Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
409 493
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar jeykey1543
+15 / 23

W Polsce można zostać pobitym, bo znalazło się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Każdy pretekst do bójki jest dobry jeszcze jak agresor sobie golnie coś. A co tamten chłopak miał na twarzy napisane, że gej? Trzeba zmienić mentalność ludzi, żeby pomagali jak biją kogokolwiek, a nie wspierać jakieś chore, agresywne ideologie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+2 / 8

Mentalność? Zacznijmy od prawa i podejścia sądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+7 / 11

@jeykey1543 Nie widziales jak w "metropolii" Londyn goscia pobito za "rasizm" bo krzyczal i wygladal jak ktos mentalnie chory. Jak przyjechali niebiescy by go zgarnac to ludzie krzyczeli by ofiare zostawic bo sobie zasluzyl. (Londyn to jedno wielkie szambo zreszta)

Inna sprawa, ze byly juz "tego typu" krzyki i jakos dziwnie okazywalo sie, ze ofiara byla napastnikiem. Slynna akcja z Londynskiego autobusu i pobicia "osomy homosexualnej" okazalo sie, ze ta "ofiara" podeszla i zaczela bic napastnika.

Bez dowodow to internet przyjmie kazde gowno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-2 / 4

@Hazik nic tu prawo nie pomoże jeśli ktoś dostanie w czamboł bo ludzie odwracali wzrok

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+6 / 8

@jeykey1543 Bilans zysków i strat pomocy.
Zysk: pomogłem...i tyle nic więcej.
Strata:zdrowie życie,kariera po wylądowaniu w szpitalu, długotrwałe kalectwo i ciąganie po sadach w przypadku gdy użyjesz broni i to w charakterze oskarżonego,często zakończone wyrokiem na twoją niekorzyść i jeszcze zasądzeniem renty lub odszkodowania. Policja też za miło na ciebie nie potraktuje, a dodatkowo jakiś cymbał wpadł na pomysł by twoje imię i nazwisko wisiało na wokandzie na drzwiach sali rozpraw sądu i agresor możne sobie sprawdzić.
Ciekawe czemu ludzie nie chcą ryzykować nie?
Zacznijmy od nadania statusu funkcjonariusza publicznego dla osoby interweniującej, by zacząć wyrównywać bilans i przechylić chęć pomocy na stronę zysku.Zmiany systemowe są niezbędne,bez tego nadal będziesz widział ludzi,którzy nie pomogą Ci, bo oprócz agresora przed oczami,mają jeszcze za plecami państwo z naostrzonym na Ciebie nożem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+1 / 3

@Hazik non herkules kontra plures

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
0 / 4

@jeykey1543 no właśnie cóż może garstka,czy jednostka przeciw całemu aparatowi,który latami nam wmawiał,ze nas obroni i latami udowadniał,że nie lubi tych,którzy go w tym wyręczają. Mamy marne prawo do obrony samego siebie, wręcz karykaturalne patrząc na to jak wygląda walka na ulicy,a o obronie innych nie warto nawet wspominać. Nawet jeśli wygrasz bitwę z jednym wrogiem na ulicy,czeka Cie jeszcze wojna z aparatem. Ludzie nie boją się jednego dresiarza,boją się tego co jest w minusach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+1 / 3

@Hazik wg twoich teorii to jak kogoś zabiją to ty mruknąć nawet nie powinieneś i razem z tobą 100 innych ludzi. Podejście nienormalne, które pokazuje, że napadający ma nieograniczoną władzę. Absurd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 5

@jeykey1543 A teraz zastanów się czy nie jest tak jak napisałem ale tak bez emocji usiądź i na chłodno pomyśl. Popatrz dookoła,przeanalizuj sytuację z twojego miasta i sam zobaczysz. Ludzie się boją,patola rozrasta w poczuciu bezkarności,wyroki sadów? Zawieszenia dla sprawców pobić max rok do odsiadki, wyroki dla dzielnych bohaterów dnia codziennego,jak nie sądowy to kumple patola urządzą ci pod domem piekło. Pytasz co ja pier...ole przecież nie jest tak źle?
Znam z autopsji,bo kiedyś też chciało mi się zgrywać bohatera gdy stanąłem pomiędzy dwoma łepkami okładającymi jednego,ten gość leżał na ziemi oni go kopali,odepchnąłem jednego drugiemu przywaliłem ze trzy proste i padł,zwiali. Następny dzień wezwanie na policję, zarzut udział w bójce bo rzecz jasna mamusia pobiegła z synkiem na policję, a mnie mieli na kamerach aż pod same drzwi domu. 5 dni na spisywanie zeznań,z czego trzy ściągnęli mnie z zakładu pracy radiowozem,nagranie z kamer złapało jedynie jak biję tamtego jednego,drzewo zasłaniało wcześniejszą akcję z gościem na glebie. Cudem się wykpiłem od zarzutu,bo znalazł się świadek,który potwierdził jak było, pytasz co z tym pobitym? A no odmówił współpracy z policja i zostałem solo na zeznania dwóch,fart mnie uratował,nie prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
-2 / 2

@Hazik może czułbyś się lepiej jakby tamtego gościa zabili? Tylko że w autobusie sytuacja była zupełnie inna. Kilkunastu świadków i monitoring bez drzew. Nie wiem może z tymi łebkami przeholowałeś z siłą jeśli rzuciłeś się na dwóch. Może to był straszny pech, że drzewo akurat wszystko zasłoniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+3 / 3

@jeykey1543 O widzisz dwa na jeden i do tego kopiących leżącego,ale to ja mam się powstrzymywać,sam znalazłeś absurd. Czy czuł bym się lepiej,patrząc na moje obecne podejście do tematu,zaprogramowane siłowo przez organy sprawiedliwości było by mi to obojętne.
Dlatego mówię o zmianach systemowych, zmieńmy system w takich sytuacjach, nadajmy uprawnienia osobom udzielającym pomocy te same,które maja funkcjonariusze publiczni,sprawmy,by w razie gdyby w trakcie interwencji stała mi się krzywda napastnik musiał zapłacić za moje leczenie i wyrównać straty w stosunku do wypłaty nie jako opcje, o które muszę się w sądzie cywilnym męczyć latami tylko obligatoryjnie,zdejmijmy ludziom kaganiec w postaci przekroczenia granicy obrony koniecznej by nawet słabi fizycznie i nie wyszkoleni byli w stanie pomóc przy użyciu narzędzi bez obaw o aresztowanie.

To nie jest kwestia tylko "znieczulicy" to kwestia tak jak w moim przypadku tresury obywateli. Ludzie boja sie swojego państwa na równi z bandytą,a ono potrafi stać się nawet od niego gorsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
0 / 2

@Hazik jeśli chłopaczki miały po 15 lat, a ty powiedzmy 25 no to siły nie były wyrównane. Ciężko mi ocenić sytuację, a przecież ty też nie powiesz czegoś co by mogło cię obciążyć. Jednak jakby nie ten potwory pech, że chłopaka bili to byś konsekwencji raczej nie miał. Tylko jak jesteś Bruce Lee to trochę nie fair każdego obić nunczakiem w ramach pomocy, bo ktoś kogoś uderzył ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 1

@jeykey1543 Gra idzie w dwie strony,pamiętaj za czyim dobrem stajesz,ofiary czy bandyty. Możemy źle ocenić sytuację przy szarpaninie albo gdy dwóch daje sobie po twarzy,ale gdy ofiara lezy a jeszcze się ja dobija na ziemi lub występuje totalna dysproporcja sił jak np. u sebiksów 1na4 to sytuacja jest bezsprzeczna. Chcesz by ludzie działali,bez namysłu. Pomogli ofierze,narazili się na utratę zdrowia,a potem chcesz by to była walka fair? Fair play nie występuje na ulicy, nie ma tam sędziów,a ty masz zadziałać,skutecznie a nie myśleć co będzie gdy i jeszcze odtwarzać w głowie mapę monitoringu itd.,to przez to myślenie nikt nie reaguje bo przez to do głów wpada za dużo myśli tych,które sprawiają,że się zatrzymasz.Masz być na prawie i prawo ma cię chronić.Nawet jeśli to oznacza,że w swoich działaniach musisz posunąć się za daleko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
0 / 0

@Hazik ile te chłopaki mieli lat, a ile Ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 3

@jeykey1543 w Polsce wystarczy ze sie bedzie mialo niewlasciwy kolor ubran gdy sie trafi na niewlasciwych ludzi(ktore moga byc wziete za barwe przeciwnej druzyny). Tylko problemem jest to, ze wladza zamiast walczyc z takimi przejawami niedoje*nia mozgowego nakreca jeszcze takie patole

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
0 / 0

@jeykey1543 Nie wiem nie pytałem,jakoś tak czasu na konwenanse zabrakło, na oko coś koło 16-18 zresztą może mniej może więcej, ale co mnie to obchodzi ile mieli lat co tu ich wiek by zmienił? Byli by mniej czy bardziej bandytami?Miał bym pogłaskać młodszych ode mnie po główce i poprosić by przestali,zamiast walić po twarzy by ratować tego gościa,czy może im pomóc go oklepać? Ja miałem wtedy równe 20, posturą do mnie podobni,tylko wyszkoleniem nie bardzo i wszedłem z zaskoczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+7 / 9

W autobusach miejskich jest stały monitoring. Policja może zweryfikować przebieg zdarzenia i na tej podstawie aresztować napastnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 5

@Rydzykant i myslisz ze w kazdym rozklekotanym ogorku tez jest, czy jednak tylko w tym nowszym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 1

@Xar
"Ogórki" widuję jedynie na zlotach samochodów zabytkowych. Przedsiębiorstwa komunikacyjne miejski miast wojewódzkich (okręg górnośląski obsługuje ZTM) mają obowiązek posiadania monitoringu we wszystkich środkach transportu. Nagrania bardzo często są wykorzystywane w różnorodnych śledztwach, szczególnie po po napaściach na kierowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-3 / 3

@Rydzykant w wielu mistach widuje jeszcze pojazdy które jakby wjechały w jeziorko to w kilka sekund cała podłoga byłaby mokra - mysle, ze w tak rozciapcianych pojazdach nie zawsze jest SPRAWNY monitoring

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@Xar SPRAWNY to zapewne nie we wszystkich. Znacznie bogatsze instytucje miewają problemy z monitoringiem wizyjnym lub z nagrywaniem rozmów telefonicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiekzet
0 / 4

Świat bajek i filmów SF na szczęście nie zaowocował jeszcze w naszym świecie realnym na przykład nakazem ukrywania swojej płci przez ludzi. a może jeszcze to nastąpi: w pewnym wieku obciąć piersi, obciąć włosy, wszyscy w garniturach.
Jesteśmy istotami biologicznymi i kulturowymi. Nie ujednolicając wyglądu dwu płci działamy zgodnie z programem Matki Natury pozwalającej osobnikowi naszego gatunku na pierwszy rzut oka zorientować się, czy z innym osobnikiem może spłodzić potomstwo, czy ten inny osobnik jest do tego zdolny i ewentualnie będzie do tego dążył. Nawet jeśli dana osoba przedstawi nam się jako niebinarna lub zaprezentuje trzeciorzędne cechy płciowe płci przeciwnej do tej z która się identyfikuje, nasz umysł każe nam zaklasyfikować każdego do płci 1 lub 2.
Ja na przykład mogę powiedzieć, że czuję się osobnikiem nieheparnym i niegastrycznym. Wyrzekam się mojej wątroby i mojego żołądka, bo niby dlaczego mam się do nich publicznie przyznawać. Tak prozaiczne narządy nie mogą decydować o moim życiu. Nic to nie kosztuje, a mogę się wyróżnić spośród tłumu pospolitych ludzi bez skrępowania przyznających się do posiadania takich narządów.
Właśnie, nic to nie kosztuje. Jak dotąd nikt nie wymaga od niebinarnych legitymowania się zaświadczeniem, jeśli już nie pokazywania na swoim ciele, że pozbyli się operacyjnie narządów płciowych. Mnie osobiście dopiero wtedy przekonaliby, ze są niebinarni. Niebinarny niech trzyma w dłoni słoik ze swoimi narządami płciowymi utrwalonymi w formalinie - pokazując go z pewnością mnie przekona a nawet będzie mógł wykrzyczeć mi prosto w oczy: "Jesteś nieheparna? To wytnij sobie tę wątrobę i mi pokaż, a wtedy ci uwierzę!" 6.48 2.09.2020 multikulturalny.pl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rozpraszacz
+4 / 8

mam wrazenie ze historia nie jest do konca zgodna z prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
+1 / 3

I przez takich patusow lewaki mają później swoich "męczenników". Nie popieram takiego zachowania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+1 / 1

Bity po głowie i twarzy? Ten na zdjęciu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

a ten broniony nie moze byc swiadkiem? Czy uciekl?

Dostac mozna za wszystko a nawet za nic. Co naturalnie nie usprawiedliwa znieczulicy jak i agresji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+1 / 1

a tak naprawdę gość przyklejał gumowe kut*sy ludziom na głowie. wszytko po to żeby zostać pobitym i już ze statusem męczennika opisywać homofobię w mediach społecznościowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+1 / 1

Ciekawostka na dziś: w większości przypadków ofiarami przemocy w Polsce są biali heteroseksualiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2020 o 19:13

K krzysiek180077
-1 / 5

I poco się mieszał? :) Na drugi raz się może nauczy :) I to jeszcze stanąć w obronie geja....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dural46
-2 / 4

@krzysiek180077 Tak, wyobraź sobie deklu, że za każdym razem należy reagować kiedy ktoś kogoś napada/wyzywa bo agresję trzeba tępić, nieważne czy gej czy nie gej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 września 2020 o 21:02

K krzysiek180077
0 / 2

@dural46 No to sobie tak potępił że dostał w kusz i teraz żali się po internetach świata jaki to bohater z facjatą obitą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
0 / 2

I reklamowanie wymiany pieca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rolee1
-1 / 1

" Żeby Polska była Polską " .
W Anglii lata temu królowa Elżbieta odznaczyła Jimmy Saviilla orderem rycerstwa- jełop gwałcił dzieci chore na raka ...a w Polsce zaścianek- tylko księża to robią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dural46
0 / 0

Nie każdy facet musi ruchać kobiety tak jak nie każda kobieta musi mieć dzieci. Zrozumcie to w końcu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Michael5
0 / 0

Peadała nie było bronić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem