Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
168 183
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kocioo
0 / 0

Księga Faktów.... wielcy ideologowie socjalizmu pochodzili w większości z bogatych rodzin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

A poparcie znajdowali wśród mas biedoty i chyba wszędzie, gdzie wygrali, były całe masy biednych, któryś nie mieli szans na zmiany na lepsze.

W carskiej Rosji był system feudalny. Chłop pozostawał chłopem i do końca życia żył w nędzy. W krajach, które się rozwijały i zwykłym ludziom żyło się coraz lepiej, socjalizm przegrał. Chociaż zmiana na lepsze często była spowodowana masowymi strajkami. Ale jednak zwyciężyła jakaś forma kapitalizmu.

Wniosek jest taki, że w każdym społeczeństwie są jacyś komuniści czy socjaliści, ale żeby zdobyli duże poparcie, muszą się pojawić konkretne przyczyny. Jeśli się je wyeliminuje, socjaliści przegrają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Kocioo Może i pochodzili, ale czy sami odnieśli sukces?

https://www.youtube.com/watch?v=Pw0cvzBwM8Q

„Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą”. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa.”
Dotyczy nie tylko socjalistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MoroCFC
0 / 0

@Kocioo ... z bogatych rodzin zydowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 1

@El_Polaco Ja tylko stwierdzam fakt.... W Polsce też był system feudalny....i pomijając stalinowskie represje ofiary... to na pewno pozytywem było zniesienie tego systemu, powszechna edukacja....... poczucie tego ze jestesmy równi... byc może wielu z tych co dzisiaj psioczy na socjalizm.. gdyby nie rewolucja i zmiany społeczne w Europie.. byliby dalej chłopami pańszczyźnienymi bez dostępu do internetu... Oczywiście socjalizm,.. a przede wszystkim komunizm.. to... utopia.... ale to nie jest tak że to samo zło. Problemem jest fanatyzm... ideologiczny.. nie dostrzeganie niczego dobrego w ideologii przeciwników ideologicznych.. Fanatycy socjalistyczni nie dostrzegaja nic dobrego w ideologiach prawicowych.. i odwrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 sierpnia 2020 o 6:51