Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
od ~woojekwiesiek
+
302 329
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+2 / 8

@woojekwiesiek NIe do końca masz rację. Nie wszyscy żołnierze UPA są zbrodniarzami. Owszem, wszyscy członkowie OUN tak, ale nie wszyscy upowcy. Byli w UPA ludzie nie mający nic wspólnego z rzeziami, a nawet zdecydowani ich przeciwnicy. Gro jednak faktycznie była takimi, jakimi ich opisujesz. To tak gwoli ścisłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 5

@Fragglesik @Fragglesik Mijasz się z prawdą i to bardzo. UPA to było zbrojne ramie OUN-B, B, jak Bandera, więc nawet nie OUN o którym wspominałeś. Dlaczego powstało OUN-B? Gdyż według twórcy OUN-B Bandery, jego członkowie nie byli dość radykalni (czytaj zbrodniczy) w swoich poglądach.
Tak więc Twoje twierdzenie, iż zbrodniarzami byli Ukraińcy z OUN, a nie UPA jest totalną bzdurą i nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale na pewno nie w żadnej publikacji, opierającej sie już nie tylko na faktach, ale nawet na zdrowym rozsądku.
Poczytaj sobie o OUN chociaż z Wiki- https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Ukrai%C5%84skich_Nacjonalist%C3%B3w
A tutaj masz o OUN-B-
https://pl.wikipedia.org/wiki/OUN-B
I o UPA- https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia
I nie błądź więcej, bo wstyd, tak gwoli ścisłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2020 o 2:39

avatar Fragglesik
-1 / 3

@konto usunięte Wybacz, ale epatowanie mi wiadomościami z Wikipedii, dla mnie wygląda jak leczenie choroby przez "doktora Google". Dodatkowo Ci powiem, że sam Bandera także nie był takim rzeźnikiem, jakim się go przedstawia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2020 o 12:04

T konto usunięte
-3 / 3

@Fragglesik Wybacz, ale Twoje epatowanie brakiem wiedzy, jest już nudne. Jeśli uważasz, iż umiarkowany OUN był gorszy od rzeźników z UPA to znaczy iż nie masz żadnej wiedzy, a piszesz takie bzdury tylko po to, by siać dezinformację. Dla mnie niezrozumiała jest Twoja próba obrony Bandery i UPA, bo żaden szanujący się człowiek, ich obrony nie powinien się podejmować wiedząc, za jakie zbrodnie odpowiadają.
To, co ja napisałem , to są udokumentowane fakty w publikacjach Siemaszków „Terror ukraiński i zbrodnie przeciwko ludzkości dokonane przez OUN-UPA na ludności polskiej na Wołyniu w latach 1939–1945”. Negujesz, ze OUN był umiarkowany, a radykalny był OUN-B? Negujesz, iż UPA było zbrojnym ramieniem radykalnego OUN-B? Negujesz, iż zbrodni na Wołyniu dokonywali Ukraińcy z UPA, a nie z OUN? Do tego jeszcze tekst, iż Bandera nie był zbrodniarzem... tak, Hitler i Himmler też nie :] Kto może tak ślepo bronić bestie z UPA? Idiota, albo wspomniana w democie polskojęzyczna mniejszość w Polsce, i wszystko jasne w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T therosiu
0 / 0

@konto usunięte może trochę grzeczniej! To już nie można podyskutować na jakiś temat bez obrzucania się obelgami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+3 / 3

Nigdy nie interesowała mnie historia, nikomu niepotrzebne daty, co król jadł na śniadanie i kiedy chodził do kibla... Jednocześnie z demotywatorów dowiaduję się więcej niż z lekcji historii w szkole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 3

@szteker Cały problem w tym, ze tu sporo jest zafałszowań. Choćby ten demot jest niedokładny i widać, że zrobiony na zamówienie. Dowiadujesz się więc róznych rzeczy, a nie potrafisz ocenić, które są prawdziwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+1 / 1

@Fragglesik nigdy nie słyszałem na lekcjach historii o UPA i ŻW. Może taki nauczyciel, a może tak jak zaznaczyłem, nic mnie historia nie obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 1

@szteker Nie słuchaj @Fragglesika, który nie ma pojęcia o temacie, wymyślając niestworzone rzeczy byle by tylko bronić najgorszych oprawców II Wojny Światowej- UPA. O czym mówię? Jest link pod demotem (ŹRÓDŁO), gdzie jest wyliczone jak Ukraińcy z UPA mordowali Polaków, zapoznaj się z tym, wyobraźnia podpowie Ci resztę. Polacy przez Ukraińców przeżyli (Ci, co przeżyli) najgorszy horror II Wojny Światowej, bo historia nie zna większego bestialstwa, z jakim mordowano cywilów, SS i NKWD przy zdziczeniu UPA się chowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+1 / 3

dowody? wkrótce. kiedyś pod koniec prl ktoś wyniósł trochę (głównie kopie) z pewnej jednostki wojskowej, przeczuwając że po przemianach historia będzie pisana na nowo, a wszelki papiery i zeznania dokumentujące zbrodnie wyklętych będą niszczone. i tak się dzieje. chociaż fakt,że w wewnętrznych papierach ub nie było wzmianek o bestialstwie. właściwie tylko rozstrzeliwanie, wieszanie gwałcenie i zatłuczenie kolbami. z tym, że oun to najgorsza swołocz, której tylko na grób nasrać, to się zgodzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

@beeveer Nie będzie żadnych dowodów, bo ich nie ma, bestialskich mordów UPA nikt nie przebije. Jeśli ŻW mordowali by z takim okrucieństwem jak UPA, już za komuny by to wykorzystano i opublikowano, poprzedni ustrój nie darzył Wyklętych sympatią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peterint
-3 / 7

Z tego co wiem, to Ukraińcy byli sterowani przez Ruskich. To komuniści podpuszczali Ukraińców by bili Polaków, opierając się na swojej wizji historii, że Polacy są najgorszym narodem na Ziemi. A teraz? Polacy mają argumenty by "nie lubić" Ukraińców... A Putin stoi i się śmieje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+3 / 5

@Peterint Taaa... wszędzie Rosjanie, nawet budowa nielegalnych pomników UPA w Polsce, tez pewnie Rosjanie, a nie polskojęzyczna mniejszość ukraińska w Polsce (ziomki Olgi Tokarczuk, która juz publicznie pluje na Polskę), która żąda ich odbudowania? Majdan tez pewnie Rosjanie zrobili, by odsunąć od władzy prorosyjskiego prezydenta, i zastąpić go probanderowskim? Pewnie też Rosjanie blokują zgodę na ekshumację Polaków pomordowanych na Kresach, i zapewne Putin, a nie prezydent Ukrainy Poroszenko ustanowił Bandere bohaterem narodowym Ukrainy?
A... tysiące pomników Bandery na Ukrainie, też pobudowali Rosjanie, nie Ukraińcy?
To nie Putin stoi i się śmieje, ale Bandera, że udało mu się skłócić Polaków i Ukraińców, że Ukraińcy nie chcą pojednania z Polakami, że zakłamują historię wyciągając nasze grzechy, pomijając własne. Polacy przeprosili Ukraińców nawet za bezkrwawą Akcję Wisła, Ukraińcy ustanawiając swoimi bohaterami narodowymi masowych morderców odpowiedzialnych za Rzeź Wołyńską- UPA, Bandere i SS Galizien, napluli nam w twarz.
To tez wina Rosjan? Przestań sobie jaja robić.
To pewnie pobudowali Rosjanie, a nie Ukraińcy :] 7 metrowy pomnik Bandery we Lwowie- https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Stepana_Bandery_we_Lwowie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2020 o 2:45

P Peterint
0 / 0

@konto usunięte Wiem, że to bywa trudne, ale użyj zawartości czaszki, cokolwiek tam masz... Rosjanie sprowokowali Ukrainców do pierwszych działań i robili im pranie mózgu, podobnie jak TVP w czasach PRL, a dalej wydarzenia potoczyły się swoim torem, o czym dobry socjotechnik wie, że takie konsekwencje są naturalne, gdy podpuszcza się jeden naród na drugi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
+4 / 4

W mojej okolicy ci Żołnierze Wyklęci trudnili się głównie napadami, biciem i kradzieżą. Żyjące osoby, które doznały od nich nieopisanych krzywd, nazywają ich po prostu bandytami. Szczególnie jeden tak zalazł za skórę mieszkańcom, iż dokonali nad nim samosądu ze skutkiem śmiertelnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

@rokokokowa_kokota Zapoznaj się z zalinkowaną pod demotem listą, w jaki sposób Ukraińcy z UPA mordowali Polaków i przyjmij do wiadomości fakt, iż Żołnierze Wyklęci w porównaniu z UPA byli aniołami :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZrytyRyj
0 / 4

A @woojekwiesiek tradycyjnie rzucił fejkiem, jak gdyby rzucił monetę między żydów lub małego chłopca między księży i ma ubaw obserwując kotłowaninę. Jaka osobowość takie rozrywki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 2

To są fakty, fejk moze być dla mniejszości ukraińskiej w Polsce, wychowywanej w kulcie do Bandery i UPA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nettai
0 / 0

Z rąk członków powojennego zbrojnego podziemia zginęło 4018 milicjantów, 495 ormowców, 1616 funkcjonariuszy UB oraz 3729 żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Wojsk Ochrony Pogranicza. Ofiar wśród cywilów było niewiele mniej: 5143 osoby, w tym 187 dzieci do lat 14. I o tyle za dużo. Polacy z obu stron ginęli w bratobójczej walce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2020 o 21:19

T konto usunięte
0 / 0

@nettai Mowa o UPA (Ukraińskiej Armii Powstańczej) i Żołnierzach Wyklętych, a nie LWP i Wyklętych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem