Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
10 24
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R restauracja_wietnam
+2 / 2

W jakiś sposób musieli zdobyć jego login i dane z dowodu osobistego, potem pewnie poszło już gładko. Możliwość zresetowania hasła poprzez infolinię to kompletna porażka banku, zaś ich specjaliści od zabezpieczeń powinni teraz popełnić rytualne seppuku :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artinu211
+1 / 1

@restauracja_wietnam Znali dane i dorobili duplikat SIM, reszta to proste, bo wszystko potwierdzane przez sms. Chyba że to o kimś innym.......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
+1 / 1

@artinu211 Chyba nie przeczytałeś artykułu ze źródła. Zresetowali hasło dostępu do konta poprzez infolinię banku dopiero wtedy uzyskali dostęp do jego konta. Ciekawe czy po tym zdarzeniu banki zablokują taką możliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+1 / 1

@restauracja_wietnam Jeśli znali login i hasło to mieli wszystko jak na tacy, wtedy rolnik byłby w 100% winny swojemu nieszczęściu, można by nawet podejrzewać że brał w tym udział bo "przy okazji" przestępcy musieli by znać jego numer telefonu. Z resztą podmiana karty SIM wiąże się z wizytą u operatora, przedstawieniem dowodu osobistego... Sprawa śmierdzi i to bardzo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-3 / 7

A skąd rolnik miał tylne pieniędzy? Non stop płaczą, że nie mają pieniędzy bo koszty co raz wyższe, a to susza a to powódź a to urodzaj a to brak urodzaju.
Widać lamentują jak górnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
-2 / 2

@konradstru Prowadzenie gospodarstwa rolnego to jest jak prowadzenie firmy, jeżeli chcesz się utrzymać to musisz mieć obrót towarem - żywiec, maszyny, pasze, nawozy, zasiew, weterynarz, szczepienia, środki ochrony roślin, budynki, maszyny itp w zależności od rodzaju produkcji. Potem to co rolnikowi zostaje to to co sprzeda minus koszty produkcji i tu mamy opłacalność na niskim poziomie bo odbiorcy śrubuja ceny a na półkach sklepowych tego nie widać. Jezeli oceniasz pracę w rolnictwie wg powiedzenia: Rolnik śpi a mu rośnie, to nie zrozumiesz specyfiki produkcji rolnek, to jest biznes jak każdy inny i pottzebuje pieniędzy które nierzadko pochodzą z kredytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 27filozof72
-1 / 3

@konradstru - dlatego że rolnik nie dostaje na konto comiesiąc przelewiku, ma kasę kiedy sprzeda plony, ale tych 400 nie przejada- spłaca kredyt np za nawozy, maszyny. traktor to od 150tys PLNów w górę. nawozy i opryski załóżmy na 25ha tylko bo to małe gospodarstwo- ok 20tys zł. A teraz policzmy że był super rok i masz plon 8t/ha pszenicy = 200t A ta jest po 500zł w skupie =100000zł. Do tego paliwo maszyny i na życie zostanie Ci na cały rok ok 60tys zł ÷ 12m-cy = 5 tys/ m-c brutto.
A co jak rok jest kiepski, bo pogoda i nie urosło, bo wiatr/woda zniszczyły, bo znów pogoda i nie ma jak zebrać?
Ty masz pracę=masz kasę
A rolnik nie ma gwarancji, a w dodatku inwestuje w potencjalny plon swoją kasę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-1 / 1

@27filozof72 @Andrzej70 a mówią, że jak susza to odszkodowanie, powódź odszkodowanie, urodzaj odszkodowanie, klęska odszkodowanie. Dodatkowo dopłaty do metra, litra, kilograma, wzrostu, sztuki. A jak dają 100 to Polak tak wykombinuje, że weźmie 200 wyda 50 a rozliczy na 300 i zwrot z podatku przytuli. I też jest dziwna sprawa, że od pokoleń rolnik dokłada do interesu a i tak zawsze na swoim wyjdzie. I oczywiście ja i wy mamy jakiegoś przykładowego rolnika obok i dlatego wszystko wiemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem