Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
982 1046
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar belzeq
+7 / 15

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+6 / 8

@belzeq
Fragles.. Postacie z animowanej lalkowej serii dla dzieci Fraglesi lub Fraglesy (eng "Fraggle Rock" ) stworzonej przez Jima Hensona między 1983 a 1987 w sumie 96 odcinków . Obecnie po śmierci autora i odkupieniu własności intelektualnej należą do Disney CO.
@Fragglesik inteligencja się tam te postacie nie popisywały.. tak poziom przedszkola.. Chodziły po porady do kupy śmieci na polu nazywanej wiedźmą PlePle . Pamiętniki wuja Mata z podróży do normalnego świata ludzi z kolei udowadniają że nie rozumie on cywilizacji w około... Kradły żarcie z ogrodu ogrów . One też uważały się za mądre w stosunku do Duzersów
Wypisz wymaluj cały TY...
https://www.youtube.com/watch?v=S3e9qxNQsQ8

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 sierpnia 2020 o 20:52

avatar cysiek63
+1 / 1

@Fragglesik Czy zrozumiałeś co tam jest napisane? "Za nauczanie religii' Nie jest istotne czy to ksiądz czy "cywilny" katecheta. Myślisz że ten katecheta dostałby pensję, gdyby religia była przy kościołach a nie w szkole?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 2

@cysiek63 A czy ty dalej nie rozumiesz, że zapłata konkretnej osobie nauczającej religii nie jest zapłatą kościołowi jako instytucji, zwłaszcza, że część katechetów w ogólke nie ma żadnego związku z tą instytucją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+1 / 1

@Fragglesik Nie o to chodzi. Chodzi o nauczanie religii. To Krk powinien płacić a nie państwo. Religia nie powinna być przedmiotem nauczania w szkole (chyba że katolickiej) i państwo nie powinno za to płacić. Poza tym siostry zakonne oddają całe zarobione pieniądze na zakon. Tak działa Krk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-1 / 3

@cysiek63 Dlaczego "Religia nie powinna być przedmiotem nauczania w szkole"? Do powstania PRL były to lekcje we wszystkich szkołach, to komuna je stamtąd wyrugowała. Nie rozumiem, czemu to co zrobiła w tym kraju komuna ma być standardem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+1 / 1

@Fragglesik W szkole powinno religioznawstwo. Religia jest ściśle związana z Kościołem. Nie widzisz co się dzieje? Na wsiach i mniejszych miejscowościach dzieci niechodzące spotyka ostracyzm. Ktoś kto nie jest wierzący czy nie chodzi na religię jest wskazywany jako "nieprawdziwy" Polak. Nawet ty teraz jesteś wielce oburzony moimi słowami że religii nie powinno być w szkole.
Pragnę ci przypomnieć, że za tej złej komuny zbudowano najwięcej kościołów a sale katechetyczne pękały w szwach. DOBROWOLNIE. Teraz lekcje religii pustoszeją a w niektórych szkołach w ogóle nie ma chętnych. Lekcje religii to fikcja. Obowiązek narzucony przez państwo. Przez świeckie państwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@cysiek63 Równy ostracyzm w miastach spotyka tych co chodzą na religię, bo chodzący na etykę wyzywają ich od ciemniaków, katoli itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
+7 / 15

Coś w tym jest, w zeszłym roku był problem bo ksiądz chciał mieć etat i brakowało mu godzin ale wiadomo kościół, ksiądz więc godziny się znalazły, a w tym roku tak się sra ze strachu przed wirusem że najchętniej zrezygnowałby w ogóle z religii w szkole - powiedział że 4 godziny mu wystarczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 4

@pajda3 "większość księży oddała miesce w szkole katechetom"... no nie zaliczyłem każdej szkoły w Polsce, więc wypowiem się o szkołach w moim mieście.. gdy ja chodziłem do szkoły, były w mieście 3 budynki różnych szkół... czwarty zaczęli później budować i chyba oddali do użytku gdy byłem w 3 klasie liceum... miasto powiatowe, wiec nie jakieś wielkie i miałem znajomych w każdej z nich.. dzieciaków było wtedy sporo, więc klas również... (rocznik 82 więc jeszcze ten zwyżkowy) a miasto wtedy się mocno budowało (kopalnia Bogdanka się rozbudowywała więc i ludzi zjechało) w mojej szkole (nr 2 -podstawówka/liceum, potem jeszcze liceum zawodowe i technikum) zawsze byli to księża/zakonnice.. był jeden rok jakiś katecheta ale miał zajęcia tylko z jedną klasą... w szkole nr 1 (to była wtedy szkoła podstawowa tylko) byli tylko księża, w szkole nr 3 (podstawówka, liceum wtedy) był jeden katecheta, reszta księża (z innej parafii już) później w szkole nr 4 (podstawówka) tylko księża i zakonnice... i to już w latach powyżej roku 90tego i 2000, jak jest obecnie nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+14 / 22

Ale rok później uszaty powiedział, że przecież za pracę trzeba płacić, a oni przecież pracują w szkołach.
I jeszcze jedno, bezguściu tego faceta warszawiacy zawdzięczają koszmar architektoniczny, który zwie się świątynią opatrzności bożej, popularnie zwaną wyciskarką do cytryn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+7 / 7

właśnie. za pracę. a to nie jest praca tylko pranie mózgów dzieciaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
+8 / 12

Ja znam przynajmniej dwóch : LeClerc2 oraz ban__. Z pewnością za chwilę zabłysną w komentarzach aby bronić jedynej słusznej wiary :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+6 / 14

@bartlis wy już chyba kłamiecie mimowolnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+2 / 2

Ciekawe jest, że cała ta wojna ideologiczna ujawnia niesamowitą ilość ludzi, których chyba z czystym sumieniem można nazwać półinteligentami. Widzą oni indoktrynację, materializm i inne złe cechy po jednej stronie i całkowicie ignorują je po drugiej. Bo nikt normalny chyba nie wątpi, że Kościół nastawiony jest na pieniądze i potęgę. Od zawsze tak było w jego historii i wcale się z tym nie kryją. Nie wiem tylko dlaczego sporo osób widzących te oczywistości po stronie Kościoła, z uporem maniaka wypierają wyścig po władze i wpływy lobby LGBT, szczególnie, że oni tez sie z tym nie kryją. I to samo u sporej grupy ludzi krytykującej LGBT i ślepej na patologię w Kościele wynikająca z różnić między założeniami a działaniami. I zamiast walczyć ze zjawiskiem, to walczy sie ze środowiskiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 8

Potrafisz wyjaśnić, dlaczego bogaci ludzi też biorą 500+ ?
"A, bo skoro dają to biorę. jakby nie dawali, to żaden kłopot."

Proponuję wycofanie finansowania lekcji religii przez państwo, zobaczymy czy księża i katecheci nadal będą chcieli uczyć. Zgadzasz się na taką propozycję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aeidale
+3 / 3

Nie księża to zajebistą misję mają w szkołach - wyebać w d**ę wszystkie dzieciaki.Więc całkowicie się zgadzam z Glempem.Przecież też ciągle się słyszy jakie k***a poje***e rzeczy potrafią odpie***lać na tych zjeb***ch lekcjach. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że ksiądz gdyby pracował tyle godzin co nauczyciel zarabiałby znacznie więcej (info potwierdzone od pracownika oświaty i od samego księdza). I jako jeszcze wisienka na torcie - kasa dla księży idzie z naszych podatków. O i prawie zapomniałem kościół jako organizacja nie płaci prawie żadnych podatków. Podatki oprowadzają tylko proboszcz i wikariusze (czyli licząc że średnio w parafii jest ok 5 tyś. osób 1 proboszcz i 2 wikariuszy to odprowadzają) średnio około 2 tyś. CO K***A J****Y KWARTAŁ !!! Tak nie co miesiąc tylko raz na k***a 3 miesiące proboszcz ok 1000 zł i 2-3 wikariuszy drugi 1000 zł. A z ilości mszy (zależnie gdzie pisze na podstawie własnej parafii bo wiem, że gdzieś mogą być 2 dziennie) gdzie na tacy od jednego człowieka wpada ~20 zł * 500 osób ~10000 zł z jednej tylko k***a mszy (czyli podatki opłacone są na cały z jednej tylko tacy). A wy ludziki dalej nie chodźcie na wybory głosujcie na ludzi bez sprawdzania ich historii i dziwcie się dalej, że jesteśmy ruchani w dupę przez rząd i księży jbane k***a d***le

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+2 / 2

ale mówi prawdę. Mają misję.Wychować kolejne pokolenie bezmyślnych baranów którzy bez gadania będą przychodzić do kościoła i dawać na tacę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 5

Najbardziej przerażające jest to, że niektórzy serio w to nadal wierzą. Ale są to głównie wyznawcy Prezesa i Rydzyka. Oni robią opinię wszystkim katolikom. Z drugiej strony, to straszne, że szkoła, która powinna być symbolem edukacji i oświecenia szerzy ciemnotę. Zwłaszcza, że "religia" w polskim wydaniu skupia się głównie na promowaniu nienawiści do każdego, kto jest w jakikolwiek sposób inny. I dotyczy to większości księży. Bo nie ma zbyt wielu wypowiedzi polskich księży, które mówią o potrzebie wybaczania i szacunku. To kościół najgłośniej krzyczał, że nie możemy przebaczyć ... (wstaw każdy kraj, z którym kiedykolwiek walczyliśmy), gdy Polska wchodziła do UE. Jeśli komuś sie uda znaleźć wyjątki, to będzie to max. 5 wypowiedzi. A wypowiedzi propagandowych można znaleźć setki. A o ilu nawet nie wiemy, bo padały w wiejskich szkołach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-1 / 1

@Cammax
" I dotyczy to większości księży. Bo nie ma zbyt wielu wypowiedzi polskich księży, które mówią o potrzebie wybaczania i szacunku."

A teraz powiedz mordko ilu księży regularnie słuchasz? Ile masz subskrypcji programów religijnych lub na ilu reklolekcjach byłeś?

Bo obawiam się że wygląda to tak
- Jeszcze nigdy nie słyszałem, że ksiądz mówił coś o szacunku dla innych
- a ilu księzy słuchałeś?
- ani jednego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@0bcy a fanatycy pokroju ks. Jędraszewskiego, ks. Międlara, ks. Rydzyka, ks. Natanka, pozostałych pracowników Radia Maryja i TV TRWAM (w większości duchowni), ks. Terlikowski (chociaż jemu ostatnio zdarzyło się kilka sensowynych wypowiedzi). To ci najbardziej znani fanatycy. A o ilu nie wiemy, bo prowadzą agitację na wsiach, a tam ludzie ich popierają. Gdyby w mieście taki wyszedł na ambonę i zaczął mówić o potrzebie nienawidzenia dowolnego kraju, z którym Polska kiedykolwiek walczyła (nie wiem kogo fanatycy religijni najbardziej nienawidzą. Strzelam, że Niemiec, tak samo jak PISowcy) to bylby na drugi dzień "gwiazdą Youtube". A na takiej wsi, zwłaszcza bastionie PIS wierni przytakną i poprą a każdego kto skrytykuje wypowiedź utopią w łyżce wody.
Oczywiście zdarzają się też wyjąki i księżka, którzy faktycznie pracują z powołania a nie tylko dla kasy. Tacy raczej nie krzyczą z ambon nic o nienawiści. Niestety, przewagę liczebną ma ta pierwsza grupa. Wielu jest też takich, którzy po prostu są pazerni ale nie zaliczają się do jednych ani drugich. I to chyba oni mają przewafę nad oboma grupami. Ale też robią "bardzo dobrą" opinię tym normalnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-1 / 1

@Cammax
No ale wiesz co tu się dzieje, mamy do czynienia z dosyć groteskową sytuacją, bo rozumiem, że ty nie jesteś członkiem kościoła, nie słuchasz wypowiedzi kapłanów, nie żyjesz w tej grupie, nie wiesz jak jest w środku, nie słuchasz kazań, nie jeździsz na rekolekcje, nie chodzisz do kościoła, nie uczestniczysz w jakichś postukaniach wspólnotowych ani nie przychodzisz na innego rodzaju grupy typu światło życie itp... po prostu żyjesz sobie spokojnie poza kościołem.
Ja zaś należę do kościoła, chodzę na msze i na spotkania, uczestniczę w rekolekcjach, subskrybuje kanały teologiczne czy religijne, no ja żyje wewnątrz kościoła i mam z tym do czynienia na co dzień.

No i teraz ty żyjąc poza kościołem nie wiedząc jak jest w środku chcesz mi powiedzieć, że lepiej ode mnie wiesz jak jest w środku... a dlaczego? A bo dlatego że pewne jedyny kontakt jaki masz z wypowiedziami duchownych to jakieś pojedyncze wypowiedzi w skali kraju, często sprzeczne z wypowiedziamy zdecydowanej większości a nawet praktycznej całości kościoła.

Jeżeli 1 na tysiąc księży raz w roku powie coś głupiego albo niestosowanego - to w przypadku 50 tysięcy duchownych mamy materiał by raz w tygodniu przez cały rok pokazywać "skandaliczną" wypowiedź innego księdza... i teraz... czy ty wiesz o tym, że jest to skarjnie marginalna wypowiedź praktycznie zerowej mniejszości? Czy ty nie mając kontaktu z większością i ogółem doświadczasz pozoru że jest to zjawisko powszechne i dominujące?

I ty możesz nawet co tydzień słyszeć innego księdza który gada głupoty... co nie zmienia faktu że jest to sytuacja w której 1 na tysiąc powie coś głupiego raz w roku

Wiesz, ja żyję w kościele i znam kilkudziesięciu duchownych i ich wypowiedzi, wykładów religijnych czy teologicznych to ja za sobą mam setki, być może nawet tysiąc. I nigdy nie słyszałem tam niczego złego w stosunku do osób LGBT. Zawsze jest żeby się za nich modlić, żeby ich szanować jako ludzi, żeby z nimi rzmawiać itp... i ja będąc w kościele tym żyje na co dzień...a ty będąc poza kościołem, słuchając pojedynczych wypowiedzi próbujesz mi powiedzieć, że większość duchownych mówi źle o tych osobach bo ty zyjąc na zewnatrz będąc karmoiny bardzo wyselekcjonowanymi wypowiedziami odnosisz takie wrżenie... więc mam propozycje - włącz się na rok do dowolnej wspólnoty kościoła, zasubskrybuj dowolny kanał religijny, pojedz na kilka rekolekcji i z własnego doświadczenia powiesz czy większość księyży mówi źle o ludziach z LGBT... jak spotkasz choć jednego to będzie naprawde duży sukces.

NA zakończenie powiem że ciekaw jestem twojej odporności na propagandę - czy jak dostajesz jakieś "ciekawe" zdanie to weryfikujesz je z całą wypowiedzią czy kończysz na tym zdaniu?
Stosunkowo niedawno była taka sytuacja jak internet się oburzył gry ksiądz (czy ksieża) powiedzieli po tym jak parada LGBT została napadnięta że ksiądz dziękuje za wszytskie działania jakie zostały podjęcte... A jaka byłą prawda? Prawda była taka, że PRZED paradą w kościele zebrało się ponad 1000 osób by modlić się za osoby z marszu i ksiądz podziękował za wszytskie działania jakie zostały podjęte... a KILKA GODZIN PÓŹNIEJ na marsz napadła jakaś banda debili... co zrobiły media? Czy pokazały to że z jednej strony mamy modlących się katolików o zbawienie ludzi z marszu a z drugiej strony mamy atakujących marsz debili? Nie. Najpierw pokazywały napad na marsz a potem wypowiedź księdza jak dziękował za podjęte wszelkie działania związane z marszem tak jakby miał dziękowac tym bandytom podczas gdy napad był kilka godzin po wypowiedzi księdza który dziękował za modlitwę... ciekawe jestem czy wyłapujesz takie rzeczy czy łykasz je jak lecą.

Pozdro!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2020 o 11:17

avatar Cammax
-1 / 3

@0bcy nie trzeba być ateistą żeby krytykować niektórych przedstawicieli kościoła. Problem w tym, że bardzo często fanatycy i pedofile pozostają bezkarni. I szkodzą wszystkim wierzącym. A najbardziej tym normalnym. To troche tak jak z aktywistami LGBT, którzy latają półnago po ulicach, albi aktywistami BLM rabującymi sklepy. Raczej nie ma to za wiele wspólnego z walką o wolność, czy równość.
Wypowiedzi zwykłych ludzi raczej się nigdy nie pokazuje. Bo one nabiją zbyt mało wyświetleń, klinknięć. Bo przykładowo jakiego typu wypowiedź wzbudzi większe zainteresowanie w mediach " jestem prawicowcem/lewicowcem, ale innych też szanuję" czy "jestem prawicowcem/lewicowcem i wysłałbym przeciwników do gazu"?
Tacy fanatycy raczej tez nie mają wiele wspólnego z religią. Bo religia sama w sobie nie nakazuje nienawiści do nikogo. Podobnie z zwykłymi ludźmi, którzy co niedzielę siedzą z samego przodu a po kościele biją innych, obrażają, upijają się itp.
Podobnie ze zbiórkqmi w kościele. Część księży popiera zbiórki np. na ofiary klęsk żywiołowych, a część tylko na swoje tace. Część nawet podczas wyborów i ciszy wyborczej prowadzi agitację, a część potrafi wygłosić wtedy normalne kazanie. Nawet u mnie, w bastionie PIS mówiono wtedy głównie o ofiarach powodzi i modlitwach za nich (być może dlatego, że dotknęła ona głównie ten obszar). A co do wyborów powiedziano tylko, że są dziś. Chociaż byli tez tacy księża, którzy wprost mówili za kim być a za kim absolutnie nie wolno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+1 / 3

Założenia wszystkiego są zazwyczaj dobre:
kościoła, islamu, demokracji, komunizmu...
Tylko zbyt często wychodzi jak zwykle...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

A Wy dalej swoje, antyteiści i antyklerykałowie.... każdy se na życie zarabia, oczywiście ludzie związani z religią też, a wyrywanie z kontekstu i dopisywanie wniosków bez głębszego zrozumienia to już rasowa manipulacja. Kwestia poruszona już ponad 6 lat temu na wypoku - szybko znalazłem komentarz kogoś ogarniętego:

"Katecheci to inna bajka, ale księża dostają kasę, bo są zatrudnieni na etat (i z tego płacą ZUSy, PITy itd. jak każdy pracownik). Zatrudnienie nauczyciela na wolontariat byłoby prawdopodobnie biurokratycznie nie do przeskoczenia, a przy okazji Unia Europejska albo inni strażnicy praw człowieka zrobili by z tego prędzej czy później aferę o niewolniczą pracę (ale to już drobiazg). Z drugiej strony szeregowy ksiądz ma zapewnione utrzymanie z parafii lub zgromadzenia. Wystarczyłoby polecenie biskupa albo innego przełożonego i musiałby znaleźć się ksiądz, który chodziłby do szkoły bez wypłaty.

Innymi słowy pieniądze za uczenie religii, nawet jeśli są problemem, to na pewno nie jakimś istotnym i ważnym."

https://www.wykop.pl/wpis/5813018/kosciol-nie-chce-ani-zlotowki-z-budzetu-panstwa-za/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem