Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
547 583
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+12 / 18

Jedyna prawdziwa informacja z tego steku PISiwskich kłamstw to ta, ża Rodowicz wystąpi w Augustowie. Jednak ma to niewiele wspólnego z "misją". Kurski to taki współczesny Goebbels. Mam nadzieje, że ta telewizja zostanie matychmiast zdelegalizowana, gdy tylko PIS przegra. A ci "dziennikarze" nigdy nie znajdą roboty. Jedyne programy z tej stacji, które da się oglądać to powtórki Rancza i Jeden z dziesięciu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+6 / 14

@Purple_Piper gorszej propagandy niż w obecnej TVPIS to nie ma nigdzie. Kurski móglby stanąć do rywalizacji z Goebbelsem i właścicielami telewizji w Korei Północnej. Miałby spore szanse.
O ile propaganda była i będzie zawsze, o tyle nigdy nie była ona tak prymitywna jak dziś. Dziś TVPIS żeruje na najniższych instynktach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 9

@Cammax Młoda jesteś, więc nie wiesz jak było kiedyś. Propaganda za PRL też była, może gdzieś znajdziesz sprawę "trzeciego rocznika" albo "sprawę Narożniaka".
Propaganda PiS jest głupia i do Goebbelsa nawet nie ma co jej porównywać. Zwłaszcza, że mamy internet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+4 / 8

@Purple_Piper owszem była, ale nie była aż tak nachalna i prymitywna jak dziś. Kiedyś propagandę kierowano do wszystkich, niezależnie od poziomu inteligencji. Dzisiejsza TVP kieruje swój przekaz do najniższych warstw ("źli burżuje i prywaciarze", "źli obcokrajowcy", "zła opozycja i przeciwnicy PIS", "zdrajcy, komuchy i złodzieje", "zła UE, z której natychmiast powinniśmy wyjść", "jedynie PIS dobry". To i tak jedne z łagodniejszych zdań, jakie tam padają).
Nie wiem, czemu PISowskim politykom zależy na udowodnieniu, że nie było gorszych czasów dla Polski niż komunizm. Obecnie gorszy jest PIS. A jeśli patrzymy na historię- to najgorsza była niemiecka okupacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 7

@Cammax Wybacz, ale nie masz pojęcia, o czym piszesz. Ja pamiętam PRL, mniej więcej od połowy lat siedemdziesiątych, pamiętam propagandę, pamiętam, jak mój ojciec tłumaczył mi, co było w 70 roku, czy w 1976 i konfrontowałem to z przekazami informacyjnymi w telewizji. Kłamali tak, że się nie mieści w głowie.

Poszukałaś informacji o sprawie Narożniaka? A o trzecim roczniku?

Nie masz pojęcia, jak było wtedy: "oni tu strajkują, a tam statek na redzie stoi z bananami".

Proponuję znaleźć w sieci Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza. To parodia z okresu stanu wojennego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 7

@Cammax W tych artykułach nie widać, jak ówczesna prasa i telewizja manipulowała. Natomiast było bardzo podobnie, bo rząd i partia zawsze chce dobrze, a kij w szprychy koła postępu wstawiają zawsze wrogowie. I wrogiem mógł zostać każdy, chociaż byli wrogowie dyżurni: Solidarność, wrogowie socjalizmu, wichrzyciele społeczni, USA, niemieccy odwetowcy itd. A ludzie w to wierzyli bardziej niż teraz.

Pisać można TERAZ różne bzdury, ale jeśli wtedy stałeś się "wrogiem socjalizmu" to było tak, że dzisiejsze nagonki TVP wydają się żartem. Nagonka na Popiełuszkę skończyła się morderstwem, a było to w czasach, kiedy okrucieństwo służb gwałtownie spadło. Dwa lata później już nawet nie bili na przesłuchaniach.
Jeśli sądzisz, że propaganda jakiegokolwiek systemu opartego na podziałach może być oparta na czymkolwiek innym niż nienawiść, to musisz się mylić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@Purple_Piper dzisiaj też wrogiem może być każdy. W pierwszej kolejności oczywiście Niemcy, bo jako tak PIS to partia antyniemiecka. Potem UE, bo też zawsze byli antyeuropejscy. Następnie Rosja, bo wiadomo Smoleńsk i tradycyjnie- historia, która dla PISu jest głównym powodem do nienawiści. Uchodźcy, chociaż z ich tematem już sitrochę uspokoili, bo temat ucichnął. A teraz wrogiem jest każdy kto nie popiera PISu, głównie opozycja i ich zwolennicy, oraz każdy kto różni się od PISowców czymkolwiek.
Historia już niejednokrotnie pokazała jak niebezpieczna jest taka retoryka. Przeważnie prowadziła do zbrodni lub nawet masowych ludobójstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+1 / 3

@Purple_Piper
To fakt - telewizja PRL była zakłamana do szpiku. Co jednak różniło sytuację między "wtedy" a dziś, to już pod koniec lat 70 wszyscy o tym zakłamaniu wiedzieli i mniej lub bardziej głośno o tym mówili. Bardzo dużo złego zrobił Gierek - to był taki komunistyczny PiSowiec, który utrzymywał się u władzy przekupując obywateli i zadłużył naród pożyczając na swoje idee fix kosztujące koszmarne pieniądze. Aż dziw bieże, ze PiS znalazł kretynów z sentymentem do tego szkodnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 3

@Paszko_Rymbaba Sytuacja i działania tzw. trzeciego rocznika, pokazały, że wcale tak nie było. Ci ludzie wierzyli, że bronią socjalizmu przed... obywatelami. Jak to wytłumaczyć? Po polskim Czerwcu'56, Grudniu'70 czy Czerwcu'76? Tuż po "eksplozji Solidarności"? Po inwazjach na Węgry i Czechosłowację?

Jedynym wytłumaczeniem jest to, że oni wierzyli propagandzie. I dziś ludzie - w większości - też wierzą.
Edit.
@Cammax Dopóki żyje prezes wszystkich prezesów (pzp) - małymi, bo duży nie jest - Rosja jest przed Niemcami. Z drugiej strony jedynym znanym publicznie i podnoszonym punktem programu KO jest nienawiść do PiS-u, nieprawdaż?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2020 o 11:44

P Paszko_Rymbaba
+1 / 1

@Purple_Piper
Propaganda komunistyczna miała swojego wroga - była to tzw. kontrrewolucja i kłamliwa kontrrewolucyjna propaganda. To była koncepcja, którą można porównać z szatanem w kościele katolickim. Dobrzy obywatele są napuszczani przez kontrrewolucjonistów!
Co bardziej zapaleni (i naiwni) nie wierzyli, że przeciw socjalizmowi są naprawdę duże grupy. Jednak w latach 70 po Gierku już nie było co zbierać a stan wojenny zmył z oczu róż wszystkim oprócz najbardziej naiwnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 3

@Paszko_Rymbaba I właśnie wtedy młodzi zaczęli iść do ZOMO, zapisywać się do partii, ZSMP i ZSP?
Nie, mnóstwo ludzi wierzyło propagandzie.

Tak naprawdę, komuniści załatwili się propagandowo sami, wprowadzając reformę Wilczka z przesłaniem "socjalizm nie działa" i podejmując rozmowy z "wrogami systemu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
0 / 0

Młodzi zapisywali się do tych instytucji, bo przynosiło to wymierne korzyści. Poza tym mało kto wierzył, że system się zawali - to jest duża różnica pomiędzy zaakceptowaniem beznadziejnego stanu z którego nie widzi się drogi wyjścia a wiarą w słuszność tego stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Saladyn1
-5 / 9

Tak naprawdę większość podanych wpisów to nie kłamstwa tylko półprawdy. Co ciekawe autor posta na FB zastosował podobny zabieg co TVP. Na przykładzie wojsk amerykańskich.
Obiektywna informacja powinna brzmieć

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce ma zwiększyć bezpieczeństwo, ale będzie nas to kosztować 0,5 mld rocznie.

TVP najpewniej pominęła koszty, natomiast autor pominął sobie informacje o bezpieczeństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zibi_13
+11 / 11

@Saladyn1
To są dywagacje z cyklu do połowy pusta, czy też do połowy pełna. Prawdą jest że zapłacimy 0,5 mld rocznie.
Czy zapewni nam to bezpieczeństwo ? Sie okaże w trakcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar F18_hornet
+4 / 4

@Saladyn1 Tych kilkuset żołnierzy US Army ma Polsce zapewnić bezpieczeństwo? Wolne żarty. Jeden dobrze wycelowany pocisk balistyczny tę pewność rozwieje w pył i proch. Poza tym, to Amerykanom zależy na obecności w Polsce, więc dlaczego Polska ma za te ich fanaberie płacić? Zapomniałam, musimy zawsze mieć wielkiego brata, przed którym klęczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+3 / 3

1,2,3 i 4, 7 i 8 to oczywista propaganda i nie ma sensu tego komentować.

5. Wbrew temu, o czym się nas przekonuje i w co wielu nie chce wierzyć, przeróżne media są niejednokrotnie mocno uzależnione od wpływów służb - niekocznienie polskich.
6. Rosjanom i Niemcow od zarania dziejów zależało na osłabieniu innych, ościennych państw. Co miałoby się zmienić w XXI wieku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Keturl
-2 / 2

teraz skomentuj TVN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Keturl
-1 / 3

Zapraszam również żeby samodzielnie sprawdzić czyje są media. Wystarczy wpisać w przeglądarkę "onet wikipedia" albo "radio zet", następnie kliknąć nazwę spółki, koncernu itp.czyje interesy reprezentują? Sprawdziłeś? To teraz pomyśl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar messijan2
-1 / 3

Chwila, Libański oddział Caritasu nie udziela pomocy poszkodowanym w Bejrucie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

Pisowska propaganda
Przypomina opowiastki z mojego dzieciństwa jakimi karmiono mnie w szkole jak to dobry Lenin znalazł drut i zrobił elektrowni by ludziom żyło się dostatniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem