Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
26 32
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+1 / 1

@Andrzej70
Z GB już zwinęła się spora grupa bankierów.. jak GB ma być poza UE to nie może być przecież centrum operacji bankowych dla UE jakim była. Co kopnie czy już kopnęło Londyńskie City .. ponoć tysiące bankierów nie ma już posady. A to oznacza ze finansowanie gospodarki GB nie będzie już tak tanie jak było..

GB Będzie musiało płacić podobną kwotę jak che uczestniczyć we wspólnym rynku UE tak jak płacą inne kraje nie będące w UE a będące jedynie we wspólnym rynku UE. Zniżkę już mięli więc niewiele zaoszczędzą Będą musieli respektować prawo UE i rozstrzygniecia trybunału sprawiedliwości UE nie mając jakiegokolwiek już wpływu na prawo UE.

Jeśli się nie zgodzą będą mili problem z granica celną ... jeśli na linii Irlandia-Irlandia północna .. wywoła to nową wojnę z IRA , jeśli na linii Irlandia Północna reszta GB.. straca poparcie rojalistów i wcześniej czy później Irlandia się zjednoczy. A do tego Szkocja może się chcieć oddzielić . Do tego USA nie chcą ponownej umowy TATA z GB bez reszty UE na jakiej zależało GB. I nawet USA zagroziło Kanadzie jeśli jakąś umowę podpisze...

Do tego skandale w rodzinie Królewskiej mogą doprowadzić że po śmierci Elżbiety II może zniknąć królestwo zwłaszcza jak zaczną się protesty uliczne ..

Więc nieciekawie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@tristan3i5 wątpie że wyjdą, a nawet jeśli to pewnie będą chcieli wejść do EU.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@HaveANiceDay1983

Już formalnie wyszli... teraz zotało im do końca roku negocjacja warunków .. jak nie będzie to jest Brexit NO DELL z granica w Irlandii północnej..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@killerxcartoon mówie o szkotach. Szkoci mają suwerenność i swój parlament niezależny w znacznym stopniu od anglików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@HaveANiceDay1983
Niestety tak to nie działa.. Szkocja ma autonomie w sprawach lokalnych a nie w sprawach zagranicznych . na te monopol ma Londyn. A jest w UE w ramach GB.

Żeby wrócić do UE musi najpierw rozstać się z GB a żeby rozstać się z GB musi najpierw rozpisać referendum a przypomnę że takowe było w 2014 i skończyło się zostaniem, .. właśnie z powodu UE .. bo będąc niezależnym bytem musieli by negocjować wejście do UE a na to jest wymagana jednomyślna zgoda wszystkich członków UE.. wiec GB mogła by z czystej złosliwości powiedzieć NIE albo postawić nie do spełnienia warunki. Co ważniejsze zgodę na referendum musi wydać parlament w Londynie a nie lokalny. A teraz nie ma mowy by wyraził na to zgodę... Mogą spróbować rozpisać lokalnie... Ale Londyn ich nie uzna...i może zlikwidować niezależność albo wprowadzić wojsko... Pytanie czy UE i inne kraje uznały by niezależność Szkocji wtedy... I czy negocjowały by z nią... Bo to oznacz wojnę dyplomatyczna i gospodarczą z GB


Wszystko ma swoje konsekwencje.. Jak Irlandia się zjednoczy myślę że Szkocja pójdzie za ciosem i tez się będzie chciała uniezależnić. Najważniejsze by po brexice było gorzej gospodarczo w GB to nastroje nie wygasną..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem