Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
426 488
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar wonskji
+6 / 22

Wojownicy Chrystusa obronią twojego anusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baranina13
-1 / 17

Młodzież Wszechpolska popiera BLM a terroryści z antify i faszyści z LGPT się czepiają ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kumako
+4 / 12

Uważam, że nie jest istotne czy jesteś z "prawa" czy z "lewa".. Męczy mnie ta nieustanna nagonka jednych na drugich, która nie prowadzi do niczego dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ChaserJohnDoe
+1 / 11

@Kumako Dla tego lepiej być po środku i patrzeć jak debile z lewej i prawej się napie*dalają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 6

@Kumako niestety jest to bardzo istotne. lewa strona nazywając faszyzm prawicowym legitymizuje przemoc względem ludzi którzy myślą inaczej niż oni zaznaczając przy tym że oni sami są wyżej moralnie a ich przemoc wynika tylko z faktu bycia uciskanymi przez opresyjny system. prawa strona nie kryje się z używaniem przemocy w sytuacji kiedy dane zachowania im się nie podobają. jednakże. o ile prawa strona chce aby osoby do których nie są przychylnie nastawieni po prostu wypi****lały tak lewa strona nie kryje się z tym że należy zniszczyć osoby które się z nimi nie zgadzają. lewica jest obecnie bardziej przemocowa niż prawica :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
0 / 6

@olmajti Psst faszyzm jest prawicowy. Nieważne ile razy będziecie przekłamywać rzeczywistość, to się nie zmieni :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 4

@DexterHollandRulez Banito Mussolini który nawet był redaktorem socjalistycznej gazety nagle j*b! i zmienił poglądy. NSDAP na pewno nie miała w nazwie "Socjalistyczna" a Hitler nie wypowiadał się o tym że NSDAP wywodzi się z marksizmu i stosuje marksistowskie narzędzia kontroli społecznej ale w przeciwieństwie do marksizmu nie jest biurokratyczna. Faszyzm na pewno nie centralizował władzy w państwie oraz nie obwiniał wyższej warstwy społecznej za ucisk proletariatu. no ale jeśli ktoś lubi żyć w urojonej rzeczywistości to ja nic na to nie poradzę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
-2 / 4

@olmajti To Twoja rzeczywistość jest urojona. Faszyzm jest skrajnie nacjonalistyczny i autorytarny, ponadto 1. w odróżnieniu od np. komunizmu nie jest ideowo związany z choćby walką klas (czyli marksizmem) oraz 2. Fakt, że akurat Hitler powiązał go z socjalistyczną gospodarką nie znaczy, że ideologia i wyrosłe na niej poglądy społeczne nie są prawicowe (konserwatywne).

Faszyzmu/nazizmu boimy się z powodu ludobójstw i odczłowieczania 'podludzi'. To zafundowała światu prawicowa, skrajnie nacjonalistyczna i rasistowska ideologia, a nie gospodarczy socjalizm. Żydów gazowali aryjscy ubermensche, a ich stworzyła prawica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 września 2020 o 12:02

avatar olmajti
-1 / 3

@DexterHollandRulez
"Faszyzm jest skrajnie nacjonalistyczny i autorytarny" i różni się od komunizmu tym że jest skrajnie nacjonalistyczny bo każdy z komunistycznych krajów był autorytarny a wg definicji nawet totalitarny gdyż próbował po za życiem społecznym kontrolować też życie prywatne obywateli :)

"w odróżnieniu od np. komunizmu nie jest ideowo związany z choćby walką klas (czyli marksizmem)" oczywiście że nie. dzieli tylko ludzi na podludzi i nadludzi. ale to nie są klasy społeczne więc nie to nie może być tożsame :)

"Fakt, że akurat Hitler powiązał go z socjalistyczną gospodarką nie znaczy, że ideologia i wyrosłe na niej poglądy społeczne nie są prawicowe" powiązał? socjalistyczna gospodarka zakłada przejęcie środków produkcji jest niezbędne. faszyści zakładają że robotnik ma być wolny jeśli jego myśl produkcyjno gospodarcza jest zgodna z doktryną państwa. w przeciwnym wypadku nastąpi siłowe przejęcie środków produkcji. faszyści w sprawach gospodarczych robili dokłdnie to samo co komuniści tylko po cichu. dodatkowo. prawa własności w faszyzmie nie istniały. dodatkowo Goebels pisał że w kapitalistycznym państwie robotnik został zredukowany do najniższe formy człowieka a Hitler niejednokrotnie wypowiadał się że zrobią z burżuazją to co im się będzie podobać bo to oni wydają rozkazy :)

więc mamy faszyzm który:
a) ekonomicznie wspiera sprawiedliwość społeczną zamiast wolnego rynku,
b) przedkłada nacjonalizm nad globalizmem
c) autorytaryzm nad swobody społecznych
d) tradycję nad progres.

mamy też socjalizm który:
a) ekonomicznie wspiera sprawiedliwość społeczną zamiast wolnego rynku,
b) przedkłada globalizm nad nacjonalizmu
c) autorytaryzm nad swobody społecznych
d) progres nad tradycję

mamy zatem krótkie zestawienie tego że w 50% faszyzm pokrywa się z socjalizmem i nie tylko w płaszczyźnie ekonomicznej. dodatkowo nieznaczną róznicą jest to że faszyzm zamyka się tylko w obszarze państwa. więc mamy paradoks bo wszystkie poglądy podstawione przy socjaliźmie są typowe dla socjalizmu. nagle okazuje się że jedyną płaszczyzną która tak naprawdę definiuje faszyzm jest tradycjonalizm. reszta pokrywa się z socjalizmem. ale faszyzm jest prawicowy :)

"Faszyzmu/nazizmu boimy się z powodu ludobójstw i odczłowieczania 'podludzi'" chciałbym przypomnieć że w samym XX wieku socjalizm/komunizm jest odpowiedzialny za śmierć około 100 mln ludzi. przy tym faszyzm wygląda trochę słabo. rozumiem też że zsyłanie ludzi do łagrów za to że nie zgadzali się z główną doktryną polityczną nie było odczłowieczeniem. było wielkim skokiem na przód :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kumako
0 / 0

@olmajti Jeśli jest to istotne dla Ciebie - niech tak będzie. Nie mogę Cię zmusić żebyś miała racje. Bardzo podoba mi sie to zdanie: "Przemoc wynikająca "TYLKO" z faktu bycia uciskanym przez opresyjny system." Sama to wymyśliłaś? Ostatnio lewica bywa bardziej przemocowa niż prawica i ja się temu zupełnie nie dziwię - ludzie mają dość.
Nie zmienia to faktu, że mocno mnie to męczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@Kumako nie możesz mnie zmusić żebym miał rację? a to ciekawe. bo nie podałeś żadnych argumentów. nic co mogłoby w jakikolwiek sposób wpłynąć na mój obraz rzeczywistości. ale lećmy po kolei:
po pierwsze. nie jestem kobietą.
po drugie. przemoc lewicy wynika TYLKO z faktu bycia uciskanymi. cała Antifa w ten sposób legitymizuje przemoc.
po trzecie. nie wymyśliłem tego sam. wystarczy prześledzić wypowiedzi lewicowych działaczy z zachodu i wypowiedź np faceta co się za babę przebrał na polskim podwórku.
po czwarte. ostatnio lewica bywa bardziej przemocowa? nie wiem czy wiesz ale przemoc w środowiskach lewicowych to standard. badania pokazują że ponad 30% gejow i około 40% lesbijek spotyka się z przemocą fizyczną w związkach i pomiędzy 50-90% lezbijek spotyka się z przemocą psychiczną w związkach. wg powyższego grupą która najbardziej uciska LGBT są oni sami. powiedz mi zatem: czego mają mieć dość? mam nadzieje że jesteś świadomy tego że kilka lat temu prominentny prawicowy polityk wyszedł do lewicy z inicjatywą aby zacząć rozmowy w sprawie związków partnerskich? wiesz co mu lewica odpowiedziała? że jeśli nie będzie możliwości adopcji dzieci to oni się na takie coś nie godzą. wygląda na to że lewica działa na swoją własną niekorzyść ale teraz przynajmniej krzyczą o tym jak bardzo są uciskani :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kumako
0 / 0

@olmajti
Serio - nie chcę Cię do niczego przekonywać. Widzę, że nie dotrze - umówmy się że Twoja racja a mój spokój. Co do dalszej części Twojej wypowiedzi:
1. Zastanawiałam się, którym punktem w Twojej odpowiedzi będzie to że "nie jesteś kobietą"
2. To zdanie nadal bardzo mi się podoba. Nie zgadzam się z nim, ale mi się podoba.
3. Nie widzę nic złego w przebieraniu się, a Ty piszesz o tym jakby to była obelga.
4. Nie wiem czy wiesz ale co najmniej jedna osoba czytająca statystyki w Twoich wypowiedziach w ogóle nie zwraca na nie uwagi. Są zupełnie nieadekwatne.
5. W ogóle nie obchodzi mnie to, że kilka lat temu prominentny prawicowy polityk wyszedł do lewicy z czymkolwiek i to co mu lewica wtedy odpowiedziała. - ten post nijak do tego zdarzenia nie nawiązuje.
6. Lesbijek*
7.Młodzież Wszechpolska jest grupą, która według mnie jest o wiele bardziej agresywna niż jakakolwiek grupa z tęczowych środowisk. Jeśli chcesz zobaczyć jak parady wyglądają na prawdę - idź na jakąś.
Po obu stronach barykady znajdą się osoby które chcą spokojnie postać i w ten sposób okazać wsparcie dla danej strony "konfliktu"; na 100% znajdą się też agenci, który będą prowokować - to ci działający na niekorzyść całej grupy.

Demotywator jest wynikiem mojego doświadczenia z marszy na których byłam i nawet gdybyś przytoczył słowa z najlepszej socjologicznej książki, czy też innej wikipedii (nie wiem skąd wziąłeś te konkretne dane), nie będę w stanie się zgodzić z twoim zdaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@Kumako ale wiesz na czym polega dyskusja, nie?
1. to po co tak napisałaś?
2. nie zgadzasz się? świetnie. może jakieś kontrargumenty?
3. nie zrozumiałaś kontekstu. nic nie poradzę :)
4. wiem. i nie za bardzo mnie to interesuje. wiem że lewa strona ma poważny problem z odbiorem rzeczywistości.
5. dlatego nie wiesz co to jest ciąg przyczynowo skutkowy i nie obchodzą Cię pewne rzeczy. rzeczywistość jest wtedy łatwiejsza do przełknięcia :)
6. najważniejszym argumentem jest gramatyka :)
7. nie interesuje mnie to czy młodzież wszechpolska jest bardziej agresywna. interesuje mnie to że lewica naklejając sobie łatkę ofiar legitymizuje przemoc. walczą z 'faszystami' faszystowskimi metodami i czują się usprawiedliwieni :)

po obu stronach barykady są skrajne przypadki. to prawda. tylko jeśli lewica prowokuje np cipkomaryją znieważając symbole religijne ważne dla sporej grupy społeczeństwa i dosttanie za to wp****ol to drze ryja na cały świat że w polsce odradza się faszyzm. dla potwierdzenia radziłbym obejrzeć co mówił Michał Sz. przed aresztowaniem i jak jego zachowanie usprawiedliwia profesor UW :)

a jak wygląda sytuacje po za marszami? a no tak. jest tak zła że OMZRiK musi zajmować się tylko wypowiedziami opowiadając się tym samym za cenzurą. a co do danych to wystarczy poszukać w necie. wiem że to burzy Twój obraz rzeczywistości ale zawsze możesz zwalić winę za przemoc w związkach lesbijskich na patriarchat :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiesiu73
+8 / 8

Baran musi mieć pasterza..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-2 / 10

I co jest nie tak na tym zdjęciu? Ból dupy macie o wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+2 / 2

Ci z lewa kłócą się z tymi z prawa :) politycy zaś się cieszą bo na tym im zależy żeby ludzie byli skłóceni bo wtedy są słabi , między sobą zaś zawsze się dogadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adin492
+1 / 3

znaczy na tym obrazku wszystko jest ok, nie wiem czego ten gościu się czepia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ruget
0 / 0

pewnie co drugi z nich w dzieciństwie walił konia przy kumplach a teraz wielkie problemy robią bo ktoś robi to samo ino w innym wieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Krzysiek1042
0 / 0

Don't make stupid people, famous. Dzbany wzrokiem poszukujące rozumu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

tak bydło. autor demota dobrze nazwał elgiebetów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kumako
0 / 0

@reevox
Nazwałam tak wandali z Młodzieży Wszechpolskiej.
(zaznaczam - nie cała grupę MW, tylko te konkretne bojówki zaliczające się do miana chuliganów)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem