Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
371 377
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Arbor
+7 / 13

@kibishi , pomógł ludziom, z którymi został zgładzony. Dzięki niemu prawdopodobnie choć odrobinę lżej znieśli ostatnie chwile życia. To niemało, a jeśli wydaje ci się, że mało lub, że to bezsensowne i lepiej by było, gdyby uciekł ratując się samemu (bo "może" kiedyś się bardziej przyda), to znaczy, ze masz wypaczone poczucie moralności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+9 / 9

@kibishi Był przedstawicielem rodu książęcego spokrewnionego ze wszystkimi rodami arystokratycznymi w Europie. Był cień szansy, że mógł ocalic tych ludzi. normalnie książąt się nie morduje w piwnicach. Tylko Niemcy i Rosjanie tak robili, bierze się ich w niewolę i wymienia na swoich wartościowych jeńców

Czy gdyby Twoje dziecko było ranne i nie mogło uciekac porzuciłbys je uciekł sam by ratowac swoje życie? Wolałabym umrzec z moim dzieckiem by mu ulzyć w osttnich chwilach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2020 o 12:40

avatar Ixpire1234
+7 / 7

Chyba warto tutaj wspomnieć śp. ojca Maksymiliana Kolbego, który oddał swoje życie za więźnia i ojca rodziny w obozie koncentracyjnym (nie pamiętam czy to było w Oświęcimiu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
0 / 2

@Ixpire1234 Warto też zadać pytanie, czy Gajowniczek postąpił etycznie pozwalając księdzu umrzeć za niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
+2 / 2

@adraxer12 Nie wiem. W obozie raczej nie znano słowa"etyka". To było miejsce, w którym każdy walczył o przetrwanie. Nie mnie oceniać. Może miał żyć. Bo gdyby było inaczej to mógł przecież zginąć w innych okolicznościach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+3 / 3

@probeczka75 , Polacy z wielką chęcią chcieli przeprowadzić rzetelne badania odnośnie tej sprawy. Niestety, kiedy zaczynało wychodzić na jaw, że liczby ofiar są znacznie zawyżone i niekoniecznie sytuacja musiała wyglądać tak, jak się ją przedstawia, Żydzi powołali się na jakieś religijne zasady, które kontynuację badań uniemożliwiły... to bardzo wygodne, bo dalej można opowiadać o dziesiątkach tysięcy ofiar niewielkiej wsi. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+1 / 1

@Arbor ...i kiedy zaczęto znajdować tam niemiecką amunicję ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem