Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
162 194
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nielubiepisu
+6 / 14

czego nie rozumiesz , generalnie dobrze mówi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Noji
+20 / 20

Tylko takie "tumany" jak marcinkott wklejają zdjęcia ekranu zamiast zrobić screenshot. marcinkott widać kolejny yyyynteligent z IQ równym temperaturze pokojowej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+16 / 20

bo jest, ścieki przestaną niedługo płynąć i jest to awaria. przekop mierzei zmieni miejscowy ekosystem na stałe. no i ogarnij wklejanie obrazów...bo troszkę wstyd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2020 o 11:30

avatar Oriolus
+6 / 16

Dokładnie tak jest. Ścieki popłyną a ekosystemy się odbudują zaś w przypadku przekopu już nigdy ekosystem nie wróci do poprzedniego stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+7 / 11

A może po prostu są dwa palące tematy ? Czy teraz mamy nie dyskutować o niczym innym bo komuś się ubzdurało, że awaria oczyszczalni jest najważniejsza w kraju ?

Sanepid bada jakoś wody Wiśle i jakoś nie stwierdził zagrożenia , czyli ozonowanie ścieków daje jakieś rezultaty. Sprawę awarii bada prokuratura, jeśli tylko będą mogli oskarżyć Trzaskowskiego o cokolwiek nie mam cienia wątpliwości, że zrobią to w błysku fleszów, nie czekając nawet na to aż akt oskarżenia zostanie dostarczony do urzędu miasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+8 / 10

1. Kupy nie są aż tak zabójcze dla świata. Wszyscy ludzie i zwierzęta od dawien dawna defekują i jakoś świat się przez to nie skończył. 2. Przez dziesiątki lat te ścieki właśnie tak wpływały do Wisły. Oczyszczalnia działa w zakresie objętym awarią dopiero od paru lat. Wróciliśmy zasadniczo do stanu jeszcze z połowy ubiegłej dekady. 3. To jest awaria czyli coś nieplanowanego i chwilowego co wystąpiłoby w tym czasie niezależnie kto rządziłby Warszawą. Wygrana Jakiego w wyborach prezydenckich spowodowałaby tylko taką różnice, że on byłby w jej trakcie prezydentem stolicy, wszystko względem śledztwa i prób rozwiązania problemu wyglądałoby identycznie a TVP rozpływałoby się jak świetnie i zręcznie zarządza usuwając awarię robiąc zasadniczo to samo co teraz Trzaskowski. Samą oczyszczalnię naprawią i wróci do normy. 4 Przekop to planowana, rzeczywista i stała negatywna ingerencja w ekosystem i środowisko zasadniczo bez pozytywów. Ot kolejne pieniądze wyrzucone w obietnicę wyborcza dla kolejnej świetnej inwestycji typu port lotniczy w Radomiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 3

@lolo7 oczyszczalni to nie trzeba naprawiać, ona działa dobrze. To rura pękła a nie oczyszczalnia się zepsuła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luc2233
0 / 6

baaa...bardziej zagraża aniżeli pozostałości po wojenne, spoczywające na dnie bałtyku...tyle że za mierzeje odpowiada Polska, a za wraki niemcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 6

Tym razem powinienem zgodzić się z autorką - wyciek z "Czajki" jest zdarzeniem jednostkowym typu "katastrofa". Zostanie zatamowany, a przyroda będzie miała czas na odtworzenie swych zasobów. Natomiast przez przekop mierzei woda morska będzie się systematycznie przedostawała do słodkowodnego Zalewu Wiślanego, zaburzając jego ekosystem. Czyli istotnym czynnikiem jest tu czas. Tym niemniej z obiektywnych badań wynika, że napływ wody morskiej najprawdopodobniej nie będzie katastrofalnych skutków. Ogólnie jest to więc robienie szumu informacyjnego przez obie strony sporu politycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+3 / 3

Wyciek ścieków do Wisły to tymczasowa awaria. Przekop Mierzei to katastrofa na lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem