Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
812 880
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+10 / 28

Może ja się nie znam, ale wyjaśnijcie mi jedną rzecz, w jaki sposób respirator ma pomagać osobie z niewydolnymi płucami?
Bo respirator jedyne co robi to wymusza wdech i wydech, wymusza wentylację płuc. Jednak kiedy ktoś ma słabe płuca które nie radzą sobie z odbieraniem tlenu z powietrza, to takiej osobie należy podawać powietrze o zwiększonej zawartości tlenu, a nie respirator.
Więc się pytam, czy osoby chore na koronę, mają problem z samym wdechem oraz wydechem czy z natlenieniem krwi?
Pod respirator podłącza się np osoby którym podano leki zwiotczające lub u których doszło do porażenia przepony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 16

@Mizantropix respirator może być bezpieczny, ale z pewnością nie jest kiedy ktoś jest w stanie samodzielnie się wentylować, a mimo wszystko płuca to dość delikatny organ.

Bo jak dla mnie te podłączanie osób z koroną do respiratora, to tak jakby podłączać kogoś do maszyny wymuszającej krążenie krwi, kiedy tej osobie serce bije normalnie :/ . Bez sensu.

Rozumiałbym kiedy ktoś jest np stary, ma astmę i generalnie demencja w natarciu, to wtedy respirator może być konieczny, bo taka osoba może mieć problem z wentylacją, ale i tak równocześnie powinna być stosowana terapia tlenowa.

Żeby było jeszcze śmieszniej. Ludzie myślą że płuca nie potrafią pobierać tlenu z wody (co robią skrzela u ryb) i dlatego się ludzie topią, ale nie jest to prawda. Płuca potrafią to robić, ale w wodzie jest stanowczo zbyt mało tlenu, aby nasze płuca robiły to wystarczająco wydajnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
0 / 6

@rafik54321 Też słyszałem, że tlenoterapia, a nie respiratory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+3 / 7

@rafik54321 Może w ciężkim stadium choroby są problemy z oddychaniem i respirator jest konieczny? W okolicach czerwca czytałem art, że do przypadków lekkich Covid 19 podaje się tlen, a przy ciężkich właśnie respirator. Ta choroba zazwyczaj atakuje osoby słabe, starsze, które już często mają inne schorzenia np związane z układem oddechowym. Może stąd taka terapia? Pamiętajmy, ze respiratory są używane także poza Covid i na pewno nie leżą tysiącami nieużywane, więc skoro Covid znacznie zwiększył liczbę chorych, to i mógł znacznie zwiększyć liczbę osób wymagających respiratora.
Tematem demota jest jednak idiotyczna wypowiedź polityka, który sugeruje, że takiego wyboru dokonywano nie z konieczności, ale z przesłanek społeczno-ideologicznych (zachód miałby się nie przejmować starymi ludźmi, ale Polska jest lepsza bo się nimi zajmuje), co jest oczywistą bzdurą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2020 o 9:02

avatar rafik54321
-4 / 6

@mudia To dlaczego nie mówi się o potrzebnych terapiach tlenowych które wg ciebie są w znacznie większej liczbie konieczne a o respiratorach?
Dlaczego tak często na respiratorach podkręcane jest ciśnienie?

Zachód zdecydowanie nie przejmuje się obywatelami. Gdyby się przejmował, nie ryzykowałby życia swoich rodaków na rzecz uchodźców z bliskiego wschodu, którzy NIC pożytecznego nie wnieśli.
Mógłbym tak przytoczyć jeszcze masę innych argumentów, ale po co?

Naiwnie zakładasz że lekarze w Polsce potrafią leczyć. Niestety cię zmartwię, w swoim życiu nie spotkałem żadnego (może z jednym wyjątkiem) lekarza, który potrafiłby skutecznie leczyć.
Lekarze w PL potrafią wyłącznie zaleczać.
Kiedyś pracowałem na galwanizacji. Zacząłem pluć krwią. Poszedłem do lekarza, obejrzał jamę ustną i stwierdził że to nic takiego, podrażnione dziąsła.
Wtedy mu powiedziałem że robię na galwanizacji przy truciznach i chcę badań na toksyny. Dopiero wtedy z łaski mnie tam skierował. Wyszło że mam 3krotnie przekroczoną dawkę toksyn we krwi. I lekarz nie wpadł na to że to może być dzieło toksyn?
Mało tego, chcieli mi wycinać łękotkę. Uparłem się że nie dam, patrz i kolano całe (kumplowi w klasie wycięli i miał non stop problemy).
Niestety, lekarze to idioci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+5 / 5

@rafik54321 W taki sposób, że wymuszają obieg powietrza w płucach. Jak płuca są niewydolne, to organizm traci siły, nawet do samego oddychania. Jeżeli płuca przestają być w stanie w ogóle natlenić krew w wystarczającym stopniu, to się wtedy podpina ECMO (sztuczne płuco-serce) i zewnętrznie natlenia.

W respiratorze też można stosować większą koncentrację tlenu.

W przypadku korony problem jest zarówno z natlenianiem, jak i wskutek utraty wydolności, samodzielnym oddychaniem. Tak więc pacjentom na respiratorze w razie korony podaje się niezbędne leki, by wymuszone wentylowanie było znośne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+4 / 4

@rafik54321 Choroby współistniejące to jest klucz do tych respiratorów. Jeśli dziś mamy w szpitalu 100 respiratorów i 70 pacjentów bez Covid 19, którzy wymagają tych respiratorów to jest ok, ale jeśli z powodu Covid 19 kolejnych 70 będzie miało na tyle osłabione ciała, że objawy tych chorób współistniejących (np różne choroby układu oddechowego) staną się u nich na tyle poważne, ze będą musieli być podłączeni do respiratorów, to nagle zabraknie 40 sztuk.

Co do reszty zarzutów nie będę dyskutował, bo nie mam odpowiedniej wiedzy. Powtórzę tylko, ze sensem demota nie jest medyczne uzasadnienie / brak uzasadnienia użycia respiratora, ale głupia wypowiedź polityka. Nawet JEŚLI uznać Twoje argumenty, że zachód obywatelami się nie przejmuje (a z Twoimi argumentami się nie zgadzam, ale dość już dyskutowałem na ten temat), to zauważ, ze te decyzje są podejmowane przez tamtejszych lekarzy w tamtejszych szpitalach. Więc zakładasz, że lekarz w szpitali celowo i z premedytacją nie podłącza osoby do repiratora (wiedząc, ze doprowadzi to do śmierci pacjenta), tylko dlatego, że tamte państwo nie dba o obywateli. Mam nadzieję, ze masz na to jakieś dowody, bo inaczej oczerniasz tych lekarzy, także Polaków, którzy pracują jako lekarze za granicą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2020 o 9:31

F konto usunięte
+2 / 2

@rafik54321 Jesteś lekarzem? Nie sądzę, więc raczej nie możesz wiele wiedzieć o zasadności stosowania respiratorów w leczeniu COVID 19.
Już w XVI chyba wieku ktoś mądry dowiódł, że w Polsce jest najwięcej lekarzy - na leczeniu zna się każdy, co widać po twoim wpisie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
0 / 0

@F18_hornet o to to to, Bo w szpitalach ot tak, dla zabawy, podłaczają pod respirator tych co zachorowali na covida. Przecież na demotach jest tylu fachowców od medycyny i ci w szpitalach zamiast bawić się w jakieś respiratory powinni poczytać o czym piszą takie rafiki i jemu podobni. Sukces murowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
0 / 0

@rafik54321 Jako że jestem po tym syfie pozwól że odpowiem. Respirator nie tylko pomaga oddychać ale także pogłębia oraz reguluje oddech. Do tego ma taki fajny zawór gdzie można podpiąć tlen jeśli to konieczne, ponadto pozwala dobrać odpowiednia wilgotność oraz skład mieszanki. Mam nadzieje że pomogłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2020 o 0:00

avatar SkrajnieCentrowy
+3 / 15

Ich rządy opierają się głównie na propagandzie i manipulacjach, więc nie ma się co dziwić tej żenującej wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+1 / 7

@Kalion Przepraszam zmeczony jestem i zle zrozumialem.
Tak bedziemy odlaczac bo to jest typowo "proceduralne" postepowanie lekarskie. Na tym opiera sie medycyna, ba takie decyzje sa podejmowane zawsze jak jestes wprowadzany do szpitala w przypadkach "ekstremalnych".

Po wprowadzeniu do jednostki tam bedziesz oszacowany pod wzgledem ran/choroby oraz szansy na wyleczenie. Im wyzsza szansa na wypchanie z oddzialu tym szybciej sie toba zajma. Im mniejsze szanse tym bardziej prawdopodobne, ze zostawia cie z znieczuleniem tylko (jesli bedzie dostepne).

Problem Hiszpanii to "stare" spoleczenstwo, poprostu ludzie starzy umieraja z "byle powodu" i nic na to nie poradzimy. Czasem wystarczy sie przewrocic i koniec piesni.

Niemniej w Polsce nie mielismy takiego przypadku (czesciowo dzieki szczepieniom na gruzlice, czesciowo z racji niskiego zageszczenia ludnosci oraz wielu innych rzeczy w tym tego, ze ta "pandemia" to bardziej kit) wiec Morawiecki porownywal pomidory do pomaranczy. (nie pierwszy i nie ostatni) a co do opierania sie na propagandzie to kazdy rzad w PL sie na niej opieral. Ba Propaganda zapchala nas do EU.

Bo jak to jest, ze za 500+ ludzie "sprzedali sie" a za dotacje "Polska niepodleglosci nie zostala sprzedana"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier
0 / 4

Jak na razie nie zabrakło a ile to respiratorów kupiła szanowna EU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+2 / 2

@slawekkier I miejmy nadzieję, że nie zabraknie, bo takie decyzje musieli by podejmować także polscy lekarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2020 o 9:04

J jonaszewski
+3 / 3

@damianszefo Lekarze "bawią się w bogów" zawsze wtedy, kiedy mają dwóch chorych i jeden respirator. Dwóch wymagających przeszczepu i jedno serce. Jednego lekarza na dyżurze i rannych z dwóch wypadków. To można wymieniać w nieskończoność. Szkoda, że ministrem zdrowia był Szumowski, bo Kopacz nie kupiłaby maseczek od instruktora narciarskiego, a respiratorów od handlarza bronią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+3 / 3

@damianszefo Polscu lekarze na co dzień bawia się w boga. Jak wspomniał @jonaszewski Nie tylko w kwestii tego kogo podłączyć do respiratora, a też kogo pierwszego ratować czy komu dac przeszczep.
Czekaj, ty mówisz, ze dzięki Szumowskiemu nie zabrakło sprzętu, mimo ze sprzętu, który kupił nikt nie widział na oczy? I że Kopacz zrobiłaby mniej, bo nie wydałaby podejrzanie pieniędzy. Proszę, pisz jaśniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piter093
0 / 0

@damianszefo
Ale co za różnica, czy ministrem byłaby Kopacz, czy Arłukowicz, czy Szumowski, skoro Szumowski nic jakiegoś odkrywczego na plus nie zrobił. Nie zrobiłby nic więcej niż zrobiłby każdy inny administrator. A premier gadał głupoty, bo wypowiedział się, jakby to był kaprys tamtejszych lekarzy. A nie faktyczna potrzeba. Co jest mega standardową procedurą. Jeśli będziesz miał wypadek na motorze karetka się Tobą zajmie od razu, jak w autobusie, to najpierw ocenią czy jest sens Cię ratować i czy trzeba natychmiast. I mówienie tu o złej woli lekarzy to zwykła manipulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O one112
0 / 0

Owszem nie musieli. Ale spokojnie, wszystko jeszcze przed nami. ;) jakby nie było, covid jeszcze nie został pokonany, a wręcz u nas się dopiero rozpędza. Zobaczymy jak będzie z dwa tygodnie po otwarciu szkół. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m4ght
-2 / 4

Przecież w internecie piszą, że respiratory zabijają, a najlepszym antybiotykiem na koronawirusa jest codziennie odmawianie różańca. Poza tym wystarczy nie być pedofilem i LGBT to się nie zachoruje. Niech zaściankowy zachód się od nas uczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fefefka
0 / 0

Francja i Hiszpania to jedne z bnajbardziej zadłużonych krajów Europy. Ale nie wiem, czy przegoniły już Polskę. Francja najprawdopodobniej tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
0 / 0

My mamy inny model leczenia. Najbliższy wolny termin za dwa lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psx
-1 / 1

Odłączają starszych ludzi od respiratorów i jednocześnie wprowadzają ograniczenia w związku z covid-19 tłumacząc to troską o starsze osoby......jest poziom. Jest moc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem