory (fajny, pedalski i ch#ujowy) a babki mają całą paletę odcieni - to dopiero rasistki!
PS.: A dlaczego na końcu czarne? Pierze sie pierwsze to, co pierwsze się uzbiera w odpowiedniej ilości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marian1982
0 / 0

chyba najlepszy tego typu kanał na polskim YT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem