Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:13

Kiedy uwierzysz, że 90% góry lodowej jest pod wodą

www.demotywatory.pl
+
301 307
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lelek2
+9 / 11

Akurat tego tu nie widać bo końcówka ucieta jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotobujca
+7 / 7

jak mialem 20 lat ojciec mnie wzial na 2 tyg do Ålesund gdzie potem poplynelismy na grenlandie
teraz majac 43 lata bylem 3 lata temu po 20 latach jeszcze raz i powiem ze wiadomosci wiadomosciami ekologia ekologia ale zmiany jakie sie za te 20 lat porobily to strach. tego sie nie da zatrzymac po prostu kraina nie do poznania. nasza planeta sie zmieniala i bedzie sie zmieniac eh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+1 / 3

@Kotobujca czyżby Grenlandia miała być w końcu zielona? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pajda3
0 / 2

@Pergamin Nie "w końcu zielona" tylko "Z POWROTEM zielona" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garson211
+1 / 5

@Kotobujca Czyli nic się nie zmienia,cyklicznie co kilkadziesiąt tysięcy lat epoka lodowcowa potem roztopy i tak od bardzo dawna(taka ciekawostka: kiedyś kontynenty były zbite w całość.Tosz to SZOK).Ludzie myślą że maja wpływ na środowisko ograniczając przykładowo emisje spalin a wystarczy jeden wybuch wulkanu (a aktywnych wulkanów jest sporo) aby ich cała praca został zniweczona.Nie mówie że nie warto tego robić lecz... Są elementy które niszczą ekosystem jak wycinka lasów, wyrzucanie śmieci do rzek itp i z tym można walczyć ale jesli ktoś myśli że ludzie maja wpływ na klimat planety to niech sie zastanowią 20 razy bo nie jesteśmy jeszcze nawet cywilizacją typu pierwszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-1 / 5

@Garson211 Tylko, że zmiany zaczęły rażąco przyspieszać, a i tak mamy minimum słoneczne. Ciekawe, czy to że ludzie będą więcej pracować w domu wpłynie istotnie na emisję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
-1 / 1

@pajda3 a kiedy była? Wiesz skąd ta nazwa się wzięła czy twoje płytkie myślenie tego nie ogarnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pajda3
+1 / 3

@pandoro Cytat encyklopedyczny "w pobliżu miejscowości Ittoqqortoormiit, znajdują się odsłonięte przez ustępujący lodowiec Istorvet duże ilości pozostałości roślinnych – pni i korzeni drzew i krzewów itp. Na podstawie dokonanych odkryć uważa się, że w okresie tzw. „średniowiecznego okresu ciepłego” klimat na Grenlandii był na tyle korzystny, że umożliwiał bujną wegetację drzew i roślin na znacznej powierzchni wyspy"
Poza tym wikingowie osiedlili się na Grenlandii w X wieku i nieprzypadkowo nazwali tak tę ziemię - green land czyli zielony ląd/kraina. "Wiadomo, że w latach 800–1200 klimat był cieplejszy, ale ok. 1300 r. zaczął się powoli ochładzać (tzw. mała epoka lodowa). Takie cykliczne zmiany temperatury, a co za tym idzie klimatu, są naturalne w historii Ziemi." - również cytat encyklopedyczny.

To nie płytkie myślenie, tylko trochę lepsza znajomość historii i zjawisk występujących na ziemi.
Zanim zaczniesz obrażać ludzi z pokorą pochyl się nad własną nieznajomością tematu bądź wyłacznie medialnym spojrzeniem.

@Garson211 - mamy akurat maksimum słoneczne, nie minimum. Na Marsie czapy lodowe się zmniejszają więc na pewno nie my - ludzie - mamy wpływ na to, tylko właśnie słońce. Gwoli ścisłości - jest kilka cykli słonecznych, nie tylko jedenastoletnie ale i pięćsetletnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
0 / 0

@pajda3 Super... ale mógłbyś podać całą historię tej nazwy... "W ciągu lat 80. X wieku islandzcy wikingowie dokonali pierwszych odkryć na Grenlandii. Gdy tam przybyli, zastali wyspę niezamieszkaną. Sami zaś osiedlili się w południowo-wschodniej części wyspy. Nazwa Grenlandia wzięła swój początek od tej właśnie kolonizacji. Grønland w językach staroskandynawskich to zielona ziemia (również ang. green land), natomiast Inuici nazywali wyspę Kalaallit Nunaat, co tłumaczy się jako nasza ziemia.

Według podań o wikingach nazwę Grenlandia (Zielony Kraj) wymyślił Eryk Rudy w celu zachęcenia islandzkich wikingów do zasiedlenia tej wyspy[2]. Wybrzeża południowej i zachodniej Grenlandii, podobnie jak dziś, rzeczywiście były zielone i nadawały się do uprawy roli i hodowli zwierząt, ponieważ klimat łagodniejszy, niż wewnątrz wyspy to umożliwiał[2]. "

Co innego gdy klimat się zmienia o kilka stopni w przeciągu wielu lat, a co innego mamy obecnie... no ale jak ktoś ma swoją opinie i jest "mądrzejszy" to fakty tutaj nic nie zmienią...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Bo to nie jest góra lodowa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ToXiCNaChI
0 / 0

A geniusze nie pomyślą że w tej górze może znajdować się pusta przestrzeń która to powoduje wyższą siłę wyporu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Soultys1
0 / 0

Bo pod wodą to była mniejsza połowa z tych 90% :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem