Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
6 18
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B konto usunięte
-1 / 1

Ta klasyfikacja to aktualnie najgorsza rzecz w polityce. Tylko i wylacznie dzieli ludzi na wrogie obozy. Nie te czasy! Zwyczajnie jest szereg rozwiazan ktore nalezy stosowac w zaleznosci od danej sytuacji. Jest to bardzo trudne, durnowate jest natomiast nielubienie czegos "bo to prawica" albo "bo to lewica" i wzajemne wyzywanie sie od lewakow czy prawakow :/. W Polsce mamy trudniej tym bardziej ze np lewactwo kojarzy sie wielu ludziom z "komunizmem" pod butem ZSRR a np prawactwo z "katolicyzmem" pod wplywem Watykanu w bialych rekawiczkach. Mam gleboka nadzieje, ze dozyje jeszcze czasu gdy to minie *_*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+2 / 2

pis to nie prawica

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+3 / 3

Obecnie tak się właśnie czuję jak chłopak z demota. W moim światopoglądzie jest miejsce zarówno dla lewaków jak i prawicowców. Jestem w stanie zaakceptować fakt, że każda grupa społeczna walczy o swoje, ma swój punkt widzenia itp. Tymczasem mam wrażenie, że najbardziej promowane są postawy skrajne. Ludzie jakoś zapiekli w swoim światopoglądzie, wszelka dyskusja staje się niemożliwa - czyli, ma być po mojemu albo wojna. Dochodzi do bardzo brudnej walki wraz kłamstwami, propagandą, bojówkami - następny etap to broń na ulicach? Spokój będzie dopiero kiedy jedni wyrżną drugich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@irulax Biorąc pod uwagę, że lewica to kolektywizm i co za tym idzie niewolnictwo, a prawica to indywidualizm, a co za tym idzie wolność osobista i indywidualna odpowiedzialność zawsze mnie ciekawiło jak ludzie to godzą (czyżby rozdwojenie osobowości?) i czym jest to mityczne centrum.

Co do dyskusji to w Polsce od wielu lat nie istnieje dysputa gdyż nikomu nie jest to na rękę. Wiadomo też kiedy to się zmieni. Albo gdy do ludzi w końcu dotrze jak duży wpływ na ich życie, zaczną rozliczać polityków z ich działań i wyślą popis na śmietnik, albo (co bardziej prawdopodobne) kilka lat po śmierci Prezesa gdy PiS zniknie ze sceny w wyniku wojen frakcyjnych, a PO w wyniku utraty wroga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@Wolterianin No to bardzo proszę, zapytaj standardowego lewicowca czy jest np. za całkowitym zniesieniem własności prywatnej.
Punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia. Biedota lewicowa chętnie przytuli dobra bogatych. Prawicowcowi w randze księcia bardzo się spodoba totalnie prawicowe podejście. Jeżeli jednak będzie zmuszony wysyłać swoje dzieci do pracy w kopalni, to już nie bardzo.
----
Też jestem zdania, że miejsce POPISu jest na śmietniku historii. Jereli społeczeństwo nie zacznie się jakoś dogadywać, to co nas czeka? Już widać radykalizację poglądów i żadna strona nie chce ustąpić choćby o jotę. Znów mamy zapełniać ludźmi więzieni i/lub organizować obozy pracy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@irulax Standardowy lewicowiec nie ma pojęcia o związkach przyczynowo - skutkowych w związku z czym nie ma sensu o nic go pytać. Poza tym nie ma znaczenia co on chce teraz, a jakie konsekwencje to jego teraz będzie miało za lat 20 czy więcej.
Wychodzi na to, że znowu muszę przypomnieć o gotowaniu żaby oraz o tym, że idee mają konsekwencje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@Wolterianin W takim razie po co mnie pytasz o cokolwiek skoro wiesz lepiej? napisz wykład dla potomnych, zbierz chwałę i tyle. Może jakiś order dostaniesz albo honorowego doctora....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolterianin
0 / 0

@irulax Może tak zamiast się obrażać spróbuj wyjaśnić tak bym zrozumiał? Poza tym czy to oznacza, że jesteś standardowym lewicowcem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 0

Libertarianizm Panie i Panowie.
Radykalny pogląd, że inni ludzie nie są Twoją własnością, ale może zmienić sytuację na lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Centrum = mam na wszystko wywalone

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

Obie te strony nie wiedzą czym jest szacunek, ale chętnie chcieli by go nauczyć stronę przeciwną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

Obie te strony nie wiedzą czym jest szacunek. Mają zakłamany obraz szacunku, a przeciwną stronę chętnie chcieliby swojej wersji szacunku nauczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem