Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
210 227
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C Clip180
+2 / 14

To że urodzisz się biedny nie jest twoja wina ale jak biednym umrzesz już jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
+14 / 16

@Clip180 Wiesz, znam 1 gościa który musiał rzucić szkołę w 1 klasie liceum i iść do byle jakiej pracy żeby ich z domu nie wywalili. Teraz jest po 40 i dalej pracuje byle gdzie bo nie potrafi nic konkretnego. Nie ma wykształcenia, nie stać go żeby je zdobyć bo nie ma porządnej pracy a z niepełnym średnim takiej nie dostanie. Tyra po 12-14 godzin dziennie i nic z tego nie ma, jeszcze długów po rodzicach ćpunach nie spłacił. Teraz mi powiedz że to jego wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
0 / 2

@kuciol
Znam kobietę, która ledwo skończyła zawodówkę, bo musiała pracować, w domu była sytuacja krytyczna. Zasuwała bardzo ciężko, ale po pracy wieczorami się samodzielnie uczyła. Ukończyła zaoczne liceum. Urodziła dziecko. Zajmując się samodzielnie dzieckiem (pan tatuś się ulotnił) i pracując ukończyła konkretne studia. Teraz prowadzi własny biznes i ma komfortowe życie.

Teraz powiedz mi że nie da się wyjść na ludzi posiadając biednych lub patologicznych rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2020 o 19:00

K kuciol
-1 / 3

@mooz Ludzie są różni, dużo więcej niż ci się wydaje zależy też od szczęścia. Gościu o którym pisałem ledwo wiąże koniec z końcem bo komornik zbiera mu połowę wypłaty odkąd skończył 18 lat i zasuwa fizycznie praktycznie codziennie, łącznie z niedzielami. Na zaoczną szkołę ani go nie stać ani nie ma siły. Są ludzie którzy sobie poradzą nawet w takiej sytuacji ale zdecydowana większość nie ma szans.

Ta twoja znajoma miała by zadatki na stanie się kimś wybitnym, mój znajomy to typowy przeciętniak jakich wielu, oboje stracili swoje szanse nie ze swojej winy. Ten gościu nigdy nie spłaci długu po swoich rodzicach. Dług rośnie szybciej niż jest on w stanie to spłacać.Nigdy się przez to nie przebije do klasy średniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2020 o 19:08

C Clip180
-1 / 3

@kuciol

Mnie od 12 roku życia wychowywala babcia. Wogule nam się nie przelewalo. Tez w młodym wieku poszedłem do pracy ale byłem tak zmotywowany że mam teraz własną rodzinę i w wieku 35 lat ukończyłem studia teraz pracuję jako programista, i moje dzieci napewno skończyć dobre szkoły w normalnym wieku bez ciężkiej pracy i przerw w edukacji. I teraz pomysł dwa razy czyja to jest wina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ObywatelWszechswiata
+1 / 1

Bananowi ludzie nie mają pojęcia.
Alkohol, przemoc, nerwy, brak kasy, odłączone media w mieszkaniu.
W dorosłość wszedłem z -35 000 po tatulku.
Dziś mam szczęśliwą rodzinę, zarabiam powyżej średniej, żyje skromnie bez kredytów.
Ale psychika nie jest wolna od przeszłości. Nawet po 2 latach w DDA, to będzie we mnie już zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
+1 / 1

No i widzisz, ty miałeś babcie a on nikogo poza rodzicami ćpunami. To nie jest takie proste jak byś chciał. Jednemu się uda, 100 nie, zawsze tak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZbychD
+2 / 10

Jeszcze lepiej wiedzą jak mam żyć, tacy co w ogóle nie mają lub nie mają oficjalnie dzieci ani rodzin, na przykład Kaczyński albo pleban z naszej parafii. Oczywiście w dupie mam Kaczyńskiego i plebana ale maja wielki posłuch wśród jełopiego społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
+3 / 7

Masz rację, bezdzietni to gorsi ludzie, nic nie wiedzą nic nie potrafią i powinno im się odebrać prawa wyborcze!!!!111


Tak,to była ironia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
-1 / 3

Ale po co w to mieszać dzieci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem