Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
8 23
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
+3 / 5

Uważasz się za inteligenta, a nie znasz historii - to takie modne teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-4 / 4

@Kierowca_bombowca hmm.. czyli Polska nie zajęła Czechosłowacji? Nie było antysemickich przepisów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eol121
-1 / 7

Bardza mądra opinia. Niestety nie sposób rozmawiać mądrze o naszej historii. I dlatego ciągle powtarzamy te same błędy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

O gettach ławkowych czytałem , szykanowaniu i wykluczaniu też . Ale o pogromach w okresie mędzywojennym nie..

I Akurat masz racje.. wejście na Zaolzie znowu pokrzyżowało plany GB . Przypomnę że powstanie I RP też pokrzyrzowało plany GB bo negocjacje z Polonią w Paryżu zakładały II RP w granicach księstwa Warszawskiego a tu powstanie w Wielkopolsce i na Galicjii trzeba było nowe mapy kreślić. Dlatego David Lloyd George fundował nam plebiscyty w tym na śląsku . Potem wbrew umową nie udzieliliśmy wsparcia Antonowi Denikinowi, Dowódcy wojsk białych by zaatakować z dwóch stron i zdusić komunistycznych bolszewików w zarodku.... Zdradziliśmy też Symona Petlure z jakim zaczęła dogadywać się GB licząc na osłabienie tym bolszewików ...


Tak to jest Polityka to qwa zwłaszcza robioną przez szlachtę jaka nigdy słowa nie dotrzymuje i jak widzi słabość to atakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+5 / 5

Źródło tych rewelacji to Instytut Danych z Dupy?

W II RP panował taki antysemityzm, że żydzi z całej europy zjeżdżali się do nas, żeby mieć spokój.

Polska zajęła Zaolzie w taki sposób:
"Po zakończeniu konferencji monachijskiej 30 września 1938 i uznaniu przez rząd Czechosłowacji cesji terytorialnych na rzecz Niemiec, gwarantowanych przez Francję, Niemcy, Wielką Brytanię i Włochy, Polska zażądała 30 września 1938 o godz 23:45 od rządu Czechosłowacji korekty granicy polsko-czechosłowackiej na terenie Zaolzia na zasadzie rozgraniczenia etnicznego. Po zgodzie rządu Czechosłowacji, Polska przejęła 2 października 1938 okupowane w 1919 i przejęte bez plebiscytu przez Czechosłowację (w konsekwencji konferencji w Spa i decyzji Rady Ambasadorów) obszar zorganizowany przez władze praskie w powiat Czeski Cieszyn (dawniej Bezirk Teschen i części Bezirk Freistadt i Bezirk Friedek)."

Ponadto przypomnij sobie słowa Becka - "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę". Polska jako pierwsza oficjalnie sprzeciwiła się Hitlerowi - gdzie więc to podejrzenie współpracy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@DonSalieri Nie, "Boże Igrzysko" Norman Davies.

Tak, wykorzystano beznadzieją sytuację Czechosłowacji. Więc woleli Polaków od Niemców. Nie dziwi, że nie chcieli wojny z Polską w tak krytycznym momencie.

O to właśnie chodzi, że alianci odbierali to jako grę pozorów, bo czyny były inne i zajęcie Zaolzia wpłynęło źle na naszą reputację. I tak jak mówię, w 1939 roku nikt nie wiedział czy będzie wojna i ile potrwa. Polski wywiad obstawiał rok 1942, a tu niespodzianka. Każdy bał się prowokacji i casus beli jak z I WŚ, gdzie już wycofać się nie da z walki.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2020 o 17:18

avatar DonSalieri
+2 / 2

@okiem_inteligenta Teraz poczytaj po literce - "Polska przejęła 2 października 1938 okupowane w 1919 i przejęte bez plebiscytu przez Czechosłowację (w konsekwencji konferencji w Spa i decyzji Rady Ambasadorów) obszar zorganizowany przez władze praskie w powiat Czeski Cieszyn". Innymi słowy - Polska wyzwoliła własne, okupowane przez Czechosłowację tereny w pokojowy sposób. To mniej więcej tak, jakby w 1943 Polska odzyskała wielkopolskę od niemców.

Acz cieszy mnie powoływanie się na uznane przez mądrzejszych ode mnie źródło historyczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-4 / 4

@donsalieri nie ważne, że te ziemie się Polsce należały. Ważne że na arenie międzynarodowej była klapa.

Jesli cytujesz to wypada podać źródło.

Opracowanie Davisa nie jest źródłem. I nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś jest mądry tylko waga jego argumentu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+2 / 2

Tak i Wotan i Thor parę innych zrobiło objawienia narodowi niemieckiemu idźcie i podbijcie Polskę tak za karę a was to nie dotyczmy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem