Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
191 207
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
0 / 2

Chłopie to nie widziałeś pierwszej wektorowej gry na C16 nazywała się ACE .. i były tylko zewnętrzne krawędzie brył .... wtedy to był szok technologiczny .
Na C64 były już wektorowe wyścigi i nazywały się STUND CAR RACE gdzie tor był zrobiony z wektorowych wypełnianych brył..
Na Amisi grafikę wektorowe 3d już całkiem niezłej jakośi z landscape zastosowano w Powermangerze i Populusie
Na PC jeszcze w czasach 386 grami wektorowymi z postaciami była Alone in the dark , a potem rewolucja w swobodnym sposobie poruszania się (jak w ACE) był Wolfenstain i Spir of destyny oraz Duke Nukam i DOOM. Chodziły w dosie w trybie DOS4GW
Po nich następuje przełom i od tego momentu pojawia się sprzętowe wsparcie dla algorytmów renderingu wektorowego 3d bazujące an GLID, Dorect 3D i Open GL , po czym GLID wypada po tym jak firma 3DFX została wykupiona przez Nvidie.


Najnowsze karty graficzne renderują już tak dobrze całe środowisko fizyczne, cieniowanie, tekstury ,efekty włosów , dymu czy ognia itd i to w czasie rzeczywistym że jeszcze ze dwie generacje a nie rozróżnimy sztucznych renderingów od rzeczywistości. Statycznych obrazów już nie da się odróżnić.. obecnie ciut kuleje ruch i casami widać tam sztuczność

To jest z przed 6 lat render
https://www.youtube.com/watch?v=HjHiC0mt4Ts
a to z zeszłego roku real time .... końcowe bo nie powinno go tam być maincrafta i jakieś inne g na komórki ... znowu komercha pachana za kasę
https://www.youtube.com/watch?v=O_Pkdsujtm0
albo to
https://www.youtube.com/watch?v=2ECocYt70Oc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2020 o 22:05

avatar rasizm45
+2 / 4

Zapomniałeś o:
- 25% skrypty
- 25% cutscenki i wyreżyserowane animacje
- 15% faktycznej gry
- 5% samo uruchomienie gry
- 30% aktualizacje które nic nie dodają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antymonachomachia3
+7 / 9

gust jest wypaczony przez sentyment i tyle, a poza tym z wiekiem już gry tak nie ciągną ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OczyUszyNos
+1 / 1

Kazdy ma inny gust. To że ja wolę starocie, nie znaczy, że nie gram w nowości. Wolę Morrowinda od Skyrima, Diablo 2 od PoE, ale w WoWa wolę zdecydowanie aktualny content zamiast Classic, a jak pierwszy raz zobaczyłam Until Dawn to miałam mokre gacie, a Uncharted 4 bomba. A mój chłopak z kolei woli nowości. Pubg wyszedł z mody, gra w Warzona itd. Ale też grając w Hotsa się świetnie bawi, czasem odpalimy sobie coś z Psxa i też jest mega zabawa. Wolimy po prostu gry od filmów, to nie ma nic wspólnego z wiekiem. Ot takie hobby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PavS
+3 / 3

Pograj w Dagerfalla :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 września 2020 o 11:16

S stts
+3 / 5

Oho, zaczyna się jak z muzyką - „kiedyś to była muzyka, że się słucha do teraz, a o tych nowych piosenkach to ludzie po tygodniu zapominają.”
Kiedyś powstawały dobre i złe gry, teraz też powstają dobre i złe gry. Nic się nie zmieniło poza tym, że obecnie technologia daje więcej możliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

Zależy czego się oczekuje od gry. Ja tego, żeby się odmóżdzyć przez godzinę albo pół, albo nawet zrobić sobie przerwę w pracy na 10 minut. Z tego powodu, optymalne były dla mnie gry "zabij wszystko co się rusza" na ośmiobitowcach albo strzelanki FPP do poziomu Dooma, Duke Nukem 3D albo pierwszego Quake. Potem mi się odechciało gier - zrobiły się zbyt skomplikowane w sterowaniu, za dużo było ceregieli z instalacją, za długo się ładowały.

100% realizm świata nigdy nie był dla mnie wartością, ani w grach ani w kinie. Akceptuję umowność, do reszty mam wyobraźnię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 września 2020 o 11:57

M MountainDew666
+1 / 1

Problemem jest to, że rynek gier najzwyczajniej stał się duży. Tym samym, przestał celować w pasjonatów, a na celownik wybrał szarych konsumentów, osiągając przy tym poziom Hollywood. Ale powiem jedno - po dobre trzeba się schylić. Tak samo jak nie powinno się traktować g***a puszczanego w radiu jako ogółu muzyki ze względu na ogrom nieznanych, ale utalentowanych wykonawców, tak samo gry wideo nie kończą się na szambie od EA i Activision. Mamy bogaty wybór przeróżnych gier indie, które są o wiele bardziej kreatywne od korpo-taśmociągów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L liska1234
-1 / 1

To prawda. Dawne rzeczy, choć proste, dawały nieraz większą satysfakcję od współczesnych "cudowności":) Do tej pory wspominam niezwykłość starych tytułów - zarówno filmów, książek jak i gier. A zwłaszcza - dawnych ludzi i dawnego życia. Życia tak nie przesiąkniętego technologią. ♥

Odpowiedz Komentuj obrazkiem