Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
652 671
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Ixpire1234
+13 / 25

@tomkosz
To żeś trafił kulą w płot. A to prawosławni, grekokatolicy, wyznawcy Allacha, luteranie, protestanci, Żydzi itd. mogą używać piorunochronów, ubezpieczać się, stosować antykoncepcję i chodzić do lekarzy? Tylko z katolikami masz problem? Czy z wyznawcami Chrystusa? Bo wśród w/w są również wyznawcy Chrystusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+2 / 16

@Ixpire1234 akurat tak sie sklada ze z racji obywatelstwa otoczony jestem przez polskich katolikow, wiec sila rzeczy interesuja mnie oni bardziej niz Aborygeni czy Innuici.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 12

@tomkosz
Coś ty... Przecież gromnica w oknie działa lepiej niż piorunochron XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+7 / 15

@tomkosz niestety w XXI wieku, wieku rozumu i nauki, łatwego dostępu do księzek i internetu... wciąz znajdują się osoby które mylą katolicyzm z mitologią grecką i myślą, że jak piorun uderzy to znaczy że Jezus siedzi na tronie i zrzuca go z nieba... a podobno religia w szkołach nie jest potrzebna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+6 / 16

@tomkosz to takie przykre że w zasadzie zarówno cała religia katolicka i całe pismo oparte są na modlitwie połączonej z działaniem - a ciągle znajdują się ateistyczni janusze teologii którzy nie przeczytali żadnego opracowania, żadnego wykładu, żadnych przypisów a nawet Pisma w całości... a będą wykłady robić o co chodzi w katolicyzmy i w piśmie pisząc jak tomkosz z zarzutem że katolicy chodzą do lekarzy jakby miało t być w jakimkolwiek kontekście sprzeczne z wiarą xD

A co mówi Pismo Święte te ten temat?

1 Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług,
albowiem i jego stworzył Pan.
2 Od Najwyższego pochodzi uzdrowienie,
i od Króla dar się otrzymuje.
3 Wiedza lekarza podnosi mu głowę,
nawet i wobec możnowładców będą go podziwiać.
4 Pan stworzył z ziemi lekarstwa,
a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.
5 Czyż to nie drzewo wodę uczyniło słodką2,
aby moc Jego poznano?
6 On dał ludziom wiedzę,
aby się wsławili dzięki Jego dziwnym dziełom.
7 Dzięki nim się leczy i ból usuwa,
z nich aptekarz sporządza leki,
8 aby się nie kończyło Jego działanie
i pokój3 od Niego był po całej ziemi.
9 Synu, w chorobie swej nie odwracaj się od Pana,
ale módl się do Niego, a On cię uleczy.
10 Usuń przewrotność - wyprostuj ręce4
i oczyść serce z wszelkiego grzechu!
11 Ofiaruj kadzidło, złóż ofiarę dziękczynną z najczystszej mąki,
i hojne dary, na jakie cię tylko stać5.
12 Potem sprowadź lekarza, bo jego też stworzył Pan,
nie odsuwaj się od niego, albowiem jest on ci potrzebny.
13 Jest czas, kiedy w ich rękach jest wyjście z choroby:
14 oni sami będą błagać Pana,
aby dał im moc przyniesienia ulgi
i uleczenia, celem zachowania życia.
15 Grzeszący przeciw Stwórcy swemu
niech wpadnie w ręce lekarza!

Tak więc drogi januszu teologii - proszę cię - przeczytaj cokolwiek jeśli chcesz sie na jakiś temat wypowiadać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
-3 / 3

Chyba jednak nie jest tak różowo. Nie ma normalnych i nienormalnych księży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+5 / 7

@mustermann zaraz zraz... ty przeczytałeś Biblię od deski do deski i stwierdziłeś, że nigdy już więcej nie uznasz teologii jako nauki? A czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, że BIblia nie jest podręcznikiem do teologii?

A co do tego że coś ma sobie w tym miejscu przeczyć - co na litość sobie przeczy i w jaki sposób?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+2 / 2

To ja Wam rzucę lepszy cytat św. Ignacego (jeden z większych świętych Kościoła)

"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 0

@Moher_przez_samo_h „Przypatrzcie się uważnie ptakom nieba, gdyż nie sieją ani nie żną, ani nie zbierają do spichrzy, a jednak wasz Ojciec niebiański je żywi. Czyż nie jesteście warci więcej niż one?”. Ta poruszająca ilustracja słowna upewnia naśladowców Jezusa, że są cenni w oczach Bożych i że nie muszą się zamartwiać o rzeczy niezbędne do życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
-1 / 1

@Moher_przez_samo_h moglibysmy sie tak przerzucac sprzecznymi cytatami do rana, tzw swiete ksiegi pelne sa fragmentow ktore sobie przecza i ktore moga byc wieloznaczne. to nie ma sensu, tak jak same sw ksiegi i religie ktore na nich wyrosly

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
0 / 0

@Obcy A czy ja coś takiego napisałem? Odpuść sobie sowizmaty. Teologia to pseudonauka, przyklejona do uniwersytetów, gdzies w kąciku filozofii (której standardów nie spełnia). O Biblii nie mam zamiaru tutaj szeroko dyskutować, ale już twój cytat pokazuje jakie "mądrości" zawiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RavenMT
-5 / 21

Pani sanitariuszka taka mądrasińska. Ogarnęła w moment temat, wyciągnęła wnioski jakże logiczne, oceniła i skazała człowieka.
Również w momencie jego upadku przypisała mu kilka zbrodni, no ba jak się miał człowiek obronić.
Takie skróty myślowe jak pani to przedstawiła świadczą o tym, że nie powinna pani jednak mówić co myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-5 / 17

Nie żebym bronił bioenergoeterapeutów itp ale..

Przecież ci ludzie NIE wykluczają medycyny konwencjonalnej... po prostu uważają że są przypadki w których inne rodzaje "medycyny" mogą działać lepiej i tyle...

To tak samo jakby do kogoś rannego, kogoś kto dzwoni po pomoc ale jednocześnie kogoś kto propaguje jazde rowerem dlatego że auta smrodzą i są głośne - drwić że szpital nie ma rowerów i musi przyjechać karetka która jest samochodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 4

@0bcy Nie wiem za co Cię zminusowali, prawdę napisałeś. Bioenergoterapeuta, homeopatia itd itp jest całkowicie legalna pod warunkiem, że nie gadasz ludziom bzdur, że mają nie chodzić do lekarza.
Więc o ile rzeczywiście laska nie miała twardych dowodów na to, że gada on ludziom, żeby się nie leczyli u lekarzy, to się po prostu znęcała nad biednym człowiekiem, który ze względu na swój kiepski stan zdrowia nie mógł się obronić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

@Ptakirobiacwircwir
legalna nie oznacza skuteczna:)
nikt nie zabroni ci leczyc zapalenia pluc kieliszkiem wodki
natomaist czy to cie skutecznie wyleczy? raczej nie

laska mogla znac znachora bo leczyla jego pacjentow ktorzy mogli jej wprost mowic ze radzil im odstawic chemie

wiekszosc osob ktore leczylo siebie badz innych za pomoca homeopatii bylo zgodne w jednej kwestii, zeby dzialalo trzeba w to wierzyc. czyli jest to efekt placebo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 0

@mieteknapletek jeśli wiedziała z pewnych źródeł, że odradza leczenie konwencjonalne i chodzenia do lekarza to miała rację.
Dowcip poelga na tym, że ci kto w to nie wierzą to tam nie chodzą :) Legalna nie oznacza skuteczna, jedna jak ktoś coś robi legalnie i nikomu nie szkodzi (nie gada, że ktoś ma odstawić leki) to nic mi do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 0

@Azheal W ten sposób można też wyśmiewać wszystkich wierzących w jakąkolwiek religię. W sumie leczenie wodą ma więcej sensu niż religia a jednak nikt nikomu nie dogaduje i go nie punktuje. Tak to jest, że w jedne czary wierzyć wolno w inne juz nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Ptakirobiacwircwir
"jeśli wiedziała z pewnych źródeł, że odradza leczenie konwencjonalne i chodzenia do lekarza to miała rację."
jej wypowiedz sugeruje ze jeden z jej pacjentow pod wplywem tego goscia zrezygnowal z leczenia bo uslyszal ze chemia szkodzi co zakonczylo sie jego smiercia

"Legalna nie oznacza skuteczna, jedna jak ktoś coś robi legalnie i nikomu nie szkodzi (nie gada, że ktoś ma odstawić leki) to nic mi do tego."
tutaj wszystko zalezy od definicji szkody, jezeli ktos rozprzestrzenia informacje dotyczace szkodliwosci lekarst, to czy szkodzi czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 0

@Azheal Niby tak, ale jak napiszesz, że wiara to czary mary, głupoty i w ogóle coś dla naiwnych to zbierzesz mnóstwo negatywnych komentarzy i jeszcze ktoś cię pozwie za obrazę uczuć religijnych :) Jak napiszesz, że homeopatia i bioenergoterapia to głupota to jeszcze Cię poprą.
Ja po prostu nie widzę różnicy między religią a innymi czary mary, ale niech sobie każdy wierzy w co chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Ptakirobiacwircwir
0 / 0

@mieteknapletek Tak powiedziała, jak miała wiarygodne źródło i wie, że to na pewno ta osoba to ok. Jak tyko po tabliczce coś tak skojarzyła to jej komentarze zbędne.

Rozprzestrzenie informacji na temat szkodliwosci lekarstw wiążę się z namawianiem do zaprzestania ich zażywania. W dodatku wiele lekarstw jest szkodliwych, ale zaprzestanie ich jest bardziej szkodliwe, na ulotce są działania niepożądanie. W dodatku jest różnica między stwierdzeniem, że leki na ból głowy szkodzą i proszę ich nie brać a stwierdzeniem , że leki na cukrzyce są szkodliwe, proszę ich nie brać. Nie mnie to rozstrzygać, po to są sądy,
Byłam kiedyś u bioenergoterapeuty jak byłam dzieckiem (babcia mnie zaciągnęła). Dla mnie strata kasy, ale nie mówił nic o odstawieniu leków. W ogóle nie pytał o zwykłych lekarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
-3 / 9

Tacy pseudohomeopaci robią złą famę tym poważnym - którzy stawiają na leczenie bez pomocy antybiotyków i chemii w miarę możliwości. Nie ma to zwalczać zwykłych terapii, ma je wspomagać. Nie bez powodu nazywa się to medycyną "komplementarną", a nie "alternatywną".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@Cascabel moim zdaniem jest różnica czy facet uczy jak się leczyć bez antybiotyków i chemii ale przy rzeczach dostępnych naturalnie (czyli np wit D, C, K, czosnek, kapusta kiszona itp) czy wręcz zakazuje tego i leczy falami, energią i homeopatią. Ten drugi przypadek to jednak skrajne narażanie pacjentów i wiadomo: tylko pieniążki, pieniążki, pieniążki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 12

Czy autorka wpisu chwali się, że podnosiła ciśnienie i celowo wkurzała osobę mają właśnie zawał, lub będą w stanie przedzawałowym? Czy ja coś źle zrozumiałam. Przysięga Hipokratesa już nie obowiązuje czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+1 / 17

@VaniaVirgo Tak, sama przyjemność leczyć takiego szarlatana, który w przypadku choroby sam nie wierzy w swoje własne teorie, ale nie przeszkadza mu to wciskać je naiwnym. Ta sama przysięga zmusiła ją do leczenia go, chociaż wie, że gdy facet wyzdrowieje, to dalej będzie prowadził swoją szkodliwą działalność i być może kilka osób przez niego umrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2020 o 17:01

V VaniaVirgo
-1 / 9

@LowcaKomedii Jeśli ktoś chce wybierać kogo ma leczyć, kto zasługuje na leczenie, to niech sobie prywatną klinikę otworzy. Bo nie od tego jest lekarz, by decydować kto zasługuje na zdrowie a kto nie. A jak ktoś jest taki głupi, że daje się naciągać, mimo że lekarze mówią, że tamci się mylą, to co poradzisz? Ich wolny wybór, czy chcą być zdrowi, czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 2

Patrząc na ocenę, masakra, naprawdę uważacie, że czyjeś poglądy (nawet jeśli słuszne) powinny wpływać na jakość pracy medycznej? Czy, gdyby ateista leczący katolika, który się modli o zdrowie też postanowił mu szkodzić, bo "niech cie Bóg leczy", to byłoby ok? Albo osobę po wypadku, bo przecież wcale nie musiała jechać tym autobusem, mogła na rowerze pojechać, tak zdrowiej, też będzie ok?
Czy kogoś z jakimś medalikiem Św Krzysztofa po wypadku drogowym, też będą dogadywać i denerwować, bo obrazek nie ochronił?
A może wy wiecie, czyje życie jest więcej warte? Swoje na ile innych "gorszych" żyć wycenicie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2020 o 17:03

J jestemtuijuz
+2 / 8

Dla Mnie do zwolnienia kobieta. Dyskusje Sobie prowadzi w takiej sytuacji... Chłop powiedział zgadza się i koniec. Może miało być to śmieszne... Cała ta dyskusja. Ale nie życzę odwiedzin takiej kobiety przy członkach Waszej rodziny. Bo śmieszki się odezwały to Sobie poogadam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 8

Ci wszyscy bioterapeuci i inni "eksperci" pokroju Zięby powinni być aresztowani i mieć odcinany dostęp do internetu. Ich postępowanie śmiało można podciągnąć pod narażanie życia i zdrowia innych ludzi. Z drugiej strony trudno mi zrozumieć, jak to możliwe, że w XXI w. ludzie nadal wierzą, że zioła, kosmiczna energia, czy nie wiadomo co jeszcze ich uzdrowią. Zioła można było zrozumieć w czasach, gdy nie znano lekarstw. Produkcję kremów, czy maści z ziół też można zrozumieć, ale normalni ludzie zajmujący się taką produkcją nie namawiają nikogo do rezygnacji z wizyt u prawdziwych lekarzy, czy zastępowania nimi normalnych lekarstw. I do momentu gdy ktoś nie zacznie wypisywać takich bredni niech się zajmuje produkcją, ale niech nie namawia innych do swoich "terapii".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cmb47
-1 / 5

co to w ogóle za źródło ? znowu atak na ludzi, którzy wolą w pierwszej kolejności spróbować natury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dusiolek_
0 / 2

Wygląda jak totalny fejk, a przynajmniej mam taką nadzieję, bo inaczej takie na siłę przeciąganie sprawy przed podaniem leków dosłownie ratujących życie mogło się skończyć bardzo źle. Cała ta dyskusja powinna się skończyć po tym pierwszym "ja się zgadzam".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem