Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1347 1367
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+20 / 22

A ten caly lockdown byl po to, zeby ludzie nie wiedzieli jaka chvjowa sytuacja jest z finansowaniem szpitali i jak wielkie sa braki, bo moze wtedy by dotarlo, ze zamiast rozdawnictwa na 500+ 13 emerytury itd. trzeba bylo jednak dac na sluzbe zdrowia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+13 / 13

@Xar Żeby to tylko chodziło o pieniądze, to pół biedy. Ale w szpitalach państwowych jest tak potworne marnotrawstwo, że to aż boli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+51 / 55

Czasem mnie zastanawia, co PiS musi zrobić by stracić poparcie. Ale oni nawet jak zaczną strzelać do ludzi na ulicy, to ubiorą to w taką propagandę, że polaczki łykną to jak pelikany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2020 o 14:11

G Glaedr
+4 / 14

@olewator tylko, że to głosowanie pokazało, że tak wielbiona opozycja z KO to taka sama banda jak PiSowcy. Tutaj byli nad wyraz zgodni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
+10 / 12

@Glaedr Z tym się zgodzę, ale to, ze nie głosujesz na PiS nie jest równoznaczne z tym że kłosujesz na PO czy tam KO.
O dawna jedyne co mają te dwie partie w programie, to to, że są przeciw tej drugiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glaedr
+10 / 10

@olewator również się z Tobą zgadzam. Bardzo mnie wkurza podejście wielu ludzi, że jak powie się, że (tutaj sobie można wybrać) PiS/KO coś odwaliło to zaraz. jest pie*dololo w stylu głupi pisowiec/peowiec. Im szybciej byśmy się pozbyli tych dwóch ugrupowań tym było by dla wszystkich lepiej. NIestety marne szanse na to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+5 / 5

@olewator
patrzac sie na to co pis robi, mam wrazenie ze oni tez nie wiedza i testuja:)

natomiast smieszy mnie w tej sprawie to, ze patrzac sie po komentarzach mam wrazenie ze najbardziej oberwie tutaj opozycja nie pis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rayearth
+6 / 6

@olewator Wystarczy jakiś dodatkowy socjal, jakieś 400+ i to wszystko, najbardziej mnie boli to, że osoby które nie wiedzą skąd są pieniądze na to 500+,300+ mają prawo głosowania w wyborach. Doliczyć do tego wiele osób starszych, które łykają wszystko co TVPiS powie z tym, że już mają wy...ane bo ich życie się kończy i nieszczęście gotowe. Szkoda, że w tym swoim TVPiS nie dowiedzą się, że po miesiącu od wyborów już połowa obietnic została złamana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+1 / 1

@olewator jakby powiedzieli, że strzelali to zwolenników Trzaskowskiego to jeszcze by zyskali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 0

"...że polaczki łykną to jak pelikany."
A my POLACY skoro nic z tym nie robimy... mozemy sie tylko przygladac i podkulac ogonki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2021 o 3:22

N nielubiepisu
+6 / 14

dobra, ale 500 zostanie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kattka123
+14 / 14

Autor zapomniał jeszcze o pieniądzach dla pierwszej damy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+10 / 10

Takie zabawne fakty do przemyślenia:
- pielęgniarki są prawdopodobnie najszybciej starzejącą się grupą zawodową w Polsce,
- wtórują im nauczyciele,
- pod względem ilości lekarzy na liczbę mieszkańców jesteśmy na szarym końcu Europy,
- przez emigrację i niski przyrost naturalny przypada coraz mniej pracujących na liczbę emerytów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+5 / 5

@Gesser Jeżeli chodzi o starzenie się to problem dotyczy większości grup zawodowych. W przemyśle także trudno dziś o młodych pracowników którzy wykazują się przynajmniej chęcią do zdobywania wiedzy. Z drugiej strony, tym którzy mają nieco wyższe kwalifikacje pracodawcy bardzo niechętnie chcą więcej zapłacić. Efekt jest taki, że ciągłość pracy w firmach zapewniają w znacznej mierze doświadczeni pracownicy w wieku przedemerytalnym którzy nie są już w stanie bezproblemowo znaleźć sobie nowej pracy i nie mają kart przetargowych w walce o podwyżki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+4 / 4

@Gesser Dodałbym też:
- Mamy największą emigrację osób wykształconych wśród krajów UE, możemy co najwyżej konkurować z Rumunią i Ukrainą. To nie biedni i niewykształceni wyjeżdżają za chlebem, a masa lekarzy, pielęgniarek i inżynierów, którzy w tym kraju nie mogą liczyć na godne zarobki za wykonywaną pracę.
- Osoby zaradne próbujące zapewnić dobre warunki rozwoju dla dzieci są karane wysokimi podatkami, a państwo stawia na zwiększenie populacji wśród najuboższych.
- Mamy jeden z najgorszych współczynników osób pracujących do osób zdolnych do pracy.

Żeby nie być gołosłownym, tak było w 2016 i wiele się nie zmieniło:
https://i.imgur.com/EiDi1a3.jpg

Płodzenie więcej dzieci nie sprawi, że więcej ludzi zacznie pracować i płacić podatki, a to chyba od tego zależy wydajność nieudolnych systemów emerytalnych i socjalnych. Spłodzenie nowego dziecka może (ale nie musi) dać nam efekty na rynku pracy za 15-25 lat. Aktywizacja osoby biernej zawodowo da nam efekt tu i teraz.

@Ricochet69 Jednym z problemów jest to, że lepiej wykształceni i doświadczeni, młodzi pracownicy są bardziej świadomi wartości swoich umiejętności na rynku pracy i nie godzą się na pracę za jakieś skromne stawki gdy za to samo za granicą zarobią znacznie więcej i jeszcze odprowadzą procentowo niższe podatki. Polska jest obecnie w błędnym kole. Państwo jest dosyć biedne, więc jest duże zainteresowanie systemami pomocy socjalnej prowadząc do dużych obciążeń podatkowych. Przedsiębiorcy nie mają zbyt dużych dochodów, bo są obciążeni tymi podatkami, a jednocześnie ich klienci to w większości dosyć biedny naród. No a ludzie są biedni, bo przedsiębiorcy mało im płacą i koło się zamyka. I co najważniejsze, nie można tu w żadnym wypadku winy zwalać na przedsiębiorców. Największym pracodawcą w Polsce jest budżetówka i to ona jednocześnie charakteryzuje się jednymi z najgorszych pensji. Trudno oczekiwać aby większość ludzi zarabiało w kraju lepiej niż urzędnicy czy nauczyciele, to państwo samo wyznacza ten trend.

Gdyby Polska była firmą, to już by tu syndyk masy upadłościowej wyliczał co da się jeszcze sprzedać. O ile cokolwiek by znalazł. Problemem niestety jednak jest naród i wybierana przez naród władza. Polska silnie dąży do państwa mocno socjalnego, a czasem wręcz komunistycznego. Popełniane są te same błędy, co w każdych rządach komunistycznych. Duże obciążenia socjalne są kotwicą dla gospodarki, a im bardziej gospodarka zwalnia, tym bardziej ludzie domagają się większej kotwicy myśląc, że lokomotywa nagle przyspieszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+1 / 1

@ZONTAR
Absolutnie się zgadzam. Do wykształconych wyjeżdżających dodam grupę która z racji wykonywanego zawodu najbardziej mnie interesuje - nauczyciele. Okazuje się, że Niemcy potrzebują ścisłowców, więc chętnie zatrudniają naszych matematyków, fizyków i chemików, byleby dobrze znać Niemiecki. Za to nasze przedszkolanki robią karierę w Wielkiej Brytanii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

@ZONTAR W pełni zgadzam się z Twoją analizą tego problemu. W nielicznych firmach aby zatrzymać odpływ fachowców i przyciągnąć nowych zaczyna się oferować lepsze warunki płacowe i socjalne, a także inwestować w rozwój "dobrze rokujących" młodych pracowników. Szkoda tylko, że ilość takich firm na tle tego co opisałeś, w zasadzie niewiele zmienia w ogólnej sytuacji naszego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 sierpnia 2020 o 22:53

M mat46
+1 / 7

A PO to głosowało za czy przeciw?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArandillPL
+8 / 8

No cóż, ktoś ich wybrał, ale co tam, kolejne wybory za 3 lata to społeczeństwo zdąży zapomnieć.
Jak zresztą o innych aferach POPiSu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Kvothe
-4 / 6

Szkoda, że państwo zabrania życia w innym państwie gdzie może być lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matm88
+1 / 5

Nie zabrania, masz wolna drogę wyjechac poza kraj. A uwierz mi jest lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JaneBlond008
0 / 0

@matm88 to byla ironia

@Kvothe a dlaczego ludzie maja wyjezdzac z kraju, ktory kochaja za jego piekno, historie, ludzi lub inne rzeczy, kraju w ktorym maja rodziny i przyjaciol, z ktorym zwiazane sa wspomnienia i tak dalej i tak dalej, tylko dlatego, ze jakas banda nieudolnych chciwcow chce go zniszczyc, wyssac co sie da

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+4 / 6

i polska to kraj że nie wychodza na ulice i zgadzają sie ze wszystkim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piwlus15
+3 / 3

Ci co nie głosowali na idiotów dadzą sobie radę (chude miesiące, oby nie lata), gorzej mają bezrobotni bazujący na zasiłkach, ci co nie wiedzą skąd się bierze 500+, fani socjalizmu itd. dla nich to może być tragedia, kto wie czy zaraz nie będą przymierać głodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+4 / 4

Owszem, niektórzy nie mają wstydu i tak się składa, że to właśnie ci pchają się do polityki. Człowiek mający silny kręgosłup moralny nie ma tam czego szukać, bo go na miejscu zaszczują ci, którzy nie mają żadnych skrupułów. Dlatego nawet jeżeli jakimś cudem w politykę wejdzie jakiś porządny człowiek, to bardzo szybko rezygnuje, albo zostaje w ten czy inny sposób wyeliminowany z gry. Zostają tylko ludzie, którzy nie mają sumienia, albo potrafią je sobie wyłączyć na czas pracy. Natomiast zawodowi politycy, którzy okazali się tak niezatapialni aby funkcjonować w polityce przez całe dziesięciolecia, są po prostu zawodowymi kanaliami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
0 / 2

A te podwyżki są po to, żeby zniechęcić posłów do buntowania się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O osdaze
+1 / 1

Opozycja znowu dała się rozegrać jak dzieci.

Moim zdaniem miało być tak:
- głosujemy, cały pis głosuje za
- następnego dnia ogłoszono ostry spadek PKB
- adrian w związku z tym nie podpisuje
- posłowie pis przy głosowaniu w sprawie odrzucenia veta głosują przeciw, tłumacząc, że kiedy głosowali za nie spodziewali się, że taka jest kondycja gospodarki i teraz trzeba głosować przeciw
- veto prezydenta przechodzi
- tvp robi materiał jak to rząd od ust sobie odbiera żeby ratować kraj
- poparcie rośnie.

Ale te debile z opozycji głosowały za, więc moim zdaniem będzie to dalej wyglądać tak:
- adrian vetuje
- pis głosuje przeciwko odrzuceniem veta tłumacząc jak powyżej
- debile z opozycji głosują za odrzuceniem veta,
- ustawa nie przechodzi bo do odrzucenia veta brakuje głosów
- dalej jak wyżej - tvp robi materiał jaki wspaniały jest rząd + jakie chciwe mendy mamy w opozycji, poparcie dla pis rośnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CiekawyZycia
0 / 0

Taki rząd sobie naród wybrał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pajakh
0 / 0

Taka jest cała ta PISuarowa chołota, ale najgorsze że ciemny lud dostał 500zł miesięcznie i pozwala im dalej to robić. Prezes obecnej TVPis swego czasu powiedział "ciemny lud to kupi" i jak widać miał rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Alarma
-1 / 1

Przyjdzie do wyborów i nikt z was tego nie będzie pamiętał. Ponownie naród wybierze tych samych cepów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wielkiro1
-3 / 3

to nie narzekaj, nie siedź na demotach tylko za robotę się bierz ! tylko za coś więcej niż za przysłowiową łopatę, o ile oczywiście masz kwalifikacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 0

ALE ZA TO MAJA PIENIÁDZE!
a my mozemy sobie tylko pogadac popatrzec i pogodzic sie z faktami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem