Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jaras12
-2 / 44

niestety w Polsce nie ma żadnych ogólnopolskich mediów, które miałyby na tyle odwagi żeby powiedzieć prawdę. Dlaczego? Dlatego że ta banda "dziennikarzy" brała i nadal bierze w tym udział. Tak naprawdę gdyby Ci "dziennikarze" nie nakręcali tak tej histerii, to by nikt nawet o tym nie wiedział. Musiały pójść naprawdę wielkie pieniądze żeby to rozkręcić. Wbrew jednak pozorom wcale dużo ludzi nie musi brać udział w tej całej szopce. Wystarczy tak naprawdę kilku "światowych ekspertów" jak Fauci, czy "ekspert" Gates plus szef WHO, którzy na początku postraszyli fałszywymi przewidywaniami, potem włączą się w to media i ciach jest pandemia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
-2 / 18

@jaras12 jak chcesz sobie posłuchać czegoś w podobnym tonie co wypowiedź tego ratownika to rzuć okiem na wrealu 24 tv, albo media narodowe (za spacje daj kropki z jakiegoś powodu nie można wpisywać tego jako link, nie wiem czemu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 10

@jaras12 a jak pewnikiem sam dobrze wiesz akurat w tych "mediach" nic na ten temat się nie pojawi, także w aktualnej sytuacji pozostają właśnie tylko te niszowe stacje. Inaczej po prostu nie da rady. Inna sprawa podejrzewam, że im trochę łatwiej mówić w taki, a nie inny sposób, bo nie mają finansowania ze strony większych graczy na świecie. Może będzie to wyglądało trochę inaczej, jeśli się jeszcze bardziej rozwiną ale na razie jest, co jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dajpatsu
-3 / 5

@y0u mi się z tym skojarzyło to
www.youtube.com/watch?v=ev94kiByVzc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 sierpnia 2020 o 19:29

P Prally
0 / 0

@y0u Tak, ostatnio nieukom na podobnych mediach musiałem tłumaczyć że wirus jest groźniejszy od szczepionki, a szczepionka ma udowodnioną skuteczność i nie da się zrobić ogólnoświatowego spisku w który musiałyby być zaangażowane setki tysięcy ludzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+13 / 59

Z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy ratowników medycznych (o ile to rzeczywiście ratownicy, ja też mogę podawać się za specjalistę od jedzenia złotych rybek i żonglowania nornicami, kto mi zabroni) nie mają wystarczającej fachowej wiedzy żeby ocenić kwestie o których się wypowiadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2020 o 19:45

I irulax
-3 / 41

@samodzielny68 Co ciekawe, również wypowiedzi lekarzy mających odmienne zdanie od obecnej Jedynie Słusznej Wykładni są systematycznie usuwane z mediów publicznych. Widać też są niekompetentni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+10 / 24

@irulax Tak jak w przypadku nauczycieli, którzy nie wierzą w dysleksję.
Niby istnieje. Niby potwierdzona naukowo. Niby - daje konkretne objawy i można ją zdiagnozować, ale nawet jak zdiagnozowana - to ludzie i tak podważają istnienie przez fakt, że część osób zdiagnozowanych być nie powinna, a część - wyolbrzymia, albo bagatelizuje problem.
Aż w otoczeniu pojawi się osoba z objawami.
Jeżeli trafi kogoś z rodziny, albo ze znajomych - niekoniecznie musi być to przypadek śmiertelny, albo bardzo ciężki - to zmieniają takie osoby zdanie o "nieistniejącej pandemii". Nikomu tego nie życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+5 / 7

@Cascabel Nikomu nie życzę zarażenia. Nie uważam również, że dyslekcja to bzdura. Nie ma jednak potrzeby aby połowa dzieciaków w klasie miała papiery na dyslekcję albo zwolnienie z w-fu. Nawet więcej, w dłuższym czasie będzie szkodliwe.
Boję się aby nie było podobnie z koroną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+5 / 9

@irulax to jest właśnie ten problem. Wypośrodkójmy. Problem jest, ale nie popadajmy w paranoję: znamy objawy, znamy przebieg, dane, grupy ryzyka. Korzystajmy z wiedzy i tyle, a nie doprowadzimy do ekstremum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BarracudaBdg
+3 / 3

Proszę, zapoznaj się z definicją pandemii, czy w sumie czegokolwiek o czym chcesz się wypowiedzieć. Długi okres inkubacji, relatywnie niska śmiertelność, R>1 i występowanie w wielu krajach lub kontynentach, to są wyznaczniki pandemii. Brzmi znajomo? Fakt, że u nas epidemia nie przybrała znacznych rozmiarów jest jedynie skutkiem środków zapobiegawczych. A że ludzie są zbyt tępi, żeby sobie wyobrazić możliwe skutki to inna sprawa. Przykre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@irulax Wiesz co, istnieją konkretne powody dla których w przypadku specjalistów, takich jak naukowcy czy medycy, liczy się głos środowiska a nie pojedynczych osób.
Praca naukowa, choćby o patogenach, musi być recenzowana, i to wielokrotnie. Bo zawsze pojedynczy badacz czy zespół może popełnić błąd, albo dokonać oszustwa żeby zrobić karierę, a pojedyncze osoby mogą zachorować psychicznie i im się wszystko miesza.

Jak ktoś się kłóci z kilkoma tysiącami uniwersytetów rozsianych po całym świecie, to na bank jest to albo nieuk, albo szarlatan, albo schizofrenik. Innej możliwości nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Filemona_
+9 / 45

A ja jestem ksiezniczka z Arabii Saudyjskiej, od teraz mozesz mnie cytowac i mowic ze to slowa ksiezniczki, w koncu ci tak powiedzialam! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+5 / 41

UWAGA! Sam byłem zwolennikiem totalnego lockdownu bo się naoglądłem "akcji" w Bergamo z bliska. Nie wiem co tam odwalili ale wyglądało to strasznie i działało na psychikę. Jak pewnie wiecie praca moja polega na okresowym jeżdżeniu po Europie. Obejrzałem i widzę. Zaczynam wyciągać wnioski. Choroby nie ma dopóki nie ma testu ???WTF??? Żyję w czerwonej strefie - i nic. Totalnie nic. W końcu zdałem sobie sprawę, że to jedna wielka ściema dla pozyskania kasy i dla zrytego budżetu. Żona też nie choruje bo jej nie wolno. Z gorączką (akurat angina) szef pyta czy przyjdzie w końcu do roboty czy dalej będzie się wydurniać.
Zmieniłem poglądy. Fakt, bałem się jak inni ale zacząłem myśleć samodzielnie. Zacznijcie i wy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eules
-2 / 4

@Buka1976 a gdzie tutaj ta samodzielność ? Lubie takie głupie ludzkie absurdy. Są takie śmieszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 1

@eules W wyciąganiu wniosków. Jest to coś czego nie znasz. Ludzie którym jest coś nieznane to albo się tego boją albo ich śmieszy. Przykład? W starożytnym Egipcie bali się zaćmienia słońca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konto usunięte
0 / 2

@Buka1976 dokładnie, wciąż zadziwiają mnie ludzie którzy nawet widząc dane nie połapali się jeszcze, że ta kowidowa plandemia to fikcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eules
0 / 0

@Buka1976 Skrajności nigdy nie są dobre. Rodzą takich zj**ów jak Ty. Od skrajnego lockdown do "nie ma wirusa". Życzę dużo zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 1

@eules Ostatnio- przychodzi baba do lekarza.
Lekarz
- Co pani dolega?
Baba
- Nic.
Lekarz
- Uuuuu, widzę koronawirusa.


Właśnie tak to u nas wygląda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eules
0 / 2

@Buka1976 Ale co to zmienia ? Że mamy nieprofesjonalny personel medyczny ? Ten sam w szpitalach wsadza ludziom gips na stawy, to o czym my mamy tutaj dyskutować ? Że ci "wyedukowani lekarze" nawet nie znają podstaw ? Idę do lekarza a on do mnie "To co panu przepisać ?".
Patrz, że to wszystko to fikcja. Wirus czy jest czy nie jest, ja tam założę maskę przechodząc obok Ciebie, lub wchodząc do sklepu, nie z obawy o wirusa, lecz z szacunku do Ciebie i Twoich bliskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 0

@eules Dziękuję. Nic to nie da ale Przynajmniej poczujesz się lepiej :)) te maseczki to trochę tak jakby choremu na raka mówić "na zdrowie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W windario
+18 / 46

Też tak myślałem. Też tak mówiłem. I się przyplątało. Największemu wrogowi tego nie życzę. Odchorowałem w domu. Powoli dochodzę do siebie. To prawda, że wszystko zależy od człowieka. Do ułomków nie należę, ale sponiewierało mnie strasznie. Jest mnóstwo niedowiarków. Oby was to nie spotkało!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+16 / 30

@windario Wiesz, zapewne znajdą się osoby które ciężko przechodziły zwykłą grypę. Jestem zwolennikiem zachowania środków ostrożności - nie będę w ramach protestu lizać poręczy w komunikacji miejskiej. Żeby się jednak nie okazało, że skutki uboczne zwalczania korony będą gorsze od samej choroby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 19

@windario a zapytam tak po prostu, tak jak sugeruje @irulax przechodziłeś grypę? Tylko grypę, nie przeziębienie.
Zobaczyłbyś jaka to przyjemność zachorować na grypę i ile czasu wraca się do siebie. Tyle, że nikt z powodu grypy nie robi takiej szopki.
Fakt pojawił się (albo i nie, bo już był) nowy wirus, zrobiono z niego zabójce ludzkości a choruje na niego ledwo ~2‰ populacji, zmarło (licząc oficjalne dane) ~0,01‰ populacji.
Popatrz sobie ile osób rok rocznie choruje na grypę, a ile zachorowało w tym roku.

To taka pandemia, że jeszcze 20 lat temu nikt by o niej nie wiedział. Nikt by nie był wstanie tego wykryć bo gro przypadków, jak twierdzą, jest bezobjawowa. BEZOBJAWOWA, co to za choroba co nie daje objawów u większości "chorych". Ludzie byli, są i będą nosicielami wielu patogenów, nie czyni z nich to od razu chorych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 14

@raven000 nie istnieje coś takiego jak wirusowa choroba bezobjawowa. Można mieć bezobjawowy (czasowo) nowotwór, ale nie infekcje wirusową. Można mieć w organizmie wirusa (mamy ich wiele) i nie być chorym. To jest to, co w mediach nazywają "chorobą bezobjawową" oczywiście dla celów propagandy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@irulax Niemniej autorowi tekstu gniew pomieszał w rozumie. Przy grypie nie stosuje środków zaradczych, bo jest różnica między 6 tysiącami zgonów, a 160 tysiącami zgonów. I taki jest powód stosowania przy Covidzie obostrzeń niestosowanych przy grypie.
Z całą resztą w zasadzie można się zgodzić, zwyjątkiem tekstu o szczepionkach; pan nawet nie trudzi się podaniem argumentów za nieprzyjmowaniem szczepionek, bo ich zwyczajnie nie ma, a pisze o nich w sposób który sugeruje że lepiej ich nie brać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemoja
+3 / 19

No to teraz trochę faktów:
Średnia liczba osób hospitalizowanych z powodu Covida - około 2000/dzień;
liczba respiratorów w użyciu - średnio 70 - 80/dzień
Jak widać, nie są to jakieś zabójcze liczby. A dodatkowe pieniądze są dla szpitali jednoimiennych, więc pozostałe nie mają żadnego interesu, żeby "odkrywać" wirusa.
(szczegółowe dane są na https://koronawirusunas.pl/)

Natomiast kretyńskie zasady przyjmowania do szpitali i na SOR nie zależą od lekarzy, tylko od wytycznych ministerstwa, podobnie jak równie kretyński nakaz, aby wszystkich z gorączką kierować do szpitali zakaźnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 11

@niemoja Ostatnio miałem uraz stawu i jednocześnie zbyt długo siedziałem na słońcu, przez co wieczorem byłem osłabiony i dostałem gorączki. Rano nie było po niej śladu. Gdybym powiedział o tym ortopedzie, to pewnie wylądował bym w szpitalu dla nosicieli :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+25 / 57

Jeżeli ratownik medyczny z 22 letnim stażem nie wie, że istnieją choroby bezobjawowe to ja się pytam jak on się utrzymał w tej pracy tyle lat??? Pierwszy z brzegu HPV jest kompletnie bezobjawowy dla facetów a kobiety umierają na raka! Dodatkowo wpis rozpowszechniany przez mechanika samochodowego, rozumiem że ze specjalizacji w wirusologii???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
+2 / 8

@acotam43 Potwierdzam. Mąż ma żółtaczkę, już 9 lat z nim żyję, objawów jak nie było tak nie ma, a ciągle chory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+3 / 11

@zlatko23 No to będę troszkę upierdliwy ale... masło maślane to pleonazm natomiast choroba bezobjawowa wydaje się być oksymoronem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+8 / 14

@acotam43 to w końcu umarły na raka czy na HPV? Bo się zeznaniach plączesz. Nosicielstwo HPV nie jest jednoznaczne z chorobą jakąkolwiek.
I teraz jeszcze raz, to że ktoś jest NOSICIELEM wirusa HPV nie czyni z niego chorego niezależnie od płci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zlatko23
0 / 14

@dr_E_Konom Może źle się wyraziłem. Nie ma chorób bezobjawowych. Można być nosicielem czegoś... Tak jak podobno 90% populacji ma w sobie wirusy odpowiedzialne za opryszczkę, a nie u każdego się ujawnia. Przeczy to definicji choroby. Każda choroba daje objawy, czy to wewn. czy zewn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

@zlatko23 Luzik. Dobrze Cię zrozumiałem :) Tak jak napisałem włączyła mi się "upierdliwość językowa" ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+6 / 8

@acotam43 nie ma czegoś takiego jak choroba bezobiawowa dobrze ratownik medyczny mówi, ale oczywiście Polaczki znawcy wszystkiego więdzą lepiej od osób pracujących w służbie zdrowia.. Weźmy podany przez ciebie przykład wirusa HPV. Mężczyzna jest nosicielem tego wirusa, ale nie jest chory, bo choroba to zespół objawów. Dopiero wirusy wywołują choroby np wirus SARS COV-2 może (ale nie musi) wywołać chorobę o dumnej nazwie COVID 19, nie można być natomiast chorym na wirusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+4 / 6

@acotam43
Mnie to nie dziwi. Ratownik to nie lekarz. To taki lepszy sanitariusz. RM nie leczy ludzi, tylko przywracając krążenie przygotowuje do leczenia.
A ci tutaj, to nie medycy tylko idioci. Najgorsze jest to że wiele osób uwierzy w te bzdety

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+7 / 17

Zalecam z dystansem podchodzić to tych rewelacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 4

@truskawka90 Tak samo z dystandem powinno się podchodzić do rewelacji z drugiej strony. Przypominam, że udowodniono szkodliwość leku na malarię w leczeniu covid, udowodniono, że zwiększał on śmiertelność chorych, a ponoć miał tak strasznie pomagać (tak głoszono na początku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@7th_Heaven Trump głosił. Jak ostatnim razem sprawdzałem to nie ma wykształcenia medycznego. Zresztą używanie tych wszystkich nieskutecznych leków jest już zakazane, a płaskomózgi używają tego jako argumentu że "szykanuje się lekarzy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+1 / 1

@Prally oczywiście że nie ma wykształcenia medycznego ani prawa wykonywania zawodu lekarza więc jak nie trudno się domyśleć nie ma też prawa wypisywać pacjentom leków na malarię, skoro jednak ktoś im je wypisał i podał, to chyba idiotycznie zrzucać tu teraz winę na Trumpa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

Jeżeli porównujesz leki na malarię do nieprzebadanych i jak się później okazało nieskutecznych leków przepisywanych przez niektórych lekarzy bezprawnie na koronawirusa, to tylko pokazuje że nie masz pojęcia o czym mówisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pacio6
+20 / 30

Patrząc pod uwagę sposób pisania, używania interpunkcji, stosowania typowo "Faktowych"/płaskoziemskich zwrotów, to nie obchodzi mnie, czy ktoś jest ratownikiem, lekarzem, prawnikiem czy prezydentem, mojego zaufania nie zyska. Niech się podpisze imieniem i nazwiskiem, niech będzie to opinia całego środowiska lekarskiego, a nie jakiegoś "anonima", który nie wiadomo, czy skończył gimnazjum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WillShein
+6 / 14

Żaden ratownik, ludzi kłamiecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+8 / 18

To jakiś wkręt? To słowa ratownika? Ppzestałem czytać w momencie gdy zaczął pisać o bezobjawowym przechodzeniu Covid. Bezobjawowo to możesz być zarażony wirusem SARS-CoV-2, ale Covid (potoczna nazwa) to potencjalny wynik tego zarażenia. Jak masz Covid, to masz objawy. To, że niedouczone media i niedouczeni politycy powtarzają bzdury spowodowało, że ludzie są błędnie informowani i samo zaczynają powtarzać bzdury. To jest smutne, ale taki głupie mamy społeczeństw, które HIV nie odróżnia od AIDS. JEDNAK jeśli ratownik myli te 2 rzeczy, to już przestaje być śmiesznie. Ten człowiek MA MIEĆ WIEDZĘ. Więc, albo to wkręt, albo ktoś niedouczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2020 o 9:54

P Prally
0 / 0

@konto usunięte Jeżeli spadnie Ci saturacja o 2% to tego nie odczujesz, czyli nie będziesz mieć objawów, ale spadek świadczy o uszkodzeniu płuc, czyli chorobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 7

a jaka mam pewnosc ze to wypowiedz ratownikow medycznych ktorzy posiadaja MNIEJSZA wiedze medyczna od lekarzy
a nie wymysl kogos kto uwaza ze covid jest ok i eutanazja ludzi starszych to niewielki koszt w porownaniu z ograniczeniem jego wolnosci osobistej poprzez nalozenie na niego nakazu noszenia maski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
+7 / 13

Tak się zastanawiam, kto pisze prawdę? Czy może osoby prywatne, które opisują pokręconą sytuację w Sanepid, podając swoje imię i nazwisko? Lekarze piszący o COVID-19, który zbiera żniwo, podając przy tym swoje imię, nazwisko i specjalizację? Czy może jednak mechanik samochodowy, który opisuje anonimowe "wyznania medyków"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
+1 / 5

Akurat tym porównaniem z HIV-em to trafił jak kulą w płot. W tym właśnie problem jest, że zaraża się człowiek HIV-em i nie wie o tym, więc się nie leczy. Przez lata nie ma objawów (bo jak już są to ma chorobę: AIDS, a nie jest jedynie nosicielem wirusa HIV), a w międzyczasie zaraża innych, bo np nie uprawia bezpiecznego seksu. HIV jest o tyle "lepszy" od koronawirusa, że nie można się nim zarazić w trakcie normalnej rozmowy.

Nie pamiętacie już jaka panika była jak się HIV pokazał? Księżna Diana furorę zrobiła, bo podała rękę choremu. Ludzie się bali jak nie wiem i też było dużo dezinformacji, np czy można się zarazić przez pocałunek. Teraz mamy dobrze, bo mamy i prewencję, i sprawdzone metody leczenia, więc AIDS nie jest wyrokiem śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 3

@boomfloom i czym panika na temat HIV/AIDS różni się od paniki na temat SARS-COV2/COVID19 ?

To jest dokładnie ten sam problem. Media rozdmuchały problem, ludzie spanikowali i teraz brak odważnego aby powiedzieć "przegięliśmy" i się wycofać. Brną dalej bo może się ludzie nie zorientują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boomfloom
0 / 2

@raven000 Ok, czyli, pomijając kwestie moralne, prześpisz się z pierwszą lepszą osobą bez zabezpieczenia? Co za problem - najwyżej do końca życia będziesz brać lekarstwa.

Panika w kwestii HIV-a wzięła się stad, że ludzie widzieli jak inni na to umierają. A tutaj co chwilę słychać "nie znam nikogo kto by miał covida". Nic dziwnego - nie testują wszystkich, niektórzy nie mają oczywistych objawów, ci co mają covida wstydzą się przyznać. A koronawirus przenosi się dużo łatwiej niż HIV.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
+3 / 9

dzięki wirusowi dowiedziałem się że chirurdzy niepotrzebnie noszą maseczki podczas operacji bo podobno maseczki ch*ja dają, a po przeczytaniu tego artykułu mam nadzieję że respirtory jak najszybciej znikną z Polskich szpitali bo to maszyny o zabijania!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alakinjjsk
0 / 6

Żyjemy w czasach gdzie lekarz mówiący, że covid to ściema przegra z gościem od Microsoftu. Jesteś wolnym człowiekiem, masz swoje zdanie? Zostaniesz stłamszony przez grupę owiec beczących narzuconą treścią z mainstreamu. Lol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@alakinjjsk Z prostej przyczyny. W środowisku naukowym przyjęło się, że praca nie ma wartości, póki nie zostanie zrecenzowana, i to przez im więcej osób i ośrodków, tym lepiej. W ten sposób wykrywa się oszustwa, oraz ludzi którzy... po prostu zachorowali na schizofrenię i zaczęli pleść bzdury.
Podobnie jest w medycynie. Jeżeli pojedynczy lekarz mówi co innego niż struktury takie jak Izba Lekarska i jeszcze kłóci się paroma tysiącami uniwersytetów na całym świecie, to masz jak w banku że to albo nieuk, albo szarlatan, albo schizofrenik. W każdym razie człowiek niebezpieczny dla swoich pacjentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-3 / 3

Co by tu jeszcze napisać, żeby przekonać siebie i innych, że wirus nie istnieje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 3

@UFO_ludek wirus istnieje, pandemia nie istnieje. To taka subtelna różnica.

Ale gratuluję wiary w pandemię z ~2‰ społeczeństwa które zachorowało i 0,01‰ które zmarło.

Pandemia to jest przy zachorowaniach jak np przy hiszpance ~25% populacji zakażona, ~5% umiera. Wtedy możemy mówić o pandemii a nie to co teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 1

@raven000 Do tej pory zachorowało 58611. Zmarło 1913. Śmiertelność wynosi 3,3%. Nie wiem skąd masz dane w promilach. Z głowy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-2 / 2

@UFO_ludek widzę iż czytanie z zrozumieniem to problem ale skoro chcesz:
(58611/37686964)*1000 = 1,55‰
(1913/37686964)*1000 = 0.05‰
Czy ja tam pisałem o śmiertelności w stosunku do chorych czy do społeczeństwa? W Polsce jest ok 38 milionów obywateli. Teraz już wiesz skąd się biorą promile?
Tak samo odniosłem się do hiszpanki, nie pisałem o śmiertelności wśród chorych, a w odniesieniu do populacji Ziemi w tamtym okresie.

Teraz rozumiesz rozmiar tej pseudo pandemii. Matematyka to jedyna "bezwzględna suka" której nie da się nagiąć do "poprawności politycznej". Czy ktoś wierzy w pandemię czy nie dane są takie same.

W Polsce dziennie umiera ok 1100-1200 osób, czyli w ciągu blisko 6 miesięcy "pandemii" zmarło na nią tyle co w ciągu 1,5 dnia normalnie umiera ludzi.
Chcesz wierzyć w pandemię wierz, Twoja wiara, Twój biznes. Jedynie nie zmuszaj innych do tego.

******
PS I nie zachorowało a jest nosicielem wirusa, to subtelna różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2020 o 21:07

U UFO_ludek
-1 / 1

@raven000 Serio liczysz śmiertelność na daną chorobę wśród osób, które nie chorują? A wiesz, że śmiertelność wśród osób dorosłych chorujących na dziecięcą białaczkę wynosi 100%? Czy to oznacza, ze wszyscy umrzemy na ten nowotwór? Nie. Śmiertelność liczy się wśród chorych, nie zdrowych. no chyba, że ktoś grubo manipuluje. Mam nadzieję, ze nikt przy zdrowych zmysłach się na Twoje manipulacje nie nabierze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@UFO_ludek nie liczę tyle co śmiertelności choroby tylko ofiary pseudo pandemii. Ebola też osiąga śmiertelność bliską 100%. To dlaczego nie ogłaszamy pandemii eboli? To teraz powiesz, że ebola to mało chorych. A grypa co roku ilu łapie? I też nie ma pandemii.
Według tych samych kryterium liczyłem hiszpankę. Jest różnica? Czy jej nie zauważasz i będziesz brnął w zaparte?

Ale tak jak pisałem chcesz sobie wierzyć w pandemię to wierz, ci co odrobinę myślą to widzą iż to przekręt nie adekwatny do zagrożenia. Pytanie tylko co tym chcą przykryć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 1

@raven000 Niestety takie (nie)myślenie kosztuje życie wielu ludzi :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@UFO_ludek nie więcej żyć kosztuje takie myślenie jak Twoje. Przez takich jak Ty stał się cud nad szpitalami i ludzie przestali chorować i umierać na zawały, raka, udary.
Dziennie umiera w Polsce ok 1200 osób czyli zmarło ok 220000 ludzi przez czas "pandemii", tego tylko 2000 to "ofiary" COVID19.

Więc tak jak mówię do każdego wyznawcy, wierz sobie w co chcesz ale odπerdol się od innych którzy w to nie chcą wierzyć. Matematyka to taka "wredna suka" co się propagandzie i "poprawności politycznej" nie kłania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 1

@raven000 rzecz w tym, że ani ja ani nikt z moich bliskich nie zachoruje na raka ani na zawał, gdy spotka kogoś chorego w tramwaju. Na covid już tak. Dlatego przez Twoją i Tobie podobnych nieodpowiedzialność umierają inni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-1 / 3

Ratownicy jak i pielęgniarki są głęboko przeświadczeni, że wiedzą więcej od lekarzy i bez problemu by ich zastąpili. Nie mają świadomości swojej głębokiej ignorancji medycznej, ale za to mają w większości bardzo duże ego:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 15

To jest jakiś fejk w wykonaniu antyszczepionkowców... W dodatku widać w nim naloty ziębinizmu.

"(...) testy nie są przeznaczone do diagnostyki, lecz do badań naukowych" - więc co zrobił naczelny znachor RP, inżynier-mechanik? Są 2 rodzaje testów - przeznaczone do badań naukowych oraz do diagnostyki. Szarlatan wziął ulotkę tych przeznaczonych do badań, gdzie było napisane, że testy służą do badań naukowych i nie powinny być użyte w celu diagnostyki. Następnie powiedział, że tak wygląda ulotka testów (oczywiście słowem nie wspomniał, że są 2 rodzaje tych testów. Jego lemingi myślą, że jest tylko jeden...) oraz że sam producent ów testów nie zaleca, by używać ich w celu diagnostyki...

Manipulacja, ale jak widać głupsza część społeczeństwa używa teraz jego wypocin jako argumentu…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2020 o 21:28

A Arkadyjczyk85
-1 / 1

Bohaterów będziemy wieszać na drzewach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 2

Mocno fejkowe te rzekome "zeznania"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasiekii
-1 / 7

Wirus istnieje ale nie jest az tak niebezpieczny jak nam to wmawiajà media I nie tylko ( dobry kryzys nie moze siélan zmarnować, big pharma musi zarobiç). Przechodzilam Covit 19 przy tzw chorobach wspoltowarzyszacych. Wyleczylam siebie i partnera ziolami, żyje I mam sié dobrze. Od poczàtku marca... zero skutkow ubocznych, zero nawrotôw. Wirus, ktorego wiekszosc osôb przechodzi bezobjawowo.Wirus ,ktôry zabija setki tysięcy ludzi na calym swiecie..hmm w tym czasie ludzie ktorzy poprzednio umierali na raka I inne choroby przestali umierac..za to wszyscy zaczeli masowo underac na Covit 19.. Śmiertelny wirus na ktorego nie ma leku ale za chwile bedzie szczepionka ( na zrobienie I przestowanie szczepionki potrzeba min 5 lat , za to na Covit wedlugo min. Billa Gate'sa I kilku innych "ekspertow" wystarczy mniej niz rok..na pewno nam pomoze)..Śmiertelny wirus ktorego rozprzestrzenianie zatrzymujà zwykle materiałowe maseczki. Wirus ktory nie atakuje na wiecach wyborczych za to dopada ludzi w lasach na spacerze..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@Kasiekii Miałaś szczeście idiotko.
Wirus jest znacznie bardziej niebezpieczny niż się o tym mówi, bo mówi się tylko o zgonach. A mnóstwo ludzi przeżywa ale zostaje kalekami, z płucami zniszczonymi na ponad rok, z nieuleczalnym uszkodzeniem serca, wątroby, nerek, z zaburzeniami pamięci i równowagi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 4

Jeśli nie ma epidemii, to w jaki sposób wyjaśnić nagły wzrost liczby zgonów?
https://i.imgur.com/yNbmaAh.png
https://www.mdch.state.mi.us/osr/Provisional/MontlyDxCounts.asp

Populacja: 10 milionów
Przypadków wirusa: 100 tysięcy (1%)
Zmarło: 6600 (6,6%)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
+2 / 4

randomowy kolo z fejsbuka autorytetem idiotów XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
+4 / 6

To dokładnie tak samo, jak z przewodami wysokiego napięcia. Wiszą na słupach. Czy ktoś z was kiedyś widział, ze ktoś ich dotknął i został porażony prądem? Ja nie. I wy na pewno też nie. Zacznijcie dotykać przewodów wysokiego napięcia! Zobaczycie, nic się wam nie stanie. Zakłady energetyczne dostają ogromne pieniądze za to, ze ludzie nie dotykają przewodów wysokiego napięcia. Rząd was oszukuje! Włączcie samodzielne myślenie! XDDD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 sierpnia 2020 o 15:39

R raven000
0 / 0

@asdf34 ja widziałem i wiesz co o ile dotyka się tylko jednego przewodu to nic strasznego się nie dzieje.

I co teraz powiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
0 / 0

@raven000
Widzę, że jeszcze nie dotykałeś. Trzeba tam, gdzie są trzy, a nie cztery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 0

@asdf34 to wiedzę iż pojęcia nie masz jak działa elektryka. Może być i 4, i 3, i 2. Oby trzymać jeden i mieć specjalne buty do prac przy elektryce. Wiesz, że takowe istnieją?
Ja się elektryką zajmuję zawodowo a Ty mi tu bajeczki chcesz opowiadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2020 o 9:37

A asdf34
-1 / 1

@raven000
Gdyby ironia wyszła z tych słów i kopnęła Cię w dupę, też byś jej nie zauważył?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
+1 / 3

W żadnym chyba kraju nie robi się prawdziwych statystyk zgonów np grypa.. a kto z was będąc w przychodni z gorączką, złym samopoczuciem, kaszllem miał najpierw zrobiony test czy to grypa czy inny syf??? Pewnie mniej niż 1 %! Lekarze na pałe dają leki i heja! tak samo w szpitalu nikt nie pisze, że ktoś umarł na grypę tylko na niewydolność kr/oddechowa! A czemu? bo jakby zrobić rzetelne badania to co roku byśmy mieli pandemie... amen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
+1 / 1

@niobe66
Ale teraz masz pik wszystkich zgonów. W niektórych krajach suma wszystkich zgonów jest nawet cztery razy większa, niż w porównywalnych okresach w poprzednich latach. Źródło: https://www.euromomo.eu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
+1 / 1

a to ciekawe bo w polandeszu z powodu pandemii ogólna liczba zgonów jest mniejsza niż w analogicznym okresie roku poprzedniego... a to za sprawą mniejszej ilości zabiegów operacyjnych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@niobe66 Bo z góry wiadomo że grypy praktycznie nie da się leczyć, a zakażenie bakteryjne wchodzi dopiero po dwóch tygodniach jako konsekwencja osłabienia.
Angina daje trochę inne jednak objawy. Przestańcie uczyć szewca szyć buty. Nawet jeżeli jest złym szewcem, to i tak zna się na butach lepiej od was.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem