Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
182 201
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
+4 / 14

Jakby został prezydentem mielibyśmy tą tradycje w całej Polsce.
A tak, nic. Tylko TVPiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2020 o 9:23

P Pranelt
-4 / 10

@rasizm45 wyjaśnij mi, co Trzaskowski ma wspólnego z budową Czajki i jej awariami? :) Budowę Czajki rozpoczęto w latach 70-tych ubiegłego wieku, ostatni blok oddano do użytku na początku lat 90-tych, w 2012 wyremontowano i zmodernizowano ją.

rozumiem, że Trzaskowski jako 4-latek zarządził budowę, następnie jako 20 parolatek nadzorował oddanie ostatniego bloku do użytku a w 2012 incognito odbierał wyremontowane i zmodernizowane bloki czajki? :) Pierwsza awaria miała miejsce, gdy ten był chyba niespełna rok na stanowisku.

Pomijam już fakt, że za nadzór nad takimi miejscami mają spółki i przedsiębiorstwa należące do miasta a nie bezpośrednio prezydent miasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2020 o 10:20

R konto usunięte
+3 / 9

@Pranelt
Nic, przecież nic od niego nie zależy.
Jest tylko prezydentem Warszawy, od takiego nic nie zależy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pranelt
-1 / 7

@rasizm45 ależ zależy zależy i to bardzo dużo, tylko akurat nie to, co się mu najczęściej zarzuca :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 7

@Pranelt
Tak, tylko akurat nie to, pada zawsze jak Trzaskowskiemu nie wychodzi. Taka prawda, nic od niego nie zależy, bo jak widać, nic nie potrafi z tym zrobić.
Ale POwcy będą bronić swojego idola przed wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
0 / 4

Trzaskowski ponosi konsekwencje tamtych decyzji. Tak już jest że obecny włodarz "płaci" za decyzje poprzednich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pranelt
-1 / 9

@rasizm45 nie jestem POwcem, po prostu znam zakres obowiązków prezydentów, burmistrzów czy też radnych miejskich ;) Jako prawdziwy patriota lubię wiedzieć co od kogo zależy, jakie decyzje podejmuje i wykorzystując wszelkie możliwości angażować się w życie mojej lokalnej społeczności.

Jeśli ktoś zrobił wałek na Czajce, to za czasów HGW. Tam bym szukał, bo to jej podpis spoczął pod finalnym projektem i to z jej upoważnienia pełnomocnicy podpisali umowę o modernizacji, której skutki właśnie widzimy.

Jeśli mam winić za coś Trzaskowskiego (mieszkam na Śląsku ;) ), to za tandetne inwestycji "miękkie", które ktoś mu podsuwa a on bez namysłu przyklepuje swoim podpisem / podpisem pełnomocnika (patrz np. skwer "wypoczynkowy" z euro palet).


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+2 / 8

@Pranelt
Jako prawdziwy patriota XD
Nie ośmieszaj się.
Trzaskowski to uczeń HGW, a każdy problem Warszawy jest przedstawiany jako "to nie leży w jego kompetencji". Ale już w kompetencji HGW leżało XD
Co Trzaskowski zrobił od ostatniego puszczenia ścieków? Nic! A miały być kontrole, sprawdzania, poprawy...
Jakby został prezydentem polski tak samo by go broniono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pranelt
-3 / 3

@rasizm45 pewnie, Trzaskowski po 2018 roku podpisał się lub jego pełnomocnik pod projektem modernizacji z przed ponad 10 lat (bo przebudowa zaczęła się chyba przed 2010, a planowana była od 2004 roku) XD

Potrafisz myśleć? :D napisałem o realizacji i zleceniu projektu, z którym Trzaskowski nie miał nic wspólnego (tak, po coś te referaty w urzędach miasta są i zatrudniają ludzi ;)), nadzór należał do spółki właściwej dla tego obiektu, a nie bezpośrednio na osobie prezydenta miasta. To tak jakbym oskarżał Andrzeja Dudę za decyzję Bronisława Komorowskiego, ponieważ Donald Tusk nie ogarnął czegoś co zrobił minister w rządzie Leszka Millera . Serio, z czym do ludzi? Rozlicza się kogoś z jego kadencji a nie z działań poprzedników.

Owszem, zarządzenie i zlecenie kontroli, ale nie jej przeprowadzenie bo nie jest ekspertem - po za tym, w żadnym raporcie nie opublikowano niczego konkretnego, sam bełkot, ale oprócz tych kontroli, w czajce po pierwszej awarii kontrolę przeprowadził NIK, Wody Polskie, WIOŚ i kilka innych państwowych macek, które również po za atakiem na Warszawę w TVPiS niczego nie wykazały konkretnego, a gdyby coś zrobiły to drugiej awarii by nie było.

Po za tym, Andrzej Duda czy Trzaskowski to jedna i ta sama klika tylko inaczej pomalowana ;) nie popieram ani jednego ani drugiego, więc skończ mówić do mnie tonem, jakbym był jego wyborcą.


No właśnie, że prawdziwy patriota, bo patriotyzm nie polega na obwieszaniu się symbolami narodowymi i darciu mordy o wszystko i mówieniu jakie to polskie jest najlepsze, a na działaniu, nie ważne czy lokalnie, regionalnie czy ogólnokrajowo - działaniu, a nie populistycznym pierdzieleniu.

P.S popełniłeś fajny demot o "argumentum ad ignorantiam", szkoda, że sam się do niego nie stosujesz i powielasz coś co krąży po necie i ma niewiele wspólnego z prawdą a kłócisz się z osobą, która aktywnie działa w sferze samorządowej od lat ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkplzn
+2 / 4

@Pranelt

1. Czajka nie wydala (Warszawa się rozrasta), to po to jest gospodarz (Trzaskowski) aby wybudować kolejne rury i kolejne oczyszczalnie.

2. Nie rozumiem, jak prezydent Warszawy (Trzaskowski) może twierdzić, że nic się nie stało, a szambo Wiśle nie wpływa na jej walory.

3. Warszawa jest chyba jedyną europejską stolicą zrzucając gówna do rzeki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 0

@Pranelt
I jak gdyby nigdy nic przejął stołek po HGW, wszystko co ona spieprzyła on nie musi naprawiać. Brzmi jak tanie usprawiedliwianie PiSu.
A faktycznie, rząd nie musi jeśli poprzednik coś sprzeprzył.
"To tak jakbym oskarżał Andrzeja Dudę za decyzję Bronisława Komorowskiego, ponieważ Donald Tusk nie ogarnął czegoś co zrobił minister w rządzie Leszka Millera "
A ty potrafisz myśleć? Według ciebie, Trzaskowski nie musi nic robić, bo jeśli winna nie jest HGW to wszystkim ma się zająć ktoś inny. Trzaskowski według ciebie nic nie musi.

"niczego nie wykazały konkretnego" Dlatego też dziwnym trafem znowu coś się dzieje.

Zarzucasz HGW głupotę, że coś zrobiła. Ale nie widzisz potrzeby i obowiązku by Trzaskowski to naprawił.
Bo przecież "Rozlicza się kogoś z jego kadencji a nie z działań poprzedników." Jeśli ktoś dostanie państwo w ruinie po porzedniem rządzącym to ten nie musi nic z tym robić... Bo to nie jego sprawa. Naprawdę, logika typowego znawcy na TVPIS, to nie ich wina tylko poprzednich. Zawsze.

"Po za tym, Andrzej Duda czy Trzaskowski to jedna i ta sama klika tylko inaczej pomalowana" Odkrycie ameryki! Ale to ty tu bronisz Trzaskowskiego. Twierdzisz, że jeśli ktoś poprzedni sprzeprzył robotę to on już nic nie musi z tym robić. To musi być dla ciebie bardzo wygodne myślenie.

Tak tak, prawdziwy patriota. Który uważa, że nie trzeba naprawiać błędów poprzedników, broni jednostki nad wydarzenia. Sam wykładasz populistyczny moralizowanie w celu obrony Trzaskowskiego, od którego nic nie zależy, a winną jest oczywiście tylko HGW od której już wszystko zależało.

Nie możesz się zdecydować, raz piszesz, jak to to od niego nie zależy, a potem jak gdyby nigdy nic piszesz, że to przez jego poprzedników. Jakim cudem wtedy to od nich zależało a teraz od Trzaskowskiego już nie może?

P.S. Mówi osoba która używa argumentów typu "a ja jestem taki". Typowe personalne. Te uśmieszki mają podkreślać twoją wyższość czy agresje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-2 / 2

@rasizm45 jaki ty "gupio mundry jesteś " i masz prawa wyborcze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 1

@pastor_
Odezwał się troll PO.
Zdanie takich jak ty mnie nie obchodzi, bo nie mają żadnego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2020 o 11:52

T Tibr
+1 / 3

@Ixpire1234 a kto był poprzednim prezydentem, który odpowiadał za budowę? Kto przy tym prezydencie stał z boku? Czy zmianę w sztafecie można nazywać nowym wyścigiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
+1 / 1

@Tibr Chodziło mi o ogólną zasadę. Nie wiem kto stał z boku ale pani prezydent była z tej samej partii. Miasto ma inspektora, który odpowiada za budowę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@Ixpire1234 rozumie (tak się domyślałem). Trzaskowski jakby był jej doradcą i jednocześnie jej "padawan";)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
+1 / 1

@Tibr Czyli "uczeń zastąpił mistrza".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 0

@Pranelt a no ma bo nic nie jest wieczne i należy przeprowadzac prace konserwacyjne i oczywiscie rodzi sie pytanie jak ma sie poprzednia awaria do tej , czy to ta sama ? i została zrobiona na odpier..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+3 / 3

To kara za to że kibice Lechii Gdańsk śmiali się z gry Legii w pucharach :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-4 / 4

Mam pytanie. Jak wygląda sprawa funduszy z budżetu państwa przekazywanych Warszawie? Bo zaraz po wyborach wygranych przez Trzaskowskiego były z tym jakieś cyrki. PiS chciał się na nim odegrać za przegraną i zaczęły się opóźnienia, przez co Trzaskowski miał problem z dopięciem budżetu, z wypłatami bieżących świadczeń, np. 500+, bo rząd nie dawał pieniędzy na czas. Jeśli sytuacja dalej tak wygląda, to szukacie winnego w złym miejscu, bo nie da się zaplanować jakichś dodatkowych operacji, skoro brakuje kasy na bieżące wydatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@El_Polaco ty patrz biednemu to zawsze wiatr w oczy...XD

A tak serio ludzi nie dzielą się na czarnych, białych, rowerzystów tylko na tych co wciąż mają wymówki i na tych co działają.
W prywatnej firmie menadżer, który przed zarządem wciąż tłumaczył by się z braku wykonanych zadań jak myślisz jak długo byłby wysłuchiwany cierpliwie przez zarząd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

Nie no, ale serio. W tamtym roku- dobra, nikomu się to nie podobało, ale jeszcze można było szukać wymówek. Ale dlaczego przez cały rok NIC się nie zmieniło i znów się zepsuło? Jasne, Warszawki to gówno nie obchodzi, bo problem nie ich a całej reszty w górę Wisły, jednak ludzie. Co, za rok znów się nic nie zmieni? Znów będą te same wymówki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggneto
0 / 0

Bardzo mnie cieszy, że mój demot wywołał dyskusję ;) dziękuję wszystkim uczestnikom. Nie lubię Warszawki, bo największy problem tego sowieckiego miasta to że śmierdzi tam legią... a jak powszechnie wiadomo legia to stara...
a tak przy okazji to może ktoś mi wyjaśni co to są buty wegańskie i jak się to je? Bo, że wódka może być bezglutenowa (bo np. z kartofli) to już pojąłem... sorki za takie pytania ale ze wsi jestem i nie wszystko co miastowe małym wiejskim rozumkiem pojmuję...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem