Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
113 162
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C konto usunięte
+3 / 23

Noszenie maseczki nie ogranicza swobody wypowiedzi. Dlaczego nie buntujesz się, że po ulicy nie można chodzić nago, tylko trzeba wkładać na siebie jakieś ciuchy? Jeżeli noszenie maseczek spowodowało, że 10 osób się nie zarazi koronawirusem i nie umrze na choroby współtowarzyszące - to warto nosić maseczki. A ty myślisz wyłącznie o sobie i swojej wygodzie. Może przestań zapinać pasy w samochodzie, przecież to krępuje ruchy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar longlong
-1 / 11

@Cogito_Poli
dlatego powinieneś nie ściągać maseczki już nigdy.
Gdzie tu widzisz bunt? czy nie można zadawać już pytań?
coronawirus nie zaraża chorobami współistniejącymi gamoniu, tak jak maseczka nie daje ci gwarancji ze sie nie zarazisz ani nie zarażasz innych.
Jesteś z tych ludzi którym jak będzie się kazać trzymać palec w dupie to pierwszy po wazeline polecisz.

nosimy maseczki, a przypadków jest coraz więcej, a tak na marginesie na covida się nie umiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+11 / 13

@sebastos A zdajesz sobie sprawę ile negatywnych skutków może przynieść noszenie ubrania? Zapytaj naturystów.
A mimo to naturyści (w większości) nie żądają prawa do chodzenia nago wszędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darex1991
+1 / 5

@sebastos ale internetowe bujdy piszesz. Ciekawe ze lekarze chodza caly czas w maseczkach w pracy, operacjach itd i nic im nie ma.. Jest wiele badan o tym ile maseczki dobrego robia, ale lepiej byc slepo zapatrzonym w pseudonaukowe, anegdotyczne "dowody".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 1

@Cogito_Poli, no nie całkiem. Maseczki są związane z pandemią, która w zasadzie jest stanem wyjątkowym i taki został wprowadzony w wielu krajach. Z kolei wolność wypowiedzi jest związana z wolnością zgromadzeń i obie te rzeczy są gwarantowane w Konstytucji. Z tym, że wolność zgromadzenia może być ograniczona w dwóch z trzech stanów nadzwyczajnych: stan wojenny i stan wyjątkowy. Czas trwania takiego stanu nie może być dłuższy niż 90 dni. Przedłużenie możliwe jest tylko raz, za zgodą sejmu, na czas nie dłuższy niż 60 dni.

Spróbuj teraz uzyskać zgodę na zgromadzenie dla okazania niezadowolenia z rządzących ;) O tym, że nielegalne, a za takie może być uznane zgromadzenie spontaniczne, będzie rozpędzone, nawet nie wspomnę. I zrobią to na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Rozporządzenie to mówi: "§13.1. Do odwołania zakazuje się:1)organizowania zgromadzeń w rozumieniu art.3 ustawy z dnia 24lipca 2015r. –Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. z2019r. poz.631);"
Prawo o zgromadzeniach zaś: "Art.3.
1. Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.
2.Zgromadzeniem spontanicznym jest zgromadzenie, które odbywa się w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, którego odbycie winnym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej."
Jednak w Polsce stan wyjątkowy nie został wprowadzony czyli nie wprowadzono ograniczenia wolności zgromadzeń. Prawo do zgromadzeń może być ograniczone na podstawie rozporządzenia, choć jest aktem prawnym niższego rzędu niż Konstytucja (!). W dodatku przez czas nieokreślony, bo nie wprowadzono stanu wyjątkowego,m którego czas jest ograniczony.
I Ty mówisz, że swoboda wypowiedzi nie jest ograniczona?Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2020 o 12:27

C konto usunięte
+1 / 3

@sebastos Dwutlenek węgla nie jest toksyczny, jestem chemikiem, wiem co mówię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
+3 / 5

@longlong Na HIV też się nie umiera. Tylko HIV pozbawia człowieka odporności i umiera na zapalenie płuc albo zwykłe przeziębienie.Podobnie jest z covidem. Maseczka nie daje gwarancji ale zmniejsza ryzyko. Tak samo, jak jazda po mieście z prędkością 50 km/h nie daje gwarancji, że nikogo nie przejdziesz, ale zmniejsza ryzyko. Czyżbyś był tym, który po mieście zasuwa 100/godz, bo to piesi powinni się strzec samochodów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2020 o 13:48

C konto usunięte
+2 / 2

@Laviol Ze swobodą wypowiedzi chodziło mi o to, że maseczka nie knebluje ci ust...Co do zasadności wprowadzania różnych przepisów przez miłosiernie nam panujących nie będę się wypowiadać, bo zajęłoby mi to cały dzień. Moja odpowiedź dotyczyła tego, że jeżeli można zapobiec zakażeniom (nawet przez efekt psychologiczny - wchodząc do sklepu zakładam maseczkę i pilnuje odległości) to noszenie maseczek jest wyrazem troski o innych. Ostatnio na placu z samochodu zaobserwowałam, że maseczek w zdecydowanej większości nie nosi spory odsetek mężczyzn z przedziału wiekowego 20-50. To by się zgadzało także z zachowaniem na drogach, "ja, ja, ja - na pierwszym miejscu", zero myślenia o innych.Noszenie maseczki traktuję w ramach profilaktyki, tak jak np. mycie rąk po wyjściu z toalety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 1

@Cogito_Poli , ok, rozumiem.
Z kolei na temat zero myślenia o innych to ja się nie będę wypowiadać, bo też nie mam dnia na to ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sebastos
0 / 0

@Cogito_Poli Jeżeli jesteś rzeczywiście chemikiem to powinieneś wiedzieć, że stężenie dwutlenku węgla powyżej 500 ppm może wywoływać duszności, a powyżej 1000 ppm upośledza myślenie. Czy to jest zdrowe? Nie sądzę. Na marginesie powiem, że ludzie często mylą dwutlenek węgla (to co wydychamy) z tlenkiem węgla (popularnie zwanym czadem), który w łatwy sposób może nas zabić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
0 / 0

@sebastos Nie tłumacz chemikowi różnicy między CO i CO2...Uczę o tym studentów od ponad 20-tu lat. Żeby osiągnąć takie stężenie dwutlenku węgla musiałbyś przebywać w zamkniętym niewentylowanym pomieszczeniu, a nie w maseczce na świeżym powietrzu. Ja rozumiem, że maseczka może nie być wygodna, ale jednorazowa lub bawełniana regularnie prana nie grozi ani zatruciem dwutlenkiem węgla ani grzybicą ani niedotlenieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+4 / 12

A jutro dzięki temu będziemy zdrowsi. Zaś ci z dodatkowymi obciążeniami będą żyli. Warto!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R R51d
0 / 0

@RavenMT W jaki sposób szczepionka zmienia strukturę DNA? Może jakieś wyjaśnienie, albo chociaż tytuł artykułu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R R51d
0 / 0

@RavenMT Straciłam dużo czasu na wysłuchanie tych wypowiedzi i nie usłyszałam ani jednego słowa na temat tego o co pytałam. Usłyszałam natomiast kilka bzdur, być może wynikających z błędów w tłumaczeniu (niestety tłumaczenie zagłuszyło mi oryginalną wypowiedź).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alexbe
-2 / 6

Jutro ci wszczepią mikroczipy i przy pomocy 5g mózg zlasują. A nie, już go dawno nie masz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
+1 / 7

... a jutro pozamerytoryczne sposoby argumentowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem